HCL.HR

The Witcher 3: Wild Hunt

  • 1670 Odgovora
  • 466396 Hitova
*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #810 : 10. Lipanj, 2015., 10:01 »
Preko 100 sati odigrao još nisam main quest završio iako sam blizu :)
Trenutno se pripremam za bitku protiv Wild Hunta u Kaer Morhenu i za sada dosta loše ide,mnogi me odbijaju :wildboy:

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #811 : 10. Lipanj, 2015., 11:23 »
Upravo našao mač imena Emmentaler..morao sam se nasmijati :loludara:
Imao sam taj....kakav sir takav mač :)

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #812 : 10. Lipanj, 2015., 22:58 »
EDIT: Ne berem ovo u deathovoj reci o premalo aktivnih skillova. Lol aj lipo nabij 200 sati otključaj ih sve pa onda reci da ih nema dovoljno aktivnih. Ima ih solidno i često ih mijenjam u mutagen slotu. :wildboy:

Nisi ti skužio o čemu sam ja pričao. Kada sam rekao "aktivnih", mislio sam na uvođenje ovih mutagen slotova gdje je vještina aktivna (ima efekt u borbi) tek kada je dodaš na tu listu od 12 skillova.
Tu su igrali na Diablo 3 kartu s kombinacijama vještina pa bi kao mogao isprobavati različite skill setove, al' realno, sve su to samo pasivni bonusi koji imaju malog efekta na stvarni gameplay, posebice ako igraš recimo na normalu (i na višim težinama) gdje sve pada bez obzira kakvu opremu imao, koje napitke koristio itd. Neću ni komentirati kasniju fazu igre dok dobiješ bolju opremu pa se možeš s upaljenim quennom kao budala zaletavati u grupe neprijatelja i samo spamati fast attack.
Zašto sam u recenziji kritizirao manjak izazova? Zato jer je očito cijela ta kao dubina gameplaya (ulja, napitci, mutageni, bombe i što sve ne) nepostojeća (iliti šminka) jer ti i dalje možeš bezglavo igrati i s najjednostavnijim mogućim taktikama dobiti sve borbe. Na početku to možda nije slučaj (imaš premalo healtha, najosnovniju opremu), al u kasnijoj fazi igre itekako je. Ako sam mogao na Death Marchu ubiti glavnog Wild Hunt commandera s level 19 opremom i koristeći samo enhanced swallow, čemu onda sve to postoji u igri?
Dobro balansiran gameplay bio bi da prvo moraš saznati sve o protivniku s kojim ćeš se boriti, da pronađeš ulje da bi boosta damage na kraći period te borbe, da popiješ neki posebni potion koji ti za napade tog lika daje neku zaštitu i da bez toga ne možeš dobiti borbu (obavezno na višim stupnjevima težina, na nižim bi se mogla tolerirati nesmotrenost). Onda bi tu bila prisutna ta Witcher imerzija. Nezz, igra ima detaljni pregled svih monstera (njihove slabe i jake točke), a ti i dalje možeš ubiti sve u igri s roll and hit takitkom. Išao ubiti royal wyverna, skinuo sam ga u 10 udaraca bez ikakvih potiona, ičega, a to je kao opaka beštija. Nisam ni komentirao previše siromašan gameplay dizajn monstera gdje je svaka borba preslika prethodne.

TLDR; - u igrama uvijek najviše respektiram igrivost. Imam dojam da je jako puno resursa otišlo na sve osim na gameplay koji je od dvojke napredovao minimalno. Ne kažem naravno da igra nije zabavna za igranje (bez obzira na povremene frustracije), al' joj opako fali nekakve dubine.

