HCL.HR

Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne

  • 129 Odgovora
  • 90721 Hitova
*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #120 : 18. Siječanj, 2017., 20:20 »
Kada već spominjem STASIS, za pet dana izlazi - CAYNE; avantura smještena u STASIS svijet koja će nam pobliže objasniti šta se to sve događalo u STASISu...
Igra je besplatna, (ili možda bolje reći ekspanzija za STASIS)...


*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #121 : 18. Siječanj, 2017., 21:28 »
U sjećanju mi ostalo iz nekog razloga da igra stiže u trećem mjesecu. Još bolje kada dolazi za pet dana.

Inače, igram trenutačno Tormentum - Dark Sorrow.

Veoma zadovoljan za sada. Fantastičan grafički stil i zagonetke koje su možda malo prelagane, ali meni to ne spada pod minus.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #123 : 30. Ožujak, 2017., 17:51 »
Thimbleweed Park - 5/5 Adventure Gamers

An incredible game that takes all the best parts of how classic adventures used to be made and then adds so much more to ensure it stands up to today’s standards. Thimbleweed Park is a gem that will be remembered for at least another 30 years.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #124 : 01. Travanj, 2017., 19:03 »
Da, Thimbelweed Park ubija sa ocjenama  :thumbs:

Ron Gilbert  :ave:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #125 : 02. Travanj, 2017., 02:30 »
U sjećanju mi ostalo iz nekog razloga da igra stiže u trećem mjesecu. Još bolje kada dolazi za pet dana.

Inače, igram trenutačno Tormentum - Dark Sorrow.


Veoma zadovoljan za sada. Fantastičan grafički stil i zagonetke koje su možda malo prelagane, ali meni to ne spada pod minus.

Kad završiš probaj bacit poneki opširniji dojam pls.
Ta igra mi je već dulje vrijeme na wishlisti i defintivno mislim uzet na popustu.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #126 : 19. Travanj, 2017., 19:28 »




Isao ''samo vidit ponovo intro'' od Full Throttle-a u remasteriranom izdanju, i nepunih 3h kasnije (a ne 6h kako tvrdi IGN)...gotovo, po neznam koji put sam ovo remek-dijelo odigrao (a znam ju skoro napamet :D). Jednostavno savrseno !  :ave:
Grafika koja je tada (1995-e) bila kao crtic, odlican voice acting (Roy Conrad, Mark Hamill...), fantasticna rock muzika, savrsen intro, odlican izbornik za akciju (kako ovo uopce nazvat?), jednostavno predobra, samo malo prekratka igra.

IMHO jedna od najboljih avantura iz zlatnih vremena zanra, a i opcenito.

Sad cekam remaster neopravdano zapostavljenog The Dig-a ;)  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2017., 19:30 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #127 : 20. Travanj, 2017., 07:21 »
Da i to treba odigrat...
Sljedeći mjesec ću uzet  Thimbelweed Park jer mi se totalno svidio nakon šta sam probo pirata...
Iako možda bolje da to uzmem na jesen pošto u ovo proljetno/ljetno doba jako malo provodim sa igrama...

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #128 : 27. Travanj, 2017., 13:08 »


Napisat ću ovdje dojmove iz What Remains of Edith Finch "igre" koja me se je jako dojmila. Ali teško je napisat dojmove jer što god kažem smatram da je spoiler jer jednostavno treba doživjet tu naraciju, priču i prezentaciju.
Ovo je walking simulator tako da može pod avanturističku temu... No kada spominjem walking simulator uvjeren sam da je ova igra postavila nove standarde po tom pitanju!
Ovo nije kao Dear Esther ili Gone Home, ovo je iznad toga!

"What a wonderfully melancholic game about family, memories, surrealism, child-like imagination, weird tales, unfortunate accidents, misfortune, and the drudgery of life."



Isto tako, grijeh je stavljat puno slika iz igre jer je pravi užitak otkrivat sve ono šta su autori smislili i način na koji su prezentirali. Voice acting, prezentacija priče, glazba, prezentacija, sve je za čistih 5/5. Doslovno sam odgledo creditse i blejo u ekran pod dojmom koji je ova avantura ostavila. Velika preporuka jer se definitivno isplati potrošit tri sata na ovo čudo!
Stvarno bi volio napravit jedan format c: na mozgu tih tri sata da mogu ovo ponovno odigrati!

Recenzije:

RelyOnHorror - 10/10
Guardian 5/5
Polygon 9/10
Gamespot - 9/10
« Zadnja izmjena: 27. Travanj, 2017., 13:18 doktor1 »

*

delko

  • *
  • 139
Odg: Fanovi avantura - nove i stare, klasične i moderne
« Odgovori #129 : 27. Travanj, 2017., 16:23 »
(Klikni za pregled slike.)

Napisat ću ovdje dojmove iz What Remains of Edith Finch "igre" koja me se je jako dojmila. Ali teško je napisat dojmove jer što god kažem smatram da je spoiler jer jednostavno treba doživjet tu naraciju, priču i prezentaciju.
Ovo je walking simulator tako da može pod avanturističku temu... No kada spominjem walking simulator uvjeren sam da je ova igra postavila nove standarde po tom pitanju!
Ovo nije kao Dear Esther ili Gone Home, ovo je iznad toga!

"What a wonderfully melancholic game about family, memories, surrealism, child-like imagination, weird tales, unfortunate accidents, misfortune, and the drudgery of life."



Isto tako, grijeh je stavljat puno slika iz igre jer je pravi užitak otkrivat sve ono šta su autori smislili i način na koji su prezentirali. Voice acting, prezentacija priče, glazba, prezentacija, sve je za čistih 5/5. Doslovno sam odgledo creditse i blejo u ekran pod dojmom koji je ova avantura ostavila. Velika preporuka jer se definitivno isplati potrošit tri sata na ovo čudo!
Stvarno bi volio napravit jedan format c: na mozgu tih tri sata da mogu ovo ponovno odigrati!

Recenzije:

RelyOnHorror - 10/10
Guardian 5/5
Polygon 9/10
Gamespot - 9/10

jesi je uzeo na Steamu/PS Store ili ima negdje malo jeftinije tipa IG, G2A itd. ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9