HCL.HR

League of Legends

  • 1908 Odgovora
  • 564089 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: League of Legends
« Odgovori #270 : 30. Prosinac, 2012., 02:21 »
1199, i mislim da 78-81.

*

lefty

  • **
  • 195
  • Everybody lies.
    • http://www.csf-cro.net
Odg: League of Legends
« Odgovori #271 : 30. Prosinac, 2012., 03:08 »
hmm, neznam onda.. mislio sam da imas malo odigranih rundi pa da zato, posto na pocetku dobivas i gubise vise nego inace (al to je 30+).
meni se desava dok pobjedim team sa istim ili vecim elo dobim 12 bodova max, a dok izgubim od losijih gubim od 12 do 15..

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: League of Legends
« Odgovori #272 : 30. Prosinac, 2012., 03:24 »
Nije ni bitno više, obrisao sam igru, napravio bi isto i s acc da mogu.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #273 : 30. Prosinac, 2012., 13:11 »
Nije ni bitno više, obrisao sam igru, napravio bi isto i s acc da mogu.


U que sistemu igra se "team favorit" protiv "team underdog"
Underdog team je team sa manjim Elo skorom od Favorita, uvijek igra sa nexusom na gornjem dijelu mape i igra laneove prema dole sto dodatno otezava stvari. Vizualno je lakse igrati i percipirati stvari, kontrolirati vidno polje kada igras od dole prema gore. 

Ako lowbie team pobijedi favorit dobije vise eloa, ako izgubi, izgubi manje eloa. Ako favorit pobijedi lowbie team dobije manje eloa, ako izgubi izgubi vise.
Baron nosi +1 elo sto znaci ako si pobijedio dobijes vise, ako si izgubio izgubis manje ukoliko si ubio baruna.

Odg: League of Legends
« Odgovori #274 : 02. Siječanj, 2013., 17:22 »
mogu mislit kolko je ovaj sakupio rp-a sto je kreiro ovu temu :D

Svi su se reg preko njegovog linka

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #275 : 02. Siječanj, 2013., 18:14 »
Na koji način se dobivaju elo bodovi?

jedino pobjedom.
bodovi koje dobivas se temelje na tome protiv kakvog tima igras, ak imaju bolji elo od vas a vi ih pobjedite dobivas vise, a ako izgubis od tima sa manjim elo gubis vise.

zajeban biznis :S

Pa i baš ne ide to tako. Zadnju koju sam pobjedio svi protivnici su imali veći elo od nas, barem su tako rekli i opet sam dobio 11. Al zato kada gubim uvijek ide više 13-14-15 je sasvim normalno.

Kao sto je receno, Elo ranking system je preuzet iz saha. Formula funkcionira sasvim ok.
http://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system

I da, "barem su tako rekli" - www.lolking.com

Bookmarkaj ovo. Provjeris sve pa nema rekla-kazala.

I ajmo realno ovako - "ok" igraci ce se ionako zadrzavati na 1100-1300 rankingu. Oni koji LoL igraju povremeno.
To nije los Elo i postotak igraca  koji se drze na tom rankingu mislim cine svega 20% baze igraca.
Vecina LoL igraca se drzi oko 700-900 rankinga.

Ne, necemo najednom svi biti 1500 ranking samo zato jer mislimo da znamo igrat par champova i ne gledamo stvari poput team compositiona, sinergije izmedu champova itd.

LoL je realno casual igra u koju je relativno lako upasti, ali je istovremeno vrlo kompetitivna i ima iznenadujuce visok skill plafon.
Nije ni bitno više, obrisao sam igru, napravio bi isto i s acc da mogu.


U que sistemu igra se "team favorit" protiv "team underdog"
Underdog team je team sa manjim Elo skorom od Favorita, uvijek igra sa nexusom na gornjem dijelu mape i igra laneove prema dole sto dodatno otezava stvari. Vizualno je lakse igrati i percipirati stvari, kontrolirati vidno polje kada igras od dole prema gore. 

Ako lowbie team pobijedi favorit dobije vise eloa, ako izgubi, izgubi manje eloa. Ako favorit pobijedi lowbie team dobije manje eloa, ako izgubi izgubi vise.
Baron nosi +1 elo sto znaci ako si pobijedio dobijes vise, ako si izgubio izgubis manje ukoliko si ubio baruna.

Ne. Nista od toga. Ne zelim uopce ni objasnjavat koliko stvari je pogresno u toj izjavi generalno. Matchmaking sustav te nikad ne stavlja protiv teama koji ima veliki elo difference, razlika je u vrh glave 50 elo preko cijelog teama. Iznimka je jedino kad lower elo i higher elo playeri idu u duoqueue, ali sustav ih onda opet matcha sa drugim duoqueuerima.
Baron nemam nikakve veze sa Elo lossom ili gainom.
Mapa je balansirana i svaki team ima svoj set prednosti i nedostataka, ovisno o tome na kojoj su strani.
Uvijek mozes switchat laneove ako ti ne odgovaraju mane tvog lanea na odredenoj strani.

