HCL.HR

Assassin's Creed: Odyssey

  • 145 Odgovora
  • 28317 Hitova
*

MK5

  • *
  • 7
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #45 : 11. Listopad, 2018., 16:17 »
Ja govorim svoje misljenje, naravno da nekom mladem od mene tko nije imao prilike igrat prve igre u serijalu doticne sad izgledaju katastrofa jer su graficki i mehanikom zastarjele pa ih ni ne zeli igrat. Velim MOJ problem je sto sam uz taj serijal bio od pocetka i vise mi nema smisla da se ovakve igre zovu Assasin's Creed posto imaju jako malo dodirnih tocki s temeljima serijala.

Uvijek cu cijenit izdavace kao CD Projekt koji znaju kad treba stat, a komotno su mogli jos godinama mlatit lovu na imenu Witchera i izdavat nastavke. Ubisoft je prosao fazu kad je trebalo stat i zadnjih godina na poluproizvodima mlate novac na racun imena i sad se samo koriste jeftinim kopiranjem elemenata iz tudih igara da dodatno produlje trajnost serijalu jer se boje riskirat i uradit nesto novo.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #46 : 11. Listopad, 2018., 16:38 »
A stavi se u njihove patike - imaš franšizu koja se prodaje u 10+ milijuna godišnje, bez obzira što su ju iscrpio da maksimuma. Kod takvih franšiza samo ime nosi pet milja prodaje.

Ne bi im uloženi budžet bio opravdan da su ovo pretvorili u novi ip.

I mene to isto smeta malo, ali ne toliko u imenu koliko u forsiranju modern day priče koja ionako nikamo ne vodi više.

*

MK5

  • *
  • 7
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #47 : 11. Listopad, 2018., 17:27 »
Vidimo sto igranje na sigurno i zarada na imenu radi od serijala, ne samo Assasin's Creed vec i mnogih drugih kao Need for Speed, Call of Duty itd. Svemu je tome kumovala ogromna lova koja se danas vrti u gaming industriji pa proizvodaci gledaju da igraju na sigurno no to ce se sve kad tad okrenut kontra i samaranje mrtvog magarca ce odradit backfire.

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #48 : 11. Listopad, 2018., 18:03 »
Svakako da u tome što pričaš ima istine. To "milkanje" franšize do iznemoglosti je definitivno njesra. No, mene je AC serijal zainteresirao tek kod Originsa. Dapače, igra mi je bila odlična! Odyssey se full približio žanru koji najviše volim - RPG. Što se mene tiče, serijal ide u smjeru koji mi se sviđa.

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #49 : 11. Listopad, 2018., 18:51 »
Cek ne kuzim,jeli ovaj AC ima ikakvih dodirnih tocaka pa i onih najmanjih sa AC serijalom uopce,nisam je igrao skupa mi je.
Btw gdje je hidden blade? To mi je nekako zastitni dio AC serijala.Nisam primjetio da ga ima uopce.

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #50 : 11. Listopad, 2018., 19:09 »
Kad mi ljudi pocnu pricat da ovo nije Assassins Creed  :fpalm:
Prica i dalje ima veze s temeljima assassins creeda, za sada koliko vidim u odysseyu su se malo vise posvetili Isu civilizaciji i njihovim artifaktima, i Origins i Odyssey imaju sukobe s kultovima koji zele kontrolu nad ljudima, poenta je da taj sukob traje kroz citavu istoriju, uvek je bilo ljudi koji zele osporiti drugima slobodu te ljudi koji ju zele ocuvati, to je temeljni konflikt koji se prožima zadnjih 11 godina kroz sve igre, ovo zadnje dve igre prikazuju njegov pocetak, sto se tice hidden blade-a, nema ga, ali u jednom najavljenom dlc-u cemo upoznati Darija, prvog korisnika hidden bladea, s kojim je ubio tiranina Kserksesa, i jedan fun fact, on je hidden blade stavio na gornji deo sake, a ne ispod, kako su ostali koristili

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #51 : 12. Listopad, 2018., 09:22 »
Kad mi ljudi pocnu pricat da ovo nije Assassins Creed  :fpalm:

