HCL.HR

Pink Floyd

  • 11 Odgovora
  • 1255 Hitova
Pink Floyd
« : 11. Listopad, 2014., 14:37 »






- jedan od komercijalno najuspješnijih i najutjecajniijih rock bandova svih vremena
- band je osnovan u Londonu sredinom šezdesetih godina
- članovi grupe su bili Syd Barrett (gitara, vokal), Roger Waters (bas, vokal), Richard Wright (klavijature, vokal) i Nick Mason (bubnjevi); kasnije im se pridružuje David Gilmour, a Syd Barrett odlazi zbog problema s mentalnim zdravljem
- Roger Waters postaje primarni tekstopisac i konceptualni autor oko najuspješnijih albuma snimljenih tijekom 70-ih godina (The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals i The Wall)
- tijekom 80-ih godina se razilaze, a ponovo se okupljaju sredinom desetljeća bez Rogera Watersa te pod Gilmourovim vodstvom snimaju dva studijska albuma
- Richard Wright umire 2008. godine, a Gilmour i Mason nakon duge pauze ove godine objavljuju novi studijski album The Endless River za kojeg je Gilmour izjavio da će im biti i posljednji

Studijski albumi:
The Piper at the Gates of Dawn (1967)
A Saucerful of Secrets (1968)
More (1969)
Ummagumma (1969)
Atom Heart Mother (1970)
Meddle (1971)
Obscured by Clouds (1972)
The Dark Side of the Moon (1973)
Wish You Were Here (1975)
Animals (1977)
The Wall (1979)
The Final Cut (1983)
A Momentary Lapse of Reason (1987)
The Division Bell (1994)
The Endless River (2014)


*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Pink Floyd
« Odgovori #1 : 11. Listopad, 2014., 14:41 »
Hvala.

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #2 : 11. Listopad, 2014., 18:44 »
(Klikni za pregled slike.)

(Klikni za pregled slike.)

(Klikni za pregled slike.)

- jedan od komercijalno najuspješnijih i najutjecajniijih rock bandova svih vremena
- band je osnovan u Londonu sredinom šezdesetih godina
- članovi grupe su bili Syd Barrett (gitara, vokal), Roger Waters (bas, vokal), Richard Wright (klavijature, vokal) i Nick Mason (bubnjevi); kasnije im se pridružuje David Gilmour, a Syd Barrett odlazi zbog problema s mentalnim zdravljem
- Roger Waters postaje primarni tekstopisac i konceptualni autor oko najuspješnijih albuma snimljenih tijekom 70-ih godina (The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals i The Wall)
- tijekom 80-ih godina se razilaze, a ponovo se okupljaju sredinom desetljeća bez Rogera Watersa te pod Gilmourovim vodstvom snimaju dva studijska albuma
- Richard Wright umire 2008. godine, a Gilmour i Mason nakon duge pauze ove godine objavljuju novi studijski album The Endless River za kojeg je Gilmour izjavio da će im biti i posljednji

Studijski albumi:
The Piper at the Gates of Dawn (1967)
A Saucerful of Secrets (1968)
More (1969)
Ummagumma (1969)
Atom Heart Mother (1970)
Meddle (1971)
Obscured by Clouds (1972)
The Dark Side of the Moon (1973)
Wish You Were Here (1975)
Animals (1977)
The Wall (1979)
The Final Cut (1983)
A Momentary Lapse of Reason (1987)
The Division Bell (1994)
The Endless River (2014)

(Klikni za pregled slike.)

:hihi:
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #3 : 11. Listopad, 2014., 18:58 »
Što ti je smiješno i zašto citiraš cijeli post?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Pink Floyd
« Odgovori #4 : 11. Listopad, 2014., 19:27 »
Imaju zakon pjesama, al nikad se nisam odazvao izazovu da skinem čitavu diskografiju pa poslušam sve po redu. :hiha2:

Nezz, to je bend koji baš STVARA muziku. Imaju doslovno brdo kvalitetnog materijala koje uvijek izbacuju iz albuma i prenose, dorađuju,,,

Ne znam za ovaj novi album na šta će ličit, čuo sam neke kratke isječke na fejsu samo. Koliko sam upoznat, baza albuma je već davno zapravo napravljena, samo su sada odlučili to u neku cijelinu povezat i obradit.

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #5 : 11. Listopad, 2014., 20:03 »
Da, novi album je baziran na materijalu kojeg su Gilmour, Mason i Wright snimali za vrijeme rada na Division Bell albumu. Bit će uglavnom instrumentalni album.

Što se tiče njihove diskografije, odslušao sam gotovo sve albume, a najbolji mi je Wish You Were Here.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Pink Floyd
« Odgovori #6 : 11. Listopad, 2014., 22:13 »
nikoga više nije briga za pink floyd
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #7 : 11. Listopad, 2014., 22:34 »
Ukucao sam Pink Floyd u Google tražilicu i jedan od rezultata je bio YouTube link za pjesmu Wish You Were Here na koji sam kliknuo i napreskokce poslušao / čekautao pjesmu.

Iskreno, ne samo da pjesma nije dobila moj seal of approval, nego nije me čak toliko zainteresirala da uopće umočim pečat u tintu kako otisak ne bi bio blijed.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Pink Floyd
« Odgovori #8 : 11. Listopad, 2014., 22:35 »
plebino, to je pjesma na koju mačo muškarci imaju univerzalnu dozvolu plakat.

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #9 : 11. Listopad, 2014., 22:37 »
plebina?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Pink Floyd
« Odgovori #10 : 11. Listopad, 2014., 22:41 »
pleb kao primitivac jel. Al ne mislim to na negativan način, više onako radi efekta poruke. :hiha:

Odg: Pink Floyd
« Odgovori #11 : 11. Listopad, 2014., 22:45 »
Ma nema problema i da misliš na negativan način; poprilično sam primitivan.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9