HCL.HR

Final Fantasy XIII

  • 149 Odgovora
  • 36236 Hitova
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #135 : 14. Listopad, 2014., 18:50 »
Neznam za serijal, ali 99% sam siguran da je u prva 3 Resija (čak i u japanskim verzijama) samo eng. voice acting.
Čak štoviše, igrao sam Biohazard 3: Last Escape (jap. Resident Evil 3: Nemesis) i isti imade samo engleske glasove.

Kako je bilo dalje, ja neznam.
« Zadnja izmjena: 14. Listopad, 2014., 18:52 Emperor Ghaleon »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #136 : 14. Listopad, 2014., 19:01 »
Ali to je to, igra je odmah rađena s namjerom na engleski jezik i to mi je OK, no ako je igra rađena na japanskom onda neka tako i ostane. Mislim volim najviše kad imamo opciju izbora, tada je svatko zadovoljan :)

Aha, znači očigledno nisam došao do tog dijela, hvala na pomoći, vidim ništa mi se ne povećava, rekoh lol, kakav je ovo rpg :hiha:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #137 : 21. Listopad, 2014., 12:26 »
Da, ovaj... igrao kakvih 8-9 sati, došao do 4 poglavlja (taman uhvatio Odina).

Priča nije toliko loša, ali su likovi koma :( na kraju je ispalo da je samo Sazh normalan lik, ostali se ponašaju kao mala djeca. A tek ona Vannile ili kako već... oduran lik :wildboy:

Borba je ok, postaje to dosta izazovnije nakon što se otključa par stvari. I dalje mi je bedić zbog onih koridora, doslovno uvijek možeš pretpostaviti gdje se nalaze one lebdeće škrinje, nula istraživanja :/ nez ima li ova igra ikakve side misije ili je ovo sve?

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #138 : 21. Listopad, 2014., 17:21 »
nez ima li ova igra ikakve side misije ili je ovo sve?

Strpi se do 11. čaptera.

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #139 : 22. Listopad, 2014., 11:19 »
^^
Što Densetsu reče.


Gotovo cijela igra je na šemu naganjaju nas, pa moram bježati i zato je (valjda) fokus na priči, a ne istraživanju i obavljanju side quest-ova. Doduše, priča je zanimljiva.

...ali inače, sve side misije (na chapteru 11 i dalje) su ti nešto kao hunt-ovi u FF XII. Je li to dobro ili loše? Sam procjeni.
Ma, kad pogledaš, side quest-ovi nikad nisu bili jača strana FF serijala; pogotovo kad bismo ga usporedili sa, primjerice, Talesom.

Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #140 : 22. Listopad, 2014., 12:01 »
Zašto je igra baš toliko velika?
Jel to tisuću sati animacija u igri? Jer ne vidim baš što bi drugo oduzelo toliko. Teksture sigurno nisu,,, jer ono, konzolaška igra zaključana na 720p lel.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #141 : 22. Listopad, 2014., 12:02 »
A pretpostavljam radi engleskih i japanskih glasova, to nosi dosta prostora

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #142 : 07. Veljača, 2015., 13:45 »
Kupio sam Final Fantasy XIII i zanima me da li moram biti upoznat sa pričom i ranijim igrama?  Čuo sam da je ovo zasebna trilogija zajedno sa XIII-2 i Lightning returns.
Ima li ko kakvih savjeta. Uzeo sam za PC preko Steama.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #143 : 07. Veljača, 2015., 16:33 »
Ne, svi nastavci su "odvojeni" i svaki nastavak ima svoju priču.
Možeš slobodno odigrati XIII bez iganja bilo kojeg drugog FFa.

Jedino XIII ne predstavlja FF serijal u potpunosti, jer su prijašnji nastavci nešto sasvim drugo u odnosu na ovu igru (koju također imam, ali opet igram VII i VIII i ostale nastavke koji su mi bolje legli...)

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #144 : 07. Veljača, 2015., 17:04 »
Ne, svi nastavci su "odvojeni" i svaki nastavak ima svoju priču.
Možeš slobodno odigrati XIII bez iganja bilo kojeg drugog FFa.

Jedino XIII ne predstavlja FF serijal u potpunosti, jer su prijašnji nastavci nešto sasvim drugo u odnosu na ovu igru (koju također imam, ali opet igram VII i VIII i ostale nastavke koji su mi bolje legli...)

Obično ne gledam grafiku kao preduslov za igru jer mi je Deus Ex najraža igra, ali stvarno ne mogu da prežvaćem VII i VIII. XIII je minimalno što bi mogao. Vjerovatno ostali mogu jer ih veže nostalgija za to. Meni je ovo prvi JRPG u životu pa ću da vidim na šta liči :v

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #145 : 07. Veljača, 2015., 17:07 »
Obično ne gledam grafiku kao preduslov za igru jer mi je Deus Ex najraža igra, ali stvarno ne mogu da prežvaćem VII i VIII. XIII je minimalno što bi mogao. Vjerovatno ostali mogu jer ih veže nostalgija za to. Meni je ovo prvi JRPG u životu pa ću da vidim na šta liči :v
A vidjeti ćeš... Istina da me i nostalgija vuče, ali prvenstveno me vuče cijeli sustav napedovanja i borbe koji nažalost u XIII ne postoji na takav način.

Možda si mogao probati FF X sa PS2 emulatorom. Možda bi ti se više svidio od FF VII i VIII....

No dobro, kad probaš XIII javi prve dojmove ;)

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #146 : 07. Veljača, 2015., 17:30 »
Obično ne gledam grafiku kao preduslov za igru jer mi je Deus Ex najraža igra, ali stvarno ne mogu da prežvaćem VII i VIII. XIII je minimalno što bi mogao. Vjerovatno ostali mogu jer ih veže nostalgija za to. Meni je ovo prvi JRPG u životu pa ću da vidim na šta liči :v
A vidjeti ćeš... Istina da me i nostalgija vuče, ali prvenstveno me vuče cijeli sustav napedovanja i borbe koji nažalost u XIII ne postoji na takav način.

Možda si mogao probati FF X sa PS2 emulatorom. Možda bi ti se više svidio od FF VII i VIII....

No dobro, kad probaš XIII javi prve dojmove ;)

Ako igra odluči da se skine lol. Cijeli dan čekam tih 50 giga :D Evo 35% se skinulo za 5 sati :v

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #147 : 16. Veljača, 2015., 22:16 »
Meni najbolji FF je VI. Igrao sam VII, VIII te II, III, IV, V I VI. XIII nisam igrao.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #148 : 17. Veljača, 2015., 01:06 »
Ja sam pauzirao igranje radi ispita koje ionako ne polažem lol :bonk: pa nastavljam sa igrom u četvrtak. Igrao sam nekih dva sata i nije bilo loše ali nisam ni Bog zna impresioniran. Previše linearno i nerviraju me neki likovi. Mislim da sam jednostavno zaljubljen u Evropske i Američke RPG igre. Što više ide prema zapadu sve igre imajhu više boja što mi smeta :v

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Final Fantasy XIII
« Odgovori #149 : 03. Siječanj, 2016., 20:37 »
Konačno sam si nabavio x360 gamepad pa mogu igrati normalno FF XIII.
Ono prije mi je bilo tlaka jer su mi sve kontrole bile sprćkane, a x360ce nije radio...
Jedva čekam krenuti, igra je na downloadu i još malo pa krećem...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9