HCL.HR

Resident Evil 7: Biohazard

  • 39 Odgovora
  • 19409 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Resident Evil 7: Biohazard
« : 20. Siječanj, 2017., 17:29 »
Igra izlazi idući tjedan, a mi temu nemamo? Ajme.



Dakle, reboot kultnog Resi serijala uključuje prelazak u perspektivu iz prvog lica te promjenu settinga. Nema više "zombija" ni "ganadosa", ali ima "nešto" što se ne može ubiti tradicionalnim oružjem. Radnja je smještena nakon događaja iz ostatka serijala, ima novog protagonista Ethana, i odvija se na imanju Bakerovih, malo poremećene obitelji kanibala. Poveznice s prijašnjom pričom postoje, ali se drže u tajnosti.

Za više materijala posjetite stranicu igre u našoj bazi.

! No longer available
Kakva su vam očekivanja od ovoga? Imamo nekoga dovoljno hrabrog tko planira zaigrati uz PlayStation VR? Jeste igrali demo?

Ja odigrao upravo uvodnih sat vremena igre, ali nažalost ne smijem pričati ništa do izlaska. Eventualno ću se tu i tamo potužiti ako skočim koji put tijekom igranja, ali bez spoilanja ičega.
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2017., 22:50 Cole »

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #1 : 20. Siječanj, 2017., 18:17 »
Nula hajpa, meni sobno ne pase prvo lice, hocu da ubijam zombije u RE igrama. Preso sam sve resi igre i spin-offove nezz ovo me ne vuce. Doslovno 2 videa pogledo. Isto tako i za novi Mass Effect, izgubio sam osjecaj.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #2 : 20. Siječanj, 2017., 18:43 »
Svidjela mi se igra jer obožavam horore... Pogotovo iz prvog lica...

Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #3 : 20. Siječanj, 2017., 18:53 »
Do trojke sam igrao resi i onda stop,ne znam zasto al nisu me previse privlacili nastavci,al ovaj resi definitivno me zaintrigirao,vjerujem da cu ga odigrat.Izgleda zanimljivo,podsjeca me na neke omiljenje horor filmove i mislim da cu nakon dugo vremena s gustom odigrat resi igru.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #4 : 20. Siječanj, 2017., 21:13 »
Ja jedino peticu igrao u serijalu i bila mi je okej, ali mi je nešto bilo preteško pa nisam prešao.
Ovo bi htio igrat; al prije toga odigrat A: Isolation, Somu i još par tih horrorčića za koje skupljam muda.
Jel ima kakav kemijski spoj koji daje hrabrost za te igre?

Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2017., 22:47 »
Meni alien isolation uopste nije ni bio horror, imas celo vreme skener i ako pazljivo igras neces se uplasiti od jumpscarea,mada je dosta napeto kada te alien vija
Soma vise igra na kartu svoje jezivosti posto nema toliko jumpscarea
Ovo je meni hororcina i po,super atmosfera,ne znas odakle ce te nesto sahvatati
Mozda cak i nadmasi outlast, vidicemo

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #6 : 20. Siječanj, 2017., 22:57 »
Pa nebi bas rekao da Alien nije horror, ja iskreni nisam mogao igrat preko sat ipo, dva, umro bi od straha, napetosti i osjecaja panike dok me Alien hvata.

Ovaj RE7 mi izgleda zanimljivo, vidjet cemo sta kazu prve recenzije, mada nema sanse da ja ovo odigram.

Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #7 : 20. Siječanj, 2017., 23:02 »
Ja jedino peticu igrao u serijalu i bila mi je okej, ali mi je nešto bilo preteško pa nisam prešao.
Ovo bi htio igrat; al prije toga odigrat A: Isolation, Somu i još par tih horrorčića za koje skupljam muda.
Jel ima kakav kemijski spoj koji daje hrabrost za te igre?
Alien ti je vrh,nije strasan toliko,pokoji jumpscare,atmosfera je nesto nevidjeno,malo kasnije postane laksa za igrat kad se dokopas oruzja i spravica.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #8 : 20. Siječanj, 2017., 23:10 »
Igrao sam igru, par sati.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #9 : 21. Siječanj, 2017., 12:47 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #10 : 21. Siječanj, 2017., 16:22 »
Moram priznati da sam po najavi igre odmah povukao poveznicu s Outlastom i Amnesijom. Premda je Re7 iz prvog lica, moram reći da je  ipak značajno drugačiji od njih po mehanici. Ili bolje rečeno svojstven svom serijalu.

Pogled iz prvog lica je jedino što su "uzeli" od novijih horor igara.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #11 : 23. Siječanj, 2017., 18:00 »
Oho, odlican nastavak i vrhunsko osvjezenje za RE serijal, kaze ACG. Iako sam ogromna kukavica za ovakve igre, sve se mislim da bi je mogao pokusat odigrat za nekih mjesec, dva.

http://youtu.be/lZoeUMqfrwY

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #12 : 31. Siječanj, 2017., 12:57 »
Malo dojmova nakon šta sam sinoć proveo 45 minuta u igri...

