HCL.HR

Final Fantasy XIII

  • 149 Odgovora
  • 36240 Hitova
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #120 : 10. Listopad, 2014., 10:40 »
I, Kajzeru? Jel' se još skida? :mrgreen:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #121 : 10. Listopad, 2014., 12:42 »
Došlo mi do 40 GB i srušili mi se Windowsi, morao ih ponovno instalirati :wildboy: :ave: Sada bih trebao iz početka, no neam volje :wildboy: Možda sutra dok sve instaliram programe što mi trebaju :/

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #122 : 13. Listopad, 2014., 00:19 »


Moram ovo isprobati malo prije recenzije DriveCluba :ementaler:

EDIT: Dap ovaj, isprobao malo. Grafika izgleda odlično, a igra se fino vrti na mom prastarom laptopu. Osim toga, najbolja stvar ikad je mogućnost korištenja japanskog voica, rula jako :ementaler: Ono što me brine na samom početku je to što se HP puni nakon svake borbe :/ nez, zbog toga mi se čini prelagano, nema više onog racionalnog raspoređivanja potiona :/

I da, igra ima puno "Press A for awesome" momenata, no možda je to samo u početku. Eh da, već vidim da će mi Sazh popiti sve živce :wildboy:

Inače, Lightning je soldier, početak u vlaku... jel' ovo FF VII-2 :hiha:
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2014., 01:52 kaisersephirot »

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #123 : 13. Listopad, 2014., 11:40 »
Ta brzina. Meni ide 250 kb/s max i samo 11 GB mjesečno imam na raspolaganju. :wildboy:
Čudi mi da ti se grafika sviđa. Manje-više svi sa stim komjunitija koji su dali thumbs down kažu da je to zbog 720p reze. lol

Ne brini se, bit će i težih borbi. I Sazh je prilično dobar lik, btw. (ne mislim na borbe, već ovak')
Zašto uopće koristiš japanske glasove?


*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #124 : 13. Listopad, 2014., 17:19 »
Tek ju pokušavam isprobati, al sam se namučio s postavkama...
Za bolju grafiku sam sredio sa GeDoSaTo modom i sad izgleda još ljepše...

No najviše sam se namučio s konfiguracijom konrolera... Igra uopće ne ferma x360ce, alogitechov rumblepad 2 ima totalno izvrnut raspored tipki ingame, kao i Strike FX...

Na kraju sam uspio s ručnom konfiguracijom preko Pinaccle Game profilera...
Al mi je trebalo par sati kako bi namjestio i grafiku i gamepad...

Imao sam na žalost malo vremena i stigao samo do prvog save pointa... Al se veselim ovoj igri više nego nekim novima.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #125 : 13. Listopad, 2014., 18:09 »
Ta brzina. Meni ide 250 kb/s max i samo 11 GB mjesečno imam na raspolaganju. :wildboy:
Čudi mi da ti se grafika sviđa. Manje-više svi sa stim komjunitija koji su dali thumbs down kažu da je to zbog 720p reze. lol

Ne brini se, bit će i težih borbi. I Sazh je prilično dobar lik, btw. (ne mislim na borbe, već ovak')
Zašto uopće koristiš japanske glasove?
Možda mi se grafika sviđa jer je ovo jedna od rijetkih igara koja ide na mome laptopu (core2duo 2,0, 3 GB ram) bez ikakvih problema u 720p, a da nije indie naslov :wildboy: Nez, odlično je optimizirana barem što se tiče slabijih računala.

Nadam se, ovo sa zdravljem me malo bacilo u depresiju :/ Nez, mene je uspio naživcirati u prvih sat vremena igre :wildboy:

Zato što japanski glasovi u bilo čemu nastalom u Japanu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>američki glasovi.

No najviše sam se namučio s konfiguracijom konrolera... Igra uopće ne ferma x360ce, alogitechov rumblepad 2 ima totalno izvrnut raspored tipki ingame, kao i Strike FX...

Na kraju sam uspio s ručnom konfiguracijom preko Pinaccle Game profilera...
Al mi je trebalo par sati kako bi namjestio i grafiku i gamepad...

Imao sam na žalost malo vremena i stigao samo do prvog save pointa... Al se veselim ovoj igri više nego nekim novima.
Znači nije samo meni do kontrolera :hiha2: Imam inače DualShock 4 priključen preko USB-a, sve radi, samo su mi tipke X, kocka i krug zamijenjene :/ Nez, i ovako se naučio, nemam volje to uređivati.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #126 : 13. Listopad, 2014., 18:21 »
Meni je svaki gamepad imao svoj raspored tipki... :solidus:

na Strike FXu mi je "trokut" bio X i ostalo je sve bilo koma

na rumblepadu 2 mi je "kocka" bila X i itd...

