HCL.HR

Optima = balegarski internet

• 28 Odgovora
  • 5846 Hitova
Odg: Optima = balegarski internet
« Odgovori #15 : 12. Ožujak, 2019., 20:03 »
Dnevni podsjetnik da je Optima užas od usluge.

« Odgovori #16 : 18. Ožujak, 2019., 09:54 »
Meni radi ok samo nabavih android box i u vrijeme spice nedjelja 14h do 20 h nebi otvorio a kamoli pokrenuo nesta, pokrenem speedtest oklin i brzina je dobra 10-12mbs.
Zovem korisnicku sluzbu i kaze mi lik da sam 2km od centrale i da nemogu imat bolji int i da su mi vrijednosti ok
15mbs dowload i 8.1 db i da ce probat spustit na 13.8mb i da se podignu ti db
Optima je u pitanju. Brijem da me pati pucanje veze, romjenio sam ruter onaj novi uspravni imam kabel od rutera do gore na stupu novi i sad nisam doma  neznam kako je budem vidio za vikend.
Otisao na stranicu iskona i oni mi daju maks 10mb na mojoj lokaciji. Uzeo sam ruter vipov na probu onaj kaj se steka ali taj je gori signal od optime.
I na kraju ove kobase
Sta da radim da idem na ht big bosa ili da uzimaam npr tele2 pokucni ili ne vrijedi nista posto sam 2km od centrale

« Odgovori #17 : 10. Svibanj, 2019., 17:26 »
Ne bih se mješao u Optimu ali slične probleme sam imao s Tele2 srecom sve na vrijeme sam raskinuo i od onda vec jedno 4 godine imam Bnet(A1) s kojim nemam nikakvih problema.

Uvjerio sam se u svojim ali i tudjim iskustvima da često u službi za korisnike pa i u tehničkim službama rade idioti bez znanja, pokrića i vjerovatno bez ikakvog iskustva.

Nebitno toliko to, žalosno je u kakvoj državi živimo gdje je velikim firmama omoguceno da sve unutar zakonskih granica ne isporučuju obećanu uslugu, brzine, a svojevrsno manipuliraju cijene često bez pokrića ili obavijesti krajnjem korisniku, naravno sve im je to zakonski dozvoljeno. Žalosno da stvar poput interneta koja se u svijetu smatra skoro pa normalnom životnom potrebom kod nas se smatra suhim zlatom, otvorenim tržištem koje je otvoreno za naivne i često tehnički nepotkovane korisnike koje onda spomenute firme itekako izmuzu za lovu zbog njihovog neznanja. Istina slažem se s onom  ako nisi čitao tko ti je kriv osim tebe to što si kupio, ali žalosno je da je potrebno toliko "pravnih" koraka po točno redoslijedom određenim smjernicama da si sve mislim da ce ubuduce trebati odvjetnik za mizerni prekid tarife.

Svaka čast Hrvatina na svim navedenim koracima, ali vjerujem da jednom najobičnijem korisniku dodje muka kad vidi sto sve mora učiniti a ne njegovom krivnjom nego krivnjom onih koji stalno obećavaju brda i doline a nikada ih ne ispune.

Također žalosno je da zapravo Zagreb i par velikih gradova imaju pravu pokrivenost mreže, sve ostalo je prilično zakurac i dalje u sukobima firmi čije je čije i tko ima koncesiju da iznajmi kome.

O jebenim ovrhama, sudskim troškovima necu ni počinjati.
To je žalosna priča sama po sebi.

Žalosno je koliko smo ubijeni kao mali narod i malo "ljudi"
Ovrha od 300 kn neplačenog računa za jebeni internet sa sudskim troškovima lako naraste na 1k, 2k kuna a nemoj to podmiriti blokiraju ti račun i uzmu pare. Nemoj imat račun, pusti godinu dvije i imaš veliku šansu izgubiti sve.

zapamtite da je u ovoj sep jami od države 300kn neplačenog računa tele 2 velik zločin kojeg se svaki čovjek treba stiditi. Pokrast milijune i pozatvarat firme s tisućama i tisućama kuna dugova, nece biti kažnjeno. Zakon je tak narihtan. Pomirite se s tim. Da ne velim otac od jako dobre frendice je napravio istu stvar. Prije smrti prebacio firmu na kćer, ona je postala direktor i nakon toga proglas stečaja. Stotine ljudi kojima nisu isplačene plaće ? Ko ih jebe. Ima od toga već puno a dan danas frendica je direktor firme koja samo postoji na papiru, dugovi su i dalje tu jer se namju odkud naplatiti a nitko nije niti bu vidio lipe.
Odvratno :(

