HCL.HR

DiRT Rally

  • 90 Odgovora
  • 34555 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
DiRT Rally
« : 27. Travanj, 2015., 16:21 »


DiRT Rally je Early Access ekskluziva za PC i već je dostupna! | CroSimRacing

To je to!
Evo i naše vijesti o tome.
Ovo je prava stvar - siguran sam. Odmah se u tekstu skuži kada je prisutan pravi pristup.

Citat:
Codemasters' next Dirt game is a hardcore off-road simulation of traditional rally, is currently exclusive to PC and is also Early Access. It's also out today, with Dirt Rally - as it's called - available on Steam for £24.99.

Developed by the core Dirt team, Dirt Rally is the start of what will be the next big instalment for Codemasters' off-road series, and the most simulation minded game the studio's developed yet. The initial offering has 17 cars and 36 stages from three locations - Wales, Monte Carlo and Acropolis - and draws upon the real-life rally experiences of the game's director Paul Coleman.

The handling model is much more unforgiving than earlier Dirt games, and the rewind feature has been scrapped as an emphasis is placed on endurance. The damage you take over a stage can be fixed in-between stages, though you'll only have a limited window of time and number of engineers at your disposal - and you can acquire more engineers by progressing through the game. The stages themselves are also much closer to their real-life inspiration, with the Monte Carlo Rally's Col de Turini making an appearance in the first batch of tracks.

Codemasters also stated that there will be no microtransactions in Dirt Rally, with all updates throughout the game's lifespan free to those that pay the one-off entry fee. The first significant updates are over the next few months, with an all-new take on the legendary Pike's Peak hill climb as well as a handful of associated cars due at the end of May and a selection of tarmac courses in Germany due at the end of June.

Možda nebude HC iskustvo kao RBR, ali sigurno je jedno. Prave i jedino Rally dionice bez ikakvih gluposti i bakrača.
Čim dobim plaću dajem im novce za ovo. Ovo je nešto što su svi rally fanovi jaaaako dugo čekali.
Samo se nadam ogromnim rally dionicama od 10+ minuta.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #1 : 27. Travanj, 2015., 16:32 »
Drago mi je za vidjeti da se vraćaju tradicionalnom rallyu budući da su mi prve tri CMR igre bile baš vrh po zabavi.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #2 : 27. Travanj, 2015., 16:34 »
Da citiram post od kolege sa CSR-a; govorili su istinu :)

First Impressions...DiRT is BACK
NO GYMKHANA
No magical rewinding time
No turning off car damage
Rally only
No asphalt
I REPEAT - NO GYMKHANA!

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #3 : 27. Travanj, 2015., 18:12 »
CMR je IMHO najbolja rally igra :thumbs:

Obozavao sam prva 4.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: DiRT Rally
« Odgovori #4 : 29. Travanj, 2015., 09:21 »
Ne zelim kvarit euforiju ali 26eura na steamu! Hmm.... Nesto mi smrdi tu.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #5 : 29. Travanj, 2015., 09:31 »
Da citiram post od kolege sa CSR-a; govorili su istinu :)

First Impressions...DiRT is BACK
NO GYMKHANA
No magical rewinding time
No turning off car damage
Rally only
No asphalt
I REPEAT - NO GYMKHANA!

Dirt is back? Ali ovakva igra u Dirt serijalu nikad nije ni postojala.

Ovo je zapravo bliže Richard Burns Rallyu nego bilo koji Codemastersov naslov do sada.

Odigrao sam za sada par utrka tek s jednim autom i prvi utisci su stvarno dobri - fizika je možda za nijansu manje realna nego u Richard Burns Rallyu, ali to govorim po nekom pukom sjećanju jer RBR stvarno dugo nisam igrao. Ali zato ovo izgleda mnogo bolje... uglavnom, jako je izazovno za voziti - ona rally napetost je prisutna u svakoj utrci gdje nema neke ravnice gdje se možeš previše dugo opustiti. I da, nema tih fora iz prijašnjih DiRT igara poput vraćanja vremena unatrag.

Nisam još probao s volanom, ne da mi ga se vadit iz kutije i montirat :wildboy:

@tito_4323 Ma ne smrdi ništa - to je Early Access igra, cijena je čak i malo više od mnogih drugih Early Access igara. Znači, kupiš sada po jeftinijoj cijeni, pratiš razvoj igre i dobivaš updateove do izlaska iz Early Accessa kada će cijena svima koji se tada odluče na kupnju biti viša. Krajem svibnja i lipnja bi trebali doći prvi content packovi u ovu verziju inače - neke nove staze će doći u igru.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #6 : 29. Travanj, 2015., 10:40 »
Pa jel nije prvi Dirt pod Colinovim imenom još bio normalan rally?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #7 : 29. Travanj, 2015., 12:16 »
A je, ali je bio osakaćen u klasičnom smislu rallya.
Ono što ni Colin nije imao, su jako duge dionice, koje zagovaram onako od devesprve.
Kažu na mom forumu, da je fizika ipak slabija od RBR-a, osjetno; ALI i dalje osim RBR-a, najbolja na tržištu.

Damage model odličan, kao i fizika i sve ostalo što ide u taj koš.
Jedino je FFB na volanu malo čudan, slab, nerealan, pa će tu trebat zahvata od strane Codiesa.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #8 : 29. Travanj, 2015., 15:10 »
Ja složio video komentar igre upravo, danas će biti objavljen pa linkam i ovdje u temu.

