HCL.HR

Pregrijavanje necega. Help ?

  • 30 Odgovora
  • 26785 Hitova
Hardware ili sortware problem ?
« Odgovori #15 : 19. Veljača, 2017., 13:46 »
Prosle sedmice sam kupio novu graficku (ATI Radeon RX 460). Od tada mi se javljau problemi koje do sad nisam imao i sad ne znam jel do software-a il do hardware-a. Nekada mi se desi da se na ekranu samo pojavi crna slika na sekundu il opet vrati na normalu. Nekad mi se desi da se na ekranu pojave i crveni i zeleni kvadratici i svasta toga nabacano i ekran se zaledi na jedno sekundu do dvije i opet sve normalno. Temperatura graficke je tridesetak stepeni. Oko 40 kad igram nesto. Ako se prisjecate iz prosle teme vec znamo da napojna treba da ide, al morat ce izdrzat jos sedmicu-dvije.

Specifikacije : Izvolite

Edit: Nisam rekao da ekran koji trenutno koristim je kupljen polovan i na njemu iz nekog razloga ne radi DVI te sam do sada koristio VGA. No posto nova graficka nema VGA nego samo DVI i HDMI ja koristim prelaz sa HDMI na VGA i to ovaj
« Zadnja izmjena: 19. Veljača, 2017., 13:51 Usernameinusealready »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #16 : 19. Veljača, 2017., 13:50 »
Jesi prijašnje drivere maknuo s DDU? Ako nisi učini to i instaliraj drivere iznova sa službene AMD stranice.


Moguće je da je i do napajanja pa probaj u drugom računalu karticu. No najvjerojatnije ti je grafička otišla i trebaš zamjeniti za novu...

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #17 : 19. Veljača, 2017., 15:54 »
Maknuo sam evo stare drivere, skinuo driver sa sluzbene stranice i za sad nemam problema. Temperatura CPU je jos uvijek oko 60+ stepeni i kad nista ne radim tako da cu morat sutra kupiti termalnu pastu. Iako ne znam kako cu stici kad sve prodavnice kao i ja rade do 16h. Nego jel treba da trazim neku skupu pastu il ce mi pomoci bilo koja ? Posto vidim po netu imaju paste od nekih 5kuna pa do nekih stotinjak kuna...

Edit: Vec mi se jedno 2-3 puta ugasio komp. Sam od sebe. Bez da igram igrica il nesto, nego onako normala na youtube i puff, ugasen. Pritiskanjem dugmeta za paljenje se nista ne desava. Da bi ga upalio moram par puta pozadi izvadit i vratit kablo i prekidac prabaciti dok ne cujem zvucnike da daju zvuk onaj kao kad ih ustekate u komp i onda se upali normalno. Pc sam cak premjestio. Zadnjih godinu dana mi je bio pod nogama i iza radijatora, al mu nije smetalo. Doduse nisamnikad pratio temperature CPU i pa ne mogu tacno i reci. Al znam da se nikad nije random gasio. Izgleda je napajanje na izmaku snage...
« Zadnja izmjena: 19. Veljača, 2017., 21:58 Usernameinusealready »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #18 : 20. Veljača, 2017., 15:50 »
Napajanje kao što smo ti rekli 99%

Što se tiče paste ja sam kupovao uvijek neke između 20-30kn i bile su odlične. Uglavnom nije toliko bitno

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #19 : 20. Veljača, 2017., 17:25 »
Evo iz drugog pokusaja sam donekle spustio temp. Prvi puta sam samo alkoholom ocistio staru pastu i onda stavio novu. Kad sam upalio temp bila oko 70, pa sam opet sve rasklopio, vidio da sam stavio malo vise paste. Drugi put sam cak ocistio cooler sa smirg papirom sitnim, jer sam primjetio da lik prije mene to i nije bas nesto cistio pa je sve speklo bilo cak od nekad prije. Sad je ko ogledalo. Bolje postavio pastu i trenutna temperatura je ova. Nije bog zna sta, al za ovaj mali ventilatorcic je ja msm prihvatljiva. A napajanje stvarno moram hitno rijesit...

