HCL.HR

Samsung S8 problem sa mob. podatcima

  • 5 Odgovora
  • 10360 Hitova
Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« : 09. Listopad, 2017., 02:01 »
Ovako narode, ko se razumije nek da savjet neki. Prije mjesec sam kupio S8 pod ugovorom i dobio sim karticu i sve. Prva greška je bila sto sam uzeo prokletu karticu a nisam provjerio u mojoj regiji kakva je pokrivenost datog operatera te sad plaćam za 3g net a hvatam samo 2g/edge. No to nije problem. Naime nakon nekog vremena jednostavno nestane neta. Na telefonu pise da ima, sve normalno al ja ne mogu nista otvorit. Ako restartijem telefon il upalim airplane mode i odma ugasim internet opet normalno radi. Probao sam i sa drugom sim karticom, doduše isto 2g ali je isti problem.Probati cu možda sa nekom normalnom sim karticom sa 3g il lte, al valja kupit. Jako je iritantno ako nekome pišem na fb il viber i čekam da odg a moja poruka nije otišla il je otišla i nestalo neta i ja dzabe čekam. Jer nema nikakve indikacije da je veza prekinuta. Sve se normalno odvija samo sto nemam konekcije. Gledao sam malo po Netu al nisam mogao nista konkretno da nadjem. Hvala na pomoći unaprijed

Odg: Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« Odgovori #1 : 18. Listopad, 2017., 20:47 »
Mislim da čak možeš nešto riješiti sa operaterom u tvome slučaju oko 2g/3g, ali nisam u potpunosti siguran.

Što se tiče tvog glavnog problema :

Koji je operater u pitanju?
Kako uređaj se ponaša kada je na Wi-fiu? Kako se uređaj ponaša u gradu ili većoj sredini gdje je dobra pokrivenost signalom? Jesi li ručno upisivao postavke za internet od svog operatera? Rade li pozivi/SMS kada nastupi tvoj problem?
ručni odabir mreže

SIM kartica gotovo nikad nije problem. A ako i je riješi se u roku 1min kod operatera.
Samo ne razumijem kako druga sim kartica sa 2g, a probat ćeš sa nekom normalnom 3g/LTE?
Sve kartice danas podržavaju do 4G/LTE ovisno o signalu. Možeš promjeniti 100 kartica, rezultat je isti ( osim ako nije drugi operater koji ima bolju pokrivenost).

Sljedeće pitanje je : jesi li u postavkama stavio da ti samo radi 3g/2g mreži, ne 4g?
Jesi li stavio ručni odabir operatera ili automatski?

Kad odgovoriš na pitanja, možda ti možemo konkretnije pomoći...
 

Odg: Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« Odgovori #2 : 02. Siječanj, 2018., 22:04 »
Operater je Vodafone (njemačka). Sto se Wi-Fi tice nemam problema ni u stanu ni u gradu. Telefon ima iskljucivo taj problem sa 2g mrezom. Kad sam u gradu gdje ima 4g nemam problema. No kuci i na poslu gdje ima samo 2g odjednon nestane. Pozivi i sms normalno rade. Bili su od operatera podatcki upisani pa sam mislio da je do toga problem, obrisao i sam upisao i opet isto. U postavkama je trenutno postavljeno na 2/3g jer i to sam probao sve i ne pomaze. Sto se tice odabira mreze i to sam probao i jedno i drugo. Nakon evo kokiko koristenja nemam rjesenja jednostavno svako malo upalim airplane mode i ugasim odma i onda radi opet net. Malo iritantno al s vremenom sam se navikao. Mozda sad S9 rijesi te probleme :D

Odg: Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« Odgovori #3 : 05. Siječanj, 2018., 14:47 »
Samsunga nisam imao dugo vremena pa ne mogu sa 100% reći ali možda je do samog mobitela i antene. Koliko znam samsungovi mobiteli malo slabije hvataju signal. To se toliko ne vidi u području gdje je jak signal, al kad je malo slabiji jave se problemi. Moj bratić ima s7 i kod mene nekad ima problema sa signalom, a ja živim na brdu

Odg: Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« Odgovori #4 : 05. Siječanj, 2018., 17:42 »
Za Njemačku ne mogu govoriti, ali kod nas u gotovo svakom kutku možeš očekivati 3G signal, poprilično stabilan, ali bez neke pretjerano velike brzine. Možeš surfati, igrati, YT nekada šteka, ali je dobro.

