HCL.HR

igraonica

  • 257 Odgovora
  • 25124 Hitova
igraonica
« : 05. Veljača, 2007., 12:30 »
:ave: Molim znalce za savjet i za pomoć. Želim otvoriti igraonicu i to kvalitetnu.
Prostor je moj i uređen cca 60m2.  Ima pristup internetu priko ADSL-a (flat paket).
Trenutno pokušavam nabaviti svega 5 novih računala jer ne mogu više.
Što bi još tribalo?   :ave:
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2007., 12:43 blekson »

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: igraonica
« Odgovori #1 : 05. Veljača, 2007., 12:32 »
usere koji stave glupi odgovor stavljam na ban listu.

samo da upozorim. jer znam da će ih bit.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Gery

  • ***
  • 617
Re: igraonica
« Odgovori #2 : 05. Veljača, 2007., 12:47 »
oboji zidove..i poljepi plakate duke nukema  :2712:

*

Illidan

  • ******
  • 3553
  • DECKI LOL
    • Hrvatska Cyber Liga
Re: igraonica
« Odgovori #3 : 05. Veljača, 2007., 13:01 »
klima uređaj  :clap:

Re: igraonica
« Odgovori #4 : 05. Veljača, 2007., 13:02 »
5 kompova nebu bilo dovoljno, definitivno :solidus:

jedino za internet cafe  :w3dran:

i dobre stolice jebemu  :w3dran: to je onak najvažnije, a svaka jebena igraona ima škrbave plastične stolice koje se strgaju nakon par dana :(

Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: igraonica
« Odgovori #5 : 05. Veljača, 2007., 13:08 »
Hostese u toplesu.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: igraonica
« Odgovori #6 : 05. Veljača, 2007., 13:21 »
Mnogo ljudi ovdje leti na ban listu  :ementaler: beaver, imaš moju potpunu podršku ovdje.

Budem mojsiju poslao PM s ovim linkom, vjerujem da će ti on moći dati bolji odgovor od većine

I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: igraonica
« Odgovori #7 : 05. Veljača, 2007., 13:24 »
Realno gledajući, doista ti treba više kompova, klima uređaj i dobre stolice...  :ementaler:

*

Gery

  • ***
  • 617
Re: igraonica
« Odgovori #8 : 05. Veljača, 2007., 13:30 »
Mnogo ljudi ovdje leti na ban listu  :ementaler: beaver, imaš moju potpunu podršku ovdje.

Budem mojsiju poslao PM s ovim linkom, vjerujem da će ti on moći dati bolji odgovor od većine


pa šta je dao sam/smo samo prijedloge  :w3dran:

Re: igraonica
« Odgovori #9 : 05. Veljača, 2007., 13:33 »
dobre slušalice :(

ne one velike posebno...od njih boli glava mnogo

Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: igraonica
« Odgovori #10 : 05. Veljača, 2007., 14:32 »
:ave: Molim znalce za savjet i za pomoć. Želim otvoriti igraonicu i to kvalitetnu.
Prostor je moj i uređen cca 60m2.  Ima pristup internetu priko ADSL-a (flat paket).
Trenutno pokušavam nabaviti svega 5 novih računala jer ne mogu više.
Što bi još tribalo?   :ave:

nije da znam tocno kako bi trebala izgledat igraona, ili da smo mi iz hcl-a savrsen primjer za to, al eto, trudimo se...ovako...prvo ti ovisi na kojoj ti je lokaciji prostor...ako je negdje gdje ima puno ljudi, da, onda ti definitivno treba vise kompova...
sto ti se tice interneta, da on je jako vazan, ovisno o brzini veze moze se dogodit da ti se vec sa 4-5 kompova pojavi visoka latencija...vjeruj...do sad smo imali najjaci t-comov paket, i u nekim slucajevima bilo je prelose...a s druge strane, ako ces imat samo 5 kompova onda bi ti cak i preporucio da se i orijentiras samo na internet igranje...bar dok ne nabavis jos pokoji komp...nekako mi je 10 ili 12 minimalna brojka za hrvatsku...

a sto ti se tice ostatka...jednostavno, nemoj razmisljat ko da otvaras igraonu...otvaras nesto gdje trebas ljudima pruzit udobnost, ugodnu atmosferu i slicne stvari...probaj se stavit u poziciju nekog tko dolazi u igraonu, sta bi ga eventualno moglo interesirat...to u krajnjem slucaju uopce nemora biti igranje...