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #20 : 21. Veljača, 2017., 17:00 »
Danas mi kolega nudi novu napojnu. Model je Powerline vp-430W. Daje mi je u nekih 180 kuna. Any good?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #21 : 21. Veljača, 2017., 18:22 »
Al zašto kupovati nešto stari p rastaro i što ne valja?
Već sam u više navrata naglasio da je napajanje i kućište jedan od najvrijednih dijelova (i najvažniji) računala i da ostaju GODINAMA i za više konfiguracija.
Kupuj provjerene marke i NOVO napajanje, a ne staro XY i tko zna koliko korišteno. Opet ćeš imati isti problem.


Na kraju ćeš platiti 2 loša napajanja i uzeti novo i kvalitetno koje si odmah trebao pa će te ispasti 3x skuplje zato što pokušavaš izžicati nešto...
Zapamti:
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. (morati ćeš ih brzo mijenjati jer se brzo troše, trgaju, kvare ili u startu ne valjaju. Pa ćeš se bome naplaćati).


Skupi novce i uzmi novo, pošteno napaanje. A kada ćeš ga kupovati javi se tu. Neki budget bi ti bio +- 500kn

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #22 : 21. Veljača, 2017., 18:31 »
To ti je samo još jedan odron. Kad smo već kod toga za 180kn možeš kupiti i novi odron sa garancijom, tako da se zahvali frendu na ponudi  :mrgreen:

Kažem, nekom sam bio linkao nedavno masu non-šroteks (ali ni ništa mega) polovnih napajanja od 50-100kn

Ako nisi pri parama, a novo bi koje bi odradilo posao

https://www.links.hr/hr/napajanje-350w-lc-power-office-series-lc420-12-atx-v2-31-120mm-vent-pfc-052740044

Prema tipu koji ima naj labaratorij u hr za napajanja (alvin) - najjeftinije "ispravno" napajanje (da se ponaša u granicama normale, te da isporučuje deklarirano). Mada bi ti bilo bolje kao što Hrv4tin4 kaže dati još barem 150-200kn i uzeti nešto još solidnije da si mirniji na duže staze.

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #23 : 21. Veljača, 2017., 18:34 »
Ne ne, pogresno si me razumio. Ne kupujem nista dok mi vi ne kazete hahaha. Ovo mi je danas tako izletilo i pitao sam vas za vase misljenje. Posto se bas ne razumijem u ta sranja. Iako mi Powerline nije zvucalo kao pouzdano ime :hihi: . Samo sam malo iritiran sto ne mogu koristiti PC u osnovne svrhe zbog ovog srajna. Long story short, cujemo se u vezi napajanja za 8 dana kad legne plata.

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #24 : 21. Veljača, 2017., 18:44 »
Kupuj provjerene marke i NOVO napajanje Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari

So true. :hihi:
Kad se kupuje uvijek treba ići na po mogućnosti novo i provjerene kvalitete  :thumbs:
Victory loves preparation

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #25 : 02. Ožujak, 2017., 17:00 »
Momci, doslo vrijeme za napojnu. Da postam u ovu temu il da se obratim u drugu temu ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #26 : 02. Ožujak, 2017., 22:40 »
Samo reci budžet i linkaj shop. Ozbiljna kreću oko 300-350kn pa nadalje

Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #27 : 02. Ožujak, 2017., 23:27 »
Evo par shopova :

OLX
Imtec
Neutrino

Ne pada mi trenutno vise nijedan na pamet. Ugl mogu odvojiti nekih 500-tinjak kuna. Posto ne planiram sklapati kasnije neko High-End racunalo, vise sam onaj casual gamer.


Odg: Pregrijavanje necega. Help ?
« Odgovori #29 : 03. Ožujak, 2017., 08:27 »
Ovo prvo od 450w ce mi biti sasvim dovoljno ako budem kasnije ubacivao neki i5 procesor sa velikim coolerom i još rama?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9