Ok.
Možemo podijeliti igru u dvije zone, dvije faze kako oš. Na onu ne toliko atraktivnu i zapravo na duge staze pomalo repetitivno raidanje monster caveova i treasuera stranu i na drugu koja su puno atraktivniji questovi
E ova druga, evo ti dubine.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #813 : 11. Lipanj, 2015., 07:10 »
Ne kužim kakve to ima veze s mojim komentarom gdje se u dubinu osvrćem na sustav borbe.
Al' ajde, ajmo na questove - u kojem točno smislu atraktivniji? Main quest i main characters related questovi?
The greatest teacher, failure is.

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #814 : 11. Lipanj, 2015., 08:37 »
Taman dinga 20lvl :)
Ovo remek djelo mi definitivno ide u top 5 najboljih igara ikada.
Side questovi su bolji od main questova iz većine drugih igara :)

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #815 : 11. Lipanj, 2015., 09:02 »
Osobno mislim da je najveći problem s recenzijom to što nismo imali ovako kvalitetan RPG godinama, a opet je dobio ocjenu koja je niža od nekih sličnih igara u žanru poput recimo Dark Souls 2 (90), Skyrim (94) ili recimo Divinity: Original Sin (90). Čak je i Grand Theft Auto 5 imao gotovo savršenu 99 ocjenu.

Zašto je ovo problem?
Pa zato što je Dark Souls 2 pri izlasku također bio pun problema s kamerom, problema u hitboxu, česte buggove i crashove. No kako je rekao Honest Trailer za tu igru, u Dark Soulsu se buggovi često smatraju dodatkom koji čini igru još težom, pa im se zato gleda kroz prste. Također za igru koja je hvaljena svojom vrhunskom mehanikom borbe i vrlo teškim bossevima je bila vrlo površna po linijama ove recenzije. Jer sam u Dark Soulsu nakon pronalaženja Drangelic sworda do kraja igre koristio isto oružje i isti armor, na drugom i trećem prelasku igre sam koristio samo drugačije armore, no bolji sword i dalje nisam pronašao, osim ako si sam umjetno nisam pokušavao otežati igru pa sam skinuo armor i skakao uokolo s kopljem.
Također u toj igri je isto bio dosta monoton izbor neprijatelja, izuzevši Mirror Knighta i još par bossseva svi su bili više manje veliki ljudi u oklopu.
Priča je bila dosta slabašna, i mislim da je tek u novijoj verziji došlo do nekih zanimljivih odluka i da je igra postala puno bolja. Kod Dark Soulsa ne bi trebalo miješati priču i atmosferu
Dakle volim ovu igru i prešao sam ju nekoliko puta, no ne vidim zašto je zaslužila veću ocjenu od Witchera na istome portalu, kada je patila od istih problema kao i ova igra.

Neću nabrajati dalje, ali poanta je ovdje da Witcher 3 ima puno više pluseva nego minusa. Osobno mi je sistem borbe zadovoljavajući i izazovan. Izazovniji nego što je recimo bio u Skyrimu. Pogotovo zato što mi je sada stvarno teško igrati RPG igre nakon Dark Soulsa gdje mi combat ne dosadi u roku od nekoliko sati. 
Kada već razgovaramo o perkovima i borbi, u Skyrimu sam koristio jednu granu, svi ti silini perkovi u nekoliko igranja nisu napravili značajnu razliku osim one hoću li igrati kao mage, rouge ili warrior. Gameplay je bio vrlo površan.
Witcher ima svojih problema u borbi, stvarno ima. Slažem se da je kamera malo nespretna na momente, iako nikada nisam zbog toga patio tokom borbe. Kontrole i kretanje ostavljaju dojam tromosti ponekad, ali nakon nekoliko sati se navikne na to.
Dakle ništa od toga mi nije bio strašan problem u igri. Iako slažem se da treba poraditi na nekim stvarima. Recimo trenutno imam preko 10k godla i ne znam na što da ga trošim, cijelo vrijeme trgujem s nekim glupostima samo da si smanjim količinu zlata koju imam.
Nisam još craftao witcher set koji bi htio, jer ga nisam pronašao, jer sam jednostavno izgubljen u gomili drugih sidequestova, kartanjima, trkama, istraživanju. Pokušavam pronaći Place of power da bi si podigao neku statistiku i otključao novi perk. Dakle investiran sam i u istraživanje i sistem borbe, to jest sistem unaprjeđivanja.

