HCL.HR

The Walking Dead

  • 80 Odgovora
  • 21823 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #45 : 18. Siječanj, 2013., 13:04 »
Na četvrtoj epizodi

savršeno je realno ;_; lajkam jako


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #46 : 18. Siječanj, 2013., 19:18 »
Koji dio? Kraj epizode ili?
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #47 : 18. Siječanj, 2013., 19:23 »
završio već :hiha2:

nisam plakao ipak, stoga 7/10 :hiha:

igra ima tehničkih problema, a i sadržajnih. primjetio sam da je previše odluka forsirano nekako, ali i dalje je to dosta impresivno jer nisam negdje drugdje primjetio barem toliko opcija i teških izbora, koliko god oni možda na dugu stazu i nisu dramatično bitni...

s druge strane igra je pitka, likovi su pamtljivi, dobro okarakterizirani i simpatični no prema kraju se sve skupa dosta smlačilo nekako. ne znam. solidno


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: The Walking Dead
« Odgovori #48 : 19. Siječanj, 2013., 19:42 »
Negdje pri kraju prve epizode, ne znam, jebeno savršena igra.

Priča je fantastična, dakle ima smisla i puno je emocija u priči, ali i odlično okarakteriziranim likovima. Kolko-tolko se i vide emocije na licu (SPOILER SPOILER SPOILER kad Lee shvati da su mu roditelji umrli u onoj prodavaonici u Maconu SPOILER SPOILER SPOILER), a super mi je ona mogućnost da odabereš kog ćeš spasiti (na farmi, ja sam spasio Ducka). Jako jako emotivna igra s puno mogućnosti odabira. Vjerovatno ću je preći dvaput, čisto zbog mogućnosti odabira, ali zasad nastavljam guštat u ovom jako jako puno.

Nazalost ta mogucnost izbora je samo prividna, Ja sam izabrao spasiti onog drugog lika i opet je on zavrsio mrtav a Duck je prezivio. Tako da stvarno zbog toga nemas potrebe ponovo prelaziti igru.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #49 : 19. Siječanj, 2013., 19:59 »
Ma nije samo to, kasnije kad moraš odabrat hoćeš li pustiti Bena ili ne i slično, da vidim koje male cake su developeri ubacili.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: The Walking Dead
« Odgovori #50 : 20. Siječanj, 2013., 00:04 »
Igra je napravljena tako da sta god ti odaberes vodi ka istom kraju tako da..

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #51 : 14. Srpanj, 2013., 20:48 »
Nigdje ni riječi o 400 Days? =(

Sad sam odigrao i moram baciti par dojmova. Možda je nešto spoiler, ali nisam baš siguran jer nećete ništa skužiti dok ekšli ne zaigrate ;________;

Užasno je kratko. Oko sat vremena mi je bilo potrebno, što je dosta kratko, no moram reći da su super ukomponirali mini pričice u tih sat vremena.
Znači šema je 5 likova, o svakom mala pričica. Igraš u ulozi bradataog azijata, bradatog kosatog 40-50 godišnjaka, mladog crnca s koledža, cure koja proživljava apokalipsu sa svojom mlađom sestrom i još nekim ljudima te kao fatalna crvenokosa 50godišnjakinja.

Igrao sam redom azijat-bradonja-koledž frajer-samohrana sestra-fatalna žena.
Prva pričica je uvod. Azijat je upucao frajera kako bi zaštitio brata ili tako nešto, završava u zatvorskom busu kad krene apokalipsa. Pobjegne s frendom, završava prva pričica. Bradonja bježi s nekim frajerom od nekog frajera, no dogode se sranja i završava epizoda. Mladi koledž frajer samotno bježi ali ga pokupi neki psiho frajer, ovo je najhumorističnija epizodica od svih. Sestropaziteljica je u skupini od nekoliko ljudi koji su na benzinskoj stanici napravili malu utvrdu. Dileme i svađe i najemocionalno sjebanija epizoda. Zadnja epizoda sa fatalno crvenokosom milfarom na granici gilfare je nekako najslabija, budući da je prezentirana na toliko zbunjujuć način da nisam ništa skužio. LOL XD

Uglavnom, jako je sjebano što su epizodice kratke, tj. pokazuje se samo ono osnovno, velik dio epizodica ostaje nedorečen. Iako su epizode kratke, brzo sam se povezao s likovima jer kao i u prvoj sezoni igre, Telltale je super napravio priču i likove. Vidljiva je povezanost između epizodica i likova, ima i par referenci na prvu sezonu, ali jako velik dio toga je nedorečen i nadam se da će ga objasniti putem još jednog DLC-a ili sljedeće sezone. I kraj je kao i u prvoj sezoni JEBOTE KAKO JE DO TOGA DOŠLO JEDVA ČEKAM SLJEDEĆU SEZONU XDD, znači neočekivan i cliffhangerast.  Također, moralni odabiri su u ovom DLC-u jako sjebani, tj. u svakoj epizodici treba donijeti vrlo tešku i emotivnu odluku ;_________; i ima dosta tužnih trenutaka =(. Kretanje je i dalje retardirano, nema ni z od zagonetki, tako da ovo treba shvatiti kao interaktivnu priču. Mogli su bar neku mozgalicu ubaciti ;__;