Zato i jedva čekam da odjevbem što dalje iz ovog smeca zvanog prevara...pardon Hrvatska  :kava:
« Zadnja izmjena: 10. Svibanj, 2019., 17:33 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

« Odgovori #18 : 23. Svibanj, 2019., 08:08 »
Podsjetnik da je Optimin internet balega i da se služe trikovima kako bi navukli ljude i zadržali postojeće korisnike.

Izmjerena brzina na Speedtestu: upload 15 Mbit/s ; download 13 Mbit/s
Izmjerena brzina na Hakometru desktop verziji: upload 15 Mbit/s ; download 1,8 Mbit/s
Izmjerena brzina na Hakometru mobilnoj verziji: upload 15 Mbit/s ; download 1,8 Mbit/s
Probno uploadanje 2 MB fajla (16 Mbit) traje osjetno duže od dvije sekunde

« Odgovori #19 : 23. Svibanj, 2019., 08:28 »
Nezz, nemam iskustva s optimom, na bnetu sam. ali mogu ti reči da sam imao problem sa laggom na stranicama i videoigrama jer mi je lan kabel bio neispravan. Ugl nezz, probaj si ovo napraviti.

windows tipka + R -> pokrene se run
upišeš cmd, stisneš enter, otvori ti se command prompt
upišeš ping google.com -t
pustiš da ti to vrti jedno 10 minuta u pozadini i ne koristiš internet to vrijeme
stisneš ctrl + c i onda će ti pokazati statistike koji ti je bio minimalni ping, koji maximalni i da li je bilo package lossova i u kojem postotku.

Ako je bilo nezz, reči ću više 2, 3 % ili velikodušno 5% package lossova u tih 10ak minuta pinganja google.com onda je problem vjerojatno ili u kablu ili u modemu. Ti package lossovi ti mogu uzrokovati lagg i štekanje u otvaranju stranica i sl. U tom slučaju moraju ti zamjeniti opremu ak je modem. Ak je kabel moraš to sam. Mislim lako provjeriš jel kabel jer kupiš novi za 20 kn i testiraš opet dal imaš package loss ili ne. Ako imaš onda je router, ako nemaš onda je kabel.

« Odgovori #20 : 23. Svibanj, 2019., 13:37 »
Nije problem u opremi, oprema testirana je i u potpunosti isključena je mogućnost da oprema uzrokuje problem.
Problem je balegarska usluga i degradacija brzine adsla od strane Optime.
Postoji još nezadovoljnih korisnika Optime sa sličnih problemima koji se javljaju po drugim forumima i Redditu. Očigledno se nešto u Optimi događa ili jednostavno imaju lošu politiku prema korisnicima koji nemaju pristup uslugama konkurencije na drugoj infrastrukturi.

*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #21 : 23. Svibanj, 2019., 14:02 »
Nije problem u opremi, oprema testirana je i u potpunosti isključena je mogućnost da oprema uzrokuje problem.
Problem je balegarska usluga i degradacija brzine adsla od strane Optime.
Postoji još nezadovoljnih korisnika Optime sa sličnih problemima koji se javljaju po drugim forumima i Redditu. Očigledno se nešto u Optimi događa ili jednostavno imaju lošu politiku prema korisnicima koji nemaju pristup uslugama konkurencije na drugoj infrastrukturi.

I jesi odredio cijelu proceduru? Nema ti baš puno smisla išta raditi ako se nisi žalio kako smo ranije pričali.
Isto tako daj se barem malo potrudi jer ti ni žalba neće biti shvaćena ozbiljno ukoliko ju ovako pišeš. Malo profesionalnosti, istraživanja i znanja bi ti jako dobro došlo.

Za početak nije ti sigurno upload veći od download-a kako si ovdje napisao, okrenuo si podatke...
A bome ako imaš 1,8Mb/s upload naravno da ti se 2MB datoteka neće uploadati za 2 sekunde.

Jako je bitno znati da MB je oznaka za Megabajt, a Mb za megabit!

Razlika je ogromna.
Dakle 1MB = 8Mb
Odnosno 2MB = 16Mb

Dakle da bi uploadao datoteku od 2MB za 2 sekunde moraš imati upload od 8Mb/s, a ne 1,8Mb/s...

