HCL.HR

Nier: Automata

  • 22 Odgovora
  • 13860 Hitova
*

Mrky

  • **
  • 260
Nier: Automata
« : 09. Veljača, 2017., 18:01 »
O igri:
Ukratko upitanju je nova Square Enixova igra koja ce od 10/03 ove godine biti igriva na nasim PS4 konzolama, i nesta kasnije i na PC uredajima. U pitanju je third person RPG igra koja je nastavak na 2010. godine naslov za PS3 konzolu zvan Nier (nisam tocno siguran koliko je Nier: Automata povezana sa prequelom Nier). Developeri ovog naslova su nama vise poznat PlatinumGames studio. Prica se manje vise svodi na to da su Zemlju napali izvanzemljaci sa svojim tajnim oruzjem takozvanim masinama. Ljudi su pobjegli na mjesec i salju na zemlju protiv masina androide s kojima uzvracaju udarac. Vise o igrici mozete vidjeti u demou koji se more preuzet na Playstation storeu ili mozete pogledati video gdje je Igor odigrao demo i ukratko objasnio sta se radi u igrici:
https://www.youtube.com/watch?v=sN5WsEqrFU8



Sta vi mislite o nadolazecoj igrici Nier: Automata i dali je planirate zaigrati?
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2017., 18:05 Mrky1337 »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2017., 16:42 »
Nitko ništa? Nema zainteresiranih? Po recenzijama, dobili smo još jedan vrhunski naslov.

Nego, Automata je od jučer il tako nešto dostupna za PC, a 17. stiže i na Steam ako ne griješim. Nadam se kako će mi igra stići idući tjedan pa će biti i više dojmova.

Do tada bi naša recenzija trebala biti spremna, a vjerujem kako će ubrzo biti i novi video koji Igor snima.

http://youtu.be/wJxNhJ8fjFk

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #2 : 17. Ožujak, 2017., 21:48 »
Baš nitko ne igra?  :(


Za sada sam veoma zadovoljan s igrom. Borba i fluidnost me podsjećaju na prvi DMC.


Nego jednu stvar još baš ne shvaćam. Upgrejdao sam mač na lvl3 i piše dmg 800+ do 830+ ili tako nešto. Stavio sam ga na light attack i kod lvl 7 protivnika maksimalno im radim 200 dmg. Jesam fulao nešto u igri kako se dmg računa?

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #3 : 17. Ožujak, 2017., 22:12 »
Nisam siguran kako igra kalkukira damage, baš ću istražiti sad malo. Koji to mač koristiš i koji si ti lvl?

E također, ima hrpu toga što ti igra ne kaže. Možda si skužio da ti je Launcher heavy attack tijekom uspona u skoku, ali probaj tipa stisnuti Pod Attack i skok u isto vrijeme ili tijekom Pod Glidea stisnuti light attack. Neću ti sve otkrit, jer se ni sam sad ne mogu sjetiti, ali ima još raznih posebnih poteza i cancela, pa ako si kreativan s oružjem, čipovima i kombinacijama to može biti jako korisno na Hard težini.
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2017., 22:16 Freddy »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #4 : 17. Ožujak, 2017., 22:32 »
Vidio sam te posebne poteze iako nisam zapamtio kombinacije, no i dalje radim mizeran dmg protivnicima tip 25+ lvl. Trenutačno sam 20 i koristim onaj osnovni mač kojeg sam nadogradio i kupljeni od prvog tradera s najvećim dmg. Ne znam kako se zovu.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #5 : 18. Ožujak, 2017., 00:02 »
Virtuous Treaty Contract i Beastbane Beastlord ja mislim, taj kombo sam i ja rokao u prvom prelasku uglavnom uz Light fist oružje i Heavy koplje na drugoj opciji.

Jesi uopće namještao i fuseao čipove? Ja sam isto bio mrvicu ispod levela protivnika cijelo vrijeme, ali sam ih prilično lako razbijao sa stvarima poput Weapon Damage +3, Shockwave +3, Dodge chipom i slično. Ne sjećam se više točnog setupa, ali znam da je bio samo čip za 20% regen i sve ostalo stackao u dodge i DMG.

« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2017., 00:04 Freddy »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #6 : 18. Ožujak, 2017., 08:54 »
Namještao jesam i tu mi se malo povećao dmg, ali to su još slabi čipovi. Fuseao nisam kada nemam ništa pametnog za fuse, odnosno moram opet skupljati jer sam hrpu toga izgubio kada sam slučajno s lvl 13 otišao kod lvl30 protivnika i nikako nisam uspio vratiti tijelo i pobjeći.

