HCL.HR

PS3 vs. X360 vs. Wii

  • 46 Odgovora
  • 12599 Hitova
*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
PS3 vs. X360 vs. Wii
« : 10. Prosinac, 2006., 17:05 »
Ljudi moram ovu temu pokrenuti. Pošto imam Wii i očaran sam njime. Prvenstveno igranjem koje je zakon!

Gledao sam komentare po netu, točnije CNET i još neke sitove koji govore o ovim konzolama. Mislim da korisnike koji su koristili konzole.
Cnet je dao ocjene sljedeće:
PS3 - 8.8
X360 - 8.4
Wii - 8.0

A korisnici su ocijenili:
PS3 - 7.0
X360 - 7.6
Wii - 8.1

Mislim da se radi o tome da je jedino Nintendo ispunio što je obećao. X360 je govorio o revoluciji grafike, a igre koje koriste potencijala konzole i Halo 3 su tek sad izašli. X360 je ostvario prodaju od 6 milijuna konzola za godinu dana, što i nije neki broj. (http://en.wikipedia.org/wiki/X360)

PS3 nema ni jednu igru koja koristi njezin potencijal. Kasne s isporukom. Imaju paprenu cijenu. Znamo da u povijesti konzola nije pobjeđivala tehnički najbolja konzola, već ona koja je najpristupačnija korisnicima. Primjer: Sega Saturn vs. PSOne. Sega je bila preskupa, a tehnički naprednija. PSOne je imao sve što i Sega, ali nižu cijenu i bolje igre.

Wii nije obećao nikakvu grafičku revoluciju, već je na jeftin način uveo novu dimenziju igranja. Ispunio je obećanje. Ono što Wii-ju fali su ozbiljniji naslovi kao FarCry (koji uskoro izlazi). Vrijeme će pokazati hoće li proizvođači iskoristiti potencijal novog načina igranja ili će završiti kao Power Glove (http://en.wikipedia.org/wiki/Power_glove) ili Virtual Boy (http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_boy)
My Wii: 7454 6440 2114 5501


Odg: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #1 : 10. Prosinac, 2006., 23:23 »
Vjerujem da je Wii najbolji Nintendov potez (uz DS, al ovaj je imao uspješnog prethodnika) u jako dugo vremena.
Izdali su jeftinu konzolu za koju je jednostavno raditi igre, koje ne zahtjevaju previše resursa i omogućuju manjim studijima da proizvode ekskluzivne igre jer druge platforme traže puno više novca za izradu. Treba spomenuti i činjenicu da Wii pokreće sve igre sa starih Nintendovih konzola što ga čini all-in-one uređajem, a to je jako dobra stvar jer je puno onih koji nisu igrali na GCu ili N64, a uzeti će Wii ove generacije. Pored toga, Nintendo zarađuje novac na svakoj prodanoj konzoli što, kao i uspjeh DSa, garantira Nintendovo ostajanje na konzolaškom tržištu i jamči nam da ćemo još dugo vremena moći uživati u bezvremenskim klasicima poput Zelda, Fire Emblema, Metroida, Maria i mnogih drugih.

S PS3 i X360 je drukčija situacija. Kad bi jedan propao (znamo da X360 ne će, ipak je to Microsoftov produkt iza kojeg stoji ogroman novac) velika većina dobrih igara bi prešla na druge konzole. Jako je malen broj first-party igara koje očaravaju kvalitetom. A svi veliki third i second party studiji se sigurno ne bi ugasili. I zato tvrdim da je Nintendov odlazak iz industrije najgore što bi joj se moglo dogoditi, jer, šta god netko rekao, ničiji first-party naslovi nisu vrijedni onih koje Nintendo napravi.
« Zadnja izmjena: 10. Prosinac, 2006., 23:57 ..::ZeRo::.. »

*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Odg: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #2 : 11. Prosinac, 2006., 00:24 »
Potpuno se slažem. Mislim da u ovaj rat 3 konzole Wii treba staviti po strani. Ovdje se Wii našao kao Mac u PC svijetu. Jer Nintendo ima potpuno drukčiju filozofiju igranja. Moj brat je prvi put sjeo za Wii, momak nije lud za igrama, naprotiv ih mrzi. Sad je 4 sata igrao tenis. Rekao je da je prokleta zaraza i da nije nikad u životu imao takav doživljaj igranja.

Slažem se s time da Microsoft neće odustati, jer imaju previše novaca. A PS3 isto neće propasti, jer su prejaki i imaju mitski status.

Mislim da je konkurencija jako dobra stvar, jer onda se svi malo više trude i ulažu u razvoj. Čak mislim da u ovom ratu neće biti pobjednika, a ni gubitnika. Microsoft će biti sretan sa 30 milijuna prodanih konzola (Xbox je prodan u 24), a Sony će se morati naučiti možda gubiti, ali mislim da će prodati sigurno 50 milijuna konzola (PSOne i PS2 su prešli 100). A kako s Wii stvari stoje, on će se prodati vjerujem u 70 milijuna, radi cijene (GC je prodan u 21).

