HCL.HR

Resident Evil 5

  • 105 Odgovora
  • 28161 Hitova
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #75 : 16. Rujan, 2009., 15:50 »
i duja.


al uglavnom, to pradvanje "nije ga bilo prije pa nemora ni sad bit" je glupo.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #76 : 16. Rujan, 2009., 22:11 »
tko ti kaže da moraš? probaj na veteran pa da vidiš.

na prvu ruku izgleda bezvezarija, al na tu priču ne možeš gledat zasebno kad je ovo peti (odnosno šesti ak se računa zero) nastavak uz još pecto drugih spin off naslova. ali da, priča je u petici kvalitetom lošija od gotovo svih resija iz glavnog serijala.

znam ja da ovaj nastavak povlači priču iz prijašnjih dijelova, ali budući je ovo prvi nastavak koji izlazi za pc, mislim da su trebali računat na to da će se neki prvi puta susrest sa serijalom i ne napravit igru toliko plitkom. ja sam recimo uvijek mislio da je resident evil nekava akcijska avantura  :(
ako usporedim RE5 sa Batman: AA, pa Batman mi je bolji od ovoga u svakom pogledu. priča, atmosfera, sve...

pa zar i nisu računali? onak, imaš 44 stranice početnog štiva u library-u da se upoznaš s prethodnim događanjima. plus još pecto ostalog materijala koji nije otključan odmah pri početku igre. i nije prvi na pc-u, prijašnja četiri dijela također su dolazila kao portovi.

stoji to da je igra plitka, ali opet je bolja nego masa drugih igara sličnog žanra i tematike. a nemoš betmena uzet za usporedbu, i zašto ljudi uspoređuju te dvije igre uopće  :(, betmen je od temelja rađen za jednog igrača, a re5 je od početka do kraja podređen co-op-u. nebo i zemlja, dakle.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #77 : 16. Rujan, 2009., 22:43 »
nebo i zemlja?  :solidus:
pa igre su identične. gameplay, struktura i to jel, nemoj shvatit doslovno identične, ali isti žanr. to šta je RE napravljen sa mogućnošću coop-a ne pravi veliku razliku. pa rekao bi gotovo nikakvu osim što je zabavnije igrat sa nekim nego solo.

ali dobro, nisam ja rekao da je igra govno nego da sam više očekivao od resident evi naslova.

Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #78 : 18. Rujan, 2009., 23:09 »
Prešao igru. Sve je usrano Shevom, suncem i afrikom. Resi bi trebao biti horor, pobogu  :(
mislim možda armor tebi nije s obzirom da svaki dan čarđaš na pekove vukova traktorom nebi li obranio svoje stado i bio nagrađen volanom, al mi čije je najveće uzbuđenje jel ću se probudit s erekcijom ili ne, se bojimo saw igre.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #79 : 19. Rujan, 2009., 11:19 »
Instaliral sam igru.
Sve ok, optimizacija za skinuti kapu, sve mi radi na high u Dx10 i na 1280/720 bez frke.
Problem su kontrole.

Imam Rumblepad 2 i sve je ok samo je pomicanje kamere prokleto loše izvedeno, opet je naravno sve u box tipkama :wildboy:
Stisnem gljvu dole, kamera se miče desno, dore=lijevo, lijevo=gore i desno=dole :wildboy: :wildboy:
Jedino morem invertati te iste axise al nemrem ih zamjeniti i to je jako iritantno!
Opet treba neke frke o LP-u...iako sumnjam da budem uspel zamjeniti axise.

Počeli su sakati s tim kontrolama, isto je i kod Batmana što se tiče tog gamepada.
A puno mi je bolje s gamepadom, jer kad igram s njim, nema ciljnika nego je prisutan laser!

Gamepad

Miš
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2009., 12:16 Armor »
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #80 : 19. Rujan, 2009., 11:29 »
kak ti može bit bolje kad je miš pecto put precizniji. ciljanje je lakše, upravljanje inventoryem brže, a tu su i quick tipke za brzi okret i mačetu.
batman je igriviji s gamepadom, al ne bi baš isto reko za re5.

Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #81 : 19. Rujan, 2009., 11:32 »
insalirao sam igru ali kada idem u pc settings sve mi bude na kineski o.O
kako da stavim na eng xd

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #82 : 19. Rujan, 2009., 11:35 »
insalirao sam igru ali kada idem u pc settings sve mi bude na kineski o.O
kako da stavim na eng xd

Pa odma na početku imaš Launcher koji te pita za Dx9 ili 10.
Gore u lijevom kutu imaš Language, odaberi ENG :thumbs:

kak ti može bit bolje kad je miš pecto put precizniji. ciljanje je lakše, upravljanje inventoryem brže, a tu su i quick tipke za brzi okret i mačetu.
batman je igriviji s gamepadom, al ne bi baš isto reko za re5.

Sve te tipke imam i za gamepad, a s njim sam naučen na takve igre tak da ciljanje i nije neki problem...a kretanje mi je puno lakše s gamepadom.
Još je k tome bežičan pa se fino bacim na krevet i igram ko u stare dane na plejki :hiha:
A ne da "visim" stalno pred monitorom na stolcu.
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2009., 11:42 Armor »
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #83 : 19. Rujan, 2009., 11:45 »
haha a fala xd

Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #84 : 19. Rujan, 2009., 12:16 »
ima jos nesto..u igri kad je neki filmic ili nesto necujen kako pricaju pucaju i to..zasto?

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #85 : 20. Rujan, 2009., 09:03 »
Složil sam si gamepad da šljaka kak treba ali čini mi se da je preteško igrati s njim ovaj nastavak, ima previše akcije, a kontrole se ne daju namještati po izboru...
Tak da bude ipak izgleda morala ići kombinacija miša i tipkovnice :wildboy:
No, nije to smak svijeta...

Nevjerojatno kolko detalja ima u igri i kak je to sve fino optimizirano.
Kad bi barem 10% igri napravili tako lijepe, a nezahtjevne za komp.
Zanimljivo je da je korišten engine iz DMC 4, koji mi je također išel na high al ne tak glatko i nije bila tak dobra grafika - očito su developeri napravili pravi posao s njim!

Evo jedan mali ljubavni HD video kaj sam jučer snimil ;)
Resident Evil 5 - Sheva's heart beats for Chris

Na YT u HD se bolje vidi.

"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

RE 5 problem
« Odgovori #86 : 20. Rujan, 2009., 17:50 »
danas sam instalirao resident evil 5 i kad sam ga pokrenuo prvi put sve mi je dobro radilo a sad kad ga opet oću pokrenut onda mi neće jednostavno se zgasi kad pređu one reklame(capcom,core i7 procesor,nvidia)
dodajte me slobodno na google wave adresu [email protected]

Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #87 : 20. Rujan, 2009., 18:32 »
Kak snimiš video?  :(
mislim možda armor tebi nije s obzirom da svaki dan čarđaš na pekove vukova traktorom nebi li obranio svoje stado i bio nagrađen volanom, al mi čije je najveće uzbuđenje jel ću se probudit s erekcijom ili ne, se bojimo saw igre.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Resident Evil 5
« Odgovori #88 : 20. Rujan, 2009., 18:38 »
Kak snimiš video?  :(
Ovo gore kaj vidiš s Frapsom (F9) pa onda smanjim flimić sa Magixom, jer Fraps ti napravi ogromne fajlove za malo vremena.
Primjer, ovaj gore imal je 96mb, a dok sam ga stavil u mp4, 5.5mb.
Inače, moreš i sa Xfire snimati al je lošija kvaliteta i brejka, barem meni...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: RE 5 problem
« Odgovori #89 : 20. Rujan, 2009., 19:33 »
danas sam instalirao resident evil 5 i kad sam ga pokrenuo prvi put sve mi je dobro radilo a sad kad ga opet oću pokrenut onda mi neće jednostavno se zgasi kad pređu one reklame(capcom,core i7 procesor,nvidia)

poštovani gospodin lovrocro, ubuduće nema potrebe otvarat novi topic za ovakva pitanja koja možeš postat i u odgovarajućem topicu za tu igru. što se tiče rješenja... probaj ga mankit pa ponovno instalirat, očisti registry prije i tako to.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9