HCL.HR

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

  • 760 Odgovora
  • 196140 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #645 : 21. Rujan, 2015., 23:33 »
! No longer available

Evo, čovjek iscrpno u detalje pojasnio što je razočaravajuće kod priče da nije 10/10 igra i zašto fanovi osjećaju FANTOMSKU BOL. Gledat jedino ako ste završili s igrom.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #646 : 22. Rujan, 2015., 18:56 »
Apsolutno točno.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #647 : 24. Rujan, 2015., 07:36 »
Evo upravo sinoć su mi se otključale zadnje misije. 150 s Quiet koja mi je bila jako dobra misija i zadnja 46. koja me oduševila!
Nisam namjerno ništa želio gledati po YT i stvarno sam zadovoljan. Nakon 60h u igri mogu reći da je MGS V sada kompletno završen...

Sada ću još samo pogledati onu 51. izbačnu misiju/animaciju. Ali ovaj kraj mi je baš brutalan i sviđa mi se. Još imam par Side ops misijica, ali trenutno nemam volje za njima.
Možda nakon mjesec-dva ili prije izlaska MG Online nabacim koji side ops kako bi se lakše ufurao u mehaniku igre.

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #648 : 24. Rujan, 2015., 09:51 »
Presao sam igru sve side ops i sve glavne,igra me odusevila,ima ocitih nedostataka ali opet po meni jedna od definitivno boljih igara koje sam igrao ikad.Kako obozavam stealth igre a ovdje je mehanika stealtha predobro odradjena definitivno igra kojoj cu se cesto vracati.Cak mislim da cu opet vrlo brzo udarit ponovni prelaz jer mi nenormalno odgovara i zasad se ni ne nazire trenutak kada ce mi dosadit.Svaka cast Kojima !

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #649 : 24. Rujan, 2015., 13:26 »
Evo upravo sinoć su mi se otključale zadnje misije. 150 s Quiet koja mi je bila jako dobra misija i zadnja 46. koja me oduševila!
Nisam namjerno ništa želio gledati po YT i stvarno sam zadovoljan. Nakon 60h u igri mogu reći da je MGS V sada kompletno završen...

Meni kao fanu je taj kraj loš. Mislim, ok, kužim što je Kojima htio napravit, ali prelako se izvukao s tim. Jako jeftina fora, mogao je jednako tako reći - to je sve bio san, trololo.

Ustvari, bilo bi ok, valjda, da nije najavljivao pad Big Bossa i takve stvari. Čovjek postao demon. Ma dupe postao. Ovim je uzeo i ovce i novce, napravio ga je kvazi tragičnim likom, i uopće nije. I jedno i drugo - a na kraju - ništa. jer svejedno postoji velika rupa između događanja u chapteru 2 i trenutka u outer heavenu.
« Zadnja izmjena: 24. Rujan, 2015., 13:37 wyzard »

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #650 : 25. Rujan, 2015., 00:33 »
Odigrao sam veći dio igrice i nakon početnog zadovoljstva nastupilo je razočaranje. I dalje je to vrhunski naslov, ali ima dosta sitnica koje s vremenom počnu jako smetati, čak do te mjere da neželim nastaviti igricu.

Najveće razočaranje i gorak okus u ustima ostavlja priča. Što god da su htijeli postići ovakvom jalovom i nezavšenom pričom kod mene ostavlja osjećaj nezadovoljstva i zbog toga sam nekoliko puta prekidao sa igrom ( pokušavam je odigrati do kraja samo zbog svoje tvrdoglavosti i jer tražim nešto što bi me zadovoljilo kada sam već platio 350kn ). Mislim da je Kojima pokazao nepoštovanje prema gamerima sa ovakvim krajem jedne prekrasne sage. Naučili smo i prije na njegove ludosti, ali ovo je bezobrazno. Smatram da nije ispunio niti dio obećanja koje nam je davao mjesecima prije izlaska igrice. Po meni koliki god bio "genijalac" zaslužio je da se povuče iz gaming industrije uz osude i da više ne izda nijedan naslov, ja ionako više neću ništa kupiti čak i ako izda nešto novo.

A što se tiče gameplaya, previše praznog hoda, previše čekanja i previše složeni meniji za jednostavne radnje. Kada meni treba par min da pozovem helikopter i odem na misiju, kada mi treba deseci minuta da dođem do točke gdje se odvija misija i onda uz to sve još puno vremena da provedem šuljajući se okolo, ovo posljednje predstavlja užitak, ali prve dvije činjenice predstavljaju frustraciju. Sve ono što ljepo proživim u igri jednostavno uništi to čekanje i jahanje konja ili vožnja auta. Puno puta sam se uhvatio da izađem iz igre jer mi se neda opet jahati podosta da bi napokon došao do nečega zanimljivog.

Problem predstavljaju i repetativne misije. To je problem kojega su istaknuli skoro svi igrači. Nikome se neda vraćati na istu lokaciju iznova. Uhvatio sam se par puta da sam pokupio neke stvari u prvom pohodu na to mjesto, i onda samo formalno moram u nekoj misiji pokupiti  te stvari i iznova se skrivati i proći cijelu tu lokaciju.

