HCL.HR

Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...

  • 3988 Odgovora
  • 403404 Hitova
*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3975 : 19. Ožujak, 2015., 21:45 »

+


tonči huljić & madre badessa - panika i
tonči huljić & madre badessa - ka hashish


znam za ovaj projekt naravno, već od prvog albuma i redovito slušam svaki singl i to što iziđe.
al evo baš da idem albume poslušat.
ovo sranje je baš savršeno. tekstovi presimpatični, baš ono što MORI malog čovika savršeno sročeno u zajebanciju.
i naravno, prekeči. kako frajer s lakoćom složi neku blesavu genijalnu melodiju što ne ide iz uha, savršeno.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Kunihiko Maeda

  • *
  • 105
  • Scientists can't believe anything without proof...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3976 : 27. Ožujak, 2015., 13:11 »

High Speed Music Team Sharpnel - From the Heart (Hell Compilation) [1998]
nije cijeli album dobar, tipa zadnje stvari su dosta loše, ali zato ima niz od više savršenih stvari i to ga čini itekako vrijednim postojanja!

South Paw (Koshien Version) - najbolja stvar svih vremena?!
Idol (Aniko is Pojingu Version) - kontender za najboplju stvar svih vremena?!
Kawa no Nagare no Yau - malo jednolična i dosadna stvar ali zato to nadonkade ovi OPERA dijelovi koji su doslovno S A V R Š E N I.

i okej sad sam skužio da mi se nije bio prebacio cijeli album na mobitel <:^)

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3977 : 24. Svibanj, 2015., 19:25 »

Jim O'Rourke - Simple Songs

Nisam dugo postao u ovaj topic, a čuo sam puno super albuma, međutim ovaj je vjerojatno najbolji koji sam do sada čuo. Dakle, ozbiljan pretendent za najbolji album 2015. godine. Naravno, indie rock je žanr. Neke pjesme malo vuku na odvratni Pink Floyd, ali ne previše. Također me podsjeća na malo više pop Kurt Vile-a (ako to ima kakvog smisla). Sve u svemu, super album, ja sam oduševljen. Najbolja pjesma https://www.youtube.com/watch?v=9qA9rAaeEOs
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3978 : 24. Svibanj, 2015., 20:50 »
Neke pjesme malo vuku na odvratni Pink Floyd

Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3979 : 25. Svibanj, 2015., 08:27 »
znao sam da će netko reagirati, mada sam prije očekivao ixy-a...
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3980 : 28. Rujan, 2015., 22:51 »
rip albumi topik. dosadno mi je pa nabacim par albuma koji su mi se svidjeli u zadnje vrijeme iako nikog stvarno nije briga.



The World is a Beautiful Place & I am No Longer Afraid to Die - Harmlessness

drugi album popularnog emo benda čiji je lp debi jedan od najboljih albuma emo revivala zadnjih par godina, a zadnji ep (between bodies) jedan od najvećih flopova tipa ikad msm to sranje je neslušljivo,,
zvuk je puno čišći i produkcija 10 puta kvalitetnija od whenever, if ever i osjeti se zrelost u zvuku. pjesme su melodičnije i slojevitije, imam filing da svakim slušanjem otkrivam neku novu melodiju. teme pjesama su tipične za bend koji se zove ovako kako se zove (tugi ljubav, prihvaćanje života, T U G A===), ali pjesmama općenito nedostaje prljavost i mladost s prvog albuma. također, pjesme su ful duže i ponekad zvuče prerastegnuto, albumu nedostaje jakih singlova (ra patera dance i january 10th, 2014 su najistaknutije), ali s druge strane u moru rastegnutosti album zapravo jako dobro funkcionira kao cjelina. nedostaje mi frajer koji ima screamo dionice u pjesmama, baš se odlično ubacivao na prijašnjem albumu ;____;
album zatvaraju 2 pjesme koje zajedno traju 15ak minuta i nisu toliko grandiozne kao getting sodas s whenever... ali poprilično dobro funkcioniraju kao closeri.
kao rezime, album mi se svidio unatoč brojnim stvarima koje meni osobno ne pašu. nije u rangu debija koje je svakim slušanjem sve više osvojio mjesta u mom srcu, ali je i dalje veoma kvalitetan twinkly indie rock emo album.

8/10



Swans - Cop

u procesu postajanja istinskim /mu/ patricijem bacio sam se na diskografiju swansa i od prvih 4, avantgarde prljavih eksperimentalnih albuma, cop mi je najdraži.
izuzetno težak za slušanje, ali kad mi je sjeo album baš sam se zaljubio. mislim da im je to "najodvratniji" album, zvuk je užasno prljav i neugodan, gira se nadrogiran dere kao da će umrijeti svakog trenutka, a vrhunac albuma je 7minutna pjesma cop koja je onako 1000/10 zašto ovo prije nisam počeo slušat issbgt ušni orgazam. al stvarno, podizanje atmosfere i onda bezumno drečanje, savršeno.
ne znam mogu li išta izdvojiti kao negativno. savršeno pogođeno trajanje, vrhunski je sve odrađeno.

10/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3981 : 28. Rujan, 2015., 23:01 »
Nezz ja jedini (orginal) album sta sam imao u zivotu dobio sam kad sam bio 4 razred osnovne to je bio The Eminem Show inace moj najdrazi pjevac. :ave:

Poslje toga sprzeni cd od Ede Majke i njemacki Techno cd to je bilo oko 6 osnovne.I samo sam ta 3 slusao do 8 razreda.Onda sam poceo izlazit, cajke, itd.A internet sam tek dobio u 3. srednje tako da sam tek tada poceo koristit YouTube i od tada samo YT..Vise nikad nisam vidio ni cuo nijedan album.

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3982 : 28. Rujan, 2015., 23:45 »
Da, jer se albumi ne mogu slusat i preko youtubea.



*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3983 : 28. Rujan, 2015., 23:52 »
Nemoram slusat cjeli album, slusam samo pjesme koje mi pasu sa tog albuma...Nevidim da postoji nijedan album koji bi mi u cjelosti pasao.Pa cak ni Eminemov.

Jedini cjeli album koji sada poslusam je techno set od sat, dva... :piva:

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3984 : 29. Rujan, 2015., 08:19 »


XD

a legenda...prava junačka djela koja razgaljuju dušu i dok ih slušaš pozivaju te na DJELA!

eto, čini se da postajem taj tip što će diskreditirati svu drugu glazbu osim klasike :hiha:
šalim se...al realno...koliko sam vremena potrošija na ove rendom bendiće (ta precijenjena POP KULTURA) iz ovog topika
koji se ni po čemu ne mogu uspoređivat s ovim.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3985 : 30. Rujan, 2015., 01:30 »
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Kunihiko Maeda

  • *
  • 105
  • Scientists can't believe anything without proof...
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3986 : 02. Listopad, 2015., 19:17 »

DJ Spooky [1998] - Riddim Warfare
Dosta comfy sranje, ne znam kako se zove ta muzika ali rula.


Bob Ostertag/John Zorn/Fred Frith [1990] - Attention Span
Zorn prdi ko obično ovi dvoje drkaju trake doslovno buka na loš način sori 2art4me.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3987 : 20. Ožujak, 2016., 09:28 »


Milla Jovovich > Beatrice Portinari
10/10
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Albumi koje slušate u zadnje vrijeme, preporuke novih itd...
« Odgovori #3988 : 21. Ožujak, 2016., 19:36 »
Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium, Californication,By the Way,Blood Sex Magik i I`m With You

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9