HCL.HR

Fallout 4

  • 331 Odgovora
  • 106863 Hitova
*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #210 : 10. Studeni, 2015., 19:09 »
Ok, malo upozornenje svima, kad vam Dogmeat pronađe nešto i vodi vas do toga, provjerite da nije slučajno aktivna mina.

Odg: Fallout 4
« Odgovori #211 : 10. Studeni, 2015., 19:24 »
Ja cu poludjeti, 19.20 a meni još nije stigla igra!
Pa zar baš ja moram zadnji dobiti taj pre-order :fpalm:

Odg: Fallout 4
« Odgovori #212 : 10. Studeni, 2015., 21:06 »
Odigrao sam F4 kakvih dva i pol-tri sata, igra je meni kao fanu serijala čista fantazija po nekim prvim utiscima/dojmovima (atmosfera, napucavanje, zvukovi.. crafting je čudo!), baš mi leži skroz, uživancija totalno, no tu sam stao i ugasio jer sam nedavno ponovno krenuo prelazit F3 te New Vegas koji nisam nikada zavšio iz, ne sjećam se kojeg razloga i želim to sad prvo riješit.
Ovako malo uspoređujuđi to s ovim novim F4, napredak se vidi u svim poljima no dvije stvari mi nisu odmah sjele, i nije to sad neš posebno prek čeg neću moć preć ali eto malo su mi se iznad glave počeli pojavljivat upitnici sa pitanjem "pa zašto to?"

Ovo su čisto moja osobna mišljenja sa prvim koji je skoro pa i ne zamjerljiv tolko, ali bi doprinjeo dubini priče, te drugim koji je čak i mogao malo zasmetat i ostale (a možda je to samo do mene  :hiha:)...

Za vas koji još niste započeli, upozorenje: Spoilers ahead

Prva stvar je sam uvod u igru... PREKRATAK je! Doslovno prvih 15 min. od kad napraviš lika, padnu bombe, svi bježe u Vault-ove i kad se smjestiš počne animacija, po završetku iste ti se budiš i istog trena izlaziš u wasteland?? Pa sam smisao Fallouta su ti Vault-ovi, mislio sam da će se nešto zbivati u njemu, da ću provesti neko vrijeme unutra obavljajući kakav quest ili bilo šta, da će bit nekakvog života u njemu, a ono zadatak je da što prije izađeš iz njega, totalna suprotnost onome od F3, al ajd bit će još ostalih za istraživat. Očekivao sam drugačiji scenarij i da će duže potrajati taj period od ulaska do izlaska na samu površinu razrušenog svijeta. Tu mi se postavilo pitanje: To je to? Već sam vani?

Druga stvar je Power Armor... Sama riječ kada izgovaraš ima nekakvo veliko značenje, nekakvu moć. Osjećaj kada ga imaš je ravno osjećaju kao da si u ulozi Ironmana, znači osjećaj svemogućeg, "neuništivosti", melješ sve pred sobom... Imaš osjećaj da ga moraš prvo zaslužiti da ga nosiš, a šta oni naprave? Daju ti da ga nosiš na samom početku? Zašto Bethesada?
Kao što sam gore rekao, prelazim trenutno F3, na nekih 50% sam igre i još nemam Power Armor, jer nemam odrađen trening da ga mogu nositi i to je ono što sad želim napraviti, želim ga zaslužiti, dobiti nekakav osjećaj da napredujem postepeno i da ću od običnog lutalice wastelandom postati nekakav vitez u sjajnom (čitaj: hrđavom) oklopu! Zvuči smiješno al to za mene predstavlja čar napretka u Fallout svijetu, ovdje čak niti nema treninga za oklop a napravili su ga još brutalnijim nego u F3 (što je još više trebalo doprinjeti samom značenju treninga, neki zadaci s njim, testovi a ne da ti tamo neki vojnik kaže par rečenica o njemu i sad ga ti možeš koristiti) jer prije si ga nosio u inventoryu ko i ostalu obleku a sada ulaziš u njega ko u kakav tenk, jako sam iznenađen ostao tim potezom Bethesde...