Uglavnom sam jako zadovoljan igrom, ne bih čak odmah ni rekao da je fizika OSJETNO lošija od onoga u RBR-u. Po sjećanju, više mi se sviđa kako je RBR radio neke stvari u vožnji, ali bio je nekako sporiji, možda i prespor kad usporedim s ovime. Ovo je luđe, a rally kao takav je lud i napet. A i čini mi se i da ovdje u DR ima i nekih možda malo naprednijih simulacija od onoga što je RBR simulirao prije više od 10 godina.

EDIT:

Evo ga:
https://youtu.be/9-rVjIfDE_o

« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2015., 18:40 Ementaler »

*

meyer

  • *
  • 110
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #9 : 29. Travanj, 2015., 22:59 »
... Po sjećanju, više mi se sviđa kako je RBR radio neke stvari u vožnji, ali bio je nekako sporiji, možda i prespor kad usporedim s ovime. Ovo je luđe, a rally kao takav je lud i napet. ...

Gledam puno YT videa, kao i tvoj, ali meni se čini baš suprotno RBR je jako brz, baš kao kada gledaš rally, jesi siguran da je DR brži? Meni djeluje jako trom i spor. Kada voziš prvi puta RBR i nakon 10+h vozač idalje pravi gleške, odletiše negdje i gotovo kraj utrke, dok kada gledam DR svi voze solidno. Kažem nisam igrao DR, pa je možda moje zapažanje krivo.

https://www.youtube.com/watch?v=Gwl4YYbF3ls

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #10 : 30. Travanj, 2015., 10:05 »
Ma ne mogu reć da sam 100% siguran u išta trenutno, možda sat vremena sam proveo uz DiRT do sada baš igrajući (ostatak vremena je bio u setup menijima :)), ali tako mi se definitivno čini po sjećanju.

Ovdje u Dirtu sam s Minijem, koji nije osobito brz, imao par stvarno jako brzih i napetih dionica u Walesu - nešto što se ne sjećam da sam ikada uopće doživio u RBR-u. Čisto jedna uska dionica s laganim zavojima koju možeš preći gotovo cijelo vrijeme s punim gasom pa to i radiš... i ideš stvarno "neugodno" brzo, bojiš se da će nešto poći po zlu, pa stalno radiš minijaturne korekcije s volanom - baš ono, dobar osjećaj brzine.

I to je kao što sam rekao sa svim asistencijama na 5. Mogu zamislit da kada ugasiš sve to i igraš s volanom bude još napetije. I inače, imaš samo tri assista i to su sve standardne stvari koje ćeš ionako naći u autima ovih dana - znači stvari kao ABS koji možeš podesiti od 1 do 5 (ili kompletno off). Dakle, nema nečega kao assist za kočenje ili skretanje pa da ti igra pomaže u samoj vožnji na taj način.

EDIT: I da mogu zamisliti da čisto gledajući ovaj moj video ili neke druge na YT ne vidite neke elemente duboke simulacije, ali treba sam zaigrati da bi uvidio kako su se stvarno oko nekih stvari potrudili. Mislim da sam i u videu spomenuo - vidio sam par puta efekt kada primjerice na hairpin zavoju usporiš pa daš gas, vidi se i osjeti se kako se kotači malo ukopaju u podlogu, hvataju ju i onda osjetiš tu silu trenja, kako auto čupa itd. Super stvar. Ima doduše i nekih malo upitnih situacija sa fizikom, pogotovo kad napraviš grešku, ali ovo je za početak stvarno obećavajuće.
« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2015., 10:10 Ementaler »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #11 : 30. Travanj, 2015., 10:46 »
Mislim da ti je sjećanje ili krivo ili je ovo sljedeće...
U RBR-u je kamera iz trećeg lica davala užasan osjećaj brzine, kao da je sve presporo, dok je bumper ili cockpit kamera davala onaj poznati realan osjećaj.
Evo ti primjera kako je u stvari sve to brzo...

RBR Pikes Peak G27
RBR Onboard with H-Shifter + Clutch - Bissane 2 - Matija Škalić

*

meyer

  • *
  • 110
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #12 : 30. Travanj, 2015., 11:36 »
Da to, izgleda kao da gledaš pravi rally, probaj naći takav video od DR da ide tako uzbudljivo i brzo. Idem kupiti DR, nemogu više, moram probati.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #13 : 30. Travanj, 2015., 11:59 »
U ovom mom videu sam inače stvarno po prvi put igrao sa Imprezom i E30 i sad kad gledam video stvarno djeluje sporije nego sam doživio u tim nekim situacijama kad sam vozio Minija u karijeri :) I sad te kvidim kolijko je YT uništio video kompresijom na Monaco stageu - igra izgleda dosta bolje od toga. Morat ću sljedeći put staviti višu kvalitetu videa i bacit to u 60FPS-a da vidite kako to zapravo izgleda. Samo nije da će itko ni onda biti previše impresioniran - igra koristi last-gen Ego engine za grafiku, dok je simulacijski aspekt pisan od nule, kažu.

Ne znam, treba još igrati, ali da - prvi dojam mi je definitivno bio da je brža nego se sjećam RBR-a. Danas bi mogao napokon izvaditi stari volan i probat malo s volanom iz cockpita napokon :)




*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: DiRT Rally
« Odgovori #14 : 30. Travanj, 2015., 16:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9