Nakon svega za mene nije ni izbliza GOTY. Previše gorčine mi je ostavila.
DeusNikola

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #651 : 25. Rujan, 2015., 06:44 »
Evo ja kao gamer neki od 28 godina, haha, mislim nisam gamer nego sam u zadnjih pola godine počeo igrati kao način opuštanja živaca.

Nebitno - meni je igra stvarno super, tek sam 22. misiju završio (napad matične baze), obavio hrpu side ops misija, i tek imam 24% igre.

Jedino što mi nevalja - su već pomalo dosadne misije (najviše side ops), i malo shepane neke meni kontrole, a to se najviše odnosi na helikopter i prizivanje Quiet na scout i attack. Mislim dugo to traje, trebali su onda pod recimo 5 i 6 tipke na tipkovnici staviti meni za neznam - helikopter i ovaj za buddy support. Nadam se da modderi ako budu mogli će to riješiti.

I ipak je igra prelagana što se tiće stealth obavljanja, ima toliko jednostavnih fora sa kojima možeš jednog po jednog na isti način riješiti.

Sad si razmišljam - što da su maknuli pola tih side ops misija, i da nisu ostavili mogućnost obilježavanja neprijatelja i refleks moda? Pa onda bi mic po mic morao igrati,razmišljati itd.

Znam, može se isključiti, ali neda mi se, onda budem za godinu i pol završio igru :D

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #652 : 25. Rujan, 2015., 09:30 »
Istina je da igra ima veliku dozu repetitivnosti, no tu je igraču dan i izbor kako riješiti misiju.
Mislim da ne treba popljuvati Kojimu i igru koja je zaista dobra no treba priznati da je Kojima s ovim nastavkom zabrljao i pomamio se modom i modernim "open world" igrama.
MGS nikada nije bio serijal u kojem smo imali open world. MGS je uvijek bio serijal prepun animacija, priče, konstantnih upada hrpetine novih likova uz teško praćenje priče svakog od njih.
Ovo danas je pomodna igra za kraj jednog lijepog serijala. I danas ću nakon završene igre ipak preferirati sve ostale MGSove, ali ne mogu reći da je ova igra loša! Igra je odlična i ima toliko načina na koji igrati igru, toliko stvari za razviti u MBu, razvijanje cijelog MBa, regrutiranje vojnika za sebe i itd.
Jedini problem ove igre je taj što se zove MGS, a uopće nije ni slična serijalu. Jedino što ju povezuje sa serijalom je ime i likovi.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #653 : 25. Rujan, 2015., 09:42 »
pa kad je večina populacije razmažena sa open world sindromom :hihi:

Očito da je politika takva bila, da će i on na to ići.

Meni uopće netreba biti open world igra, jer rijetko koja je dobro napravljen da nikad nebude dosadno u putovanju od lokacije do lokacije.

No meni je ova igra perfekt, eto uz gta5 me jedino ona zadržala duže od 10h.  Ima nedostataka, ali to što možeš hrpetinu stvari raditi, zato uvijek repetivne misije drugačije riješavam.

Moram MGS 4 zaigrati, imam kod buraza na PS4. I MGS 3 na emulatoru, pa sam onda upotpunio serijal koji majke mi ne kontam 60% priče :hihi:

Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #654 : 25. Rujan, 2015., 10:27 »
Moram MGS 4 zaigrati, imam kod buraza na PS4.
Daj mi objasni na koju foru da ga i ja odigram.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #655 : 25. Rujan, 2015., 10:49 »
pa na ps4

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #656 : 25. Rujan, 2015., 10:52 »
MGS 4 je igra za PS3 i ne možeš ju igrati na PS4

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #657 : 25. Rujan, 2015., 10:59 »
ups, joj da, prebrojo sam se malo koju konzolu on ima doma :loludara:

Znam da ima MGS 4, onda je plejka trojka hehe.

Nego pitanje, kad sam gledao na you tubu gameplay od phantom paina, izgledalo mi kad po noći igraš - da je baš tamno.

Meni doma po noći je dosta svijetlo, a nije problem u brightnnes postavkama. Znači vidim bez problema večinu ljudi u daljinu, rijetko kad naiđem da me netko izennadi.


*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #658 : 25. Rujan, 2015., 11:06 »
Kao što rekoh u recenziji:

MGS 1, 2 i 3 - postavili vlastita pravila (filmičnost, pažnja na detalje, struktura)
MGS 4, Peace Walker, Phantom Pain - praćenje trendova (ubacivanje FPS elemenata, co-opa, open worlda)

Općenito igre otvorenog svijeta imaju problema kako držati glavnu priču u fokusu uz sve distrakcije. Mislim da to još nijedna igra nije riješila na pravi način. Witcher 3 je bio blizu, ali i on je toliko masivan da je podlegao tome u nekim trenutcima pa je ganjanje bolje opreme postalo zabavnije nego potraga za Ciri.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
« Odgovori #659 : 26. Rujan, 2015., 09:37 »
Odlicna je igra,ali mi fale one duge cut scene i epic borbe u tim cutscenama,dosao sam negdje do 40 misije,al nisam igrao vec danima.
Nekako previse misija nabacano u SP a neke od njih bar za sada nisu uopste povezane pricom.
Za sada sto sam igrao najbolja igra ubjedljivo Witcher 3,pa GTA V pa Phantom Pain.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9