HCL.HR

Football Manager 2015

  • 37 Odgovora
  • 11676 Hitova
*

Madridista1

  • *
  • 73
  • No lajfer!
    • Real Madrid Hrvatska
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #15 : 15. Listopad, 2014., 20:48 »
Redizajniran izgled, trenerski stilovi, najveće promjene na ME od FM2009, "deranje pored linije", nove zadane taktike i poboljšane taktike za AI trenere, četiri nove igračke role, novi Player preffered moves, poboljšanje skauting mreže, poboljšan Fog of War, bolje komunikacije sa igračima, poboljšana komunikacija sa medijima, poboljšanje u polju financija, promjene u treninzima, Twitch TV, preko 600,000 igrača i osoblja...

Evo neki od noviteta i poboljšanja u novom FM-u. Za detaljnije opise ovih noviteta javite se na PM jer ne znam smije li se reklamirati drugi forum o FMu :)
"Nogomet je vrlo jednostavna igra, zašto je komlicirati?!"

Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #16 : 27. Listopad, 2014., 21:14 »
Probali betu? Kakvi su dojmovi?

Meni izgleda vrlo zanimljivo, sviđaju mi se ovi novi trenerski atributi i shoutanje tijekom cijele tekme. I konačno se može staviti "other speaking languages", više ne trebam stavljati drugu nacionalnost da znam govoriti Engleski :hihi:

Btw, dešava li se još ikome slična stvar; u igri se konstantno događaju neki grafički glitchevi, kao da igra nije kompatabilna sa OS-om ili nešto takvog. Mislio sam da je do windowed moda, ali isto radi i na full screenu. :kava:

Btw #2, od kada je FM multiplatform igra? Ako se misli na android i iOS, ne bih tu portable verziju gledao kao istu igru.
« Zadnja izmjena: 27. Listopad, 2014., 21:28 blowfish »
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Madridista1

  • *
  • 73
  • No lajfer!
    • Real Madrid Hrvatska
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #17 : 27. Listopad, 2014., 21:37 »
Probali betu? Kakvi su dojmovi?

Meni izgleda vrlo zanimljivo, sviđaju mi se ovi novi trenerski atributi i shoutanje tijekom cijele tekme. I konačno se može staviti "other speaking languages", više ne trebam stavljati drugu nacionalnost da znam govoriti Engleski :hihi:

Btw, dešava li se još ikome slična stvar; u igri se konstantno događaju neki grafički glitchevi, kao da igra nije kompatabilna sa OS-om ili nešto takvog. Mislio sam da je do windowed moda, ali isto radi i na full screenu. :kava:

Meni je zasad  jako, jako dobro. Doduše, ne očekujem od Bete da bude odlična što se bugova i toga tiče, ali eto onako prvi dojmovi su dobri.

Posebice mi se dojmio scouting dio, gdje sada moraš igrača pratiti recimo dva tjedna da bi mu vidio sve ocjene. Taktički dio je dobio novu dimenziju sa novim rolama i nešto preciznijim TI i PI, a i "deranje" pored linije je odlično.

Od onoga što bih mogao izdvojiti kao minus su Opposition ins koje su zakomplicirali bez potrebe, a pogotovo jer ne mogu izabrati više igrača pa im zadati instrukcije.

More to go :D
"Nogomet je vrlo jednostavna igra, zašto je komlicirati?!"

Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #18 : 27. Listopad, 2014., 21:42 »
Probali betu? Kakvi su dojmovi?

Meni izgleda vrlo zanimljivo, sviđaju mi se ovi novi trenerski atributi i shoutanje tijekom cijele tekme. I konačno se može staviti "other speaking languages", više ne trebam stavljati drugu nacionalnost da znam govoriti Engleski :hihi:

Btw, dešava li se još ikome slična stvar; u igri se konstantno događaju neki grafički glitchevi, kao da igra nije kompatabilna sa OS-om ili nešto takvog. Mislio sam da je do windowed moda, ali isto radi i na full screenu. :kava:

Meni je zasad  jako, jako dobro. Doduše, ne očekujem od Bete da bude odlična što se bugova i toga tiče, ali eto onako prvi dojmovi su dobri.

Posebice mi se dojmio scouting dio, gdje sada moraš igrača pratiti recimo dva tjedna da bi mu vidio sve ocjene. Taktički dio je dobio novu dimenziju sa novim rolama i nešto preciznijim TI i PI, a i "deranje" pored linije je odlično.

Od onoga što bih mogao izdvojiti kao minus su Opposition ins koje su zakomplicirali bez potrebe, a pogotovo jer ne mogu izabrati više igrača pa im zadati instrukcije.

More to go :D

Odigrao tek par prijateljskih pa nisam skužio još možda, ali što je zakomplicirano s OI? Koliko sam uspio vidjeti, stvar je u principu ostala ista, samo se promijenilo sučelje. I dalje možeš odabirati "Tight marking", "Show onto foot" i to, samo sad imaš kod svakog igrača posebni drop down izbornik za svaku instrukciju. Hoćeš reći da ne možeš svima odabrati sve nego samo par njih?     
« Zadnja izmjena: 27. Listopad, 2014., 21:44 blowfish »
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

Madridista1

  • *
  • 73
  • No lajfer!
    • Real Madrid Hrvatska
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #19 : 27. Listopad, 2014., 23:23 »
Prije si mogao označiti par igrača i njima dati iste instrukcije, sada moraš svakom igraču posebno. Shvaćaš?
"Nogomet je vrlo jednostavna igra, zašto je komlicirati?!"