Kao što rekoh, nije to ništa strašno ili razlog zbog kojeg neću uživat u igri, samo onako pomalo iznenađenje jer to kako je bilo u F3 tako su trebali i ostaviti, a i sam početak sam tek zagrebao, bit će tu još 300+ sati za izčudit se svim mogućnostima igre tako da jedva čekam da nastavim kad završim ova dva prijašnja nastavka a s tim rečenim, mislim da me familija i prijatelji neće vidjeti do Nove godine :mrgreen:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #213 : 10. Studeni, 2015., 21:50 »
OK je uvod, ali da, moglo je malo duže to potrajat...
Šta se tičće power armora...
Ovdje je pogođen u sridu! Napokon je to mašinerija koju treba napunit pa pokrenut, a ne prije toliki čelični armor flegma staviš u "backpack" i ideš dalje... Da, znam RPG, loot bla bla bla, ali ovaj odabir mi se jako sviđa
Samo sam u igri već kakvih 9 sati i još nisam našo gorivo za njega.. Iako radim samo sidequestove te još nisam otišo do Diamond Citya...

Odg: Fallout 4
« Odgovori #214 : 10. Studeni, 2015., 22:06 »
Kako bi volio da mogu zaigrat to sranje sad :(

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #215 : 10. Studeni, 2015., 23:14 »
Meni malo smeta taj power armor, pogotovo jer kad fast travelaš ne koristiš gorivo, a košta samo 500 capsova kad nađeš prodavača. Ali ga je baren teško popravit.

*

MarioPS4

  • n00b
  • 4
Odg: Fallout 4
« Odgovori #216 : 11. Studeni, 2015., 08:00 »
Ja cu poludjeti, 19.20 a meni još nije stigla igra!
Pa zar baš ja moram zadnji dobiti taj pre-order :fpalm:

Zato preordas digitalno i nećeš imati takvih problema

Odg: Fallout 4
« Odgovori #217 : 11. Studeni, 2015., 08:24 »
Ja cu poludjeti, 19.20 a meni još nije stigla igra!
Pa zar baš ja moram zadnji dobiti taj pre-order :fpalm:

Zato preordas digitalno i nećeš imati takvih problema

To će se desiti onaj dan kad se te digitalne kopije budu mogle prodati, pokloniti i šta ja već želim sa svojom imovinom!
Do tada digitalno kupujem samo ono šta je bar 80% sniženo!

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Fallout 4
« Odgovori #218 : 11. Studeni, 2015., 10:22 »
Jel zna netko sta znaci taj season pass koji se dobije uz retail verziju jer dosla mi je jucer igrica iz Sancta Domenice i unutra sam dobio i poster i season pass.
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Fallout 4
« Odgovori #219 : 11. Studeni, 2015., 11:26 »
Znači da imaš besplatne dlc-ove
\o

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Fallout 4
« Odgovori #220 : 11. Studeni, 2015., 11:47 »
Znači da imaš besplatne dlc-ove
Hvala na informaciji :clap: :thumbs:
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Fallout 4
« Odgovori #221 : 11. Studeni, 2015., 12:48 »
Korisnici AMD GPUa, na netu ima hrpa savjeta i koraka kako se rjesiti FPS dropova, ili microstutteringa. Ima li tko medu vama kakav koristan savjet za popravak fpsa dok ne dodu patchevi, ili novi driveri?

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #222 : 11. Studeni, 2015., 14:18 »
Ja san iznenađen koliko je igra dobro optimizirana, sa 4870 igram na high pri stabilnom frame rate-u. Jedini FPS dropovi su mi kad alt tabam, šta je za Bethesdinu igru super.

Odg: Fallout 4
« Odgovori #223 : 11. Studeni, 2015., 15:28 »
Hm... Na kojoj rezi igras?

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #224 : 11. Studeni, 2015., 16:29 »
Pa, framerate je osto super.
Ali bugovi su krenuli, svako 5 minuta mi igra crasha zbog nedostatka memorije, svako malo kad alt tabam vratim se u igru samo na četvrtini ekrana...
Igram na 1920*1080 sa isključenim AA.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9