HCL.HR

Prey (2017)

  • 135 Odgovora
  • 44117 Hitova
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #90 : 11. Svibanj, 2017., 13:42 »
Moram reci da me recenzija iznenadila! Naime, od doticnog sitea, koji svakom dreku daje visoke ocijene, ovo nisam ocekivao.
Bethesda nije podmazala IGN pa recenzija malo zahrđala  :hihi:

Tocno to! Mislim da je IGN site koji funkcionira na takav nacin. Prey je daleko vise od 4/10. Ako ste citali recenziju, recenzent se uglavnom zali na bugove, a presudan je bio save bug.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #91 : 11. Svibanj, 2017., 14:03 »
Bome IGN je dobro šuknuo ocjenu haha. Nisam igrao Prey ali zaslužuje sigurno više

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #92 : 11. Svibanj, 2017., 14:09 »
IGN je i Alien: Isolations igri dao 5.9!
Nakon te recenzije napravili su video gdje su se okupili ostali recenzenti i branili ovog koji je recenziro Isolations...
_______________

IGN SPAIN and IGN ITALY gave both 9,0
« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2017., 14:11 doktor1 »

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #93 : 11. Svibanj, 2017., 14:15 »
Ma iskreno i ne pratim ih. Vrlo rijetko posjećujem njihovu stranicu. Očekujem od HCL-a  85/100   ;)

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #94 : 11. Svibanj, 2017., 15:41 »
4/10 je definitivno prenisko. Ja igram Prey i mozda nije sada izmisljeno cudo ili sta ja znam. Ali 4/10---mora da se sale.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #95 : 11. Svibanj, 2017., 16:12 »
Ja sam također doživio bug koji mi je uništio cijelu igru, a i hrpicu drugih. Ali Prey nije loša igra, ne zaslužuje 4/10

Kakav bug je u pitanju?

Probat ću što manje spoilati, ali svejedno ću zamagliti tekst. Dakle ovako:

Većina igračevih odluka u igri kulminira u jednom questu. Taj quest je također obavezan dio igre. Postoje dva ishoda recimo da je jedan pozitivan a drugi negativan. Ugrubo, ako si kroz igru bio dobar, pošten, pažljiv, onda ćeš dobiti šansu da to riješiš vrlo pozitivno. Evo ne mogu ne spoilat, što si se više ljudi potrudio spasiti, to će ih više biti u tom jednom skloništu i možeš s njima pripremiti veliku bitku protiv svemiraca. Negativni ishod je da ili nema skoro nikoga tamo jer nisi nikoga spasio, ili dođeš tamo i nisi se povezao s tih par preživjelih kroz igru pa ih samo ubiješ i nastaviš dalje. Poanta je da se jedno od toga dvoje mora dogoditi da nastaviš s igrom, moraš im ili pomoći ili ih ubiti. Ja sam se cijelu igru trudio i mučio da spasim što više ljudi, ali kada sam došao tamo neki trigger se zbugirao i iako su me prihvatili i kao dođi dođi pomozi nam da pripremimo obranu, vrata kroz koja moram uć se nisu otvorila. Nakon 2 sata reloadanja, pokušavanja, guglanja otkrio sam da se to dogodilo brojnim igračima na svim platformama, zbugiran je quest i morao sam ih ubiti da bih nastavio. Samim time mi je većina igre (to je pred kraj igre) bila uzaludna, taj trenutak koji je trebao biti vrhunac svog mog truda i odluka je bio potpuno beznačajan i besmislen jer igra ne radi kako treba.

Ostali bugovi koji ne spoilaju cijelu igru: konzistentno propadanje kroz svijet na par mjesta, likovi i predmeti propadaju kroz svijet i ne mogu ih pokupiti ili interaktirati, PS4 kontroler postavljen tako da nema nikakav deadzone pa se cijelo vrijeme krećeš i kad pustiš kontroler lik ti nastavlja klizat i pogled ti se pomalo rotira. Svi ti se srede s reloadom, ali eto - tu su. Fizički bugovi gdje predmeti samo polude i ispucaju se ili te ozlijede se ne mogu srediti, ali se naučiš da je igra malo nestabilna i kako ih zaobići ili ne obraćati pažnju na njih.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #96 : 11. Svibanj, 2017., 16:46 »
Ja sam također doživio bug koji mi je uništio cijelu igru, a i hrpicu drugih. Ali Prey nije loša igra, ne zaslužuje 4/10

Kakav bug je u pitanju?