Ukratko najveći problem s recenzijom je taj što je možda na skali od jedan do sto isključivo za tu igru solidna. No usporedba treba biti s ocjenama drugih igara u žanru, ili sličnih open world igara. Gdje mislim da se jedan GTA može posramiti u stvaranju uvjerljivog i zanimljivog svijeta naspram Witchera.
Dakle jedini problem je što po ovakvoj ocijeni na ovome portalu Witcher spada u nazovimo to osrednje RPG igre (usporedba s ocjenama sličnih naslova izdanih u zadnjih par godina) , a svakako smatram da zaslužuje biti u barem top 5. Eto toliko od mene i mojim problemom oko recenzije :piva:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #816 : 11. Lipanj, 2015., 09:07 »
Na poslu sam pa se ne stignem detaljnije osvrnuti na ovo, no ovo mi je zapelo za oko:

Dakle jedini problem je što po ovakvoj ocijeni na ovome portalu Witcher spada u nazovimo to osrednje RPG igre (usporedba s ocjenama sličnih naslova izdanih u zadnjih par godina) , a svakako smatram da zaslužuje biti u barem top 5. Eto toliko od mene i mojim problemom oko recenzije :piva:

Ako je tebi igra iz 85+ ocjene "osrednja", onda zbilja ne znam :))))
The greatest teacher, failure is.

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #817 : 11. Lipanj, 2015., 09:47 »
Možda sam se krivo izrazio sa osrednja, ali u smislu da ne predstavlja ono najbolje što žanr nudi posljednjih godina. Prema ocjeni bi se čitatelj za to ipak prije trebao okrenuti prema Skyrimu, Dark Souls serijalu ili Divinityu recimo.

Ukratko shvaćam da je to na simboličnoj razini i da je cjepidlačenje oko ocjene malo nezrelo i nebitno.
Ali jednostavno baš nekako bode u oko što je u tom drugom najboljem sloju RPG igara a ne u samome vrhu, ako ti išta od ovoga ima smisla, jer možda se malo nespretno izražavam :mrgreen:

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #818 : 11. Lipanj, 2015., 10:30 »
Kratko pitanje, jel itko od vas dobrih ljudi otišao do ogromnog drveta na samom jugu Valena? Ja sam otišao malko istraživati ? pa naletio na to ali nikako da se popnem na sam vrh, prošao planinu uzduž i poprijeko. Našao neki otvor s vodom iz kojeg se dođe u neku prostoriju, ali je dizajnirana kao izlaz, pa se tim putem ne može ući u spilje podno planine koje vjerojatno vode na vrh. Našao sam i neku rupu/bezdan koji dok se skoči unutra jednostavno umre tako da ni to nije rješenje. Probao s Roacheom ali neće ni da trzne kraj rupe. Naposlijetku sam našao ogromna vrata ali treba mi key, pa sad slijedi pitanje pošto sam  na netu našao da je to dio nekog questa, jel netko odigrao taj QUEST, da ga ne zanemarim? A želim otići na vrh planine. LEVEL 21, još malo pa 22.  :piva:

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #819 : 11. Lipanj, 2015., 10:37 »
Ako je to planina na koju mislim, tamo ćeš ići na main questu

Nakon obrane Witcher Forta, Ciri će htjet ubit generala Wild Hunta koji se nalazi na toj planini sa onim vješticama iz močvare

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #820 : 11. Lipanj, 2015., 10:38 »
@Kveki

Iz moje perspektive, da. Izuzev Bethesda igara koje zbilja ne podnosim, Souls / Divinity u kontekstu gameplaya nude mnogo više dubine i opcija i u kontekstu RPG žanra, mnogo su zaokruženije igre.
Naravno, Witcher ima taj fantastičan svijet, priču, likove te zbilja impresivnu audio-vizualnu prezentaciju, no sve je nekako podređeno tome. Kod ocjenjivanja igara, uvijek gledam onu gameplay srž, kičmu igre, a tu mi Witcher s trećim nastavkom nije dovoljno napredovao. Igra je na momente više akcijska avantura, nego li pravi RPG.

