HCL.HR

ZombiU

  • 50 Odgovora
  • 26490 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #15 : 19. Studeni, 2012., 16:52 »
Očito je dosta usera i recenzenta pooštrilo svoje kriterije, pa nisu više toliko blagonakloni poluzavršenim proizvodima.

Koliko vidim po ovim recenzijama, nije problem "poluzavršenost"... da se tako klasificira simptomi bi bili neki drugi. Bugovi, tehnički problemi, nedostatak nekih featurea možda. A ovdje, oni koji igru kritiziraju, spominju više sporost gameplaya, pretjerano korištenje tog cricket bata, malu raznolikost zombija, priču itd. A to su sve stvari koje su dosta podložne subjektivnom doživljaju. Zato su razlike u ocjenama takve.

Izašlo je inače još recenzija, igra trenutno drži 71 na Metacriticu - http://www.metacritic.com/game/wii-u/zombiu/critic-reviews

Od nekih poznatijih medija koje još nismo spominjali u temi, Gameinformer igru nikako ne preporuča uz ocjenu 50/100, a Polygon i Destructoid su zadovoljni s ocjenom 80/100.

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #16 : 27. Studeni, 2012., 16:10 »
Nova epizoda - In The Eye of ZombiU
ZombiU - In The Eye of ZombiU - Episode 4 [UK]

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #17 : 10. Prosinac, 2012., 19:38 »
Napokon prešao i odrecenzirao New Super Mario Bros. U (uskoro čitate recu), pa rekoh da idem kupit ZombiU na eShopu, pustit da se skida preko dana i krenut to igrat kasnije... čak sam aktiviranjem Nintendo Network Premiuma dobio 5GBP popusta na igru... aaaaliii ništa od toga. Ne znam ako ste čuli, ali zbog nekih malo rigoroznih zakona u Njemačkoj eShop na Wii U zabranjuje pregled i kupnju sadržaja označenih s 18+ oznakom tijekom dana. Da, tijekom dana. Čuo sam za ovo i prije, ali mislio sam da se mene ne tiče jer očito imam više od 18 godina, što sam i naveo pri kreaciji Nintendo Network ID-a. Ali ne, tiče se i mene i svih ostalih - jednostavno ne možeš kupiti ZombiU i slične 18+ igre sve do 11 sati navečer. Ili možda 10 sati navečer, moram provjeriti još.

23 sata ej! Do tada trebam čekat, pustit da se igra skine preko noći i sutra eventualno igrat. Jako, jako loše riješenje.

EDIT: Dobro, nije mi dugo trebalo. Našao način da se to mimoiđe. Jednostavno u postavkama Nintendo Network ID-a promijeniti vremensku zonu - to se može bez problema mijenjati. Samo je dodatna tlaka to podešavati, a i ograničen je raspon zona koje možeš promijeniti za neku regiju (a regija je fiksna) pa ovako iz glave bi rekao da i dalje postoji period od kojih tri-četiri sata u danu kada nema pomoći i kada jednostavno moraš čekati da bi mogao pristupiti nekom sadržaju.

Inače, ZombiU ima 5741MB, što znači da ga sutra vjerojatno krećem igrati. I da, poradi tog Nintendo Network Premiuma platio sam ga "samo" 49.99 GPB, umjesto 54.99 GPB.
« Zadnja izmjena: 10. Prosinac, 2012., 20:21 Ementaler »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: ZombiU
« Odgovori #18 : 11. Prosinac, 2012., 09:38 »
Napokon prešao i odrecenzirao New Super Mario Bros. U (uskoro čitate recu), pa rekoh da idem kupit ZombiU na eShopu, pustit da se skida preko dana i krenut to igrat kasnije... čak sam aktiviranjem Nintendo Network Premiuma dobio 5GBP popusta na igru... aaaaliii ništa od toga. Ne znam ako ste čuli, ali zbog nekih malo rigoroznih zakona u Njemačkoj eShop na Wii U zabranjuje pregled i kupnju sadržaja označenih s 18+ oznakom tijekom dana. Da, tijekom dana. Čuo sam za ovo i prije, ali mislio sam da se mene ne tiče jer očito imam više od 18 godina, što sam i naveo pri kreaciji Nintendo Network ID-a. Ali ne, tiče se i mene i svih ostalih - jednostavno ne možeš kupiti ZombiU i slične 18+ igre sve do 11 sati navečer. Ili možda 10 sati navečer, moram provjeriti još.

