HCL.HR

FIFA 17

  • 208 Odgovora
  • 79725 Hitova
Odg: FIFA 17
« Odgovori #15 : 27. Kolovoz, 2016., 05:43 »
Ako bude imalo slična 16 ćeš vrlo vjerojatno ostati razočaran.

Ja ću isprobati neki demo prije kupnje, jer ne želim još jednu šesnaesticu :wildboy:

Demo je OK stvar ali ako igraš Fifu ( a očito igraš) znaš da demo nije kao i release. Najbolja opcija je imati
OriginAccess. Makar samo par sati igre može pokazati što se dobije. Da, svi govore da je 17ica u mnogim stvarima bolja
ali koliko sam gledao demo i betu po youtubeu meni gameplay izgleda isto što uopće nije dobro. Već par godina
rade solidne igre ali ne sjećam se kada su zadnji put pogodili sa balansom.
14ica je bila full contact borba a najgori 100%tni golovi su bili oni sa glavom. Masa i obrana su bili jedina bitna stvar.
15ica za 180° u drugom smjeru. Pretrčavanje i prelako driblanje a tek dalekometni golovi uz prenašanje golova glavom iz 14ice.
 16ica je smanjila pretrčavanja, zadržala OP driblere i prelako čuvanje lopte sa nekim igračima, fiziku koja veze nema sa
realnošću kod kontakata, sudaranja suigrača i sve to nakon solidnog demoa. Da, Demo je isto imao neke stvari OP ali release
verzija me je "ubila" u pojam jer da je demo bio takav ne bih davao 450kn nikada.
Za 17icu kažu neki gameri koje cijenim (pro fifa youtuberi) da je vjerojatno najbolja Fifa ikada. problem je sljedeći:
-Ja sam gledao beta verziju i demo verziju i meni gameplay izgleda previše sličan 16ici.
-Još uvijek je optrčavanje lagani OP.
-Kažu da su udarci glavom sada još više automatski i da se lakše zabija na taj način.
-Kažu da je obrana malo bolja a i dodavanja da su realnija (kažu neki čak bolja i od PES17 demoa a PES već dugo ima
arkadnije dodavanje pošto su tamo lopte brže i preciznije a ne postoji FirstTouch kao u Fifi) pa se nadam da su
možda pogodili balans.

Opet, moram ponoviti da iz gameplaya kojeg sam vidio izgleda da promjene nisu dovoljne da se nakon 16ice kupi 17ica.
Demo me neće razuvjeriti da ne kupim tu igru. OriginAccess trial možda i bude. Ako neće srati sa ubrzavanjem
gameplaya u FUTu i ostalih sranja onda uzimam ali fakat mi ne treba još jedna Fifa da me nervira. Već 4 godine
čekam neki vau momente kakve je 12ica znala ponuditi. Ovo sve poslije toga me samo nervira.
Fifa FUT uopće nije fer stvar i u zadnje vrijeme sam si od te igre pustio mira. Ako meni može jedan Aubameyang ili Higuain ili tko već na neku nepostojeću silu između 5 obrambenih igrača od kojih ga najmanje jedan gura zabiti gol onda je to k... od igre.
90% igrača protiv kojih igram igra na trčanje. 9% na ubačaje a 1% igra nogomet. Dok se to drastično ne promijeni ne kupujem Fifu, nema teorije. A PES ću probati pa da vidim. Već par godina mi je to lošija igra ali Fifa je sve gora.
« Zadnja izmjena: 27. Kolovoz, 2016., 05:45 baDarmageddoN »

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #16 : 27. Kolovoz, 2016., 13:21 »
Ako bude imalo slična 16 ćeš vrlo vjerojatno ostati razočaran.