Probat ću što manje spoilati, ali svejedno ću zamagliti tekst. Dakle ovako:

cut

Ostali bugovi koji ne spoilaju cijelu igru: konzistentno propadanje kroz svijet na par mjesta, likovi i predmeti propadaju kroz svijet i ne mogu ih pokupiti ili interaktirati, PS4 kontroler postavljen tako da nema nikakav deadzone pa se cijelo vrijeme krećeš i kad pustiš kontroler lik ti nastavlja klizat i pogled ti se pomalo rotira. Svi ti se srede s reloadom, ali eto - tu su. Fizički bugovi gdje predmeti samo polude i ispucaju se ili te ozlijede se ne mogu srediti, ali se naučiš da je igra malo nestabilna i kako ih zaobići ili ne obraćati pažnju na njih.

Iz tvog posta izvlačim da se igre mogu recenzirati dva puta: prvi put kada je tehničko rasulo i drugi put nakon 6 i više mjeseci kada se teškoće poprave.  :fpalm: Igram na PCu i zaista nisam, kažem za sada, naišao na brojne bugove koji se spominju na netu i koje ti ovdje opisuješ. 
« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2017., 18:56 snowblind »

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #97 : 11. Svibanj, 2017., 16:48 »
Valjda je na PC-u bolje potkovana nego na konzolama

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #98 : 11. Svibanj, 2017., 16:48 »
Danas izašao beta patch koji popravlja neke stvari.
https://bethesda.net/community/topic/53818/prey-steam-beta-update-v0-5-patch-notes

The Steam beta update v0.5 includes: 

Fix to prevent Save games from becoming corrupted. Fix also returns corrupted Save games to uncorrupted state.
Also addresses some additional crashes on map loads.
Hacking during the Power Plant reboot no longer causes the reboot to fail to complete.
Fix to prevent the Player from becoming stuck in certain circumstances.
Nightmares will now always search for the player once spawned.
Saving and Loading PC settings will now save correctly for users with special characters in their Windows usernames.
Numerous fixes to GLOO to prevent breaking and bypassing collision, prevent corpses from passing through walls and floors.
Updated Recycling to prevent infinite material creation. 
Fix for occasional combat freeze when attacking Phantoms
Kaspar’s objective indicator should no longer disappear.
Updates to audio mix to adjust volume of music, audio logs, cutscenes.


Odg: Prey (2017)
« Odgovori #99 : 12. Svibanj, 2017., 00:31 »
Ako netko igra na ps4 nek nabaci dojmove,jos se varakam da li kupit il ne,cak je i ggmanlives u prvoj recenziji popljuvao igru da bi nakon 2 dana uradio novi video u kojem je hvali :)

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #100 : 12. Svibanj, 2017., 17:20 »
Meni to djeluje kao igra ranga 150-200 kn, iako izgleda zanimljivo nije to AAA naslov za punu cijenu!
A valjda uvaženi recenzent nije dobio razne poklone od zastupnika pa se naljutio za tako malu ocjenu  :faca:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #101 : 12. Svibanj, 2017., 18:52 »
Samo što ovo je AAA naslov.

Nego, Nightmare jel njih ima fiksni broj ili? Rješio sam jednog, ali sam potrošio dosta ovih bombica koje stvaraju materijale pa sam drugog išao izbjegavati.

I da, jel se mapa resetira kada se ode u novo područje pa se vrati nazad? Jer kada sam otišao u Bridge dio i vratio se u Arboretum mapa mi je bila kao da sam prvi puta tamo.

Nego, što više napredujem sve više mi se sviđa igra. I još sam uvijek neodlučan u kojem smjeru da razvijam lika plus Typhoon sranja koja se čine zabavnima.

Jedini bug koji sam do sada našao je vezan za vrijeme kampanje koje mi pokazuje. Nema šanse da sam igrao samo 2,5 sata, plus što nisam baš puno umirao pa da gleda po loadu.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Prey (2017)
« Odgovori #102 : 12. Svibanj, 2017., 20:29 »
I da, jel se mapa resetira kada se ode u novo područje pa se vrati nazad? Jer kada sam otišao u Bridge dio i vratio se u Arboretum mapa mi je bila kao da sam prvi puta tamo.

Iako sam tek ušao u GUTS nemam resetiranje mape...

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #103 : 12. Svibanj, 2017., 21:41 »
I da, jel se mapa resetira kada se ode u novo područje pa se vrati nazad? Jer kada sam otišao u Bridge dio i vratio se u Arboretum mapa mi je bila kao da sam prvi puta tamo.

Negdje na netu sam naišao na isto pitanje. Neprijatelji se ne respawnaju, nego ponovno zauzmu područje. Vjerojatno nikada nećemo naići na istog neprijatelja u prostoru u kojem smo ga koknuli.

Odg: Prey (2017)
« Odgovori #104 : 12. Svibanj, 2017., 21:42 »
Ako si mislio na takvo resetiranje...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9