HCL.HR

Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...

  • 3988 Odgovora
  • 407343 Hitova
*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3690 : 01. Listopad, 2012., 13:57 »
stara avril <33334567

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3691 : 07. Listopad, 2012., 18:53 »
Slušao sam dosta toga dobrog u zadnje vrijeme pae. Neću ništa posebno pisati o albumima jer mislim da ih je većina vas već prošla, pa ću samo dojmove nabacat. :wildboy:





Rula. Prvi mi je možda mrvicu bolji od drugog, ali čisto jer su mi neke pjesme više ušle u uho. Baš onako, oba albuma su odlična.



A ono.. kul za poslušat i ubit 2-3 dana muzičkog vremena, ali u principu dosta dosadno mi bilo iako ima obečavajući zvuk. Baš je nakraju nekako meh mi.



Slatka Grimes :( Dosta sam bio NAVUČEN na album, jedno vrijeme sam ga samo želio slušati. Sad kad me malo prošao hype u principu mi i nema toliko keči pjesama ili nešto, ali u principu sam vrlo zadovoljan. Rula :3



Frank Ocean - Channel Orange

Kako s lakoćom 10/10 :( Savršen, al savršen album. Rula kako ton albuma ide od nekakvog nostalgičnog početka te veze do melankoničnog tona kraja. Baš onako finese u melodijama i tematici i čitavoj radnji albuma. Rula beskonačno ugl.



Lykki Li - Wounded Rhymes

<333333 Prvo me điz navukao na jednu pjesmu, skinuo album i skužio u principu da ima dosta baš boljih pjesama od I follow rivers. Ne znam, odgovaraju mi te nordijske indie pop djevojke.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3692 : 07. Listopad, 2012., 21:45 »
sad sam iz znatiželje posluša par pisama s ovog albuma franka oceana.
koji užaš. :hihi: mislim cijeli taj rnb mi je nevjerojatno ljigav. taj LIJENI zvuk.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3693 : 07. Listopad, 2012., 23:07 »
Dobro, opće je poznato da je tvoj pederski ukus neuračunljiv kod ocjenjivanja kvalitetne glazbe. :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3694 : 09. Listopad, 2012., 17:45 »


Ty Segall - Twins
Sempl: You're The Doctor


Hiperprodukcija albuma. Već treći Ty Segall album ove godine.
Ali ovakvu hiperprodukciju podržavam.
Frajer konstantno izbacuje odličan garage rock.
Nastavlja negdje gdje je Jay Reatard završio. NE MRTAV LOL.

Ništa preduboko ili kompleksno, ali zabavno i keči uz dosta stila pa me zapravo iznenađuje koliko je lik nepoznat.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3695 : 11. Listopad, 2012., 12:35 »
Nisi.  :hiha2:



Fid Mella - Tatas Plottn
Sample: Ha Ha Ha Ha (nije sa Tatas Plottn, al ne nalazim ništa na yt)

Solidan hip hop. Doduše, sumnjam da itko ovdje sluša ovako nešto.
Albume producenata. Ilitiga samo beatove.  :hiha:
Zanimljivi semplovi, al malo fali neke... individualnosti, ne znam. Malo rendom.
Manje OBLACI od Apollo Browna, više hip hopa od Mr. Scruffa... možda otprilike kao RJD2?
Nezz/10.




Ondatrópica - Ondatrópica
Sample: Tiene Sabor, Tiene Sazón

Op.
Inače ne stavljam latino i slične albume ovdje jer ono... zapravo, ne znam zašto, ionako nitko ne sluša to što stavim.  :hiha:
Ali ovo rula.
Možda malo predugačko, ali interesantno je.
Ima mješavine salse, bossa nove, jazza, funka, pa čak i hip hopa i slično. Iako još uvijek nisam siguran što mislim o tim trakama.
I kaver bossuje. Nova.  :hiha2:  :hiha:




Mr. Oizo - STADE3
Sample: Textes

Electro house hop?  :hiha2:
Ne znam točno kud bih strpao ovo.
Dosta je phun, al u principu meh.
Nisam fan produkcije i dosta je neuredno nekako. I tu je i tamo i nema kohezije ni identiteta.
Ali ajde, besplatan EP pa neću previše bičati. Jer inače kupujem svu glazbu.  :hiha:

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3696 : 11. Listopad, 2012., 12:57 »
Jel ti toliko dosadno? :hiha:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3697 : 11. Listopad, 2012., 13:06 »
Sori mister "ja nemam deset minuta".

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3698 : 11. Listopad, 2012., 13:29 »
Ma ne mislim na pisanje već na slušanje tih stvari. Kako dođeš do toga da skineš Fid Mella - Tatas Plottn?  :wildboy: Mislim te riječi uopće ništane znače. Zašto si baš to skinuo?

