HCL.HR

iPhone

  • 853 Odgovora
  • 275846 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #600 : 12. Rujan, 2012., 19:46 »
slabo je to  :wildboy:

doslovce ono što je ekipa predviđala prije. btw 16:9 omjer, otkad je to toliko posebno? takav ekran imam na 5230 lol

ipod je kul doduše =) napokon boja malo
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2012., 19:59 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #601 : 12. Rujan, 2012., 20:05 »
Vec sad predvidjam hrpu hrvata sa raspravama tipa "U amerikama je ajfon novi hiljadu dvesta kuna, a kod nas je šest, pa di tu ima logike!?"

Nedo bog da netko obrati pažnju da je to na pretplatu i da mjesecno daješ jedan bubreg za njega, slično kao i kod nas

Odg: iPhone
« Odgovori #602 : 12. Rujan, 2012., 21:41 »
A ono.

Lep je. I 64GB.
Al generalno, malo sam DISAPOJNT.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #603 : 13. Rujan, 2012., 07:39 »
jeste vi vidjeli keynote i video onaj drugi?  :hiha: :hihi:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #604 : 13. Rujan, 2012., 09:51 »
jeste vi vidjeli keynote i video onaj drugi?  :hiha: :hihi:

Da, marketing za consumere, Mislim da je jedno 50 puta spomenuo amazing, huge, redefined, perfect, itd. Sto je najgore, svi znamo da ce consumeri to popušit ;(
Na stranu to što me Apple uvjerava da ce mi socijalni život funkcionirat bolje s novim ajfonom nego bez njega.

Ali, sviđa mi se dodatni prostor iznad, to sam još favorizirao kod Nokie 5800 jer, realno, kad ti se digne virtualna tipkovnica, kod većine uređaja imaš jako malo prostora. Primjerice BB Storm i slični. Ovak sada imaš više mjesta prema gore, a mobitel ti ne stoji kao cigla u ruci, kao Galaxy 3 (koji mi je kul, ali je glomazan)


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #605 : 13. Rujan, 2012., 10:12 »
Na stranu to što me Apple uvjerava da ce mi socijalni život funkcionirat bolje s novim ajfonom nego bez njega.

Kad sam vidio one Apple sektaše u videu što su ga pustili na početku,, isuse kriste

inače, 5800 i 5230 imaju iste ekrane i da, taj vertikalni prostor je ok, ali meni osobno više odgovara veća širina. mislim s palcem lakše ideš lijevo desno nego gore dolje i ono, oči su jedno pored drugog, ne jedno iznad drugog, prirodnije je gledati u širinu. na tom manjem ekranu je baš falilo malo širine.

ovaj od iphona će bit ok sigurno, dovoljno je širok u startu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #606 : 13. Rujan, 2012., 10:31 »
A mislim, gle, ono što je Apple uspio najbolje napravit je syncanje među uređajima.

Ja ti ne mogu opisati koliko meni osobno odgovara da mi je na svakom uređaju sve syncano, koliko sam prije znao pizdit kad bi htio poslušat neku pjesmu, ali mi je eto ostala doma u nekom random folderu, ovako je sve samnom konstantno.

Isto tako i dokumenti i mailovi (a znaš i sam koliko ih prolazi kroz moje ruke). Projektni plan od 100 stranica krenem čitat u bircu, dođem doma čeka me na točno onoj stranici gdje sam ostao.

Fotku uslikam na ipadu, u roku od 4 sec mi je na meku, ono, ne znam, mozda pizdarija, ali mene uveseljava  :wildboy:

I tek sam neki dan skuzio koliko voice navigation ima smisla. Jedem, ipad mi u jednoj ruci, vilica u drugoj, ukljucim mic, kazem "business insider" lik mi zgugla link, otvorim jednim klikom, čitam dalje. Easy as that.

Jedina stvar koju mrzim je to sto nema dobro odrađen office365, al ono, sta ces...

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: iPhone
« Odgovori #607 : 13. Rujan, 2012., 10:38 »
Syncanje postoji već godinama, napraviš to 4free neovisno o uređaju i platformi, samo ti treba pol sata da setupiraš sve.

Kul mi izgleda novi ajfon, oni apple fanatici s početka prezentacije me malo i zabrinjavaju. Kao da su došli po lijek za rak ili nešto  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #608 : 13. Rujan, 2012., 10:40 »
Syncanje postoji već godinama, napraviš to 4free neovisno o uređaju i platformi

Probao sve i svašta, ovo trenutno funkcionira najjednostavnije i najfluidnije.

Mislim, mozda sam u krivu, daj mi primjer?

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: iPhone
« Odgovori #609 : 13. Rujan, 2012., 10:49 »
Naravno da funkcionira najjednostavnije kad si platio pecto novaca svaki uređaj. Ne znam iz osobnog iskustva (jer nemam šta syncat lol) ali frendu jako dobro radi syncanje laptopa (ubuntu) i kompa (win7) i nekog HTC-a. Ima svu muziku sa ta 2 kompa na mobu i obratno...slika mobom fotku i automatski mu je na lapu, ništa revolucionarno. Iako ae, sumnjam da mu Open Office zna na kojoj je stranici stao :))))

Ne serem po appleovom syncanju jel, radi đubre savršeno, samo kažem da je fail ako itko prelazi/ostaje "na apple" samo zbog toga.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #610 : 13. Rujan, 2012., 13:47 »
Naravno da funkcionira najjednostavnije kad si platio pecto novaca svaki uređaj.

Jel znaš da frizeri za svoje škare znaju keširat i po 7-8k kn? Da, zarađuju od njih, pa nije bed.