Ja ću isprobati neki demo prije kupnje, jer ne želim još jednu šesnaesticu :wildboy:

Demo je OK stvar ali ako igraš Fifu ( a očito igraš) znaš da demo nije kao i release. Najbolja opcija je imati
OriginAccess. Makar samo par sati igre može pokazati što se dobije. Da, svi govore da je 17ica u mnogim stvarima bolja
ali koliko sam gledao demo i betu po youtubeu meni gameplay izgleda isto što uopće nije dobro. Već par godina
rade solidne igre ali ne sjećam se kada su zadnji put pogodili sa balansom.
14ica je bila full contact borba a najgori 100%tni golovi su bili oni sa glavom. Masa i obrana su bili jedina bitna stvar.
15ica za 180° u drugom smjeru. Pretrčavanje i prelako driblanje a tek dalekometni golovi uz prenašanje golova glavom iz 14ice.
 16ica je smanjila pretrčavanja, zadržala OP driblere i prelako čuvanje lopte sa nekim igračima, fiziku koja veze nema sa
realnošću kod kontakata, sudaranja suigrača i sve to nakon solidnog demoa. Da, Demo je isto imao neke stvari OP ali release
verzija me je "ubila" u pojam jer da je demo bio takav ne bih davao 450kn nikada.
Za 17icu kažu neki gameri koje cijenim (pro fifa youtuberi) da je vjerojatno najbolja Fifa ikada. problem je sljedeći:
-Ja sam gledao beta verziju i demo verziju i meni gameplay izgleda previše sličan 16ici.
-Još uvijek je optrčavanje lagani OP.
-Kažu da su udarci glavom sada još više automatski i da se lakše zabija na taj način.
-Kažu da je obrana malo bolja a i dodavanja da su realnija (kažu neki čak bolja i od PES17 demoa a PES već dugo ima
arkadnije dodavanje pošto su tamo lopte brže i preciznije a ne postoji FirstTouch kao u Fifi) pa se nadam da su
možda pogodili balans.

Opet, moram ponoviti da iz gameplaya kojeg sam vidio izgleda da promjene nisu dovoljne da se nakon 16ice kupi 17ica.
Demo me neće razuvjeriti da ne kupim tu igru. OriginAccess trial možda i bude. Ako neće srati sa ubrzavanjem
gameplaya u FUTu i ostalih sranja onda uzimam ali fakat mi ne treba još jedna Fifa da me nervira. Već 4 godine
čekam neki vau momente kakve je 12ica znala ponuditi. Ovo sve poslije toga me samo nervira.
Fifa FUT uopće nije fer stvar i u zadnje vrijeme sam si od te igre pustio mira. Ako meni može jedan Aubameyang ili Higuain ili tko već na neku nepostojeću silu između 5 obrambenih igrača od kojih ga najmanje jedan gura zabiti gol onda je to k... od igre.
90% igrača protiv kojih igram igra na trčanje. 9% na ubačaje a 1% igra nogomet. Dok se to drastično ne promijeni ne kupujem Fifu, nema teorije. A PES ću probati pa da vidim. Već par godina mi je to lošija igra ali Fifa je sve gora.

Ako te FIFA online živcira onda toplo preporučujem da PES uopšte i ne isprobavaš.
Igrati PES protiv prijatelja je super, ekstra stvar, igrati online je samo i samo živciranje.

Odg: FIFA 17
« Odgovori #17 : 27. Kolovoz, 2016., 23:40 »
Online sa normalnim timovima je super jer je sve kao i kad igraš offline.
->odabereš stvarni tim, staviš postavke da igraš protiv timova iste snage i uživaš.