Znači svi će dobro zaraditi. Ali vjerujem da prava zarada stoji u online shopu. Dans sam kupio za 8 eura Sonica iz 1991. Wii će zaraditi na stotine i stotine dolara (bez uloženog napora, na staroj slavi). A i PS3 na kojem će se moći kupiti igre sa PSOne. Već pokreću servis za kupovinu igara PSOne koje rade na PSP-u. Znači lova ležu u starim igrama. Pitam se što će Microsoft ponuditi, nemaju neku prošlost, a ni mitski status....
My Wii: 7454 6440 2114 5501


*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #3 : 02. Siječanj, 2007., 22:13 »
Izgleda da je Wii skoro uspio ispuniti kvotu od 4 milijuna...  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

http://www.vgcharts.org/?Wii=3m
My Wii: 7454 6440 2114 5501


Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #4 : 03. Siječanj, 2007., 09:11 »
ma wi owna se ovo i jos jednom opet sve ovo  :naughty: :smokin:

Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #5 : 03. Siječanj, 2007., 12:42 »
Izgleda da je Wii skoro uspio ispuniti kvotu od 4 milijuna...  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

http://www.vgcharts.org/?Wii=3m
Vjerojatno i jeste budući da nisu uračunati svi rezultati prodaje iz 12. mjeseca. :dancing:

*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #6 : 03. Siječanj, 2007., 18:51 »
Izgleda da je Wii skoro uspio ispuniti kvotu od 4 milijuna...  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

http://www.vgcharts.org/?Wii=3m
Vjerojatno i jeste budući da nisu uračunati svi rezultati prodaje iz 12. mjeseca. :dancing:

Ko bi reko, jedini su ispunili očekivanje. A jesi vidio kako DS šiša PSP. Čudno.....  :shock:
My Wii: 7454 6440 2114 5501


Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #7 : 04. Siječanj, 2007., 00:17 »
Izgleda da je Wii skoro uspio ispuniti kvotu od 4 milijuna...  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

http://www.vgcharts.org/?Wii=3m
Vjerojatno i jeste budući da nisu uračunati svi rezultati prodaje iz 12. mjeseca. :dancing:

Ko bi reko, jedini su ispunili očekivanje. A jesi vidio kako DS šiša PSP. Čudno.....  :shock:
Do izlaska Wiija, DS je šišao sve konzole skupa pomnoženo sa 2. :dancing:
500 000 konzola tjedno u samo jednoj regiji - uspjeh o kojem Nintendo nije smio ni sanjati. DS je na dobrom putu da postane najprodavanija konzola ikad, a za tu titulu mora prestići Gameboy Advance koji se prodao u 116 milijuna do današnjeg dana. DS je trenutno na 37 milijuna.

*

TX

  • **
  • 190
  • It's the question that drives us, Neo
    • ..::.. www.kozjak.net ..::..
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #8 : 04. Siječanj, 2007., 01:58 »
Ne vjerujem da će preći GameBoy.... ta je konzola bila dugo na tržištu. A kako se danas tehnika mjenja, neće im trebati dugo na naprave nasljednika...

Kad kažeš najprodavanija, onda misliš na portable, jer su PS1 i PS2 bili oba preko 100 milijuna...
My Wii: 7454 6440 2114 5501


*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #9 : 04. Siječanj, 2007., 10:27 »
Ne vjerujem da će preći GameBoy.... ta je konzola bila dugo na tržištu. A kako se danas tehnika mjenja, neće im trebati dugo na naprave nasljednika...

Kad kažeš najprodavanija, onda misliš na portable, jer su PS1 i PS2 bili oba preko 100 milijuna...

Kad kaže najprodavanija, misli na općenito. PS1 i PS2 su prodani u manje primjeraka od GameBoy-a.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #10 : 04. Siječanj, 2007., 14:02 »
..preporucujem svima da na tportal-u tamo na max-zoni pogledaju kako je Lauš predstavio Wii..tocnije, igranje na Wii..  :ave:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #11 : 04. Siječanj, 2007., 14:05 »
Lauš i njegove video recenzije na max zoni općenito rulaju  :rockout3:

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #12 : 04. Siječanj, 2007., 21:21 »
Cudno mi je ovo DS VS PSP:. Kod nas sam vidio mozda 3 vlasnika NDS i nekih 100 vlasnika PSPa..Cini se da je japancima dalkeo bolji DS
easy-forex-basics.blogspot.com

Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #13 : 04. Siječanj, 2007., 21:25 »
Dajte link jer ja to ne mogu naći. :alright:

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #14 : 04. Siječanj, 2007., 21:27 »
easy-forex-basics.blogspot.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9