Pa ako usporediš ovo sada i prvih par igara, da, ljudi su u pravu. Sve su brate mili spandrljali što su mogli samo da bi zadržali naziv Assassins Creed. Od futurističkog početka, relalistične priče odličnog parkura i pravih oružja, preko osvajanja kula, taktiziranja, borbi na moru i steampunka do  magičnog koplja, buzdovana, štitova,  "čarobnih" napitaka, fantastičnih bića i otkrivanja grobnica. Od Assassins Creeda je ostala samo ideja, ništa više. Sve ostalo je promijenjeno.  Kako su se trendovi mijenjali, tako je Ubisoft prilagođavao Assassins Creed. Trenutno su popularni veliki, otvoreni svjetovi sa puno sadržaja i razgrananom glavnom pričom. I to je OK. Meni je ovakva kameleonska transformacija Assassins Creeda fantastična zato ga  pratim i igram već cijelo desetljeće. Uvijek će biti ekipe kojoj se nešto neće sviđati. Fuck 'em!
« Zadnja izmjena: 12. Listopad, 2018., 09:24 moordrak »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #52 : 12. Listopad, 2018., 09:36 »
Ja sam tek kasnije skužio da u ovom AC-u ne možeš poginuti nakon što skočiš s 1000 metara visine. Nisam siguran za sve postavke težine, ali po defaultu kad god skočiš s neke visine nema umiranja samo ti se energija spusti na sami minimum.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #53 : 12. Listopad, 2018., 13:06 »
Druga stvar koju nisam znao, a igra ne kaže, je da na brodu imate storage box u kojemu možete ostaviti opremu koja se ne da dismantle.

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #54 : 12. Listopad, 2018., 13:14 »
Citat:
Zaboravljas na potencijalnu novu publiku, tj. igrace. Primjerice, ja. Prvi AC mi je bio strasno dosadan. Drugi i treci nisam igrao. Bkack flag mi je bio meh. Nista posebno. Unity katastrofa od optimizacije, sto me kompletno odvratilo od igre. Syndicate repetativan... Da ne duljim. AC mi je uvijek bio veliki potencijal za RPG. Napokon sam to dobio. Sve mi je nekako leglo za 5.

Naravno da neznaš kad najkultniji i najbolji dio nisi igrao. Eh...
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #55 : 12. Listopad, 2018., 17:25 »
Kad mi ljudi pocnu pricat da ovo nije Assassins Creed  :fpalm:

Pa ako usporediš ovo sada i prvih par igara, da, ljudi su u pravu. Sve su brate mili spandrljali što su mogli samo da bi zadržali naziv Assassins Creed. Od futurističkog početka, relalistične priče odličnog parkura i pravih oružja, preko osvajanja kula, taktiziranja, borbi na moru i steampunka do  magičnog koplja, buzdovana, štitova,  "čarobnih" napitaka, fantastičnih bića i otkrivanja grobnica. Od Assassins Creeda je ostala samo ideja, ništa više. Sve ostalo je promijenjeno.  Kako su se trendovi mijenjali, tako je Ubisoft prilagođavao Assassins Creed. Trenutno su popularni veliki, otvoreni svjetovi sa puno sadržaja i razgrananom glavnom pričom. I to je OK. Meni je ovakva kameleonska transformacija Assassins Creeda fantastična zato ga  pratim i igram već cijelo desetljeće. Uvijek će biti ekipe kojoj se nešto neće sviđati. Fuck 'em!

Moj komentar se odnosio samo na pricu, ono sto si reko to stoji, po gameplayu ovo vise nije assassins creed, jedina je poveznica samo ime te prica, u potpunosti razumem promenu, trebali su nekako osvjeziti fransizu, sto se mene tice, uspeli su
Zorane taj storage box ti je dodan u 1.0.3 updateu koji je izaso prekjucer,

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #56 : 15. Listopad, 2018., 14:09 »
Trenutacno imam 30h u igri. Sa glavnom pricom sam na cca 30%. Bome dosta sati, a niti na pola sa main storyem... Igra mi je vise nego odlicna! Za sada imam dvije zamjerke:
1. Optimizacija igre je koma! Izmedu high i ultra high postavki ne vidim vecu razliku u FPSu. Dapace, ne vidim niti razlike u grafici. Igram na i7 7700, GTX 1070, 16 gb ram, full hd, high postavke. Prosjecan FPS je 65 sa padovima do 55. Igra jede CPU sa oko 70-80% koristenja. Zanimljivo da je GPU na oko 70-80%, obzirom na FPS...
2. Cini mi se da cu stici do levela 50 puno prije nego li se uopce priblizim kraju. Ako ne grijesim, 50 je level cap. Igra je ogromna. Puno za istrazivati, puno sidequestova. Osjecam disbalans izmedu progresije u glavnoj prici i leveliranja.

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #57 : 15. Listopad, 2018., 14:47 »
Ja pratim trenutno ac odessey ali mi je najbolja ona scena s kiklopom
 

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #58 : 16. Listopad, 2018., 15:39 »
Platina tu, ceka se dlc-ovi. Sve u svemu 9/10 👍🏼

Odg: Assassin's Creed: Odyssey
« Odgovori #59 : 16. Listopad, 2018., 18:50 »
ta cinjenica mi se isto svida kod igre, achievementi nisu teski, ne mogu se propustiti te ne moras prelaziti igru 10 puta da bi ostvario sve achievementi, meni je ostalo par komada, uglavnom vezanih za priču i neke side questove, tek sam na epizodi 7, imam 58 sati igranja, level 50 sam ostvario nakon 50 sati, znaci otprilike 1 level 1 sat igranja, mada moze to i duze trajati ako ne uzimate bountye i contracte

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9