Stvarno sam se potrudio... Otvorio igru i gledao kontrole na tipkovnici, pa kontrole na gampedu u postavkama i onda sve to zapisivao u profiler...
Grafika je uz downsampling na 1080p dosta dobra, iako mi je žao što su realno napravili grozan hard core port...

Na PCu moraju nam dati opcije za grafičke postavke i za customiziranje kontrola, inače je banana i netko tko nije upoan ili jako zainteresiran za igru bi brzo radi toga odustala od igre...

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #127 : 13. Listopad, 2014., 19:22 »
japanski glasovi u bilo čemu nastalom u Japanu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>američki glasovi.
Molim te, reci mi da se zajebavaš.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #128 : 13. Listopad, 2014., 19:32 »
Ne, anime, igre, filmovi... Sve to nastalo u Japanu zvuci puno bolje na originalnom jeziku na kojem je radjeno

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #129 : 13. Listopad, 2014., 19:36 »
Da, hentai je bolji na japanskom jer sve ženske zvuče kao da imaju 14 godina.

Filmovi? Japanski filmovi? Gledao sam ih 5 možda.

Ovo sa igrama uopće ne želim komentirati.
Bojim se pitati, ali ipak budem... koje si ti to igre igrao pa da su bolje zvučale na japanskom? S razlogom su International verzije FF desetke i dvanajstice u japanu imale engleske glasove.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #130 : 13. Listopad, 2014., 20:41 »
Slažem se s kaisersephirotom...
Recimo pratio sam njihove animirane serije tipa Naruto i itd... I stvarno ne bih mogao gledati ili igrati igru koja je na engleskom...

Probao sam, ali je voice acting toliko loš... Probaj prebaciti bilo koju igru (koja je orginalno japanska) na japanski, ali daj svom uhu vremena i ne ulazi u to skeptičan i vidjet ćeš ljepotu japanskih igara/serija/filmova.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #131 : 14. Listopad, 2014., 17:42 »
Svaki medij najbolje i najprirodnije zvuči na jeziku na kojem je izvorno stvaran, budući da mnogo toga specifično za taj jezik (poput igre riječima, sličnih rečenica i sl) gube se u prijevodu.

Igrao još malo, pa me nešto zanima: koliko sam skužio, nema levela i exp. bodova, pa koja je onda svrha borbe protiv random neprijatelja osim glupih itema?

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #132 : 14. Listopad, 2014., 18:23 »
Bojim se pitati, ali ipak budem... koje si ti to igre igrao pa da su bolje zvučale na japanskom?
Skoro svaki JRPG zvuči bolje na japanskom jer većina ima katastrofalni engleski voice acting i lip sync. Osim toga RPG-ove koji se odvijaju u Japanu poput Persone je potpuno retardirano igrati na engleskom.
« Zadnja izmjena: 14. Listopad, 2014., 18:26 buby8992 »
Screw you guys, I`m going home!

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #133 : 14. Listopad, 2014., 18:30 »
@kaiser
Um... nakon borbe dobivaš CP (Crystarium Points) koje ''trošiš'' na dizanje statistika u Crystariumu. Sad da me ubiješ, ne sjećam se da li je to dostupno odmah, ili tek na drugom-trećem chapteru.
Crystarium ti je inače pojednostavljena verzija Sphere Grida.


To je što se toga tiče.
...a ovo za glasove neću komentirati jer ćemu nepotrebno spamati u temi kad je u potpunosti jasno da se ne slažemo.


A je, evo ga, našao sad... glede Crystariuma. Ne mogu naći spoiler tipku lol, pa ću pritisnuti onu tipku 75 puta, a ti preskoči ostatak posta ako si ne želiš spojlati.












































Stage 1 - Initial extent of Crystaria, as of the start of Chapter 3.
Stage 2 - Defeat the Garuda Interceptor at the end of Chapter 3. The Synergist role is unlocked for Sazh, and the Saboteur role is unlocked for Vanille.
Stage 3 - Defeat the Dreadnought during Chapter 4. The Medic role is unlocked for Lightning, and the Commando role is unlocked for Sazh.
Stage 4 - Defeat the Aster Protoflorian near the end of Chapter 5.
Stage 5 - Defeat Enki and Enlil near the end of Chapter 6.
Stage 6 - Defeat the Havoc Skytank at the end of Chapter 7.
Stage 7 - Defeat Barthandelus at the end of Chapter 9.
Stage 8 - Defeat Cid Raines during Chapter 10.
Stage 9 - Defeat Barthandelus near the end of Chapter 11.
Stage 10 - Defeat Orphan at the end of Chapter 13.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #134 : 14. Listopad, 2014., 18:43 »
Ne, anime, igre, filmovi... Sve to nastalo u Japanu zvuci puno bolje na originalnom jeziku na kojem je radjeno

Ma kakvi, pa RE1 najbolje zvuci na engleskom, mislim na originalni prvi ''Jill Sandwich'' dio :hiha:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9