DLC je okej napravljen, da su htjeli mogli su bolje i bar još mrvicu duže. Za fanove prve sezone svakako preporuka jer ono, tko je plakao na kraj prve sezone mora odigrati ovo malo. Nadam se još jednom DLC-u da malo objasni stvari, i svakako drugoj sezoni!!
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #52 : 14. Srpanj, 2013., 20:52 »
Recenzija je već odavno na portalu, tak da ne bih rekao da nigdje nema ni riječi o dlc-u. Inače, ne slažem se da je trebalo duže. Ionako već rade na dvije nove igre - od kojih je jedna 2. sezona TWD-a, tak da sasvim opravdana trajnost i sve.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #53 : 14. Srpanj, 2013., 21:02 »
Ma znam za recenziju, ali nitko od forumaša nije napisao dojam ni išta =(

Mogli su napravit bar dvosatni DLC, ovako mi je malo meh da sam ga prošao u sat vremena, sad nemam šta igrati ;_________;
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #54 : 14. Srpanj, 2013., 21:20 »
summer sale je aktualan, imas puno toga za igrati :hiha:
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #55 : 10. Ožujak, 2014., 19:50 »
Bump. Igra itko nove epizode?

Ovu zadnju sad (drugu) su recenzije nahajpale... po meni je jedna od lošijih, doduše samo sadržajno - ali priča se dobro razvija. Smeta me što se iz epizode u epizodu smanjuje interaktivnost. I što se pojavljuje sve više debilnih stvari. Tipa sad ta zadnja epizoda, situacija:

Nekoliko likova se strči do neke vjetrenjače da je zgasi, među njima i Clementine naravno, i od svih odraslih eksperata nitko ne zna ugasit tu vjetrenjaču ili što već... Mislim, naravno da znaju, ali tako je to kad je igrivi lik djevojčica od 10 godina ili nešto... naravno da će njoj prepustit da rješava tu zagonetku. Onda kao neki lik kaže nešto u stilu - uh, ne razumijem se ja u to baš. Pa je sa Clementine zadatak otvorit panel od te vjetrenjače (1 klik), upaljačem osvjetlit da vidiš unutra, pokupit ključ s vrata, upotrijebit ključ u bravu lijevo. HEJ, rocket science jebote.

U biti, od sat i pol koliko traje ta epizoda, zapravo upravljaš likom 20-30 minuta, možda i manje. Ostalo samo gledaš, tu i tamo klikneš nešto. Sve je manje i manje stvari za istražiti, zagonetke jednostavnije da ne mogu biti jednostavnije...

Jedino priča nosi igru, ništa drugo.

*

Madridista1

  • *
  • 73
  • No lajfer!
    • Real Madrid Hrvatska
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #56 : 27. Ožujak, 2014., 13:24 »
Samo da ne razrijede igricu, prva sezona je bila odlična, pa čak i prva epizoda. Bilo je akcije i dobre priče, a u drugoj mi se jedino svidjelo što sam se sreo sa starim frendom :D Ostalo sve manje-više loše, kao što je wyzard napisao, nitko ne zna ugasiti vjetrenjaču lol
"Nogomet je vrlo jednostavna igra, zašto je komlicirati?!"

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #57 : 13. Svibanj, 2014., 22:14 »
Ako vas hajp udara kad vidite visoke ocjene ovoga u recenzijama... ne dajte se hajpu. Ne znam jednostavno koji je penis recenzentima.
Nova (treća) epizoda je imala potencijala da bude klimaks sezone, isto kao što je to treća epizoda bila za prvu sezonu. No mislim da na kraju nije ni blizu toga premda Telltale svakom epizodom valjda nastoji postaviti novi rekord u broju pobijenih likova.
Ne znam kud priča ide, ali već sad negdje vidim da neće donijeti nikakav pravi zaključak za Clementine, već se sigurno ostaviti prazninu za dalje. To me baš smeta, a sad su prokockali i šansu da bolje povežu onaj 400 Days DLC.

Najgore od svega, igra si sama pravi prečace u gameplayu i ubija inače dobru atmosferu. Primjerice, dobije se zadatak da se nešto odnese od jedne točke na drugu.... i naravno da igrač ne može kontrolirati svog lika u tom jednom jedinom hodniku, da sam šeta i da malo istraži, da mu lik komentira nešto itd. Ne, potrebna je jebena animacija da Clementine dođe s jednog dijela hodnika na drugi. I tako apsolutno stalno. Igra postaje samo niz scena, uopće nema nikakvog povezivanja, o istraživanju da ni ne govorim. nedaj bože da imaš izbor koji nije jasno naznačen quick-time eventom, to bi sigurno zbunilo igrače!

Zasad je prva epizoda 2. sezone bila najbolja po meni, a 2. sezona dosad nije ponudila genijalne epizode kao što su bile 2. i 3. u prvoj sezoni.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #58 : 14. Svibanj, 2014., 15:12 »
Bila mi je ok epizoda ali kao što si već rekao previše cutscena ima gdje uopće nemožeš kontrolirat lika, više je kao film nego što je igra. Svako malo dođe da odabereš neku opciju u dijalogu ali od istraživanja stvarno nema ništa.

Doduše neke zanimljive stvari su se dogodile u ovoj epizodi. 

Kao što si mogao gledat kako ubija billa(carvera?), baš je brutalna scena a i ono na kraju kad ruku odsječeš.


Ali najviše od likova me živcira dijete od onog doktora, baš je reterdirana. Starija je od clementine ali je glupa, mogli su je bolju napravit. Je da ona nije to nikad iskusila ali opet, bilo je godinu dana od početka ako ne i više.
« Zadnja izmjena: 14. Svibanj, 2014., 15:13 zg_rider111 »


*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: The Walking Dead
« Odgovori #59 : 25. Srpanj, 2014., 14:45 »
Maloprije završil epizodu 4.

Ostalo je nebitno.
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2014., 15:12 Armor »
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9