HCL.HR

HCL Chat

  • 74 Odgovora
  • 15062 Hitova
*

latz

  • **
  • 346
HCL Chat
« : 15. Veljača, 2008., 16:51 »
neznam gdje bi ovo smjestio pa cu ovdje gdje ima najvise postova i gdje valjda svi citaju

vec duze vrijeme na mircu postoji kanal #hcl.hr, jos od osnivanja hcl-a... dignuo ga bule

u pocetku je na njemu bilo ljudi ali danas nema nikoga osim mene, kada god mi je mirc upaljen ja sam gore, evo ovih dana sam uspio malo pozvati i neke ljude gore... tako da vise nisam sam

na ovo su me potakli ljudi sa jednog drugog kanala, koji takodjer imaju portal i forum s dosta korisnika, i koji su svakodnevno na kanalu i "raspravljaju" o svem i svacem, pa nevidim razloga zasto i ovdje nebi bilo tako...

pa bi molio da se i korisnici ovog foruma jojnaju na kanal #hcl.hr

sad ce neki reci, joj ko jos koristi mirc, to je tak staro i isfurano...

ako netko nezna sto je mirc, kako ga konfigurirati neka javi, pa mogu ovdje staviti jedan c/p vodica za mirc na hrv

vidimo se na mircu

hf&gl

poz
« Zadnja izmjena: 16. Siječanj, 2010., 13:40 wyzard »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: IRC: #cs.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #1 : 15. Veljača, 2008., 17:04 »
Evo ja sad bio malo, nisam se dugo ulogirao u to.. Mogao bi staviti neku sličicu na početnu za irc da to postane popularnije malo.. vidjet ćemo.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: IRC: #cs.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #2 : 15. Veljača, 2008., 17:52 »
Slažem se, prijavljujem se za OPa ako mi to dopuštate, valjda znate da ne mislim nikako osujetiti HCL.hr  :thumbs:

P.S. Connectiran sam 24/7  ;)
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Re: IRC: #cs.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #3 : 15. Veljača, 2008., 22:32 »
Jos malo i master stize  :loludara:

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: IRC: #cs.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #4 : 16. Veljača, 2008., 10:48 »
Neka netko da link na njegovu omiljeni mirc program tj. skriptu
ja sam prije rokao po nexgen acidmax  :ementaler:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

latz

  • **
  • 346
Re: IRC: #cs.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #5 : 16. Veljača, 2008., 11:05 »
evo mogu se vidjeti #hcl.hr Logs i #hcl.hr Stats sa kanala

sto se tice skripta koristim nn

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #6 : 17. Veljača, 2008., 22:21 »
Evo topic stavljen u sticky da se bolje vidi. Tko se želi družiti na mircu, a ne zna kako neka pita ovdje, već će mu netko pomoći  :piva:

*

latz

  • **
  • 346
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #7 : 24. Veljača, 2008., 23:51 »
di ste?

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #8 : 25. Veljača, 2008., 00:03 »
ja svaki dan idlam tamo ( nick Stipe jel :ementaler: ) ali ono,nitko niš ne priča siv samo šute
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

latz

  • **
  • 346
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #9 : 25. Veljača, 2008., 19:12 »
pa kad nikoga nema... ajde malo to

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #10 : 26. Veljača, 2008., 15:20 »
Evo od danas i ja idlam tamo koliko god budem mogao...

*

latz

  • **
  • 346
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #11 : 29. Veljača, 2008., 19:41 »
evo mozda neki neznaju kako podesiti irc, i sram ih je pitai, i zato jos kanal stoji prazan...

pa evo onda jedan C/P vodica sa jednog foruma


__________
Vidjeli ste puno klanova, igraca, fanova i svih ostalih kako pricaju o tom famoznom IRC-u svakodnevno. Mozda ste pozeljeli i sami vidjeti koje su prednosti komunikacije preko IRC-a, ali nikada niste znali sto i kako napraviti. Zato smo napravili ovaj vodic da vam pomognemo u laksem snalazenju u svijetu Internet Relay Chata ili skraceno IRC-a.

