HCL.HR

Ryse: Son of Rome

  • 19 Odgovora
  • 6936 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Ryse: Son of Rome
« : 17. Rujan, 2013., 11:22 »


Ryse: Son of Rome je nadolazeća akcijska avantura koja stiže ekskluzivno za Xbox One. Na igri radi Crytek, dok je izdavač igre sam Microsoft, a sami naslov bi trebao izaći zajedno s izlaskom Xbox Onea.

U igri preuzimamo ulogu rimskog generala Marius Titusa. Ono što je diglo dosta prašine unutar ovog naslova je OGROMNA količina quicktime eventa, zbog čega je ova igra označena kao novi Resident Evil 6. No najnoviji videi pokazuju mnogo manje QTE, vjerovatno je to Crytekov potez na hrpu loših komentara.

Inače, jedna zanimljivost, igra će se pokretati na 900p rezoluciji (1600x900) koja će se rastegnuti na 1080p (1920x1080).

Evo i dva videa

Ryse: Son of Rome - E3 2013 Gameplay Demo

Ryse: Son of Rome Official gamescom Gladiator Mode Trailer

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #1 : 17. Rujan, 2013., 11:26 »
Interesantniji mi je bio dok je bio Kinect naslov. A to dovoljno govori.
I rendom tematika malo, po meni. Nek ubace neke mitske beštije.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #2 : 17. Rujan, 2013., 11:29 »
Da, kao Kinect naslov je izgledao barem malo zanimljivo, nez mač i štit te probijanje kroz hordu neprijatelja mahanjem rukom, ovako izgleda generično, a također nemam ni neka velika očekivanja od priče budući da na igri radi Crytek :fpalm:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #3 : 21. Studeni, 2013., 14:54 »

Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #4 : 21. Studeni, 2013., 16:29 »
Tipični Crytek, naprave igru impresivnog izgleda, ali lošeg gameplaya. Ryse je ništa više od tech dema za Xbox One kao što je Crysis bio za PC. Naughty Dog će njima pokazati kako se radi pravi tech demo sa odličnim gameplayem, pričom i svime ostalim.

Framerate u Ryseu pada ispod 30 fpsa do čak 18.

http://www.youtube.com/watch?v=i8Qib67ObcE&feature=c4-overview&list=UU9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA

Izgleda da Xbone ekskluzive idu gore od multiplatformskih naslova.
« Zadnja izmjena: 21. Studeni, 2013., 16:47 buby8992 »
Screw you guys, I`m going home!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #5 : 07. Kolovoz, 2014., 21:19 »
Igra je najavljena za PC platformu.

gameinformer

Nije da sam nešto posebno zainteresiran, no odigrat će se, čisto zbog atmosfere.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #6 : 11. Listopad, 2014., 10:53 »
Probao malo čisto da vidim kako igra radi, no vjerovatno ostavljam za iduću godinu.
Kod mene ide fino i glatko na maksimalnim detaljima, iako igra ne izgleda ništa posebno, pogotovo kada znamo da je od Cryteka.
Odigrat će se čisto radi atmosfere i settinga.

Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #7 : 11. Listopad, 2014., 20:17 »
Počeo igrat , za sad izgleda obećavajuće!

Grafika odlična .
Intel Core i9-10850K
Asus Rog Strix Z490A-Gaming
64GB Corsair Vengeance RGB Pro 3200mhz
Sapphire RX 7800XT Nitro+ 16GB
M.2 SSD Adata SX8200 Pro - 2TB
4TB WD Red
Lian Li 011 Dynamic XL
Corsair HX850 80 Plus Platinum Modular
Corsair iCUE H150i Elite

www.reverbnation.com/gregzeyeKT

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #8 : 25. Listopad, 2014., 22:20 »
Meni osobno igra koja mi je podjelila dojmove te jako rastužila, jer je ovo mogla biti potencijalno najbolja igra ikad, naravno da je u rukama sposobnog developera koji bi ju napravio kompletnom.
Grafički je jedna od najimpresivnijih grafičkih dostignuća, no ono što rastužuje je neiskorišten potencijal, atmosfere, gameplaya, settinga, baš je mogla biti 90+ kategorija igre.



Osim grafičke perverzije ipak mislim da igra zaslužuje da se odigra zbog bolesno dobrog prikaza borbe, iako se igra loše, tj. također neiskorišenost na vrhuncu.
Kretanje, tj. kontroliranje glavnog lika Mariusa, je nezgrapno i loše. Automatsko preskakanje, penanje, saginjanje samo je jedna od zaglupljujućih stvari u igri. Velika šteta.
Igra konstantno vuče za rukav. Kod borbe me smeta, što već kada je nekakav polu QTE segment ubačen u igru, što ne kažnjava krivi potez igrača.

Tragikomična stvar je također u tome, što ako uđete u interaktivnu scenu, ma šta god pritisnuli, ta scena je isprogramirana i krivim odabirom, dobit ćete samo manje bodova, a ne i krivi potez.
Užas jedan, što se mene tiče. Još to nebi ni bilo toliko sve užasno, da prilikom borbe konstatno neprijatelj s kojim se borim ne svijetli u bojama tipaka koje igra želi od mene da stisnem.

Na stranu to što vas igra smatra za kretena, vrijedi igrat zbog vizualne perverzije i settinga, te zbog manjaka igra u Rimskom okruženju (barem igara ovakvog tipa).
Da su dali slobodniju borbu bez ikakvih pomoći, da su dozvolili igranje bez sugestivnih sranja, ovo je lako mogla biti apsolutno vrhunska igra, te pravo osviježenje u moru igara.

Trenutno sam prešao 4 "misije" od osam i mojem jadikovanju nema kraja.
Ovo je moralo biti bolje i beskrajno sam tužan radi toga...


*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #9 : 26. Listopad, 2014., 06:21 »
Klasicni Crytek, boli glava grafika i nikakva igrivost...steta sto njihov engine nije iskoristen kao UE na kojem je valjda 90% igara prosle generacije.

Dobro, ajd Far Cry, i Crysis 2 i 3 su mi OK igre, tj FC je odlican, a ove dvije nisu lose, ali nisu ni vrhunske, cak mi je i onaj dodatak za prvi Crysis isto igriv.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #10 : 26. Listopad, 2014., 07:51 »
Meni je Crysis serijal vrhunski, osim ovog zadnjeg, on je jako podbacio u gameplay segmentu, koji mi je bio najbolji od svega.
Šteta što im igrivost nije jednako važna, bili bi mnogo moćni...

:wildboy:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #11 : 26. Listopad, 2014., 16:46 »
Jel' vrijedi uopće investirati vrijeme u Crysis 3?
The greatest teacher, failure is.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #12 : 26. Listopad, 2014., 16:49 »
Da isplati se. Bolji od crysis 2 sigurno.


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #13 : 26. Listopad, 2014., 19:48 »
Po čemu?
Vizualima? Okej da.
Ali sve ostalo ne. Puno gori AI, broken stealth gameplay, plus igra ima puno više bugova nego dvojka.

Isplati se zbog vizuala i boss borbe na kraju.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Ryse: Son of Rome
« Odgovori #14 : 26. Listopad, 2014., 22:17 »
Koliko se ja sjećam crysis 2 mi je bio glup jer su ga tolko srezali za konzole dok se crysis 3 još pokušao nekako izvuć. Ne mislim samo po vizualima nego i po gameplayu. Ali dobro ako gledamo realno obije  igre sakaju nasprem crysis 1.

A i ovo nije tema da bi o tome diskutirali.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9