HCL.HR

Mass Effect 2

  • 207 Odgovora
  • 40331 Hitova
*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #120 : 12. Veljača, 2010., 00:41 »
Ma da mislim na taj Omega 4 relay. Crven je tj. oni ne mogu kroz njega al Shepard nakon kaj nabavi onaj IFF Reaper može.

Ja se ne sjećam da su spominjali samo baš jednog reapera. Konstantno se govori Reapers. Množina ?

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #121 : 12. Veljača, 2010., 00:49 »
While the other Reapers hibernate, a single Reaper remains behind, hidden in the depths of space.

http://masseffect.wikia.com/wiki/Reapers

Isto,

http://masseffect.wikia.com/wiki/Dark_space

Mnogo kilometara.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #122 : 12. Veljača, 2010., 00:52 »
A znam to, al vidiš da ih je očito više.

Reapera mislim.
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2010., 00:56 Bela »

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #123 : 12. Veljača, 2010., 00:55 »
A taj ME wiki više manje imaš u Codexu..

A to sve spada pod priču. Ukupno se gledaju sporedne radnje, dijalozi, glavna priča, cijela ta fascinatna povijest navedena u codexu, sami događaji oko Kolektora/Reapera (jesu malo zakomplicirali, ali nije kontradiktorna ) itd.

i zato je priča ......DOBRA.....
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2010., 00:56 Bela »

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #124 : 12. Veljača, 2010., 01:01 »
Pa to je ocito. Ali ono sto nije ocito je sljedece: zasto bi ovi prvo rekli "a single reaper ovo ono", kad za dvojku planiraju jos jednog reapera?

Znaci,

1. Nema tko probuditi ostale reapere;
2. Cak i kad bi se probudili, ne bi mogli aktivirati Citadel;
3. Kad bi krenuli za nasu galaksiju, ne bi stigli nikad jer je to... daleko. A nemaju relay.

Naravno, to se moze ispraviti dovodjenjem jos jednog reapera u igri, ali to je preglupo. Ako uzmemo u obzir to da je ME oduvijek planiran ko trilogija, onda je osobito glupo.
Dakle, zelim reci da je prica prepuna rupa i da je sve forsano. Kao i ono "The Reapers will return" od Sheparda na kraju jedinice.

Prica jedinice je dobra, i cijeli lore je tamo. I kul je, i zanimljiv i sve. Ovo kolektori/reaperi je jedina ok stvar u dvojci, al nije spektakularna.

I da, JE kontradiktorna. Rekao sam sto puta zasto pobogu :wildboy:

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #125 : 12. Veljača, 2010., 01:11 »
Ma jebali te  :wildboy:

 :mrgreen:

Ima neke rupice da slažem se, ali očekujem da će ih popuniti u zadnjem dijelu.

2: ne bi mogli jer su u jednici došli kroz citadel, a nakon velike bitke sa Sovereignom Keeperi su zatvori taj drevni portal/relay unutar same Citadel, koliko se sjećam to se čak spominje negdje na kraju jedinice.

u redu kako si i napisao to se može ispraviti dovođenjem novog reapera, i tako su i napravili. A jel glupo ili ne to je tvoje osobno mišljenje.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #126 : 12. Veljača, 2010., 01:18 »
2: ne bi mogli jer su u jednici došli kroz citadel, a nakon velike bitke sa Sovereignom Keeperi su zatvori taj drevni portal/relay unutar same Citadel, koliko se sjećam to se čak spominje negdje na kraju jedinice.
Koliko se ja sjecam, Protheanci su saznali kako deaktivirati Citadel (oni iz Ilosa), pa je zato Sovereign morao uci u Citadel i fizicki dati komandu ili nesto.

u redu kako si i napisao to se može ispraviti dovođenjem novog reapera, i tako su i napravili. A jel glupo ili ne to je tvoje osobno mišljenje.
Nije to moje osobno misljenje, vec moje objektivno misljenje. Glupo je jer je kontradiktorno: a single reaper blablabla. Al sad odjednom ne. I to nije glupo?

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #127 : 12. Veljača, 2010., 01:31 »
Citat:
Nije to moje osobno misljenje, vec moje objektivno misljenje.
Vau ova rečenica ti je fenomenalna.

Objektivno/subjektivno kakvo je god tvoje je kao i tvoji zubi i nick Dibek koji rabiš.

Bioware je poznat po nekim rupama i sitnijim kontradikcijama u velikim pričama svojih igara. Zašto?
Zato jer se ostavlja prostor za njihovo nadopunjavanje u budućnosti.
Drugim riječima razni DLC-ovi i na kraju zadnji dio trilogije.
Kako god pogledamo moramo se pomiriti da je ME priča tek na nekoj polovici.

Sve u svemu ovaj recenzent ponavlja kao što je naveo u reci da je priča ME2 u globalu jako dobra.

Laku noć.


*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #128 : 12. Veljača, 2010., 01:41 »
Citat:
Nije to moje osobno misljenje, vec moje objektivno misljenje.
Vau ova rečenica ti je fenomenalna.

Objektivno/subjektivno kakvo je god tvoje je kao i tvoji zubi i nick Dibek koji rabiš.
Pa da, objektivno je inace kad se koriste argumenti i to, kad se ne koriste onda je subjektivno. Nije prica meni losa, nego je jednostavno losa. Argumenti.

Sve u svemu ovaj recenzent ponavlja kao što je naveo u reci da je priča ME2 u globalu jako dobra.
Argumenti? Kontra-argumenti? :wildboy:

I otkad je Bioware poznat po sitnim rupama :hihi: DLC-ovi su tek poceli sa ME, prije toga nije bilo takvih sranja.

Al dobro, recimo da Bioware zapravo JE poznat po rupama. Jel to znaci da bi se te rupe trebale tolerirati?