1. Dio - Potrebni programi

Za neke osnove osnova tu je mIRC koji je osnovna verzija IRC klijenta za windowse. Postoji jos dosta razlicitih programa, java skripti, php skripti i svega ostaloga, no mi cemo se usredotociti na ono, sto vama kao gameru treba. Posto je mIRC samo osnovna verzija programa, makar imala sve kvalitete i funkcionalnost pravog IRC klijenta, mi cemo predstaviti nesto puno bolje, a to su IRC skripte. Jedna od njih, te meni kao autoru ovoga vodica najbolja i najlaksa, te najfunkcionalnija, a to je GamersIRC IRC klijent za chat. Sam GamersIRC je dogurao do verzije 5.10 sto jamci kvalitetu, stabilnost i sigurnost u svakodnevnom radu, te jako prakticni user friendly interface za svakog korisnika. Ovaj program cete najbrze downloadati na ovoj adresi. Velicina filea je 3.3mb sto je sasvim prihvatljivo za download, cak i za usere koji su i dalje na modemu ili ISDN-u te nemaju brz pristup internetu. Ovo je popis featurea koje ova skripta sadrzi:

# Awaysystem
# Buddylist
# Clanwarsearch
# Chancentral
# Fileserv
# Funstuff
# Gamestart
# Googlesearch
# IP2Nick
# Keyboard Shortcuts
# Lagbar
# Logviewer
# Mini-Games
# mp3Player
# Nickchange
# Nickcompleter
# Nickserv, Q/L (Quakenet), x (Undernet) support
# Pugs
# Q/L admin
# System Information
# Themes
# Usercentral
# Treeview
# Queryblocker
# E-Mail Checker

2. Dio - Instalacija GamersIRC-a

Nakon downloada potrebnog filea, iduci korak je pokretanje instalacije i pocetak instalacije. Prvo morate odabrati jezik instalacije, u ovom slucaju ako ste downloadali englesku verziju to ce biti engleski.



Drugi korak je pokretanje same instalacije, gdje ce vas docekati ovakav welcome message, ovdje kliknite "Next" za nastavak instalacije.



Treci korak je "eula" ili na nasem prihvacanje uvjeta koristenja ovog programa. Na vama je da procitate sve ako vas zanima, ako to nije stvar kod vas, onda jednostavno kliknite na "I Agree" da bi mogli nastaviti sa instalacijom dalje.



Iduci screen je "About GamersIRC" ili popis svih promjena programa u svim proslim verzijama, kao sto mozete vidjeti ovdje.



Poslije toga dolazimo do lokacije gdje ce se GamersIRC instalirati na vasem hardu naravno. Odaberite si hard gdje zelite ovakve programe, neki od nas (kao naprimjerice sto ja imam) sve ovakve programe vezane uz gaming drzim na posebnoj particiji. Naravno ovo donosi laksi backup, vracanje podataka, sve je na jednom mjestu i imate brzi pristup podacima. Potreban prostor je oko desetak mb sto je dosta malo u usporedbi sa danasnjim hard diskovima od 250-300GB. Za ovu instalaciju odabrali smo "C:\Program Files\Gamers.IRC" te ce se program tamo instalirati. Poslije odabira lokacije, kliknite na "Next" da bi nastavili sa instalacijom i dovrsili instaliranje ovog programa.



Iduci korak u instaliranju je odabir "Start Menu Foldera" u kojem cete imat sve kratice na ovaj program u vasem start meniu. Nadam se da ovo netreba posebno detaljno objasnjavati.



Iduci korak je sama instalacija koja izgleda ovako.



Nakon ovoga docekat ce vas "Instalation Done" poruka i screen u kojem odabirete dali zelite odmah pokrenuti GamersIRC. Ostavite tu opciju odabranu u programu te predite na iduci korak, koji je podesavanje GamersIRC-a za rad u svakodnevnom gamerskom okruzenju.