« Odgovori #22 : 24. Svibanj, 2019., 12:04 »
Ne čitaš sa razumijevanjem što nije primjerena karakteristika moderatora. Probaj ponovo:

Jučer ustanovio sam da Speedtest pokazuje bitno veću brzinu uploada od stvarne, izmjerena vrijednost je 13 Mbit/s.
Istovremeno mjerenje na Hakometru pokazuje vrijednost 1,8 Mbit/s.
Probni upload od 2 MB (16 Mbit) potvrdio je točnost mjerenja na Hakometru.
Nakon toga radio sam mjerenja na Googleu i Speedof.me da ispitam mogućnost greške na Speedtestu.
Izmjerene vrijednosti uploada također bile su pogrešne i iznosile su otprilike 12-14 Mbit/s slično kao na Speedtestu.
Zaključak je da mjerenje brzine Optimine usluge daje pogrešne vrijednosti na više mjernih servisa osim na Hakometru.
To je najblaže rečeno čudna pojava i razlog za sumnju da su pogrešna mjerenja rezultat Optiminih aktivnosti.

Žalim što sam prešao sa T-coma na Optimu, jer na T-comu imao sam znatno veću brzinu i stabilan internet dok na Optimi višestruke probleme sa uslugom i odgovore bespomoćne korisničke službe mentalnih bogalja koji treniraju varanje korisnika.
Prije prelaska obećana mi je brzina kakvu sam imao na T-comu po jeftinijoj cijeni. U samom početku pružanja usluge isporučili su manje od toga i tijekom vremena smanjili su mi brzinu na minimalno koliko moraju isporučiti prema zakonu. Pored toga kvaliteta usluge je najblaže opisano slaba i povremeno neupotrebljiva. Pozicija monopolista (nisu mi dostupni drugi davatelji usluga sa vlastitom infrastrukturom) i zakon omogućuju im loš tretman korisnika. U mom slučaju ta agonija neće trajati još dugo jer drugi davatelji usluga postavljaju vlastite optičke mreže, ali dok god mi Optima pruža užas od usluge i na moje prigovore odgovara besmislicama raditi ću im antireklamu ovdje i na drugim forumima. Nisam jedini korisnik Optime sa problemima kojeg tretiraju loše, javljaju se i drugi sa istim i sličnim problemima po raznim forumima.

*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #23 : 24. Svibanj, 2019., 14:29 »
Ne čitaš sa razumijevanjem što nije primjerena karakteristika moderatora. Probaj ponovo:

Jučer ustanovio sam da Speedtest pokazuje bitno veću brzinu uploada od stvarne, izmjerena vrijednost je 13 Mbit/s.
Istovremeno mjerenje na Hakometru pokazuje vrijednost 1,8 Mbit/s.
Probni upload od 2 MB (16 Mbit) potvrdio je točnost mjerenja na Hakometru.
Nakon toga radio sam mjerenja na Googleu i Speedof.me da ispitam mogućnost greške na Speedtestu.
Izmjerene vrijednosti uploada također bile su pogrešne i iznosile su otprilike 12-14 Mbit/s slično kao na Speedtestu.
Zaključak je da mjerenje brzine Optimine usluge daje pogrešne vrijednosti na više mjernih servisa osim na Hakometru.
To je najblaže rečeno čudna pojava i razlog za sumnju da su pogrešna mjerenja rezultat Optiminih aktivnosti.

Žalim što sam prešao sa T-coma na Optimu, jer na T-comu imao sam znatno veću brzinu i stabilan internet dok na Optimi višestruke probleme sa uslugom i odgovore bespomoćne korisničke službe mentalnih bogalja koji treniraju varanje korisnika.
Prije prelaska obećana mi je brzina kakvu sam imao na T-comu po jeftinijoj cijeni. U samom početku pružanja usluge isporučili su manje od toga i tijekom vremena smanjili su mi brzinu na minimalno koliko moraju isporučiti prema zakonu. Pored toga kvaliteta usluge je najblaže opisano slaba i povremeno neupotrebljiva. Pozicija monopolista (nisu mi dostupni drugi davatelji usluga sa vlastitom infrastrukturom) i zakon omogućuju im loš tretman korisnika. U mom slučaju ta agonija neće trajati još dugo jer drugi davatelji usluga postavljaju vlastite optičke mreže, ali dok god mi Optima pruža užas od usluge i na moje prigovore odgovara besmislicama raditi ću im antireklamu ovdje i na drugim forumima. Nisam jedini korisnik Optime sa problemima kojeg tretiraju loše, javljaju se i drugi sa istim i sličnim problemima po raznim forumima.

