HCL.HR

Nintendo 3DS XL

  • 53 Odgovora
  • 13996 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Nintendo 3DS XL
« : 22. Lipanj, 2012., 09:42 »
Putem novog Nintendo Directa, otkriven je Nintendo 3DX XL, uvećana verzija konzole o kojoj se šuškalo u posljednje vrijeme. Evo vijesti...

VIJEST: Otkriven Nintendo 3DS XL, izlazi uskoro i ima veće ekrane te bolju bateriju

Ukratko - 90% veći ekrani, nema drugog Circle Pada, 199$ i malo duže trajanje baterije. I da - u paketu s konzolom ne dolazi punjač jer Nintendo pretpostavlja da oni koji žele ovo kupiti već imaju DSi XL ili 3DS koji koriste iste punjače. Inače - Wii U će također imati isti punjač kontrolera pa će i to biti kompatibilno s novim 3DS-om, ali opet - dosta glupav potez Nintenda ako mene pitate. Punjač je ipak krucijalna stvar za konzolu.

Mišljenja? Tko kupuje?

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #1 : 22. Lipanj, 2012., 10:51 »
Ovo s punjacem ako bude je valjda najgluplji potez u povjesti!
Tu su odbili potencijalne kupce koji ga kupuju kao jedinu konzolu, ne svidja mi se ni sta nema drugi circle pad...
Ja sam naravno zainteresiran, samo cu vjerovatno uzet mjesec-dva nakon sta izadje da vidim da nema problema kao sto je DSL imao sa hinge-m, i da vidim tocno trajanje baterije.

BTW velicina ekrana se opasno priblizila viti ;)

Vidim i da je sam uredjaj mrvu kraci od dsi xl (5mm), a mrvu dublji (2mm).
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2012., 11:20 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #2 : 22. Lipanj, 2012., 13:18 »
Ma nemoguće da neće uključivati adapter, to se neće dogoditi. O čemu se kod ove izjave radi, ne znam.

Igrao sam u dućanu neki dan 3DS i mogu reći da je ekran za ovakve mogućnosti vizuala (detalja) premali. Veći ekran na 3DS-u smanjuje ograničenja što se tiče proizvodnje igara za isti; sjetimo se samo Nintendove izjave da koncept Super Mario Galaxyja, kakav je na Wii-ju, na originalnom dizajnu 3DS-a ne može funkcionirati, zbog premalog ekrana. Nintendo nade polaže da XL verzija postane dominantna.
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2012., 14:55 bombajstampa »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #3 : 28. Lipanj, 2012., 11:09 »
Nintendo nade polaže da XL verzija postane dominantna.

Ma svejedno ne vjerujem da ćemo za godinu-dvije-tri vidjeti igru koja ne funkcionira dobro na 3DS-ovu ekranu, a da ima smisla isključivo na XL-u. Tj. da je baš dizajnirana s XL-ovim ekranom na umu. Prodali su oni nekoliko milijuna 3DS konzola do sada i moraju imati obzira na te "rane" kupce.

I što nisi ti već kupio 3DS? Nekako sam imao osjećaj cijelo vrijeme da si vlasnik konzole, ne znam zašto :)

Inače - prve impresije o XL-u izašle su na net. Hvali se veći ekran za koji se usput navodi da izgleda kao da ima dozu antialiasinga, što je Nintendo potvrdio da nema. Rezolucija je naime ista kao ona na 3DS-u, a ako ste vlasnik konzole već ste mogli primjetiti da je riječ o niskoj rezoluciji koja u nekim igrama vidno pokazuje aliasing, tj. one ružne pikselaste rubove na 3D modelima. Zato sam se ja bojao da će jedan obični "upscale" rezolucije na veći ekran značiti i još vidljiviji aliasing, prividno mutniji prikaz i tome sličeno... ali čini se da ništa od toga - ekran se za sada hvali u pogledu kvalitete prikaza. Također se spominje bitna stvar - kažu da je 3D efekt zbog većeg ekrana daleko manje osjetljiv na pomicanje glave.

Nintendo je također potvrdio da su D-Pad i ostale tipke neznatno uvećane zbog većeg form-factora konzole... a i sam veći dizajn konzole bi trebao omogućiti da nakon dužih seansi ne bole ruke.

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #4 : 28. Lipanj, 2012., 11:24 »
Nintendo nade polaže da XL verzija postane dominantna.

Ma svejedno ne vjerujem da ćemo za godinu-dvije-tri vidjeti igru koja ne funkcionira dobro na 3DS-ovu ekranu, a da ima smisla isključivo na XL-u. Tj. da je baš dizajnirana s XL-ovim ekranom na umu.

rayman origins naprimjer ? :)

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #5 : 28. Lipanj, 2012., 11:29 »
Jel se spominje mozda dali su tipke na klik kao kod 3ds-a ili su mekane kao npr dslite?
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #6 : 28. Lipanj, 2012., 11:52 »
Nintendo nade polaže da XL verzija postane dominantna.

