HCL.HR

League of Legends

  • 1908 Odgovora
  • 563908 Hitova
Odg: League of Legends
« Odgovori #600 : 04. Veljača, 2014., 20:39 »
ja bih reko da je svaki role sam po sebi tezak i lagan

ADC mora bit sebicno smece i radit dmg, ali je uz to inace squishy pa se mora cuvat
support mora znat kad kome treba pomoc i mora mislit primarno na ostale pa onda na sebe (sto moze bit tesko za neiskusne jer vecina igraca su budale koje oce sve za sebe), ali sam protiv champa nemoze
top (kolko ja znam) je inace tanky champ koji treba farmat i cuvat se gankova na pocetku i kasnije biti fronta tima
mid igra slicno kao i top u early gameu, samo sto je on inace AP i ne tanka (znaci u end-gameu ima slicnu ulogu ko i adc)
jungler (kolko sam cuo on je najtezi za igrat) mora ubijat minione u junglu (kako god se oni zvali), mora znat kad treba gankat, mora znat kad se koji minion u junglu spawna itd ali ne treba se bojat tolko gankova i uzima sve za sebe

ako neko me oce ispravit, neka slobodno kaze (yuri nije potrebno me zvat idiotom i govorit da nemam pojma, ako mislis da sam u necemu u krivu samo reci)
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #601 : 04. Veljača, 2014., 20:39 »

Reći da top nema "flow" i "utjecaj" je glupost. Ako top snowballa, on može carryati cijeli game, naravno ako mid i adc nisu baš započeli 0/10/0. A nafidani ADC će isto to moći raditi early i mid game, dok u late gejmu zbog raznih assasina kakve meta forsira već godinu dana..neće moći, zato što mu treba netko da peela...

Slažem se. Osobno smatram da je MID najlošija pozicija trenutno. Svi APC su  trenutno u banani osim Gragasa koji je op smeće i Ziggsa koji je ok. Ufidani ADC je i dalje mašina koju nitko ne može zaustaviti, ali je i istina da su supportovi jači u startu sada. Pogotovo Leona i Tresh.

@Kmarkec, ma nije tebi rekao nego meni :D
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2014., 20:43 Shazaam »

Odg: League of Legends
« Odgovori #602 : 04. Veljača, 2014., 20:53 »
@shazaam ma znam da je reko tebi, ali napiso sam to u slucaju da se ne slaze s mojim misljenjem
nego evo ja vec igram duze lol (2-3 godine) i igro sam ranked skoro nikad jer neznam, nisam zelio + uvijek mislim da sam prevelki noob za to.
igro sam samo 2 puta u ranked teamu. prvi put kad smo igrali, moj tim su svi instant-lockali mid (znaci 4 mid jel) dok sam ja isao voli top. posvadali su se, na kraju su svi leavali osim jednog pa nas je bilo 2 protiv 5. spusili smo itekako, odmah smo se predali
drugi put su se ovi ponovo posvadali zbog razloga izvan lol-a (u skoli nesto pretpostavljam) pa su se blockali na skajpu, reportali, ostali smo samo 3 na 5, ja sam isao ponovo voli top, a ova dvojica jungle. predali smo se prve sekunde
uskoro cu napravit ranked tim sa svabima (oni su vec normalniji), ali imam vec iskustva s lol-om i mislio sam si pocet igrat ranked sam (znaci kad mi nema tima, samo odem igrat ranked). pa sam zato zelio pitat : kako uopce krenut igrat ranked? mislim znam, glupo pitanje, samo odes PLAY -> ranked draft pick. nego me zanima, mogu li igrat sam ili mora netko igrat neki frend sa mnom? jer vidim nekakav ranked solo/duo, ne kuzim sto je to?
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #603 : 04. Veljača, 2014., 21:09 »
Ako si igrao u takvom timu onda je to tim pun retarda.

