HCL.HR

The Witcher 3: Wild Hunt

  • 1670 Odgovora
  • 466765 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #960 : 23. Kolovoz, 2015., 14:46 »
U stvari sve ovo pišem da bi postavio pitanje - da li netko zna gdje bi se mogle kupiti knjige ili eventualno link na pdf?

Knjige nažalost nemožeš kupiti u RH, niti ih posuditi u nijednoj knjižnici, barem u Zagrebu. Možeš ih eventualno naručit preko interneta.
Imaš link za pdf u PM-u :thumbs:

A za sve one koji žele pročitati Witcher štivo, ovim redosljedom bi trebali krenuti u čitanje.

Citat:
The Last Wish (Written in 1993, Translated in 2007)
The Sword of Destiny (Written in 1992 — but chronologically takes place after the first anthology — Translated in 2015)
The Blood of Elves (Written in 1994, Translated in 2009)
Times of Contempt (Written in 1995, Translated in 2013)
Baptism of Fire (Written in 1996, Translated in 2014)
The Tower of the Swallow
The Lady of the Lake

Zadnje dvije navedene se mogu mimo ovog redosljeda bilo kada pročitat, nema spojlera.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #961 : 23. Kolovoz, 2015., 15:19 »

Zadnje dvije navedene se mogu mimo ovog redosljeda bilo kada pročitat, nema spojlera.

Kako mislis mogu se procitati bilo kada? Sve idu kronoloskim redosljedom i nema smisla citati bilo kojim drugim rasporedom.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #962 : 23. Kolovoz, 2015., 15:26 »
Mogu bilo kada u smislu da ne otkrivaju skoro ništa bitno u svezi sa ostalim knjigama. Ajde, prvo bi se The Last Wish trebao pročitat bez obrzira na druge knjige.
Ako ćemo biti baš jako precizni onda je ovo pravilan redosljed

1. Last Wish
2. Sword of Destiny
3. Blood of elves
4. Time of Contempt
5. Baptism of Fire
6. Tower of Swallows
7. Lady of The Lake

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #963 : 28. Kolovoz, 2015., 06:10 »



*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #964 : 28. Kolovoz, 2015., 07:43 »
Kad uopće točno izlaze obje ekspanzije? Ja ih planiram ubosti, no čekam neki popust. Sada su 24,99$

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #965 : 28. Kolovoz, 2015., 08:13 »
Kad uopće točno izlaze obje ekspanzije? Ja ih planiram ubosti, no čekam neki popust. Sada su 24,99$

Hearts of Stone is expected to release in October 2015, and Blood and Wine is expected to release in early 2016

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #966 : 28. Kolovoz, 2015., 08:14 »
A onda ću vjerojatno ga uzet ili početkom 2016 ili za Božić. Sada ima dosta igara koje još trebam odigrati/kupiti, a ne želim pljunuti lovu i čekati pola godine (ili duže).

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #967 : 04. Rujan, 2015., 18:01 »
Nije mi se dalo čekat... Uzeo sam DLC pack i sad mi lijepo odbrojava još 59 dana nekoliko sati, minuta i sekundi...

Eto, ako ništa drugo imam brojač za utjehu.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #968 : 05. Rujan, 2015., 08:19 »
:thumbs:

Ja ću ga na plati piknut :)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #969 : 05. Rujan, 2015., 09:07 »
E3 2014 gameplay osvjetljnje/draw distance
http://youtu.be/RgC2ugwy3kU
Močvara:
http://youtu.be/cvi6SQkwhtQ

I ljudi iz CDPRa su se obratili tvorcu modifikacije i rekli da će mu pomoć da to realizira iako su trenutno zauzeti sa ekspanzijom...
Ostali problemi su šta ne funkcioniraju sunshafts efekti te ambient occlusion...
« Zadnja izmjena: 05. Rujan, 2015., 09:12 doktor1 »

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #970 : 07. Rujan, 2015., 13:07 »
Iako je prošlo skoro pa dva mjeseca od mog završetka main story questa ali i od skorog kompletiranja igre tek sad ću napisati neke ukupne dojmove, mislio sam sklepat recu i ubacit u adekvatnu temu ali ipak ću ovdje uz trud da post bude što kraći.