3. Dio - Podesavanje opcija GamersIRC-a za rad

Kada upalite GamersIRC docekat ce vas poruka da imate jos 30 dana koristenja mIRC-a (svaka skripta je bazirana na osnovnom programu za IRC inace) te kliknite continue, ovo netreba posebno objasnjavati. Iduce sto ce vam se pojaviti je FAQ (kojeg ako hocete mozete procitati da dobijete dojam o cemu se radi, jer ovdje cete dobiti osnovne informacije o instalaciji i spajanju na servere), te mIRC options u koji morate upisati slijedece podatke.

Full Name: Upisujete svoje puno ime, mozete a i nemorate, vecina upisuje prvo ime samo, bez prezimena za zastitu osobnih podataka
E-mail Adress: Upisujete svoj e-mail, po mogucnosti pravi da vas osobe koje se nalaze na kanalima gdje ste inace i vi sami mogu kontaktirati i preko maila. Nema spamma na ove adrese, jer je IRC po tom pitanju jako dobro zasticen, te samo osobe koje direktno pogledaju vas nick ce saznati vasu e-mail adresu.
Nickname: Vas nickname, ili ime pod kojim zelite da vas ljudi znaju na IRC-u. To su obicno nadimci koje imate u igrama, na forumima i slicno. Preporuka je da isti koristite za IRC da bi vas ljudi lakse mogli prepoznati.
Alternative: Na IRC-u postoji mogucnost da je vas nickname zauzet. Ipak se radi o mrezi sa vise stotina tisuca korisnika, te su uobicajena imena vecinom zauzeta. Zato probajte alternativu kao recimo garfield`hr ili nesto slicno.



Ostale opcije ostavite nedirnute, najvjerojatnije ce i vama kao default server biti odabran quakenet.de te taj isti ostavite tamo, te prelazimo na iduci korak u podesavanju.

Iduci korak je odabir servera.
Iako postoji puno popularnih servera, za ovu igru i Europu je ipak najbolji Quakenet.org koji postoji vec jako dugo vremena i najbolja je mreza za ovakve stvari.



U meniu serveri odaberete Random DE server (zbog najmanje latencije do servera u Njemackoj za razliku od nekih drugih) te predite na iduci korak u podesavanju.

Iduce sto trebate podesiti je "Options" u kojem sve podatke stavite kao na ovoj slici.



Razlog za ovakvo postavljanje opcija u ovom dijelu je lakse spajanje (cim upalite GamersIRC odmah se spajate na server) te sve ostale opcije koje su ovdje vidljive su vec poslozene po defaultu na najbolje moguce postavke za normalan rad.

Iduci korak je spajanje na sam IRC te ulazenje na kanal po zelji. Ovo radite klikom na "Munju" u gornjem lijevom dijelu prozora. Nakon sto se IRC spoji, u glavni prozor, gdje je dio za upisivanje komandi, utipkate "/join #channel" gdje je channel ime kanala na koji se zelite spojiti. U ovom slucaju to je #cs.hr te upisujete onda "/join #cs.hr" naravno u prozor. Prvi put ce se GamersIRC spojiti na #gamersirc kanal, koji mozete zatvoriti ako tamo nemate nekog interesa da budete. Poslije toga, doci cete na kanal koji izgleda otprilike ovako.



Evo to je najtezi dio, sada ste spojeni na server, mozete pricati, doci drugim klanovima na kanal i sve ostale stvari.
__________

Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #12 : 02. Kolovoz, 2008., 23:01 »
Vec sam to prije koristio to je ok po meni dobro ali dali ovo ima ikakve veze s hcl igraonama..-.-

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #13 : 03. Kolovoz, 2008., 13:07 »
 :tired:
Malo se jasnije izražavat ako hoćeš da te netko skuži  :piva:

*

Sacrifulum

  • **
  • 388
  • fuck your mum.(x
Re: IRC: #HCL.hr - irc.quakenet.org
« Odgovori #14 : 03. Kolovoz, 2008., 13:18 »
ja prek mirca samo trazim warove  :ementaler:
balavac

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9