MID je još uvijek najvažnija karika, jer ako se MID nafida, to je gg dosta često. Ali sve ovisi od gejma, u ovoj sezoni više carrya jungler nego bilo tko, tako nekada imam feeling.
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: League of Legends
« Odgovori #604 : 04. Veljača, 2014., 21:13 »
@Kmarkec Ranked duo možeš igrati s nekim koga znaš, ali ne bih preporučio zato što kada igraš duo q uvijek dobiješ gore ljude u timu nego što bi dobio inače. Prosto rečeno, duo q je prednost za tebe zato što se podrazumjeva da igraš s nekim koga znaš i s kime igraš često, a vrlo je vjerojatno da koristite TS, Skype ili nešto slično. Najbolje je igrati sam i tek tu i tamo zaigrati partiju s nekim čisto da ne poludiš :)

Odg: League of Legends
« Odgovori #605 : 04. Veljača, 2014., 21:15 »
e decki moji blago vama vi ste 30lvl i mozete igrat Ranked a ja jos imam do tamo tek sam 11 lvl :(  :(
Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #606 : 04. Veljača, 2014., 21:20 »
Dva savjeta.

1. Nemoj trošiti pare na ništa do 20og levela, nego kupi rune onda za AD i AP.
2. Nemoj krenuti u ranked kada dođeš na lv 30, jer si početnik. Odigraj još parsto gejmova i onda u ranked. Ako ne želiš da zapadneš u bronze i silver kao većina igrača.
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

Odg: League of Legends
« Odgovori #607 : 04. Veljača, 2014., 21:27 »
hvala na savjetima :piva:
Konfa:
AMD FX 8350 4.0ghz 16MB Cache
MSI R7 370 Gaming 4GB
Gigabyte Ultra Durable Motherboard 970A-DS3P
Power Supply CoolerMaster RS-600W-ACAB-M4
Kingston SSD 240GB
HDD Toshiba 500GB
Cooler za CPU Katana 4
DVD Čitač Asus
Kučište MS Dragon
3D Mark Score: http://www.3dmark.com/3dm/8570946

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #608 : 05. Veljača, 2014., 07:05 »
Nisam rekao da je support najslabiji role, nego da je najlakši za igrati i bez obzira na tvoj kilometarski post nisi uopće pobio tu tvrdnju s ničime. Ovo ostalo što si napisao je common sense ako igraš ranked.

Support je nakon junglera najtezi role za igrat. Posto si rekao da je najlaksi zbog toga sto ne mora farmat i sto god.
Izjava ima smisla kao i da netko kaze da je junglanje lagano jer te u vecini slucajeva nitko ne zajebava kod farmanja monstera i ne moras pazit na last-hittanje jer ces ih uvijek dobit.

Farmanje je, ruku na srce, samo po sebi lagano. Postaje automatizam nakon nekog vremena.
Ali igrat role u kojem(cak i uz S4 promjene) ne dobivas golda kao i ostatak tvog teama je sve samo ne lagano, pogotovo s obzirom koliki utjecaj imas na early game. Sto sam uostalom i sve detaljno napisao, ali smatras nebitnim iz nekog razloga.

Uglavnom, ako moram birat izmedu support i AD carry rolea u soloqueue trenutno, uvijek cu radije izabrat supporta ako zelim imat veci efekt na match.
Svatko tko se potrudio malo upoznat i igrat taj role zna koliki efekt ima i da nije niti malo lagan s obzirom na sve.

AD carry role je trenutno u jako losem stanju realno. Treba im dosta golda da dodu do razine gdje su prijetnja i nisu free kill ako su 1v1 i kroz cijeli match zahtjevaju babysittanje s obzirom koliko su assassini i generalno champovi sa gap closerima popularni, da ne spominjem sranja poput Munda, tanky Shyvane, Olafa i Renektona koji ce bit usred tvog teama kad god pozele. Ili hypercarry ala Jax, Riven & co u teamfightovima.


Reći da top nema "flow" i "utjecaj" je glupost. Ako top snowballa, on može carryati cijeli game

Ako bilo koji role snowballa, moze carryat cijeli game. Ne znam cemu je to bilo potrebno isticati.

Napisao sam specificno zasto Top trenutno ima najmanje utjecaja na flow matcha.
Early game najvise utjece na ostatak matcha, pogotovo u soloqueue matchevima.
Tu jungler, support i mid(nakon odredene tocke i samo ako ga enemy mid ne pusha do towera stalno) imaju najvise utjecaja. Vidis da bot lane razvaljuje? Demotivira cijeli enemy team, moraju se jebat sa 2 nafeedana champa. Rani killovi na midu mu isto omogucuju da ranije i efektivnije roama.