U Wild Hunt sam utukao 135 sati i završio sam trenutno s likom na 36 lvl. (ostalo mi je sveukupno 8 ili 9 upitnika na mapi, cat armor i 3 failana questa ali i činjenica da sam Gwent igrao sveukupno 15 minuta)
Kad se uzme u obzir mala minutaža Gwenta i questova vezanih uz njega mogao samo komotno nabit i preko 150h i što se tiče trajanja CD Projekt RED je itekako ispunio obećano.
Sama igra izgleda odlično, u pokretu čak i puno bolje nego na slikama. Onaj downgrade nije ništa zasmetao, dapače na taj način su omogućili da još više igrača upozna ovaj RPG.
Optimizacija je odlična. Od prve verzije pa do one aktualne igra se izvodi glatko na 60FPS rijetko kada padajući ispod te linije. (naravno igrao sam na PC-u)
Efekti promjene vremena, vatre, signova i ostalih stvari su predivni, ali najviše zakon su zapravo glatke animacije dekapitacije i ostalih finishing poteza.
Zvuk i glazba su iznimno kvalitetni. Znao sam se uhvatiti na poslu kako mi u glavi "svira" glazba iz Witchera ili kako fućkam dio neke melodije iz igre. :ementaler:

Bugovi: Što se tiče bugova imao sam sreće. Nisam naletio niti na jedan quest breaking bug (iako je bilo takvih prijavljenih na Steamu)
Naletio sam na par bugova vezanih za modele NPC-eva i naravno Roachovo glupiranje (zapinjanje u zidovima itd) i takve su me stvari više nasmijale nego mi ubile imerzivnost.
S druge strane ono što se ne može nazvati bugom nego više-manje nemarnim kodiranjem je blesava činjenica da kada Geralt dođe u blizinu nekog monstera (agro) automatski vadi mač i gubi mogućnost skakanja. U većini slučajeva to nije bio nikakav problem ali nekoliko puta u swamp području mi je taman Geralt pao u neku rupu dok je u blizini nekakav nekker koji me uopće ni ne vidi ali Glupi geralt ima mač i ne može više iz rupe. Ništa drugo nisam mogao nego loadati starije pozicije. Dogodilo se samo par puta ali je osjećaj bio vrlo - debilan.

Gameplay je zapravo spoj najboljih stvari iz predhodnih naslova, prilagođen open world sistemu. Kao takav i uzimajući u obzir cijeli asortiman kojim raspolaže Geralt gameplay je većinu vremena dinamičan, zabavan i itekako upotrebljiv samo moram priznati da na duge staze pomalo dosadi mlatiti neke beštije na isti način. Al opet realno koja mehanika ne dosadi bar malo nakon 100 ili 200 sati u igri ? Tko je upoznat s ranijim nastavcima komotno može igrati i na hard težini.
RPG dio je odlično razrađen i puno vremena će se potrošiti prčkajući po inventoriju na čitanje, mozganje šta obuć i na samo craftanje opreme, potiona itd. Visok lvl cap uz brojne Geraltove sposobnosti.