Evo samo o elo formuli kao primjer:
http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Elo_rating_system

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #276 : 03. Siječanj, 2013., 00:55 »
Kako mozes switchati lane lol? I da, que - uvijek se igra slabiji protiv jaceg teama po razlici u elou. 50 ratinga je dosta velika razlika. Pogledaj malo po forumima. Ukoliko team underdog pobijedi favorit dobije vise Elo-a i gotovo. Tako je bilo tako ce i biti. Bila razlika 1 elo ili 50, tko ima manji elo, kvalificiran je kao team underdog. Sto se tice Baruna, moguce je da daje 1 elo, lol je prepun easter eggova hidden passiva itd. Recimo, sigurno nisi znao da svi Champovi i njihovi skinovi na kojima imaju suncane naocale (commando xin npr.) primaju 1 dmg manje od leone :)
« Zadnja izmjena: 03. Siječanj, 2013., 01:05 Shazaam »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: League of Legends
« Odgovori #277 : 03. Siječanj, 2013., 01:29 »
To sam čak i ja znao. I da si ninje skidaju po 1 HP za svakog ninju u igri. (navodno)

Odg: League of Legends
« Odgovori #278 : 03. Siječanj, 2013., 02:04 »
to s ninjama je istina također likovi sa sunčanim očalama (commando skinovi , vayne...) primaju -1 dmg od leone to su kakti hidden passive-i

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #279 : 03. Siječanj, 2013., 02:11 »
Kako mozes switchati lane lol? I da, que - uvijek se igra slabiji protiv jaceg teama po razlici u elou. 50 ratinga je dosta velika razlika. Pogledaj malo po forumima. Ukoliko team underdog pobijedi favorit dobije vise Elo-a i gotovo. Tako je bilo tako ce i biti. Bila razlika 1 elo ili 50, tko ima manji elo, kvalificiran je kao team underdog. Sto se tice Baruna, moguce je da daje 1 elo, lol je prepun easter eggova hidden passiva itd. Recimo, sigurno nisi znao da svi Champovi i njihovi skinovi na kojima imaju suncane naocale (commando xin npr.) primaju 1 dmg manje od leone :)

Ne. Baron ne daje nista extra na elo.

Lane switchas jednostavno tako da... zatrazis?
Ne znam koliko puta sam vec vidio da bot switcha lane sa solotopom, pa onda imas 1vs2 situacije tako.
Normalno, to radis kad je tvoj solotop champ netko tko moze relativno efektivno 2vs1, poput Jaycea, Irelie, Rumblea  i jos dosta drugih.

I jesam, znao sam to za Sunlight passive. Kao i da svaki ninja unit gubi 1 HP ako ih imas vise u teamu.
I da Volibear-Zilean, Graves-Nocturne interakcije i tonu toga.

Full lista:

http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Easter_eggs
« Zadnja izmjena: 03. Siječanj, 2013., 02:13 Yuri »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #280 : 03. Siječanj, 2013., 10:28 »
Kako mozes switchati lane lol? I da, que - uvijek se igra slabiji protiv jaceg teama po razlici u elou. 50 ratinga je dosta velika razlika. Pogledaj malo po forumima. Ukoliko team underdog pobijedi favorit dobije vise Elo-a i gotovo. Tako je bilo tako ce i biti. Bila razlika 1 elo ili 50, tko ima manji elo, kvalificiran je kao team underdog. Sto se tice Baruna, moguce je da daje 1 elo, lol je prepun easter eggova hidden passiva itd. Recimo, sigurno nisi znao da svi Champovi i njihovi skinovi na kojima imaju suncane naocale (commando xin npr.) primaju 1 dmg manje od leone :)

Ne. Baron ne daje nista extra na elo.

Lane switchas jednostavno tako da... zatrazis?
Ne znam koliko puta sam vec vidio da bot switcha lane sa solotopom, pa onda imas 1vs2 situacije tako.
Normalno, to radis kad je tvoj solotop champ netko tko moze relativno efektivno 2vs1, poput Jaycea, Irelie, Rumblea  i jos dosta drugih.

I jesam, znao sam to za Sunlight passive. Kao i da svaki ninja unit gubi 1 HP ako ih imas vise u teamu.
I da Volibear-Zilean, Graves-Nocturne interakcije i tonu toga.

Full lista:

http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Easter_eggs

Bah, ti bas mislis na switchanje laneova doslovno, ali ja sam mislio na poziciju tima, kada imas nexus na gornjoj strani mape, igrati od gore prema dole je teze nego od dole prema gore, a za to nema spasa.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #281 : 13. Siječanj, 2013., 22:09 »

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #282 : 14. Siječanj, 2013., 13:41 »
Nezz... retard.  :hiha:

Nunu legenda, bas mi drago sto mu je pobjegao :D :piva:

*

NeptuN

  • *
  • 12
  • Scopeout <3
Odg: League of Legends
« Odgovori #283 : 15. Siječanj, 2013., 16:00 »
Nemoj tako Phantom LOrd je kralj ,legenda njegov stream nije dosadan kao kod onih kineza sto sam sute dok igraju on te barem nasmije a  i odlican je igrac zasluzuje i vise od penta killa.
Scopeout <3

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #284 : 24. Siječanj, 2013., 20:23 »
No lunch for voli today! Outplayed by Thresh and Janna

Jos ga nemam, ali vec sad mi rula ovaj Thresh. Al' ae.

Inace, kostat ce 7800 IP prvih tjedan dana nakon izlaska, normalnih 6300 kasnije.
I tako ce biti sa svim ostalim novim champovima u buducnosti cini se. Riot pokusava poboljsat prodaju bundleova za RP.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9