HCL.HR

DRŽAVNA MATURA hiha

  • 235 Odgovora
  • 20860 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #195 : 02. Veljača, 2011., 21:29 »
kiklopa bi recimo htio pročitati.

Ne bi, vjeruj mi

Sada kad sam vidio te naslove se sjetio osnovne škole i svog starog, jebote, taj frajer je bio ovisan o knjigama.
U osnovnoj smo brat i ja morali na mjesecnoj razini procitat lektiru + još jednu knjigu po odabiru (njegovom, naravno)

"U registraturi" sam u petom razredu znao na pamet  :wildboy: mislim, tad sam kurca kužio jer ne moš klincu dat neku konkretniju knjigu da pročita i onda očekivat da će shvatit nastajanje svijeta.

Blah, knjige, puj puj

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #196 : 02. Veljača, 2011., 21:30 »
 :wildboy:

žao mi je, što da ti kažem :wildboy:

meni su kao malom prije spavanja čitali frojda naglas, jer im je dosadilo čitati knjige za djecu :hiha: :hihi:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #197 : 02. Veljača, 2011., 21:34 »
dundu maroja, novelu od stanca, zlatarevo zlato, isčitao (znam otprilike o čem se radi/probao čitat, odustao, etc.) one hrvatske petrarkiste, seljačku bunu, u registraturi onoliko koliko sam gore napisao, smrt smail age čengića, petra preradovića i njegovu poeziju, juditu, ribanje i ribarsko prigovaranje, planine, jeđupku, matijaš grabancijaš dijak, suze sina razmetnoga, osman... ne mogu se sjetiti više, je da sam malo pročitao od korica do korica, al dosta mi je nakon 20 strana da vidim da mi se ne da  :wildboy:

od europske većinu onih od gore, al mogu reć da su mi ok bili goriot, zločin i kazna, madame bovary, život je san od de la barce, hamlet, stranac (iako ga nisam još imao redovno, al sam pročitao jer imam knjigu kod kuće i kratka je :(), don quijote.. nezz, što kraće traje, to mi je bolje, poslije 200-te strane izgubim strpljenje, a zločin i kaznu i bovary sam se natjerao jer su obavezne il nam je tak neš profesorica rekla :(
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2011., 21:40 Chikanovich »

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #198 : 02. Veljača, 2011., 21:38 »
A dobro, manje više sve od tih knjiga su knjige koje su bile atraktivne u to doba. Sad su nerazumljive i neatraktivne. :wildboy: Zlatarevo zlato je meni ok bilo, al ja sam romantik ionako pa ono :hiha: judita, ribarenje, planine, osman.. sve su to kulturno-povijesno zanimljiva djela, ne toliko sama po sebi i priči. Nezz. Nije ni meni bilo sad VAUUU, moram ovo čitati svaki dan po 300 stranica, al da je sranje; nije. :(

e. to ribarenje. :hiha: Hektoroviće se poslužio antropološkom metodom sudjelovanja s promatranjem :hiha: jebem vam iruda :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #199 : 02. Veljača, 2011., 21:41 »
mislim da su mi draže europske, tj. ne-domaće jer ono, prevedene su na razumljiviji hrvatski. ane jebene suze sina razmetnoga, patim se dok skontam šta je mislio u jednoj rečenici :F

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #200 : 02. Veljača, 2011., 21:44 »
Pročitao sam većinu toga, ali se gotovo ničeg ne sjećam.  :(

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #201 : 02. Veljača, 2011., 21:44 »
dobro.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #202 : 02. Veljača, 2011., 21:45 »
U registraturi rula. Data kritika i cijelokupna slika Hrvatske u ono vrijeme, prikaz svih društvenih slojeva, od seljaka, sluga, trgovca do građana. Mješani stilovi. Ima i realizma, romantizma, naturalizma, modernizma, fantazije... Koliko se sjećam, to je i prvo cjelovito djelo u hrvatskom realizmu.

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #203 : 02. Veljača, 2011., 21:46 »

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #204 : 02. Veljača, 2011., 21:46 »
kog boli kurac kad u djelu ima žorž  :ementaler:

URED: FASCIKLI PRIČAJU, koliko debilno jebote? ne znam, cijelo djelo me nanerviralo, nisam došao dalje od 200 i neke strane, jel...

slijedeće imam posljednje stipančiće, neko čitao/kakvo je?
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2011., 21:48 Chikanovich »

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #205 : 02. Veljača, 2011., 21:48 »
malo je takvih ko žorž  :hiha:

pa onaj, registri i životopis pričaju. Oni imaju kompozivnu ulogu u svemu tome.
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2011., 21:51 Seengeer »

Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #206 : 02. Veljača, 2011., 21:50 »
Zašto disaš?  :hiha2:

to mi je u ludoj naravi :hiha2:

posljednji stipančići.. mislim da mi je i to bilo ok. Tužno.
Onda nije ok ustvari, to me nervira. TRAGEDIJA. PRAVI ŽIVOT PA MORA BITI ŠTO TRAGIČNIJE. Nezz. To mi je glupo.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #207 : 02. Veljača, 2011., 21:51 »
kog boli kurac kad u djelu ima žorž  :ementaler:

URED: FASCIKLI PRIČAJU, koliko debilno jebote? ne znam, cijelo djelo me nanerviralo, nisam došao dalje od 200 i neke strane, jel...

slijedeće imam posljednje stipančiće, neko čitao/kakvo je?

obitelj, raspadanje iste, patrijarhat, dosada

toliko je bila zanimljiva da sam zaboravio i o cemu se tocno radi.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #208 : 02. Veljača, 2011., 21:53 »
Glembajevi boguju.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: DRŽAVNA MATURA hiha
« Odgovori #209 : 02. Veljača, 2011., 21:55 »
+ djelo iznosi i ideju koliko je zapravo školovanje seljak teško, a sjeti se samo šenoe i njegovog razmišljanja o školovanju seljaka.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9