Nije čudna pojava nego su drugačije metode mjerenje. Isto tako kako sam ti i ranije rekao i kako stoji u HAKOM odlukama. Dakle jedini pravi test koji oni priznaju u žalbi jest HAKOMetar i to u razdovlju od 19 do 7h.

Isto tako ja ovdje nisam u ulozi moderatora. Moraš znati da su moderatori prvenstveno samo forumaši, a tek nakon toga smo po potrebi moderatori koji mogu pomoći ljudma koji se ne snalaze, uputiti ih na pravo mjesto (samo što se tiče foruma), paziti na poštivanje pravila, itd.

Dakle u niti jednom svom postu nisam ovdje u ulozi moderatora nego forumaša koji ti daje preporuku i svoje iskustvo. Žao mi je što do sada nisi riješio svoj problem, no ako ćeš samo pisati po forumu, a ne poštivati pravila koja ti nalaže HAKOM - nećeš postići apsolutno ništa.
Ja sam nedavno imao dosta problema s Bnetom iliti A1, pa nisam kukao po forumu nego konkretnim žalbama riješio problem...

Isto tako to antireklama ti nije efektivna kao što misliš. Puno efektivnije su društvene mreže, itd. Ovo na forumu slabo da itko čita, a moraš znati da ima puno više žalbi i na A1, Tele2, itd. Samo što trenutno nisi tamo pa nisi "osjetio" njihove probleme.

Ne postoji super operater niti će ga ikada biti. Previše toga ovisi i previše je toga u varijablama da bi odmah dobio konkretan i uvijek točan rezultat.

Ja sam imao problema skoro sa svima, no svuda sam ih riješio u vrlo kratkom vremenu. Tvoja ne mogućnost rješavanja problema uz silne napore i objašnjenja kako nešto pravilno napraviti je zapravo zabrinjavajuća i više govori o tebi nego li o bilo kojem operateru...  :hihi:

« Odgovori #24 : 26. Svibanj, 2019., 22:13 »
Kada dvije strane pregovaraju normalno onda se sve može dogovoriti, međutim kada jedna strana ignorira, vara, služi se floskulama i parolama onda to najčešće vodi u pogrešnom smjeru.

Dakle, na pitanja:
- Zašto mi je smanjena brzina usluge? (uz dokaze mjerenja koje sam radio mjesečno očekujući da će mi zatrebati).
- Zašto mi ne isporučujete 30/5 Mbit/s kao što mi je obećano kod uzimanja usluge? (tražim snimku razgovora, ne daju mi)
- Imam problem sa učitavanjem web stranica, mrežni programi gube konekciju, usluga mi ne radi X minuta ili sati, možete li to srediti?

Dobivam odgovore:
Isporučena brzina je u okvirima zakonski propisane.
ili
Imali smo male probleme na mreži ali to je sada riješeno.

U nastavku primjer drugih korisnika sa sličnim problemima:
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1870434466394735
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1867495916688590
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1844661572305358
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1844472618990920

Gledam druge operatere i ne vidim tako velik broj žalbi različitih korisnika sa istim problemima.

*

manjamax

• 1083
  • Cro Sim Racing Forum
« Odgovori #25 : 27. Svibanj, 2019., 05:37 »
Meni također ne isporučuju reklamiranu brzinu, i internet mi se stalno isključuje.
Žalili smo se da nam je parica neispravna, na što su oni došli i rekli da nije. Ormarić za parice je stalno otvoren i vlaga je došla do kontakata (riječi T-Comovog operatera). Naprave nešto jedino kad im priprijetiš sa ukidanjem ugovora i to traje mjesec dana.
Katastrofa. 10 godina smo i ja i moji roditelji na njima, i u zadnjih 2 godine su se i kod mene i kod njih pokvarili jako.
Razmišljam o prelasku na A1.

*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #26 : 27. Svibanj, 2019., 07:28 »
Kada dvije strane pregovaraju normalno onda se sve može dogovoriti, međutim kada jedna strana ignorira, vara, služi se floskulama i parolama onda to najčešće vodi u pogrešnom smjeru.