Solotop je malo osjetljiviji lane upravo zbog champova koji se u zadnje vrijeme tamo biraju(tankovi ili hypercarry popularni), u kombinaciji sa izoliranoscu od stvari poput dragona koji je relevantan objective u early/mid gameu.
Ako ti dobijes top, mozes otici mozda na mid, counterjunglat(sa ili bez svog junglera), ali odlazak negdje dalje daje enemy solotopu sansu da uzme tvoj turret(ili dva) i dobije dovoljno farma da te sustigne(ili prestigne, ovisno o toku matcha).
Ako ode iz lanea u ranijoj fazi, riskira da ga enemy top outlevela ili outfarma, a to je fatalno u topu. Oduvijek bilo.

Ukratko, solotop je otok sam za sebe u ranoj fazi. Cilj je dominirat enemy topa u farmu(i po mogucnosti killovima) i ne krepat. Slucajevi u kojima on utjece na rani flow matcha, gdje ljudi deru prve zmajeve, towere, bore se oko buffova - tu nema toliko sanse da ima efekta.
Teleportom gankovima moze bit relevantniji sto se tice ranog utjecaja, ali u 1v1 situaciji je onda slabiji jer nema neki combat summoner spell i enemy solotop moze free-farmat ili snowballat.

EDIT:

Pisem generalno opsirne postove zbog drugih igraca koji ovo citaju, nije direktno pametovanje. Da ne bi bilo zabune. Ima dosta ljudi na HCL-u koji jos nisu imali priliku sami naucit ove stvari u igri, a bome im nitko to ni ne bude objasnjavao ako sami ne traze(ili netko ne objasni, kao u ovom slucaju).
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2014., 07:12 Yuri »

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #609 : 05. Veljača, 2014., 12:00 »

Solotop je malo osjetljiviji lane upravo zbog champova koji se u zadnje vrijeme tamo biraju(tankovi ili hypercarry popularni), u kombinaciji sa izoliranoscu od stvari poput dragona koji je relevantan objective u early/mid gameu.

Ovo je glupost. Slažem se s pickovima. Ja koji ne igram TOP dosta često (makar mogu vjerojatno do platinuma svakog topera poraziti :hihi:)  ako moram igrati toplane onda uzmem champove poput Jax, Renekton, Katarina TOP, Nasus...makar ću morati ubrzo početi igrati Mundo-a..
Ono što sam rekao glupost odnosi se na top - dragon. Nažalost, dragon u S4 nema toliko više utjecaja kao S3. Naravno da ima, ali ako oni uzmu drake-a, a vi uzmete turret..li la je ok...s time da u današnjoj meti ćeš ili imati solo top s teleportom (govorim o timskom rankedu, ne yoloq)...ja kada igram TOP...recimo s renekton protiv jaxa, ako ja imam 100 cs a jax 50 i koji death, taj jax će biti ku*** od ovce narednih 15 minuta zbog toga, čime dajem mom timu masovnu prednost.

S time da Jungler (ako ide na to da je na lv3 na topu) će na topu biti oko 2:55 - 3:10 ..to je 20 sec, ako uzmemo u obzir da će završiti drugi buff oko 2:45-55..što ako je neki toper tipa renekton ili mundo koji može propushati lane može 2 wave pushnuti (ako tempira) i biti praktički točno na sredini lejna i biti lv 3 kada dođe jungler, čime ima šanse za ili ubiti ga ako se jungler zezne i dođe s premalo HPa, ili baitati pa s svojim junglerom ih ubiti.

Ako ti dobijes top, mozes otici mozda na mid, counterjunglat(sa ili bez svog junglera), ali odlazak negdje dalje daje enemy solotopu sansu da uzme tvoj turret(ili dva) i dobije dovoljno farma da te sustigne(ili prestigne, ovisno o toku matcha).
Ako ode iz lanea u ranijoj fazi, riskira da ga enemy top outlevela ili outfarma, a to je fatalno u topu. Oduvijek bilo.

Ako TOP uzme turret, dođe na MID i ubiju midera i uzmu njegov turret, to je ogromni gold za cijeli tim, plus mogu contestati drakea onda easy peasy.

