HCL.HR

Konzole nove generacije u 2009.

  • 32 Odgovora
  • 8220 Hitova
*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Konzole nove generacije u 2009.
« : 11. Siječanj, 2009., 20:07 »
X360 je vani već tri, a PS3 i Wii dvije godine. Možemo reći kako je to dovoljno vremena da se ponudi dovoljan broj igara koje bi nas mogle natjerati da se odlučimo za kupnju neke od konzola nove generacije.

Što se prodaje tiče, Wii uvjerljivo vodi i vjerojatno će biti najprodavanija konzola ove generacije, ali pitanje je da li je to zaslužio. Po mom mišljenju, nije. Izlazi previše govana a Nintendo se u zadnje vrijeme više ni ne trudi izdati neku normalnu igru za konzolu već sve karte bacaju na govna tipa Wii fit, Wii Music ili nešto treće.

Otkad je X360 smanjenjem cijena postao najjeftinija konzola nove generacije mislim da je puno isplativija od Wii konzole. Opet, previše ekskluziva se nakon nekog vremena nađe na PC-u pa je pitanje koliko je X360 isplativ ukoliko preferirate PC i možete preći preko puno većih hardverskih zahtjeva. Tu su i problemi s čestim kvarenjem i slično.

PS3 je još uvijek najskuplja konzola s obzirom na blu-ray čitač, no prošle je godine bar po meni imala najkvalitetnije ekskluzive, i to u prvom redu mislim na MGS4 i Little Big Planet.

Što se prodaje tiče, još je uvijek iza Xboxa 360, no razlika nakon dvije godine prodaje nije više toliko velika. Mislim da bi još kojim smanjenjem cijena PS3 lako mogao dostići X360 i bez obzira na godinu dana prednosti preuzeti drugo mjesto.

Posjedujete li i vi koju konzolu nove genaracije i koliko ste zadovoljni ponudom igara, ali i najavljenim naslovima za 2009? Mislite li kupiti neku u 2009?

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #1 : 11. Siječanj, 2009., 20:09 »
imam ps, drago mi šta nisam kupio xbox.  :wildboy:
al neznam, sad da ima neka velka potreba za imanjem konzole, i ne baš. većinu igara šta sam mislio igrat na ps-u sam odigrao na pcu, a jedino je eventualno mgs opravdao kupnju. Čeka se KZ2, a iskreno nemam neka velika očekivanja.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #2 : 11. Siječanj, 2009., 20:35 »
hvali konzolu, drž se pc-a.
iako bi kupio ps3 kad bi malo spustili cijene, tak da mi ostane više para za neki kvalitetniji hdtv, odnosno za igre. razlog? multiplayer je "free as it should be", manje je prijavljenih kvarova u odnosu na box, a i ekskluzive su snažnije za ovu godinu. a i sama konzola će imat godinu dvije duži vijek nego konkurent. a i home bi trebo uskoro izać. a i blu-ray player se dobiva ujedno što je za filmofile veliki plus.

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #3 : 11. Siječanj, 2009., 21:34 »
Wii mi inače ima najviše potencijala. Osim očitih razloga što bi se s takvom tehnologijom moglo napraviti nešto super zanimljivo i inovativno, ekskluzive neće pobjeći na PC (dobro, World of Goo je, al velika većina neće nikad). Zato me i razočarava nedostatak dobrih igara. Mislim, ima ih (SMG, Metroid, Zelda, No More Heroes i još njih nekoliko), ali ne dovoljno da bih kupovao konzolu.

Xbox 360 imam. Zasad sam potpuno zadovoljan sa svim, osim sa kvarenjem.  :wildboy:
Previše se kvari, šta je je. Baš pre pre previše. Užas.
Al ono, izbor igara, multimedijske mogućnosti i sve ostalo mi je GG. Ima baš super igara, kontroler mi je možda najbolji ikad (najergonomičniji koji sam ja isprobao, jedino što je loše je dpad, al ni ne koristim ga baš u igrama).

PS3 je mnogo kul, frend ga ima, pa sam ga tamo preko ljeta posudio da odigram MGS4 i GT5P. I ovdje ima odličnih igara, al neke su me razočarale malo. Recimo, Resistance i Motorstorm. Resistance mi je bio živi užas. Dosadna mi je bila igra. Čak i u coopu. Motorstorm je bio zabavan. Prve dvije-tri staze. Kad sam skužio da se do kraja igre zapravo ponavlja sve gotovo identično, odustao sam. Nema baš puno staza i brzo se nauče, tak da se u cijeloj igri samo vrti tih nekoliko staza i sve moguće kombinacije vozila, što prilično brzo dosadi.
Online je isto prilično dobar, ali nedostajale su mi neke funkcije sa Xboxa. Ne da sad serem zato jer Xbox imam, al naviko sam na milijun mogućnosti Live-a, tako da mi je ovo nekak korak unazad. Al ae, Home i sve to... moglo bi bit dobro.