Čak i nacionalni roaming radi dobro, npr. nema signala u TELE2 i on besplatno se prebaci u T-mobile kako bi imao pristup internetu i ostalim uslugama.

Nije sve idealno svugdje, ali je dobro.

A kada sam čitao tvoj post, prvo sam pomislio u koju si se ti to rupu sakrio gdje nema signala ( bez uvrede ). Ali na više lokacija ( posao i kuća ) da se tako loše ponaša, to i nije normalno. To je praktično poluispravan uređaj. Ili reklamiraj uređaj ili tarifu.

Ja bih možda još probao karticu drugogo operatera, jer nije moguće da su svi loši u toj regiji, i tvornički obnoviti uređaj prije reklamacija.

Kako se ponašaju drugi uređaji u tvojoj kući ili poslu, mogu li oni koristiti normalno 3G?

Taj uređaj nije jeftin da bi ga imao samo za pozive i poruke i wifi, to možeš i sa uređajem od 100 kn.

Imao sam S7, i danas radi jako dobro, ali nekada je bilo problema oko dolaska poziva. Sa internetom nikada.
 

Odg: Samsung S8 problem sa mob. podatcima
« Odgovori #5 : 28. Siječanj, 2018., 19:10 »
Za Njemačku ne mogu govoriti, ali kod nas u gotovo svakom kutku možeš očekivati 3G signal, poprilično stabilan, ali bez neke pretjerano velike brzine. Možeš surfati, igrati, YT nekada šteka, ali je dobro.

Čak i nacionalni roaming radi dobro, npr. nema signala u TELE2 i on besplatno se prebaci u T-mobile kako bi imao pristup internetu i ostalim uslugama.

Nije sve idealno svugdje, ali je dobro.

A kada sam čitao tvoj post, prvo sam pomislio u koju si se ti to rupu sakrio gdje nema signala ( bez uvrede ). Ali na više lokacija ( posao i kuća ) da se tako loše ponaša, to i nije normalno. To je praktično poluispravan uređaj. Ili reklamiraj uređaj ili tarifu.

Ja bih možda još probao karticu drugogo operatera, jer nije moguće da su svi loši u toj regiji, i tvornički obnoviti uređaj prije reklamacija.

Kako se ponašaju drugi uređaji u tvojoj kući ili poslu, mogu li oni koristiti normalno 3G?

Taj uređaj nije jeftin da bi ga imao samo za pozive i poruke i wifi, to možeš i sa uređajem od 100 kn.

Imao sam S7, i danas radi jako dobro, ali nekada je bilo problema oko dolaska poziva. Sa internetom nikada.

Yep, u rupi sam hahaha. Fakat se nalazim u takvoj regiji gdje Vodazone nema vecu pokrivenost od Edge. Telekom njemacki i Eplus su jedini koji tu imaju 3g i 4g, a posao mi je od stana nekih 200 metara tako da nije neka velika promjena haha. U svakom slucaju svjestan sam sto nemam vise od 3g to nije problem, al mi nije jasno zasto odjednom nestane neta i ne vraca se dok ne upalim airplane mode i ugasim ga opet. Al nije ni bitno, u takvom sam ugovoru da moram koristit ovog operatera i jbg. Gdje god drugo odem imam 3g bez problema tako da je samo problem u ovoj mojoj jebizovini.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9