Ukratko, solotop je otok sam za sebe u ranoj fazi. Cilj je dominirat enemy topa u farmu(i po mogucnosti killovima) i ne krepat. Slucajevi u kojima on utjece na rani flow matcha, gdje ljudi deru prve zmajeve, towere, bore se oko buffova - tu nema toliko sanse da ima efekta.
Teleportom gankovima moze bit relevantniji sto se tice ranog utjecaja, ali u 1v1 situaciji je onda slabiji jer nema neki combat summoner spell i enemy solotop moze free-farmat ili snowballat.

TOP (i idealnom slučaju) ne wina TOP igrač, nego jungler.


Nije da ti pametujem, ali neke stvari koje kažeš nisu baš li la točne :clap: (ne kažem da je sve što ja napišem mora biti točno :thumbs:)

Inače, po nekom mom rangu, za early i mid game ovi lejnovi odlučuju:

1. Jungler
2. Support
3. Mid i Top
4. ADC
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

Odg: League of Legends
« Odgovori #610 : 05. Veljača, 2014., 12:25 »
sto to znaci snowballanje? taj izraz prvi put cujem :wildboy:
i zasto je inace solo top i duo bot? zasto nije obrnuto tj. kakva je razlika izmedu ta 2 lanea?
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #611 : 05. Veljača, 2014., 13:07 »
sto to znaci snowballanje? taj izraz prvi put cujem :wildboy:
i zasto je inace solo top i duo bot? zasto nije obrnuto tj. kakva je razlika izmedu ta 2 lanea?

Snowballanje je metafora za prefeedanog champa ili vise protivnika koji pocinju dominirat bez kontrole.
Poput grude snijega koja se kotura niz planinu i postaje sve veca.
Ista stvar sa snowballanjem nekog champa - dobije prvih par killova i onda nastavlja ubijati sve bez neke mogucnosti da ga protivnik uspije zaustavit.
Netko tko dobije par killova u svom laneu i onda krene po ostatku mape prije nego se protivnik snade, pa ispadne lancana reakcija poput lavine.
To je pogotovo tocno kod hypercarry champova ala Jax, Riven i vecine assasina koji ce samo redat killove ako krenu na dobar streak.

Snowball se isto koristi kad neki team generalno pocne dobivat toliko jako da drugi team nema mogucnost to zaustaviti.


Sto se tice razlike izmedu topa i bota, 2 champa se generalno salju u bot lane zbog kontrole nad zmajem.
Za razliku od Barona, zmaj je slabiji, ali ipak donosi znatnu kolicinu golda za cijeli team.
U prijasnjim sezonama, zmaj je davao fiksnih 190 golda svakom clanu teama(plus bonus za last-hit).
U Season 4, zmaj krece sa vrijednoscu od 125 gold po glavi i vrijednost mu raste do 260 gold po glavi.

U solotop se generalno stavljaju champovi koji trebaju solo experience i gold.
Za razliku od mida, bot i top su znatno duzi laneovi, pa enemy jungleri znatno lakse gankaju ako netko pusha preko polovice.
Iz toga razloga u topu zelis nekoga tko ima mobilnost, tanky je, ima crowd control ili kombinaciju svegat toga. Zelis nekoga tko nije toliko osjetljiv na gankove i tko se moze mozda izvuci ako zagusti.
To je ujedno i razlog zasto se mageovi i generalno champovi sa slabim early gameom igraju na midu - dobivaju solo experience i gold uz manji rizik.
Vjerojatno znas da champovi dijele exp u laneu za minion killove, pa ce u prosjeku AD carry i support u bot laneu biti uvijek nizeg levela od solotopa ili solomida. Ako stavis duo iz bota u top, gubis potencijalnu kontrolu nad zmajem uz mogucnost da uzmes rano turret koji vrijedi manje od zmaja.

Da ne citiram bas sve sad:


recimo s renekton protiv jaxa, ako ja imam 100 cs a jax 50 i koji death, taj jax će biti ku*** od ovce narednih 15 minuta zbog toga, čime dajem mom timu masovnu prednost

TOP (i idealnom slučaju) ne wina TOP igrač, nego jungler.