23 sata ej! Do tada trebam čekat, pustit da se igra skine preko noći i sutra eventualno igrat. Jako, jako loše riješenje.

EDIT: Dobro, nije mi dugo trebalo. Našao način da se to mimoiđe. Jednostavno u postavkama Nintendo Network ID-a promijeniti vremensku zonu - to se može bez problema mijenjati. Samo je dodatna tlaka to podešavati, a i ograničen je raspon zona koje možeš promijeniti za neku regiju (a regija je fiksna) pa ovako iz glave bi rekao da i dalje postoji period od kojih tri-četiri sata u danu kada nema pomoći i kada jednostavno moraš čekati da bi mogao pristupiti nekom sadržaju.

Inače, ZombiU ima 5741MB, što znači da ga sutra vjerojatno krećem igrati. I da, poradi tog Nintendo Network Premiuma platio sam ga "samo" 49.99 GPB, umjesto 54.99 GPB.

Bome masno kostaju igre, kao i za 3ds! (opet u € jeftinije nego u funtama)
Btw ova vjest je posvuda po netu, ovo za nedostupnost 18+ igara, navodno zbog nekog zakona u Njemackoj mora ispastat cijeli svijet, pretpostavljam da ce to sredit s vremenom...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #19 : 11. Prosinac, 2012., 09:41 »
Ne ne, nije to na razini cijelog svijeta, nego "samo" na razini cijele Europe. Stvar je u tome da je Nintendo of Europe sa sjedištem u Njemačkoj gdje ne žele probleme sa zakonom koji nalaže da se 18+ stvari smiju pregledavati samo nakon tih 23 sata navečer. Da vam stavi stvari u perspektivu malo, to znači da imaš samo nekih 4 sata "fore" da kupiš neku 18+ igru na eShopu svaki dan... osim ako se ne zajebavaš s mijenjanjem vremenskih zona itd.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #20 : 13. Prosinac, 2012., 09:05 »
Evo nakon prvih četiri sata uz igru, mogu reći da sam poprilično zadovoljan. Iako zna biti malo iritantno vraćati se stalno po istim lokacijama kada umreš, to te samo uči da igraš igru opreznije i ne dopuštaš si greške. Sve je zajedno vrlo atmosferično, a tome pomaže i ta okrenutost prema hardcore survivalu... ta činjenica da nemaš puno metaka, da nemaš puno health packova, da trebaš pažljivo pregledavati lokacije i tražiti takve stvari. Sve to zajedno te čini dodatno opreznijim pa kroz igru nikad ne sprintaš (iako možeš sprintat), nego onako - polako ideš, zaviruješ iza uglova itd.

Grafika je inače vrlo dobra, nije to neki next-gen i mislim da Wii U može i znatno više od toga, ali sve zapravo izgleda kao jedna kvalitetna current-gen igra. Pogotovo dobro izgledaju razne lokacije koje redovito imaju dosta detalja u okolini. A tehnički - tu su vrlo kvalitetni efekti osvjetljenja i dobro postavljene teksture i normal mape, čak me par puta zbog tog osvjetljenja igra posjetila na Frostbite 2 i Battlefield 3. S druge strane, modeli likova, bilo glavnih likova ili zombija baš i ne izgledaju najbolje, tu se definitivno moglo malo više detalja nabacati. Ali sve u svemu, grafički igra izgleda vrlo dobro za sada.