Al' to su nijanse. Neosporivo je da je igra zabavna, pristupačna i da nudi jednu vrlo dobru priču za ispričati. Zbilja vrlo dobra igra vrijedna svake lipe. No da mi je nešto najbolje unutrag X godina, nije. Jednostavno nisam imao taj osjećaj nakon end creditsa.

@ck7

Do tog ogromnog drveta možeš doći samo unutar jednog bitnog questa :)
Neću ti doduše ništa spojlati.
The greatest teacher, failure is.

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #821 : 11. Lipanj, 2015., 10:49 »
Razumijem, ja, s druge strane, oduvijek nekako igram igre isključivo zbog priče, gameplay mi nikada nije bio prioritet baš, naravno da dobar gameplay pomaže, ali priča je uvijek ono što me tjera da se vratim u svijet i nastavim igrati. Pogotovo igre poput ove gdje imamo utjecaj na razvijanje radnje, jer smatram da tu leži umjetnost u igrama, ta ponuda interaktivnosti i investicije u lika koja pomaže da stvorimo sami svoju priču. Upravo ti mi ih čini posebnima u usporedbi s knjigama ili filmovima.

Zbog toga je vjerojatno, u mojim očima, igra na nešto višoj razini. :ementaler: 

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #822 : 11. Lipanj, 2015., 11:52 »
Ako je to planina na koju mislim, tamo ćeš ići na main questu

Nakon obrane Witcher Forta, Ciri će htjet ubit generala Wild Hunta koji se nalazi na toj planini sa onim vješticama iz močvare

Hvala, cijelo vrijeme odgađam main quest, ali vidim da ću sad morati malko ubrzati
Hvala i deadwalkeru
:thumbs:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #823 : 11. Lipanj, 2015., 12:42 »
EDIT: E jbga...
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2015., 13:04 doktor1 »

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #824 : 11. Lipanj, 2015., 14:03 »
Na poslu sam pa se ne stignem detaljnije osvrnuti na ovo, no ovo mi je zapelo za oko:

Dakle jedini problem je što po ovakvoj ocijeni na ovome portalu Witcher spada u nazovimo to osrednje RPG igre (usporedba s ocjenama sličnih naslova izdanih u zadnjih par godina) , a svakako smatram da zaslužuje biti u barem top 5. Eto toliko od mene i mojim problemom oko recenzije :piva:

Ako je tebi igra iz 85+ ocjene "osrednja", onda zbilja ne znam :))))

Nije al nasprem igara koje su dobile 90 ili vise jeste,necu pametovati sta je kome bolje Skyrim ili Witcher, DS ili Skyrim svatko ima svoj ukus,nazalost zivimo u vrijeme kad je ocjena bitinija od samoga iskustva igranja a  igre kao i glazba su personal experience i nitko ih bas na identican nacin ne dozivi.
Problem je ovdje previse ste na tehnikalije isli i smanjili ocjenu,igra ima ono nesto sto rijetko koja igra ima a to je "dusu" bar iz moga iskustva samo to i fantasticna prica za RPG su meni dovoljni za 90 i vise ocjenu.
A sto se tice tehnickih problema fixaju se poprilicno brzo i u 102 sata igranja imao sam 4 crasha i nula game breaking bugova.
A koliko sam vidio recenzija je radjena na PS4,ovakva igra se treba na PCu recenzirati za potpuni dozivljaj.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9