Igrati FUT kao igrač koji ne plaća protiv mnogo onih koji plaćaju je interesantno samo
do Divizije 3 jer tu nema više igrača koji su loši. Do te razine skoro da i nije bitno protiv kakvog tima
igraš jer su to igrači (mislim na ljude a ne na one sa terena) ispod tvojeg ranga pa nema veze da li imaju
Messija ili koga već...
Kada dođeš do onih koji su u tvojoj ligi a imaju tim koji jede malu djecu onda nije baš lako kada je njihov 1 udarac bitniji od tvojih deset (govorim na pamet, obično je više od toga :P ) i tu počinje Rage quit, barem kod mene.
A kada ne pizdim u niti jednoj Souls igri (ili bilo kojoj drugoj igri koja postoji) a pizdim u jednoj Fifi onda
nešto jako nije u redu!
A PES mi iskreno nije dovoljno dobar već godinama da se prebacim na njega. Ne znam zašto ali nije mi.
Svake godine je isti slučaj... nadaš se da bude došlo nekaj dobroga i onda kad vidiš da si dao lovu za
nebitne promjene pitaš se čemu.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: FIFA 17
« Odgovori #18 : 28. Kolovoz, 2016., 01:09 »
Šesnaestica je meni najgora FIFA do sada. Skriptirana do bola, nebalansirana i užasno dosadna.

Imam hrpu sati u igri i ne mogu se sjetiti nekog posebnog trenutka koji sam imao (bilo ih je sigurno, ali očito ne tako značajnih), dok se još uvijek sjećam nekih stvari iz Fife 15. Mogao bih duže objašnjavati što sve ne štima, ali jednostavno mogu reći mi je sve u igri dosadno i nezanimljivo, a ne pomažu ni slideri ni taktičke postavke ni ništa. :wildboy:

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #19 : 28. Kolovoz, 2016., 07:21 »
Super je pa uopšte možete igrati online bez problema. PES je toliko pun cheatera da je teško neku utakmicu i završiti. Dalje, dobijaš protivnike iz Azije i Amerike (sinoć doguram do finala myClub open sve preko takvih) da moraš 5 s unaprijed razmišljati o komandama. Scripting isto ubija, neke utakmice jednostavno moraš izgubiti. Dobiti sve dobre igrače bez plaćanja je jedino moguće ako "očistiš" nekog od sedmičnih agenata itd. itd."

Odg: FIFA 17
« Odgovori #20 : 28. Kolovoz, 2016., 10:18 »
Meni u PES smeta što mi se obrana nekad toliko pogubi, a nekad bude super poslozeno. Napad isto.

*

Cro-K

  • *
  • 13
Odg: FIFA 17
« Odgovori #21 : 28. Kolovoz, 2016., 20:04 »
Zar nije ovo FIFA tema?

Odg: FIFA 17
« Odgovori #22 : 28. Kolovoz, 2016., 22:21 »
Bit će da je. Kad demo izlazi?

Odg: FIFA 17
« Odgovori #23 : 30. Kolovoz, 2016., 01:51 »
Bit će da je. Kad demo izlazi?
8.9. (idući četvrtak)

Inače, jesam li jedini koji misli da FIFA u Frostbiteu ne izgleda tako dobro? PES i dalje ima sto puta realnija lica i sveukupni dojam. To me čudi pogotovo jer nove igre u Frostbiteu po meni imaju najljepšu grafiku ikad (SW Battlefront, BF1)

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #24 : 30. Kolovoz, 2016., 01:56 »
Počeo igrati FIFA 16 nakon godina i godina igranja PES. Na prvu jaaaako neobično, i definitivno kada bi uzeli od PES fiziku i model i dodali par fensi sitnica iz FIFA gameplaya, kao i kompletno sve ostalo (modove, menije, licence ...), imali bi perfektnu nogometnu simulaciju. Uglavnom svaka utakmica mi je sve prirodnije i navikavam se. Sami modovi igre su miljama ispred PES, sad vidim da se myClub ne može porediti sa UT. Definitivno nije loše, iskreno se nadam da će Frostbite podići i gameplay na meni zadovoljavajuci nivo i za mene bi to bilo to.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: FIFA 17
« Odgovori #25 : 30. Kolovoz, 2016., 14:28 »
To je ta utopija, ali mislim da bi to više štetilo nego donijelo koristi. Ni Fifa ni PES nisu savršeni. Mislim, ljudi kažu fizika u PES-u dobra. Jesam ja jedini kojega toliko smeta taj clipping, to da s wide kamerom vidim kako su primanja lopte ponekad neprirodna, a onda s replayem potvrdim i zašto - kad igraču lopta prođe kroz kopačku. Ne možeš o dobroj fizici pričati dok igrači prolaze jedni kroz druge.