Jax skine dva turreta dok trepnes realno. Dobar Jax ionako nece tako oslabljen ici u teamfightove, vec ce nastavit split-pushat.
Jedan je od onih champova na kojima moras stalno sjedit, ili ce te uspjet sustici kad-tad.

Sto se tice junglera na topu - to opet vrijedi za sve laneove, tako da nemam pojma zasto bi se to odnosilo specificno na top.
Ne mozes u svakom matchu racunat da ce jungler campat top ionako.


Sto se tice zmaja u Season 4 naspram Season 3, situacija je zapravo obrnuta. Relevantniji je nego prije zbog par faktora.

1.) Gold scaling. Pocne na 125 global gold i raste do 260(svega 40 gold manje od Barona).
U Season 3 i ranije zmaj prakticki vise nije bio faktor. Vecina champova ga ionako u kasnijim fazama igre moze ubit solo, ali ljudi su ga izbjegavali da ih enemy team ne bi tako uhvatio solo i dobio nesto bolje poput barona ili turret pusheva.
Sad ga se na 260 golda po glavi itekako isplati uzimat i u late gameu ako netko u teamu treba golda.
Uz to, Riot je nakeljio anti-snowball XP bonus na dragona, pa team koji zaostaje u prosjeku levela za protivnickim teamom dobiva XP bonus(sto trenutno ne radi zbog buga, al' ae).
2.) Gold nerf za skidanje prvih turreta. U Season 3 se dobivalo 150 global gold za turret kill. Sad je 100 gold za prvi red turreta i dijeljenih 150 gold za sve koji su asistirali pri unistavanju turreta. 2. red turreta je 125 gold po glavi uz 100 dijeljenog golda. Inhib turreti su 175 po glavi bez bonusa za asistiranje.

Ukratko, rani zmaj znaci marginalno vise od ranog turreta uz dodatak da je relevantan u late gameu i turret-gold snowball vise nije toliko izrazen kao prije.
« Zadnja izmjena: 05. Veljača, 2014., 15:28 Yuri »

*

mxboy319

  • **
  • 481
  • SlimeBoy01
Odg: League of Legends
« Odgovori #612 : 05. Veljača, 2014., 14:53 »
Jesam ja jedini koji igra samo supporta?

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: League of Legends
« Odgovori #613 : 05. Veljača, 2014., 15:16 »
Sto se tice junglera na topu - to opet vrijedi za sve laneove, tako da nemam pojma zasto bi se to odnosilo specificno na top.
Ne mozes u svakom matchu racunat da ce jungler campat top ionako.

Oprosti, stati ću ovdje. Mislim da nije fer od mene pričati s tobom kada ne razumiješ osnove, koliko mi se čini. Znači, mi pričamo o lejnu koji se u 90% slučajeva ovisi o jungler-u. Oprosti, nasmijao si me. Neću više komentirati tvoje postove..ne zato što može ispasti da sam umišljen ili tako nešto, ali sam se prokleto zagrcnuo vodom kada sam pročitao ovaj dio.
:thumbs:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: League of Legends
« Odgovori #614 : 05. Veljača, 2014., 15:43 »
Da jungler dode u bilo koji lane i uspjesno izvede gank, on ga odlucuje. Ne znam u kojem filmu zivis, jer to zbilja vrijedi za sve laneove.

Ako vidim nekog solotopa koji mi stalno pinga za gankove a enemy je recimo preko pola svog lanea dok imam bolje prilike za killove na midu ili botu kao jungler, necu ignorirat te prilike jer je taj netko navikao bit babysittan od strane svog junglera.

Laneovi su sami odgovorni za to da budu sposobni dobit svoj lane ili ostat izjednaceni najmanje. Jungler je bonus, povlastica koja nema ekskluzivnost.

Da probam ovako objasnit - solotopov posao je da dobije solotop.
Junglerov posao je da pomogne svom teamu. Ako na topu vidi priliku i uzme ju - super.
Ako vidi bolju priliku negdje drugdje, itekako bi trebao tamo otici, cak i vise ako se radi o midu(veci roam potential kad snowballa) ili botu(generalno veci snowball i kontrola dragona). Solotop koji racuna na junglera da bi dobio svoj lane je ili tesko counterpickan, ili je jednostavno los.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9