Što se tiče glavnog questa on se može učiniti pomalo tupim i banalnim (konstantna potraga za jednom, skoro pa neuhvatljivom osobom) al ono što u W3 priču čini zanimljivom je grananje tog questa na velik broj manjih (i puno zanimljivijih) questova koji su povezani s glavnom pričom. Uglavnom, potraga vas neprestano gura dalje da bi na kraju došla do fino zaokružene cjeline i kraja sveukupne Geraltove pustolovine.
Neki povratnički likovi su opet tu i rulaju a neki novi poput Dudua ili Djikstre će definitvno ostat upamćeni. Gluma je na zavidnoj razini a dinamična kamera tijekom razgovora (neki su dugi pa se igrač komotno može zavaliti i slušati i po desetak minuta) daje dojam skoro pa filmskog ostvarenja tijekom dijaloga.
Igrao sam sa importanim sejvovima iz jedinice i dvojke i nastavak nekih mojih odluka me iznenadio i ta funkcija posljedica mi se sviđa iako sam dojma da su najbitnije odluke u W3 svedene na cut scene na završetku igre. Htio bih više karakternih odluka koje imaju impakt na gameplay dok igramo. (poput barunova questa)
Teško je u ovako velikom svijetu postići raznovrsnost no CD je i ovdje uspio. Rijetko koji lik ili rijetko koja kuća izgledaju isto i rijetko kada ćemo naletiti na neki glas koji smo čuli negdje ranije kod nekog drugog lika.

Također, tim zaslužuje veliki plus u svom obliku isprike za odgodu i bugove na launchu. 16 besplatnih DLC paketa kojima je dodano sve i svašta, zaslužuju ništa drugo nego kapu dolje za trud. Općenito, posveta sitnicama i detaljima te trud oko njih zaslužuju svaku pohvalu.
Mrvicu sam razočaran zadnjim boss fajtom i općenito Wild Huntom (tko su na kraju i što predstavljaju), ali to sam ja, jbg.
Gwent je igra sama za sebe i bez obzira što sam ga tako malo igrao odlično je realiziran i dobro dođe kao nekakav odmor od klanja, istraživanja itd
Kad se sve sagleda ovako kada se nekako sve slegne, W3 je igretina. Ne bih sad išao tako daleko i stavljao ga u top 5 naslova svih vremena (meni je osobno GOTY 2015) ali komotno bi se mogao ugurati među top 3 RPG-a u zadnjih 5 ili 10 godina.

Nažalost ima svojih sitnica i mušica. Koje to baš i jesu, sitnice i ne treba im se previše gledati u zube jer su rijetke a i dev tim se definitivno potrudio ispraviti ih.
Na pamet mi trenutno pada kamera koja u interijerima ponekad zna "popizdit" i zbog nje borba u zatvorenim prostorima zna biti nespretna. 

Na kraju Witcher 3: The Wild Hunt je igretina koju je kako kaže Angry Joe esencijalno posjedovati a ako ne to, onda svatko tko se imalo smatra gamerom bi ju trebao preći ili barem isprobati. Osobno jedva čekam ekspanzije a zatim potpuno novi prelazak na težoj razini.
Iskreno nije za 10. Osobno ne postoji savršena igra, ali kao jedno ogromno SP iskustvo W3 je prokleto blizu toga, prokleto blizu. 
Od mene : 9.5/10 i GOTY nagrada.

p.s. da post stvarno ne bude predug u idućem postu ću nabaciti još pokoju slikicu iz Geraltove pustolovine uz ispriku uredništvu na dabl postu.

:piva:
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2015., 13:11 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #971 : 07. Rujan, 2015., 13:17 »




















:piva:
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2015., 13:29 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #972 : 07. Rujan, 2015., 15:17 »
Opa lijepih SSova ima,ja odradujem Phantom Pain pa cu da zavrsim drugi prelazak,onda cekamo expanzije :piva:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #973 : 07. Rujan, 2015., 15:42 »
@MaliMicek
Igro si sa Sharpening na High?
Užasno mi tako igra izgleda...
U user.ini datoteci se samo stavi TextureMipBias=-1 i dobije se bolja prezentacija bez prejerane oštrine...
No svakom njegovo...
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2015., 15:44 doktor1 »

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #974 : 07. Rujan, 2015., 15:47 »
Jep skroz na high

i ja sam u user.ini datoteci malo dizao određene vrijednosti

meni je tak bilo čist okej, kak i veliš svakom njegovo ;)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9