Ne znam, da nemam sad ni jednu konzolu i da razmišljam o kupnji jedne, stvarno ne znam koju bih uzeo. Ovo je vjerojatno najizjednačenija generacija konzola dosad. Svaka mi ima neke privlačne stvari, ali i neke koje odbijaju od kupnje... A ono, koju god uzmeš, ne možeš pogriješiti.
Pogotovo sad kad je izišla nova serija Xbox konzola, koja se dosta manje kvari. Samo sumnjam da takve uzima Sophos.  :wildboy:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #4 : 11. Siječanj, 2009., 22:24 »
imam ps3 i za njega sam si kupio igru koju sam najviše očekivao, a to je mgs4, svakako da ima još odličnih ekskluziva koje želim odigrati i još što će doć dosta  dobrih igara vjerujem, no ono što mi se još sviđa kod ps3 je što sony valjda podržava eksperimente poput linger in shadows, flower, heavy rain, takve igre me privlače u zadnje vrijeme što se tiće konzola, ono što me posebno veseli je što killzone 2 uskoro izlazi i to jedva čekam, no ono što mi je još dobro je psn koji je besplatan

što se tiće wii imam i to čudo, zapravo kod brata je konzola al kad želim igrat uzmem je i odigram, mene nije konzola privukla nešt posebno, ima 8 igara koje su odlične i koje treba odigrati al to je to, ne isplati mi se uzimati konzolu koja ima 8 kvalitetnih naslova, al zbog nedostatka vremena nisam odigrao sve

što se tiće x360 također bi volio imat konzolu da odigram neke naslove al nemam puno vremena za igranje, nisam ni završio sve igre što imam za ps3 tak da jedino bi posudba neka dolazila u obzir

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #5 : 11. Siječanj, 2009., 22:55 »
Budem kupio PS3. Imah para, al ipak, odlučih uzet mekića. Pa opet skupih para pa odlučih kupit kantu.
Jeb ga. Još mi je neisplativ kao takav. Posebice jerbo još ni GT5 nije izašao.  :b_ae:


Xbox mi je nekako odbojan. Jednostavno mrzim sve šta predstavlja. Iz nekog neobjašnjivog razloga.
Al da, u globalu mi razočaravajuća cijela next gen bitka. Ničeg dobrog. Još, nadam se. A i hand heldi su, oba, smeće. Nisam sretan kao čovjek.  :syzygy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #6 : 12. Siječanj, 2009., 10:23 »
Ove godine stavil sam si primarni cilj što se tiče zabave - kupnja PS3-a i Full HD Sony telke.
Sve zbog 2 naslova- Gran Turismo 5 i Tekken 6

Niti u najdubljim primislima nikad mi nisu bili Xbox ili Wii

Sony Forever :thumbs:

EDIT: I da, zamjeram Namcu (pa i Sonyu) i to jako, na granici mržnje zbog toga jer su predali Tekken 6 i Xboxu
To jednostavno nije fer.
« Zadnja izmjena: 12. Siječanj, 2009., 10:29 Armor »
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #7 : 12. Siječanj, 2009., 12:22 »
baš naprotiv, to je jedina fair stvar koju su napravili. i nekužim čemu zamjeranje ako ćeš tekken moć igrat i na ps3 konzoli?  :tired: kao da želiš bit sebičan i podržavaš netoleranciju među gamerima.
po meni se smisao ekskluziva gubi ako one ne koriste specifičnosti (prednosti) svoje platforme, odnosno ako se na drugoj konzoli mogu napravit identično.

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #8 : 12. Siječanj, 2009., 12:22 »
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #9 : 12. Siječanj, 2009., 13:59 »
baš naprotiv, to je jedina fair stvar koju su napravili. i nekužim čemu zamjeranje ako ćeš tekken moć igrat i na ps3 konzoli?  :tired: kao da želiš bit sebičan i podržavaš netoleranciju među gamerima.
po meni se smisao ekskluziva gubi ako one ne koriste specifičnosti (prednosti) svoje platforme, odnosno ako se na drugoj konzoli mogu napravit identično.

Baš i ne!
Gdje su bili Xbox i Wii dok je Tekken za sobom povukao milijone na plejki?

Tekken i Gran Turismo = Playstation
To su ikone gaminga i moraju ostati kod svojih korijena, a oni su Sony!

Prije bih se zalagao da pravo na Tekken dobi Sega, koja je sa PlayStationom bila u žestokoj konkurenciji...
Ali svakako ne Xbox, ne on nikad ne
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #10 : 12. Siječanj, 2009., 14:04 »
 :ave:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #11 : 12. Siječanj, 2009., 14:10 »
ko da sam na gp-u

nisam baš previše upoznat sa situacijom za tekken al izgleda da kada je sony prestao davat pare za ekskluzivnost pa više nema smisla bit igra za ps ako će se više prodat kao multiplatform, iako namco-bandai više podržavaju x360 nego ps3 što se tiće naslova, a i dobro ti je gringo rekao korijen tekkena su arkadni automati

a prije bi rekao da je gt=playstation

*

Armor

  • ******
  • 4195
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #12 : 12. Siječanj, 2009., 14:12 »
Znam jer sam igral...
Ali ovdje se govori o konzolama!

To je ko da neko iz Reala prijeđe u Barcelonu ili iz Dinama u Hajduk.
Ili pak iz Ferraija u Mercedes...

To se zove izdaja
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #13 : 12. Siječanj, 2009., 14:17 »
ŠEDOVFEX!!11  :thumbs:

kriple, to su jebene igre. A tekken ima jebenog smisla da bude ekskluziva, jelda?  :thumbs: onak, velki razlog da nabaviš konzolu, tekken.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: Konzole nove generacije u 2009.
« Odgovori #14 : 12. Siječanj, 2009., 14:20 »
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9