I ti radiš s kompjuterovima i internetovima, i sam znaš koliko je bitan ugodan i fluidan rad u onim programima od kojih zarađuješ novce.

Primjera radi, na kompu od 10k kn (core i7 2700k, ssd 240gb, 16gb ram itd) me firefox, chrome, notepad i office jebu svakodnevno, a vecinu radnog vremena provedem u njima. S druge strane, na malom mac airu od 7k kn mi sve radi i vise nego fluidno.

Nisam fanboy određenog branda, nego sam fanboy onog stroja koji mi u sto kracem roku moze napraviti sto vise koristi.

Odg: iPhone
« Odgovori #611 : 13. Rujan, 2012., 13:53 »
Citat:
na kompu od 10k kn (core i7 2700k, ssd 240gb, 16gb ram itd) me firefox, chrome, notepad i office jebu svakodnevno

Problemi tipa?

Iskreno me zanima. Ne sjećam se kad sam imao problema s tim "uredskim" programima.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #612 : 13. Rujan, 2012., 14:32 »
Citat:
na kompu od 10k kn (core i7 2700k, ssd 240gb, 16gb ram itd) me firefox, chrome, notepad i office jebu svakodnevno

Problemi tipa?

Iskreno me zanima. Ne sjećam se kad sam imao problema s tim "uredskim" programima.

Evo čak imam i nekih svježih primjera. Dakle nije da te programe koristim u onom klasicnom načinu poput "imaj tri taba otvoreno i mlataraj kurcem po scrollu", nego ono, rijetko kad imam ispod 20 tabova.

Specifično za FireFox
20 tabova otvorenih, jedan od youtubea, uključujem teamviewer, spajam klijenta, oboje imamo 10min za raspravu, 5 min pričam, krenem mu pokazat neke stvari u firefoxu, u tom trenu mi se firefox cijeli zblokira. Zasto? Zato sto je, eto, Flash odlucio razjebat cijeli firefox. Oboje cekamo 2-3 min (koje se čine kao vjecnost u tom trenu) da mi se firefox odblokira, da mi kaze da se flash srušio i da mi ponovno dopusti da se igram s tabovima.

Specifično za oba browsera
Čim nisi računalo gasio dva dana i čim pređeš jedno 20 tabova sve se nakako uspori. Zatvaranje tabova klikom na x ili scroll clickom postaje usporeno i opcenito imas osjecaj da kroz tabove ides ko na celeronu, stvar se jos pogorsa ukoliko među tim tabovima imaš jedan ili više flash sajtova.

Ne mogu ti opisat koliko me to s tabovima i flashom nervira, bolje da sam kupio onda celerona nekog divljeg i sam sebi rekao "loše je zato što je celeron", nego se ovak osjecam ko debil jer mi računalo ne odrađuje osnovne radnje onako kako bi ja htio.

Excel me nervira zato sto ne mogu imat vise od jedne exelice otvorene istovremeno (tipa kad radis na tri monitora bi bilo lijepo na dva imat po dvije exelice, ali ne mozes bez internih prčkanja po programu) Isto tako u vecini slučajeva kada skinem novu excel datoteku mi ne da da ju otvorim dok ne sejvam prethodno otvoreni dokument. To je jedan od razloga zašto više preferiram google drive.

Word mi ide na kurac jer svaki segment unutar njega kada idem mijenjat mi razjebe cijeli formating. Nek ti Dragster isto spomene probleme s headingom i poravnavanjem tekstova. Zelis poravnat paragraf, poravna ti cijeli jebeni dokument s preko 100 stranica teksta.

Gore spomenuti office programi, zajedno s Notepadom, nemaju automatski save. Debil sam i obozavam notepad, no u onom trenu kada mi windowsi lupe automatic restart bez mog nadzora mi se obrise sve sto je bilo u notepadu. A da ne pricam o onoj situaciji gdje ne znas jel si sejvao dobro ili nisi, pa te zbreca i pita jeste sigurni da zelite napustit word bez sejvanja, ili ti sejva kao copy of pa kasnije imas 10 datoteka od kojih ne znas koja je ažurirana.

Mislim, bla. Izrađuješ neku exelicu na macu, spremiš ju na ajped i ajfon.
Odeš fo wc-a, editiraš ju na ajfonu, jedan dokument, synca se sa svim ostalim platformama
Odeš do birca, nastaviš gdje si stao, dodatno ušminkaš na ajpedu
Dođeš doma, pregledaš još jednom, pošalješ gdje trebaš

Možda zvuči retardirano, ali u onom trenu kada ti je dan natrpan obavezama, ovakve sitnice su i više nego dobrodošle.
Ne mogu ti opisat koliko sam love potrošio na taxije samo zato što sam zaboravio baš onaj jedan ažurirani dokument doma i morao otic nazad doma i prebacit ga na laptop jer nisam prethodno upalio teamviewer na njemu.
 

Odg: iPhone
« Odgovori #613 : 13. Rujan, 2012., 14:44 »
Iskreno, ni jedan od tih Office problema nisam nikad imao. Dapače, prilično sam siguran da mi Word automatski sejva.
Općenito većinu problema koje spominješ nisam baš doživio. Osim Flasha u browserima. Al ni to čak već neko vrijeme mi se nije dogodilo.  :solidus:

Nego, ako dobijem neku solidnu cijenu za ajfon 5 u vipu, možda i uzmem.  :hiha: :hiha:

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: iPhone
« Odgovori #614 : 13. Rujan, 2012., 16:06 »
Kaj se tiče firefoxa i flasha, i meni često kreša zadnjih par tjedana. Ne znam do čeg je, ali činjenica je da se to događa kad imam više tabova otvorenih, a i počelo se događat nakon zadnjeg flash apdejta.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9