Da se prvo dotaknem prezentacije koja je - vrhunska! Dakle, teksture nisu nešto najbolje no sve ostalo je jednostavno fantastično; od nevjerovatnih kretanja likova koji su nešto najbolje šta sam vidio u video igrama, kao i odlične "dubine" prikaza - objekti se fantastično uklapaju u prostor zahvaljujućio vrhunskom osvjetljenju i ambient occlusionu. Nisam ljubitelj chromatic aberration efekta no u ovoj igri mi paše jer još diže prezentaciju! Tu je i zvuk koji je fenomenalan; igram sa slušalicama, (HyperX Cloud) te sam uključio virtualni 7.1 koji mi se inače ne dopada no ovdje uz igrne postavke radi savršeno; lupanje sa druge strane zida zvuči doslovno tako, kada telefon zazvoni iza leđa to se čuje vrhunski plus mnogo, mnogo ostalih zvukova koji "maltretiraju" dok se pomalo šuljamo "ukletom kućom"...
Sve to stvara jednu rijetko viđenu atmosferu koja je ništa drugo nego vrhunska!
Imerzija je vrhunska jer su i sve naše radnje odlično animirane i čine lika kojim upravljamo mnogo življim nego kada recimo u Deus Exu odlučimo maknut tijelo i ono samo počne lebdit ispred nas...



Gameplaya nisam puno iskusio no ovo do sada mi se sviđa. Čitao sam da kasnije dolazi standardni managment sa inventorijem, traženje ključeva, skrivanje itd...

Za početak sam skinuo DLC koji omogućava igranje na Mahouse težini od samog početka:

- No checkpoints
- Can only save by using cassettes in cassette players, cassettes are limited and must be found
- Enemy placement changed
- Enemies are tougher, more alert, hit harder and move faster
- All item placement (including key items) changed
- Bigger reliance on coins and cages, with some being mandatory

Dojmovi sa redita o spomenutoj težini:

So I started a third playthrough, putting a few hours into Madhouse mode.

I'm actually feeling a little remorse at not incorporating experience with Madhouse mode into my views on the game so far. What Capcom has done with it is incredible. Sure it's infuriatingly brutal at times, but it has to be said that they put a lot of work into it. It both elevates the base experience to something new and subverts your expectations to wonderful effect. I've often wished RE would revisit the Director's Cut and Claire B/Leon B approach to remixing content, and those beautiful bastards at Capcom have gone and done just that. The entire game feels mysterious and new all over again. Enemy and item placement is totally re-arranged, and I can take nothing for granted. Jack isn't just a buffon idling around in corridors anymore, he's THE FUCKING NEMESIS. It's actually shockingly well revised and balanced meticulously. If the base game gave me that feeling of investigating the Spencer Mansion for the first time, Madhouse mode is akin to flipping RE2 discs for post-game scenarios. Fantastic.


Zasada mi se jako sviđa i već vidim da će mi za prelazak trebati cca 15-20 sati! Iako sam prošao samo prolouge, igra te drži napetim i neznaš kada, gdje i šta te čeka... I onda kada vidiš na kraju hodnika da je nešto ušlo u prostoriju u koju planiraš ući skupiš hrabrosti i kreneš vidjet šta će se dogodit, držeći sjekiru hrabro ispred sebe, jer hej, nemogu mi nemani ništa protiv vjerne sjekirice...



Kao i sve horore, igram ih isključivo od 23 sata pa nadalje...

Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #13 : 09. Veljača, 2017., 12:13 »
Malo me zbunjuje kad čitam recenzije na pojedinim portalima i skužim da su recenzirali igru, a da je nisu odigrali do kraja. Svi pišu o igri koja se odvija na imanju gdje je nestala Mia. O trenutku kad trebate donjeti odluku kome dati serum gdje priča zapravo kreče dalje zavisno od izbora i nastavlja se na brodu nema ni slova. Što znaci da su neki probali igrati 2 do 3 sata i napisali recenzije. Mogli su barem pogledati na youtube-u neki prohod pa onda napisati misao. Ne traži Ethan samo Miu - malo kasnije ona zapravo traži njega.
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2017., 12:15 -X3M-W1k1n6 »
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Resident Evil 7: Biohazard
« Odgovori #14 : 09. Veljača, 2017., 13:01 »
Dakle stari, postoji nešto što se zovu spoileri.

To ti je kad uništiš ljudima film/igru tako im kažeš što će se dogoditi.

Kad planiraš napisat spoiler, samo to malo napomeni velikim slovima prije nego ga napišeš.

A što se recenzija tiče - one također nisu tu da ti unište iskustvo igranja/gledanja, pa obično ne spominju stvari koje se kasnije događaju. Zato takvih detalja nema u recenzijama, ne zato što recenzent nije odigrao do kraja.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9