HCL.HR

Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?

  • 5 Odgovora
  • 2652 Hitova
*

Dexol

  • *
  • 20
  • Mnogo toga ima za napravit
Ovako danas mi se desilo zanimljiv slučaj naime krenuo sam pržiti jedan cd kako bih ga spasio od starost na jedan novi, jer kao što znate kad se snima s jednog pa na drugi cd pojavi se ona privremena datoteka koja bude na hdd dok se ne snimi na novi cd, kao što sam u naslovu napisao: "Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?" jer mi se isto tako bio NEKOLIKO puta bio pojavio plavi ekran i isto tako nekoliko puta je pisalo "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot Device and press a key" također sam nekom srećom uspio pokrenuti windows i napravit rušenje sustava i to sam zbog čudnog ponašanja istog ponovio barem još 5 puta (jer je svaki od 4 pokušaja bio neki novi problem). Uglavnom da ne skrećem previše s teme dogodilo mi se to da je CD jednostavno eksplodirao u čitaču što mi se zapravo prvi put dogodilo u životu, čitač je vrtio cd brže nego što je smio a ja ga nisam prekidao jer sam pomislio "ako sad prekinem onda neće ništa bit od cd-a" i onda se dogodilo to da je cd puko, tj. raspo se u valjda milijun djelova i komadića. I evo pitanje: Što je sad ovdje krivac? stari možda oštećeni HDD, loš cd ili čitač?
You can't kill what's already dead!

Odg: Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?
« Odgovori #1 : 25. Kolovoz, 2014., 16:17 »
Stari HDD koji je pri kraju može ti izazivati probleme koji si naveo da se windowsi neće da bootaju, sporo učitavanje, zapisivanje i slično. Nešto drugo i ne bi se moglo dogoditi osim da HDD crkne skroz i izgubiš podatke s njega. CD koji se razletio nema baš veze s HDD-om. Vjerovatno se radi o jako lošoj kvaliteti CD-a ili je možda stvar s samim čitačem.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?
« Odgovori #2 : 26. Kolovoz, 2014., 20:33 »
Kad je vec u pitanju nesto o HDD moze li mi ko reci zasto je ovo presudno?
http://prntscr.com/4gqge7
http://prntscr.com/4gqgkh
Trebalo bi mi bit mozda oko 6.5:clap: ocjena a ne 5.9:ne:..
pa bi vas pitat dali je to bug(:chair:) ili ??

Znam da je ovo glupo sto vas pitam ali zelim da na racunaru sve bude uredu :)

Hvala unaprijed

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?
« Odgovori #3 : 26. Kolovoz, 2014., 20:42 »
Nije bug, nego ti vindoze to obračunavaju po najnižem rezultatu, a to je u ovom slučaju HDD.
Niš ti ne brini, tako je na većini kompova.
:kava:

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?
« Odgovori #4 : 26. Kolovoz, 2014., 21:38 »
kad sam sastavljao sebi pc imao sam sve nove dijelove osim HDDa nisam imao novaca za njega odmah pa sam ostavio stari i mogu ti reći da je to veliki problem, pc mi je bio snažan stroj ali je zbog tog starog hdda sporo dizao windowse, također više zahtijevnijih operacija od jednom nemoguća misija itd itd uglavnom nisam mogo iskoristiti tu njegovu snagu upravo radi hdda

*

TarikC7

  • n00b
  • 2
    • FG-RP
Odg: Koliko stari hard disk može utjecati na kompletno računalo?
« Odgovori #5 : 17. Rujan, 2014., 22:19 »
Da sam na tvom mjestu promjenio bih HDD.
To sto ti pokaziva ocjenu 5,9 nije nikakav bug,to je obracunavanje po najnizem standardu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9