I daj, ako vec nemas direktne argumente za bar nesto od svega ovoga, priznaj da te zahvatio hype ili nesto i da si igri dao 95 jer je takva moda :wildboy:

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #129 : 12. Veljača, 2010., 01:52 »
Reca je objektivna.
Nije me zahvatio nikakav hype i briga me za modu.

Ali ako 99% planete misli da je nešto veoma dobro i da zaslužuje recimo 93 (ajde valjda bu ti sad lakše)
onda neću bit seronja i jedini igri dat 58 recimo.

Vidiš, neki portali oupće ne daju ocjene igri. Zašto ?
Zato da ih baš ne bi gnjavili neki dibeki u dva ujutro, a sukladno s time nemam ti se ama baš ništa opravdavat za moju ocjenu ME2. Igra ju zaslužuje.

DLC su počeli već sa DA: O... btw

Ali kako god ti kažeš.



*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #130 : 12. Veljača, 2010., 02:32 »
a sukladno s time nemam ti se ama baš ništa opravdavat za moju ocjenu ME2. Igra ju zaslužuje.
Gle, za koga je uopce i napisana reca? Nisi je valjda pisao onako, za dusu :wildboy: Cinjenica je da ne mozes opravdati svoje stavove. Sto 99% planete misli nije razlog btw. Ako si zato dao igri takvu ocjenu, nisi ni morao pisat recu, mogao si prekopirat recu nekog koji misli isto sto i 99% planete.


DLC su počeli već sa DA: O... btw

Ali kako god ti kažeš.
Ne, ME jedinica :wildboy: Ne moze bioware bit poznat po DLCovima kad ima 2 igre s tim zasad.

I sori sto te gnjavim u 2 ujutro, al ne moras mi odmah odgovorit, sacekat cu do sutra :(

Argumenti. Mozda bih u sig to trebao stavit.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #131 : 12. Veljača, 2010., 10:31 »
Jaooo dibek kak ga možeš bit naporan  ;)

reca jednim dijelom je pisana za dušu, ali i za cijeli portal i za svakoga na netu ko ju nađe i želi pročitat, a da usput zna hrvatski. Svaka reca mi je za dušu jer je to hobi koji volim.
Ma kakav copy/paste rece ajd ne trkeljaj.

Ok mislio sam poznat je s DLC-ovima u zadnje vrijeme, ali kao što sam rekao kasno je bilo i umoran sam bio, mozak ne radi kako spada.

btw 25 ljudi na našem portalu ponavljam na našem portalu (a ne 99% planete) je dalo svoju ocjenu igri, prosjek je za sada 95, tj. očito je da jedini daješ igri lošiju ocjenu...s pravom, ali onda se slobodno i s njima "argumentiraj".

Mogu opravdat svoje stavove, al ne želim samo zato jer ti je svaki drugi  :wildboy: i naporan si sa time.

na sve iduće ide kako god ti veliš frende, pa se ne trudi više.


Cmizdravče  :mrgreen:

Pozz
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2010., 10:55 Bela »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #132 : 12. Veljača, 2010., 10:55 »
E kako volim "pametnjakovice" dok pocnu prodavat praznu slamu... :tired:

@dibek, pricas pizdarije. Ako 99% svjetske kritike zakljuci da je igra fenomenalna i vrijedna x prelazenja kako mozes tvrditi da objektivno nist ne valja? Znaci, ti si pametniji od svih recezenata ovog svijeta i tvrdis da je nekoliko milijuna ljudi koji igraju ovu igru pod hajpom? I da su kritike prenapuhane ? Jedina objektivna cinjenica u cijeloj toj tvojoj filozofiji je ovo:
http://www.gamerankings.com/xbox360/944907-mass-effect-2/index.html

Ako ti i dalje tvrdis da si pametniji od svih tih recezenata i da sve sto ti tvrdis je cisto objektivno, onda je fakat neznam tko je tu lud. Jedan pojedinac koji nema pametnijeg posla u zivotu nego pljuvati po dobroj recenziji ili svi mi ostali koji tvrdimo da je igra odlicna. Cak jedan moj kolega koji pljuje po gotovo svakoj novoj igri te je prodana marketinska dusa, tvrdi da je ova igra fenomenalna. Svako ima pravo na svoje misljenje, al se vidi iz aviona da sve sto pricas je subjektivni dozivljaj. Objektivno je ono sto smatra vecina, subjektivan je pojedinac.
Onak...

LOL

 :wildboy:
The greatest teacher, failure is.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #133 : 12. Veljača, 2010., 11:55 »
E kako volim "pametnjakovice" dok pocnu prodavat praznu slamu... :tired:
Kakvu praznu slamu jebote? Ja sam rekao sto puta zasto mislim to sto mislim, a vi ste prakticki rekli da cijeli svijet misli da je igra dobra, pa shodno tome i vi to mislite. Da, vi tvrdite da je igra odlicna. I samo to. Tvrdite. Pokusajte malo opravdati tu tvrdnju.

Objektivno je cinjenica, a cinjenica ovdje je da prica ME2 nema smisla. Ajde, pokusajmo opet: sad mi recite zasto i kako prica ima smisla, moze? Postavio sam par pitanja, tako da ne moras analizirati cijelu pricu.

http://www.infoaddict.com/the-many-failures-of-mass-effect-2

http://fidgit.com/archives/2010/01/ten_things_gone_terribly_wrong.php

Ocito nisam jedini. Summary: Bioware is one of a select number of game companies that receives a +3 modifier in review scores. So take an average game that would normally receive a 7, add Bioware’s name to the box, and oila! Instant 10.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mass Effect 2
« Odgovori #134 : 12. Veljača, 2010., 12:12 »
Ma da pa nije samo zbog imena.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9