Fifa je u gameplayu pak druga priča. Po pitanju balansa svake godine plešu vamo-tamo, imaju često izleta u prazno. Osobno mi je Fifa 12 bila najbolja, poslije toga su nadopunjavali gameplay nekim dobrim stvarima, ali osobno mi je svaka utakmica izgledala kao utakmica reala i barcelone, bez obzira s kakvim momčadima igrao - brz nogomet, ne toliko fokusiran na skill nego na exploite.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #26 : 31. Kolovoz, 2016., 11:19 »
Ma PES definitivno ima bolji gameplay, na stranu neki bugovi, ali same kretnje igrača, pasovi, fizika lopte, trčanje je daleko bolje nego u FIFA. Meni u FIFA izgleda kao da igrači kližu po terenu, totalno neprirodno trče, a fizika lopte mi izgleda kao da nabijaju plastičnu kesu.
Međutim, gledajući ove gameplay klipove od FIFA 17 izgleda mi da su to sve popravili, igrači normalno trče, lopte skakuće prirodno po terenu, pasovi lijepo izgledaju itd.
A to o balansiranju timova je definitivno na mjestu, i meni kao početniku "bode" oči. Čak mi nisu dovoljno izbalansirani ni igrači, premale su mi razlike među igračima. PES sa druge strane ima preveliko izraženu razliku, tako da su neki igrači na terenu bukvalno nezaustavljivi tipa Robben, gdje njegovim karakterističnim ulaskom sa desne strane i šutom lijevom nogom sa L2 je u 99% slučajeva gol.
Uglavnom i jedna i druga igra imaju mane i prednosti, meni je PES svakako prirodniji jer ga dugo igram, ali definitivno prelazim ove godine na FIFA 17, pa kakva god da bude. PES uzimam jedino kada bude neko ekstra veliko sniženje, jer zbog promjene konzole nemam ni veteran bonus za myClub, a i ne da mi se opet živcirati sa njihovim online modom, a pretpostavljam da su na XBox One sada još više izraženi problemi zbog manje baze igrača.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: FIFA 17
« Odgovori #27 : 31. Kolovoz, 2016., 11:36 »
Iskreno mislim da ni Fifu ni PES ne vrijedi uzimati ako to nije po izlasku. PES recimo zgasi online servere godinu i pol nakon izlaska, a FIFA postane dio Origin Accessa.

Možda jedino Fifu na ps4, ali opet - dok dođe popust već je sljedeća igra najavljena.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #28 : 31. Kolovoz, 2016., 11:44 »
Iskreno mislim da ni Fifu ni PES ne vrijedi uzimati ako to nije po izlasku. PES recimo zgasi online servere godinu i pol nakon izlaska, a FIFA postane dio Origin Accessa.

Možda jedino Fifu na ps4, ali opet - dok dođe popust već je sljedeća igra najavljena.

Da nije u pitanju Frostbite držao bih se FIFA 16 koju imam preko EA Access. Ovako, očekujem puno od novog enginea, a na konzoli 90% vremena koje igram provedem uz nogomet, pa se meni i isplati uzeti fizičku kopiju. Kada dođe u EA Access prodati je, a FIFA 18 ne vjerujem da će ponuditi išta revolucionarno tako da ću igrati 17 i čekati april-maj da 18 dođe u EA Access. Neki dugoročni planovi  :hihi: :hihi: :hihi:

Odg: FIFA 17
« Odgovori #29 : 31. Kolovoz, 2016., 14:41 »
I mene zanima taj novi engine. Jedva cekam demo da vidim.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9