Ma svejedno ne vjerujem da ćemo za godinu-dvije-tri vidjeti igru koja ne funkcionira dobro na 3DS-ovu ekranu, a da ima smisla isključivo na XL-u. Tj. da je baš dizajnirana s XL-ovim ekranom na umu.

rayman origins naprimjer ? :)

E baš sam o njoj i razmišljao, jer je specifična 2D igra... ali mislim da neće biti ništa bolja na tom većem ekranu jer ako je zblurana na malom ekranu, bit će još zbluranija na većem pri istoj rezoluciji. Možda likovi budu vidljiviji zbog čiste veličine, ali će biti i ružniji isto vjerojatno. tj. zbluraniji :)

Jel se spominje mozda dali su tipke na klik kao kod 3ds-a ili su mekane kao npr dslite?

E na takvu informaciju nisam naletio.

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #7 : 29. Lipanj, 2012., 11:00 »
Necu kupiti. Velicina konzole je oko vita i pol, kolka joj bu velicina s Circlepadproom XL. To vise nije prijenosna konzola nego Eniac, radje si WII U bum kupil.

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #8 : 29. Lipanj, 2012., 12:00 »
Morao sam negdje napisat da je ovo vjerojatno najveće smeće u povjesti gejminga. Jebeni nintendo.  :fpalm:


Naravno dobro će se prodati jer sve japanske obitelji moraju kupiti 6.ti DS a naravno neće uzet vitu koja je normalne veličine, isto ima touch, ima žiroskop i 10 puta je moćniji. Jer eto. JAPAN.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #9 : 29. Lipanj, 2012., 12:24 »
Argument je da je Vita normalne veličine, a ovo nije? :(

Jer ono - Vita je dosta teško prenosiva bez ikakve torbice - stickovi vire van, touch površine s obje strane bojiš se ogrebat itd. Koliko god je 3DS XL velik, preklopno je. U smislu prenosivosti - puno bolje po meni.

Ali nije to nikakav problem za Vitu u odnosu na 3DS (XL) - Viti fali (dobrih) igara trenutno i to je to.

@Lepoglava

Da bit će komično ogromna s Cricle Padom Pro :))) baš me zanima kakav su dizajn smislili, ako je Circle Pad Pro za 3DS indikacija - vjerojatno nešto debelo i ružno.

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #10 : 29. Lipanj, 2012., 13:02 »
a dobro, metneš vitu u futrolu.
PROBLEM?  :mrs:

svjedno 3dsxl je toliko ogroman a opet nema desni analog  :wildboy: Pa nosi CIRCLE PAD PRO u džepu.  :wildboy:
Mislim i vita je malo prevelika i nije dovoljno lijepa.  :hiha2:

Gadi mi se nintendo s 3dsovima ono.

Nintendo ds -> SMANJIMO GA -> ds lite -> DODAJMO KAMERU -> dsi -> HEJ MOGLI BI GA POVEĆATI -> DS XL -> NAZAD NA NORMALNO +3D KOJI JE SMEĆE -> 3ds -> HAJMO GA OPET POVEĆATI -> 3ds XL
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #11 : 29. Lipanj, 2012., 13:21 »
Daj ajde - normalne i uspješne poslovne odluke... Isto možeš reć za daleko manje uspješan PSP.

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #12 : 29. Lipanj, 2012., 13:31 »
A znam da jesu uspješni, to me najviše i deprimira.  :wildboy:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #13 : 29. Lipanj, 2012., 14:43 »
Povlačim ono "nadu polažu da će XL biti dominantna", nema to veze. Jednostavno žele takvo nešto ponuditi, pa ko voli- nek izvoli. Ali, i sami se kaju što nisu drugi analogni implementirali od samog početka. Malkice nedovoljno promišljeno.

Ementaleru: bio sam vlasnik DS-a, za 3DS se ne mogu odlučiti zbog meni još uvijek nedovoljno atraktivnih naslova a i tip sam koji voli šajbat na kućnoj konzoli gdje me svi mogi vidjeti kako moćno šamaram F-Zero na GC-u. Tja :piva:

« Zadnja izmjena: 29. Lipanj, 2012., 14:51 bombajstampa »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Nintendo 3DS XL
« Odgovori #14 : 29. Lipanj, 2012., 20:46 »
a dobro, metneš vitu u futrolu.
PROBLEM?  :mrs:

svjedno 3dsxl je toliko ogroman a opet nema desni analog  :wildboy: Pa nosi CIRCLE PAD PRO u džepu.  :wildboy:
Mislim i vita je malo prevelika i nije dovoljno lijepa.  :hiha2:

Gadi mi se nintendo s 3dsovima ono.

Nintendo ds -> SMANJIMO GA -> ds lite -> DODAJMO KAMERU -> dsi -> HEJ MOGLI BI GA POVEĆATI -> DS XL -> NAZAD NA NORMALNO +3D KOJI JE SMEĆE -> 3ds -> HAJMO GA OPET POVEĆATI -> 3ds XL
Dslite=3ds po velicini, tj 3ds je odma izdan u najmanjem formatu.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9