Re: igraonica
« Odgovori #11 : 05. Veljača, 2007., 18:07 »
Prostor je  skoro pa u središtu grada, uređen, tlocrta 60 m2 i ima i drugi kat isto 60m2. Kad sve završim poslat ću sliku.
Znam da je 5 kompova malo ali i to je došlo puno. Namjeravam nabaviti jednu ps2 konzolu. Za početak sve će biti postavljeno u prizemlju, kat ostavljam za kasnije.U prostoru postaviti i one aparate za colu i espreso ako se uspijem dogovoriti. Svaki komp će imati svoju zasebnu stalažu a ne kao što sam vidio na netu jedan prosti za sve. Stolice također kvalitetnije ne plastične. Stvarno želim urediti ugodan prostor za igranje PC igara.

E sad dalje što sa igrama, savjet koje, jer je i to sada investicija.

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: igraonica
« Odgovori #12 : 05. Veljača, 2007., 18:53 »
Ovisi kojeg grada je centar. Nisi napomenuo. Jer centar zagreba ima više konkurencije od centra samobora recimo.

Inače, šta se tiče igara, to je najjednostavnija stvar. Trebaš imati warcraft 3 (dota), starcraft, i obavezno oba call of dutya. Ovu zadnju igra 90% ekipe 90% radnog vremena igraonice (pretežno drugi nastavak (ovo ti iz iskustva pričam)).

Šta se tiče ps2 konzole, praktički trebaš samo pro evolution soccer, zadnji. Ništa se drugo ne igra. Na njemu obavezno nabavi četiri kontrolera i 72cm+ tv.

Pošto si početnik u biznisu, i počinješ s manjim kapitalom, nećeš moći organizirati turnire (koji u jednom danu donose profit za cijeli tjedan + prodaja pića). Za to treba reklama i više računala.

Sad se ne mogu više sjetiti, ali ovo nabrojano čini standardnu igraonicu (kakva je većina). Za uspjeti u poslu trebaš imati nešto više, šta će "natjerati" ljude da dođu kod tebe, a ne kod Pere dva bloka niže.

Shvati ozbiljno ove prošle prijedloge. Kvalitetan stolac i mekane slušalice su ugodnije za igranje (ms headset za 50kuna max). Također, osiguraj topli prostor zimi i hladan ljeti. Prozore izbjegavaj ili ako su već tamo, zacrni ih ili nabavi kvalitetnije rolete. Nitko ne želi previše svjetla dok se igra, jer to ometa i smanjuje koncentraciju. Za kraj, izbjegavaj "gole" zidove i vidljive cijevi. Nisu došli u podrum ili sklonište. Obrati pozornost na uređenje.

Dok se ne završi novi HCL, najljepša igraonica u kojoj sam ja bio je game-net u zaprešiću. Prošvrljaj stranicom, ili ako si pri volji, dođi tamo, sjedni, poigraj, razgledaj. To je kvalitetan primjer kako igraonica treba izgledati da bi konkurenciju bacila u drugi plan i opstala godinama. http://www.game-net.hr/


Sva ostalo šta ti nismo rekli, pitaj pod obavezno.
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2007., 18:56 W3DR4N »
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

Re: igraonica
« Odgovori #13 : 05. Veljača, 2007., 19:39 »
e, ovo je istina za rasvjetu
mene je u krapini nenormalno živciralo kad mi je rasvjeta tukla u oči i u tv pa nisam mogao normalno igrati :kingmortal:

također, ne znam ak imaš wc, al trebaš ga imati :ementaler:

i sretno s tim svim :piva:

Re: igraonica
« Odgovori #14 : 05. Veljača, 2007., 19:43 »
ako namjeravaš nabavljat ps2 multi tap + 4 kontrolera za PS1 sa analogom, ti su najeftiniji i PES. :133:

od igara DOTA je must

plus COD i CS

inače, najvažnija je onak atmosfera :((
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2007., 19:45 mr_solidus »
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9