Kaver je zanimljiv doduše, pari druga perspektiva king crimsonovog the house of the crimson king  :hiha:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3699 : 11. Listopad, 2012., 14:05 »
Naletim na forčenu, rendom blogovima ili nešto.
Zašto ne bih skinuo? ;(

Al da, to i je poanta kavera.
Ima čak i jedan (koji sam zasad uočio) king krimson sempl. :hiha:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3700 : 15. Listopad, 2012., 18:49 »


što je ovo jebote.
nit znaju svirat niti ovaj ima glasa. piva ko krepana kokoš.
ko da se skupila ekipa iz kvarta i iz zajebancije snimila na kazetofon album u garaži.
baš bučno i mučno. uši me bole.
par solidnih pisama, ovo ostalo smeće.



ima možda jedna ili dvije pjesme što su rendom bezveze, al je dobra stvar što sve lošosti albuma zasjenjuje super interpretacija. savršeno odsvirano, naravno. i otpjevano.
i pri kraju je malo dubstepa u jednoj stvari, al dobro. ostalo je jako dobro ili super. sve u svemu, šov.

Panic Station
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Storm

  • *
  • 93
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3701 : 26. Listopad, 2012., 17:38 »
Lykki Li - Wounded Rhymes
<3




Ok album, sjeda na prvo slušanje i baš mi paše uz ovo pomalo uspavljujuće i lijeno jesensko vrijeme.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3702 : 22. Studeni, 2012., 21:21 »


Captain Beefheart & his Magic Band - Safe as Milk

avantgardni blues. :hiha: da, vidi se da je ovo jako utjecalo na rad toma waitsa.
inače, jebenica. po glasu i načinu pjevanja imam dojam ko da tip izgleda ko neki zločesti klaun koji zbija čudne šale.
i općenito, nešto neobično jako. al nije teško za uho koliko izgleda. sviđaju mi se složni bek vokali kad pjevaju i promjene zvuka. svaka promjena ima super melodijicu.
19 pjesama ima i zadnjih 4-5 su malo čudne za razliku od poprilično "konkretnih" početnih. al svejedno, vrhunski.



The Beatles - The Beatles (White Album)

isuse. ovo sranje je izvan ovog svijeta. :wildboy:
mislim da je ovo daleko najbolji album koji sam čuo u životu. 30 pjesama, 30 remek-djela.
genijalan je tim više što je masu pjesama napravljeno ko neznam, neka zajebancija? a ponovo je umjetnost na najviše. :hiha:
i to nije neki sad konceptualni album, nego su nabacane rendom 30 pjesama svakakvih tipova. od pop pjesmuljaka, bluz standarda do kompleksnih stvari s 5-6 promjena melodije.
e i te promjene su neznam, savršene. neočekivane. kao, ko bi se toga sjetio? ide pjesma i onda nagli zaokret na još genijalniji put.
realno, najbolji glasovi ikad. pojedinačno ih je užitak slušati, a kad se spoje tek onda je to nešto savršeno. + aranžmani su isto izvanserijski.
još kad zapališ koji cvit ;) i pustiš ovo...
ja neznam što im je bilo u glavama kad su ovo radili. mislim, nikad se nisam ovoliko divio nečemu. :hihi:
11/10
:wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3703 : 22. Studeni, 2012., 22:42 »
Ja sam šokiran da ih već nisi popljuvao.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3704 : 23. Studeni, 2012., 13:54 »

The Beatles - The Beatles (White Album)

isuse. ovo sranje je izvan ovog svijeta. :wildboy:
mislim da je ovo daleko najbolji album koji sam čuo u životu. 30 pjesama, 30 remek-djela.
genijalan je tim više što je masu pjesama napravljeno ko neznam, neka zajebancija? a ponovo je umjetnost na najviše. :hiha:
i to nije neki sad konceptualni album, nego su nabacane rendom 30 pjesama svakakvih tipova. od pop pjesmuljaka, bluz standarda do kompleksnih stvari s 5-6 promjena melodije.
e i te promjene su neznam, savršene. neočekivane. kao, ko bi se toga sjetio? ide pjesma i onda nagli zaokret na još genijalniji put.
realno, najbolji glasovi ikad. pojedinačno ih je užitak slušati, a kad se spoje tek onda je to nešto savršeno. + aranžmani su isto izvanserijski.
još kad zapališ koji cvit ;) i pustiš ovo...
ja neznam što im je bilo u glavama kad su ovo radili. mislim, nikad se nisam ovoliko divio nečemu. :hihi:
11/10
:wildboy:


Očito im je godio posjet indijskom guruu. Zanimljivo da nisu bili baš u najboljim odnosima tijekom snimanja albuma, ali kreativnost je pobjedila. Raznovrsnost pjesama je bez premca.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9