Kao što rekoh baš sam zadovoljan s igrom. Priča mi se čini interesantnom, a i svijet je zanimljiv iako izgleda "isprazno", a ima taj neki jednostavan, a opet interesatan dizajn. I sviđa mi se što se promijenio izgled kada ogromni roboti iz budućnosti napadnu ruševine. Plus, oni prijateljski roboti su mi preslatki.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #7 : 18. Ožujak, 2017., 11:45 »
Joj ja sam doživio bug u kojem sam pokupio svoje tijelo i pisalo je da su mi se vratili plug-in chips, a nisu. Samo sam otišao kod onog tipa u kampu što ih prodaje, kupio po osam komada od svakog i fuseao dok nisam dobio +3 čipove. Na kraju mi se isplatilo jer sam bio pažljiv pa su zauzimali manje mjesta nego oni koje sam imao.

Pretpostavljam da ti svijet izgleda isprazno u smislu da nema baš pravih nastambi ili bilo kakvih lokacija kakve vidimo u drugim igrama, to je istina da, čudnjikavo je dizajniran svijet malo. Meni je prekul bilo kako sam se par puta našao u situaciji da sam sredio sve dostupne questove do granice do koje mogu (jer ne možeš sve odmah završit) i bio na sto čuda što mi je ostalo, što bih trebao raditi, a onda nakon možda par minuta lutanja bum problemi, invazija ili ti se javi operater da su učitali neki signal negdje.

Naravno da je to sve skriptirano, ali dobio sam uvjerljiv dojam kao da se to baš ono slučajno u tom trenutku dogodilo. Radnja ima taj neki ugodan tijek zbog kojeg se nisam osjećao kao da križam questove s liste nego kao da stvarno sudjelujem u tom naoko priprostom svijetu.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #8 : 18. Ožujak, 2017., 14:11 »
Meni je bio bug u questu s onim odmetnutim androidima gdje se uopće nisu pojavljivali na označenim lokacijama i sada više nemam taj quest uopće dostupnim. Također mi stoje tri aktivna questva koje ne mogu završiti jer ti likovi gdje su prije bili, sada ih nema. Valjda se to može završiti u drugom prelasku.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #9 : 18. Ožujak, 2017., 14:28 »
Taj quest sam čitao online da je par ljudi bio problematičan. Navodno trebaš provjerit sve lokacije, pa ćeš ih nać na jednoj od njih i zbog toga ekipa špekulira da je možda to neka dizajnerska odluka koju propuštamo kao da imamo samo indikacije gdje bi mogli bit, ali ne znamo točno gdje su. Vjerojatno je bug realno :)) Ja sam ih iz prve našao na onom mjestu pored tvornice, a tebi nije ponuđen jer si ja mislim s pričom došao dalje od toga, tj. world state se promijenio pa neke stvari više nisu dostupne. Možeš u drugom prelasku sigurno odraditi taj quest ponovno, ne brini.

A ti aktivni questovi bi trebali biti tako. Mislim da točno znam koji ti je jedan od njih, taj je i mene mučio, kasnije ćeš vrlo vjerojatno naletjeti na te ljude i dobiti priliku da im dovršiš quest. Neke ćeš doduše morati u kasnijim prelascima tek završiti iz razloga koji su spoileri :hiha:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #10 : 02. Travanj, 2017., 17:45 »
Završio cijelu radnju, odnosno pokupio sve završetke vezane za priču. Fantastična igra - od gameplaya, radnje, likova, načina na koji je priča prezentirana, glazba. Sve mi je vrh vrh.

Šteta što je tema mrtva jer smatram kako bi ovo trebao svatko odigrati tko voli akcijske avanture. Platinum će imati težak zadatak kada budu radili novi naslov istog žanra jer su ovdje postavili ljestvicu podosta visoko.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #11 : 02. Travanj, 2017., 17:50 »
Odigrat cu je prvom prilikom.. Al kao sto sam negdje vec procitao,.. "Nier Automata je vrhunska igra, koju nazalost skoro nitko nece zaigrati".

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #12 : 02. Travanj, 2017., 18:08 »
Završio cijelu radnju, odnosno pokupio sve završetke vezane za priču. Fantastična igra - od gameplaya, radnje, likova, načina na koji je priča prezentirana, glazba. Sve mi je vrh vrh.

Šteta što je tema mrtva jer smatram kako bi ovo trebao svatko odigrati tko voli akcijske avanture. Platinum će imati težak zadatak kada budu radili novi naslov istog žanra jer su ovdje postavili ljestvicu podosta visoko.

Potpisujem, teško je uopće izraziti koliko ju obožavam. Nevjerojatna igra. <3
« Zadnja izmjena: 02. Travanj, 2017., 18:21 Freddy »

Odg: Nier: Automata
« Odgovori #13 : 03. Travanj, 2017., 15:19 »
Ljudi igraju, nemaju vrimena pričat. a i nebi htjeli pokvariti doživljaj drugima.

Nema se što pričat o ovoj igri - mora se odigrat, ovo što ona radi sa pričom mogu samo video igre i nijedan drugi oblik zabave.

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Nier: Automata
« Odgovori #14 : 13. Svibanj, 2017., 11:30 »
Jucer sam napokon kupio Nier Automata, jedva cekam da igram. U zadnje vrijeme sam izgubio interes za JRPG igre, ali kada sam vidio combat Nier: Automate, nisam mogao odolit.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9