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #21 : 13. Prosinac, 2012., 14:08 »
Jedva čekam video recu ZombiU - a.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #22 : 18. Prosinac, 2012., 00:25 »
Jedna interesantna mala glupost mi se desila u igri upravo. Znači, svaki put kad te zombiji sčepaju umreš i, budući da te ugrizu i zaraze, taj tvoj lik postane zombij. Respawnaš se onda kao drugi lik, novi survivor, i tako igraš dalje. Kada odeš tamo gdje je tvoj zadnji lik umro, vidiš ga kao zombija, ubiješ ga i pokupiš stvari koje ima u torbi.

To je okej. Ali što kada umreš "prirodnom smrću"? Pod time mislim na pad s visine. Meni se desilo da sam neki mali skok krivo procjenio i pljusnuo na zemlju. Naravno, umro sam, respawnao se kao novi survivor naravno i krenuo opet tamo gdje sam s prošlim survivorom stao. Dođem tamo i nađem da je moj prošli survivor sada zombij? Što ne bi bilo čudno da nije umro prirodnom smrću...

Uglavnom, nema logike. Isto kao ni to respawnanje kao drugi survivor. Ima igra neke jako dobre ideje, vrlo je atmosferična, izazovna i napeta... Ali ima i dosta takvih nelogičnosti.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: ZombiU
« Odgovori #23 : 18. Prosinac, 2012., 17:05 »
Jedna interesantna mala glupost mi se desila u igri upravo. Znači, svaki put kad te zombiji sčepaju umreš i, budući da te ugrizu i zaraze, taj tvoj lik postane zombij. Respawnaš se onda kao drugi lik, novi survivor, i tako igraš dalje. Kada odeš tamo gdje je tvoj zadnji lik umro, vidiš ga kao zombija, ubiješ ga i pokupiš stvari koje ima u torbi.

To je okej. Ali što kada umreš "prirodnom smrću"? Pod time mislim na pad s visine. Meni se desilo da sam neki mali skok krivo procjenio i pljusnuo na zemlju. Naravno, umro sam, respawnao se kao novi survivor naravno i krenuo opet tamo gdje sam s prošlim survivorom stao. Dođem tamo i nađem da je moj prošli survivor sada zombij? Što ne bi bilo čudno da nije umro prirodnom smrću...

Uglavnom, nema logike. Isto kao ni to respawnanje kao drugi survivor. Ima igra neke jako dobre ideje, vrlo je atmosferična, izazovna i napeta... Ali ima i dosta takvih nelogičnosti.

Zombi=hodajuci mrtvac:ementaler:
neko ga gricnu i ''ozivio''.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #24 : 18. Prosinac, 2012., 17:26 »
ma riješio sam sve ostale zombije tamo pa ga nije tko imao gricnut :) Ali da, u principu možeš sam smisliti opravdanja za takve nekakve nelogičnosti u igri. Ali trebala bi igra sama po sebi poslužiti opravdanja.. kroz priču, kroz dizajn itd.

Odg: ZombiU
« Odgovori #25 : 21. Prosinac, 2012., 09:12 »
Ha čuj, imaš dvije glavne "teorije zombifikacije" u žanru, jedna je da se postaje samo ugrizom/ogrebotinom i nikako drugačije, druga je da su svi ionako zaraženi te se automatski postaje zombi nakon smrti (čak i nakon prirodne), a ugriz ti samo ubrza umiranje :) Ovo posljednje ti je recimo primijenjeno u Walking Dead seriji/stripu, a izgleda da je i u ZombiU ako odlučiš da se ne radi o bugu nego o feature-u :)

E strašno me zanima igra, al mi je blesasto potrošiti tolike novce na Wii U (pa nije baš ni jeftin kako se pričalo...) za jednu igru, klasične Nintendo igre me ne zanimaju (Mario & Co, Wii sports i štogod), a ostalo ionako igram na PC-u i PS3-u. Mislim da ću prije investicije u konzolu pričekati da ih se skupi još par zanimljivih (Aliens: Colonial Marines pada na pamet) koje na zanimljiv koriste novi touchscreen gamepad..