Dakle, na pitanja:
- Zašto mi je smanjena brzina usluge? (uz dokaze mjerenja koje sam radio mjesečno očekujući da će mi zatrebati).
- Zašto mi ne isporučujete 30/5 Mbit/s kao što mi je obećano kod uzimanja usluge? (tražim snimku razgovora, ne daju mi)
- Imam problem sa učitavanjem web stranica, mrežni programi gube konekciju, usluga mi ne radi X minuta ili sati, možete li to srediti?

Dobivam odgovore:
Isporučena brzina je u okvirima zakonski propisane.
ili
Imali smo male probleme na mreži ali to je sada riješeno.

U nastavku primjer drugih korisnika sa sličnim problemima:
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1870434466394735
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1867495916688590
https://www.facebook.com/Optima.Telekom/posts/1844661572305358

Gledam druge operatere i ne vidim tako velik broj žalbi različitih korisnika sa istim problemima.

I opet pokazuješ svoje ne znanje iako sam ti barem 5x sugerirao sve.
Hajmo ponovno:

1. Izmjeri brzinu HAKOMetrom barem 2-3 dana između 19 i 07h.
2. Priložiš rezultate uz prigovor (isključivo pisanim putem - mail)!
3. Na odgovor kojim očito nisi zadovoljan NE odgovaraš njima i ne staješ nego ideš dalje, odnosno:
Na adresu (također može mail) Povjerenstva za zaštitu potrošača u samoj Optimi (postoji to tijelo!) šalješ svoj prvi mail + odgovor službe za korisnike.
I naravno sastavljaš novi mail sa svojim novim prigovorom i zahtjevom prema njima!
Imaju 30 dana za odgovor.
Ukoliko ne odgovore pozitivno i dobiju tvoj zahtjev onda sve zajedno šalješ na HAKOM!
Tek tada možeš službeno (kada si iscrpio sve mogućnosti kod operatera) slati HAKOMu sa svim prijašnjim tvojim prigovorima i njihovim odgovorima.
Isto tako, HAKOMu detaljno sve objasniš i nakon toga oni naređuju operateru što i kako dalje uz to da oboje dobivate rješenje!
Hakom rješava prigovor u roku od 90 dana.

Dakle nisi svejedno išao kako sam ti nekoliko puta rekao i sugerirao. Da si išao - stvar bi već bila riješena...
Znači ignoriraš sve upute kako doći do svojih prava i onda se žališ okolo... Oprosti al to je kao da ti netko objasni kako kupiti kartu za vlak na automatu, a ti nisi ni probao sve do kraja nego hodaš po kolodvoru i vičeš glupi aparat neda mi kartu, itd...

Dakle poštuj proceduru i već bi bio gotov...

Kažem, to više govori o tebi, tvojim sposobnostima i namjerama koliko nešto želiš ili ne želiš napraviti. Pisanje po forumu, facebook-u i drugdje mogu donijeti svoja mišljenja drugih korisnika koji tebi, a vjeruj mi i njima, apsolutno ništa ne znače...
Dobio si konkretan primjer kako se sve rješava i nakon toliko mjeseci = 0 bodova... Ponavljam, ja bih se zapitao malo, jer oko ovoga si i sam kriv jer si mogao to riješiti odavno da imalo slušaš dobronamjerne savijete...

« Odgovori #27 : 05. Rujan, 2019., 21:05 »
Podsjetnik da je Optima smeće i prevarantska firma koja obećano ne ispuni.

Umjesto obećanih 30 Mbit brzina pristupa degradirana je na propisani zakonski minimum bez najave. Brzina je manja nego što sam ju imao prije na T-comu.
Tko koristi net za išta više od čitanja portala i mailova može očekivati poteškoće sa uslugom.
« Zadnja izmjena: 05. Rujan, 2019., 21:11 tantrum »

*

Hrv4tin4

• Moderator
  • 5796
  • Bez predrasuda
    • Steam
« Odgovori #28 : 06. Rujan, 2019., 16:19 »
Kako ova tema više nema smisla, a autor iste nije sposoban pratiti zakonske korake koji su mu nekoliko puta praktički nacrtani. Ova tema se zatvara.

Svakome želimo pomoći u svemu što možemo, no očito neki ljudi ne žele pomoć nego dolaze svoje frustracije liječiti na forumu umjesto rješavati svoje probleme.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21