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #20 : 28. Listopad, 2014., 15:57 »
Završavam prvu sezonu, utukao već dvadesetak sati.
Ima korisnih noviteta i sviđaju mi se neki od navedenih pomaka.
Ali kao da mi nešto fali u ovoj beti... Neki veći značajni novitet bez kojega se do sad nije moglo.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #21 : 28. Listopad, 2014., 17:04 »
Kak to misliš značajnijih? Grafični novitet je jednini značajniji ove godine kolko sam vidio iz njihovih službenih videa
Meni izgleda kao da ima hrpa sitnih noviteta, mislim neznam, pošto je fm14 bio prd igram fm13 od kad je izašao i dodajem si transfer updates svaku polusezonu. Što više nema smisla jer stats igrača su sad već debelo zaostale. Tako da mislim da će mi konačno menadžer bit nešto svježiji nego svake prethodne godine.

btw jesi kupio ili "kupio"?  Ako si "kupio" daj mi link pošalji pls :ementaler:



Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #22 : 28. Listopad, 2014., 17:10 »
Ja cekam igru da izade "normalna" fizicka verzija, nego reci jel i dalje ono u statistici nakon utakmice da bude po 30 udaraca prema golu. Kako sam vidio iz onih promotivnih videa 3D grafika jos nije dovoljno dobra da bih je koristio (lopta promijeni putanju prije nego je igrac dotakne).

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #23 : 28. Listopad, 2014., 17:18 »
Nije toliko grafički novitet vidljiv. Barem ne u beti. Možda još dodaju do izlaska neke stvari u vezi toga, ali da mi sad daš usporedbu fm14 i 15 betu ja bi kao jedinu različitu stvar kod 3D prikaza vidio na okolišu oko stadiona. Koji ionako ne vidiš 70% vremena... Sve ostalo, pogotovo te animacije... ne vidim taj motion capture nikakav. Vidim samo loše situacije kad igrači npr. kod faula padnu prije nego dođu u kontakt s drugima (iako tehnički ajde - ima toga i u stvarnom nogometu :D), okretanje igrača je idalje onako kao da su umjetnički klizači na ledu. Nije sad da kritiziram to uuu loše nevalja, samo kažem da trenutno ne vidim pomak kod toga.

Po pitanju sučelja, čim uđeš ne možeš promašiti sidebar, što je koristan dodatak, ali nije ništa novo. Još je i FM 2009 imao isto to, samo horizontalno i bez natpisa što je što. A sučelje mi je bilo savršeno funkcionalno i u 13/14.

Na Steamu igram, za ostale verzije ne znam kakva je "ponuda".


Pa rekao bih da i dalje bude dosta udaraca prema golu, s tim da to nadoknađuju nevjerojatnim zicerima - ono što u stvarnosti viđaš jednom u mjesec dana neke promašaje, u FM-u gotovo na svakoj utakmici. S tim da to barem drži napetost utakmice. Imam dojam da kad god imam vodstvo 2-0 ako samo pustim da igraju bez interveniranja - da će to začas otići. 3-0 ajde već to je sigurno. Ali mislim da su podredili igru baš tome da moraš davati instrukcije tijekom meča i tako to... inače ništa od uspjeha. Kasnije se možeš malo opustiti ako uhvate formu igrači.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #24 : 28. Listopad, 2014., 17:46 »
okretanje igrača je idalje onako kao da su umjetnički klizači na ledu.

A ne to još uvijek ;(

Imam dojam da kad god imam vodstvo 2-0 ako samo pustim da igraju bez interveniranja - da će to začas otići. 3-0 ajde već to je sigurno. Ali mislim da su podredili igru baš tome da moraš davati instrukcije tijekom meča i tako to... inače ništa od uspjeha. Kasnije se možeš malo opustiti ako uhvate formu igrači.

Ovo mi super zvuči. U fm13 se baš dalo eksploitat to, imao sam neku 3-5-1-1 taktiku sa SW, WB i dva DMC i nitko mi gol nije mogao dat kad sam ju stavio u tipa 75' minuti (u 6 sezona iz četvrte švedske lige do polufinala kupa uefa isključivo zahvaljujući toj šemi :hiha:), tako da super ako tih stvari više nema.

Ništa, čekam onda da izađe cijela igra s par patcheva. A MP? jel se promjenilo išta? Zato sam i kupio fm13 i nakon preko 100 odigranih tekmi mogu reć da je bio dosta loše konfiguriran, puno puno rendoma je bilo u svemu tome, ljudi koji su igrali s momčadima iz editora, rezultata tipa 7-7 ili 9-0 sa podjednakim momčadima i sličnih bedastoča. Možda i kupim igru ak se taj segment značajno popravio.

*

Madridista1

  • *
  • 73
  • No lajfer!
    • Real Madrid Hrvatska
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #25 : 29. Listopad, 2014., 18:39 »
Što se onlinea tiče, nećemo saznat prije negoli izađe cijela igra :)
"Nogomet je vrlo jednostavna igra, zašto je komlicirati?!"

Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #26 : 05. Studeni, 2014., 10:45 »
Probao sam demo, igra mi je mnogo fluidnija od prethodnih managera, svida mi se sto je sa strane stavljeno prakticki sve sto ti treba u vodenju kluba (financije, board, treninzi,taktike...). Jedva cekam da izade puna verzija u nasim trgovinama.

Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #27 : 09. Studeni, 2014., 12:42 »

Mali rog jednostavno razara

Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #28 : 08. Prosinac, 2014., 17:15 »
http://www.kinguin.net/product/79898/football-manager-2015-steam-key-1415120009-16820-t/

Flash sale, još 2 sata za uzeti Menađera po 20€.     
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

*

bb

  • n00b
  • 2
Odg: Football Manager 2015
« Odgovori #29 : 18. Veljača, 2015., 18:37 »
dali mi moze ko preporuciti latop do 3ipo tisuce kuna koji je dobar za igranje fm2015?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9