Do tada, postajte još malo o ZombieU, da malo pasemo okice :)


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #26 : 21. Prosinac, 2012., 09:32 »
Ha čuj, imaš dvije glavne "teorije zombifikacije" u žanru, jedna je da se postaje samo ugrizom/ogrebotinom i nikako drugačije, druga je da su svi ionako zaraženi te se automatski postaje zombi nakon smrti (čak i nakon prirodne), a ugriz ti samo ubrza umiranje :) Ovo posljednje ti je recimo primijenjeno u Walking Dead seriji/stripu, a izgleda da je i u ZombiU ako odlučiš da se ne radi o bugu nego o feature-u :)

E strašno me zanima igra, al mi je blesasto potrošiti tolike novce na Wii U (pa nije baš ni jeftin kako se pričalo...) za jednu igru, klasične Nintendo igre me ne zanimaju (Mario & Co, Wii sports i štogod), a ostalo ionako igram na PC-u i PS3-u. Mislim da ću prije investicije u konzolu pričekati da ih se skupi još par zanimljivih (Aliens: Colonial Marines pada na pamet) koje na zanimljiv koriste novi touchscreen gamepad..

Do tada, postajte još malo o ZombieU, da malo pasemo okice :)

Pisat će se još o ZombiU ne brini :). Snimio ja i jedan gameplay video koji je mogao i danas ići online, ali ... ispalo da nema zvuka :)

Spojio ja glupan slušalice u GamePad kod snimanja, htio igrat malo sa slušalicama, stavio da zvuk ide samo na slušalice i naravno - zvuk nije prolazio kroz hardver za snimanje i na kraju imam gameplay s videom i bez zvuka. Snimim uskoro još malo gameplaya pa nabacim i to na YouTube.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: ZombiU
« Odgovori #27 : 30. Prosinac, 2012., 10:54 »
Okej, ovo je loše. Čini se da igra ima nekoliko game-breaking glitcheva. Ne želim vam spoilati priču pa ću samo reći da nakon što sam preko 10 sati utukao u igru, više ne mogu ništa neko lurkati po svijetu i raditi ništa. Jednostavno se igra u jednom trenutku zblesirala i ne pokreće se trigger za sljedeću misiju, ne pojavljuje se sljedeći objective. A rješenja za ovo nema - jednostavno treba izbrisati save i ponovno počet igrati od početka i nadati se da nećeš opet naletjeti na istu stvar nakon što opet utučeš 10 sati igrajući istu igru.

Istraživao sam malo i po raznim forumima, uključujući naravno službene Ubisoftove, mnogi ljudi prijavljuju isti problem... i to ne samo taj problem, nego i slične game-breaking probleme u ranijim dijelovima igre. Prema nekim izjavama Ubisoft supporta, navodno se istražuje problem i radi na nekakvom patchu, ali zapravo nisam dobio dojam da se aktivno radi na popravljanju toga - nisam naletio do sada na neku čvrstu izjavu iz Ubisofta da su razumjeli da problem postoji, da shvaćaju da je ozbiljan i da užurbano rade na patchu.

EDIT: I da, u međuvremenu mi se još jednom desilo da padnem s visine i umrem tako - i kad sam se vratio do mjesta smrti s novim survivorom bio je samo mrtav na podu, nije bio zombij - pa eto, barem to ima neke logike :ementaler:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: ZombiU
« Odgovori #28 : 30. Prosinac, 2012., 12:09 »
Po tom pitanju Ubisoft je najgora kompanija na svijetu. :wildboy:

Odg: ZombiU
« Odgovori #29 : 30. Prosinac, 2012., 13:10 »
Šteta, mogu mislit koliko je frustrirajuće kada ti se to dogodi daleko u priči ili pred sam kraj igre (a vidim da se i to ljudima događa). Pogotovo u ovakvom tipu igre. Strpljen - spašen, pričekat ću Aliens C. Marines i još par patcheva za ZombiU a i konzoli treba isto par updateova koliko vidim.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9