HCL.HR

Guild Wars 2

  • 644 Odgovora
  • 146336 Hitova
*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #630 : 30. Kolovoz, 2015., 01:03 »
GW1 je rađen na starom engineu. Igra je isključivo instancirana te se ne može kvalificirati kao MMO već kao co-op RPG.

GW2 je nastavio priču, upgradeo grafiku (iako je engine i dalje DX9 i ima dosta loše performanse na višim postavkama, pogotovo sa više ljudi na ekranu), otvorio svijet (iako su zone i dalje instancirane - svi ljudi su u istim zonama, ne svak u svojoj kao u GW1), poboljšao combat (jedan od najboljih action combata u MMOima danas) itd...

Questanje je zabavno prvi put, endgame praktički ne postoji (vidit ćemo šta su napravili s raidovima u expanziji, al i prema tome sam jako skeptičan), al da igru trebaš probat kao ljubitelj MMOa - apsolutno, da.

Javi se Zeusu ingame za guild inv ako hoćeš domaću ekipu.

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #631 : 30. Kolovoz, 2015., 01:06 »
Jel to podjeljeno na realmove kao u wowu? Da uzmem neki gdje ima domaći guild.
"Keep that hair short, Clem."

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #632 : 30. Kolovoz, 2015., 08:48 »
Mi smo na Gandara serveru, al možeš bit na bilo kojem da bi bio u guildu. Dapače - možeš bit istovremeno u više guildova ;)

Server ko server je bitan samo za WvWvW (World vs World vs World) što je masovni PvP između 3 servera.

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #633 : 30. Kolovoz, 2015., 13:47 »
Evo igrao sam malo, igram na Gandara serveru.

Moram igrati na low postavkama da mi fps bude fino 80 pa da nema onih usporavanja čim su neke veće radnje. Sviđa mi se što kod questova ne moram se vraćati na prvo mjesto da završim nego kad ispunim zadatak gotovo je, samo kliknem da pokupim nagradu. :)

Anyway, human ranger sam, zovem se Scopeout.
"Keep that hair short, Clem."

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #634 : 30. Kolovoz, 2015., 17:27 »
Evo igrao sam malo, igram na Gandara serveru.

Moram igrati na low postavkama da mi fps bude fino 80 pa da nema onih usporavanja čim su neke veće radnje. Sviđa mi se što kod questova ne moram se vraćati na prvo mjesto da završim nego kad ispunim zadatak gotovo je, samo kliknem da pokupim nagradu. :)

Anyway, human ranger sam, zovem se Scopeout.

Grijeh igrat ovcu igru na low. Da tek vidiš kako izgleda sa SweetFX/Reshade modovima :)

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #635 : 30. Kolovoz, 2015., 17:40 »
Grijeh igrat ovcu igru na low. Da tek vidiš kako izgleda sa SweetFX/Reshade modovima :)

izgleda 26-30 FPSa na i7 i GTX970, eto kako :mrgreen:

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #636 : 30. Kolovoz, 2015., 18:02 »
Jel ovo normalan FPS za ove postavke?

Nikako da dignem da bude iznad 60 ako stavljam na high..

"Keep that hair short, Clem."

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #637 : 30. Kolovoz, 2015., 18:31 »
Da to je normalno ovisno gdje se nalaziš i kakva ti je konfiguracija?. Problem je što GW2 ima nešto stari engine koji se previše oslanja na CPU. Makar ti imao GTX Titana ili nešto imat ćeš slab fps ako ti je slab CPU. Pogotovo ako imaš AMD. GW2 se vrti bolje na Intel.


*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #638 : 30. Kolovoz, 2015., 18:47 »
Problem je što GW2 ima nešto stari engine koji se previše oslanja na CPU. Makar ti imao GTX Titana ili nešto imat ćeš slab fps ako ti je slab CPU.

Upravo ovo. Problem nije u tvom kompu nit konfiguraciji niti opcijama već u starom DX9 engineu u kojeg je ugurana tona poligona pa engine sam po sebi grca u mukama jer jendostavno nije predviđen da vrti nešto te veličine. Igra generalno radi skroz fluidno, al čim uletiš u dungeon combat s cijelim partyem ili u neki od glavnih gradova, FPS momentalno drastično padne

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #639 : 30. Kolovoz, 2015., 18:55 »
Procesor mi je amd trinity A10 serije, 4 jezgre, 3.8GHz
Grafa Radeon HD 7850 2GB

Kad stavim da automatski odabere postavke onda stavi sve moguće na high, šteta u nekim igrama bez problema a evo u nekim ima problema.
"Keep that hair short, Clem."

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #640 : 24. Studeni, 2015., 12:43 »
S novom ekspanzijom stigli raidovi pa u svrhu lakše organizacije imamo Raidplanner aplikaciju.

Ako ima članova foruma koji još uvijek traže guild, kod nas su svi dobrodošli koji imaju zrno soli u glavi i koji su zrele, normalne osobe.

Sve prijave za raid možete vršiti putem gore navedene aplikacije, a raidleaderi će odobriti osobe koje će za taj run činiti optimalan raid setup

cya ingame ;)

*

brko1

  • *
  • 39
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #641 : 20. Prosinac, 2015., 22:45 »
jel postoji fizicko izdanje gw2 heart of thorns ili se moze samo kupit preko interneta??

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #642 : 01. Kolovoz, 2017., 23:50 »
Pošto HCL novinari spavaju i neznaju što se događa na MMO tržištu jer su bitni samo early access survival naslovi, moram ja uskočiti :)
22.09.2017. dolazi nova expanzija za Guild Wars 2 Path of Fire!
Pogledajte announcement u cijelosti, po meni izgleda super ali ja igram od releasa pa sam biased.
Inače ima naših dosta koji igraju pa nam se javite!

https://youtu.be/KZM0bJeCL-I

Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #643 : 11. Siječanj, 2019., 15:03 »
Dali netko zna na kojem serveru ima najvise nasih igraca? Odigrao par sati free verzije te moram reci da mi se svidjelo i morat cu joj dati sansu.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Guild Wars 2- Općenito
« Odgovori #644 : 11. Siječanj, 2019., 19:30 »
Tehnički gledano - GW2 radi iza takozvanog "megaservera" - uopće nije bitno na kojem si serveru da bi igrao s nekim. Bitno je samo da si na ispravnom kontinentu  ;) (EU i NA imaju odvojene klijente).

E sad - ono što vidiš na početku je odabir servera koji utječe ISKLJUČIVO za WvWvW - onaj masovni pvp između 3 servera. Tj, tvoj odabir servera će ti onemogućiti biti u istoj grupi ljudi koji nisu na tom serveru kad je WvWvW mod u pitanju.

Znači što se tiče svijeta, dungeona, raidova, storya - apsolutno je nebitno koji server odabereš. Jedino ako te zanima taj masovni PVP onda želiš odabrati server na kojem je i ostatak ekipe.

E sad kad sam ti to sve objasnio sad ide vrijeme za samoreklamu  :D

Najveći broj naše ekipe ti je bez imalo razmišljanja u CMu na serveru imena "Gandara" (za više detalja skoči na naš web ili dođi drito na naš discord)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9