HCL.HR

Problemi oko Online Mode

  • 7 Odgovora
  • 5098 Hitova
Problemi oko Online Mode
« : 15. Kolovoz, 2012., 18:59 »
Danas sam azurirao 3DS na najnoviji firmware i skinuo Mario Kart 7 1.1v update.
Probao sam igrat i uvijek sad dobivao Communication Error.
Jeli itko imao problema sa tim?
Citao sam na netu da je to valjda problem oko modema i da se mora aktivirat DMZ ali na konfiguracijama kod mojeg modema nema DMZ.


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #1 : 17. Rujan, 2012., 09:27 »
Tek sad vidio ovu temu pa ju premjestio u odgovarajući podforum (bila je u Nintendo podforumu, a treba biti u 3DS-u).

Uglavnom, jako tijekom sam dobivao Communication Error i to uglavnom kad pokušam ući u eShop. U igrama, pogotovo Mario Kartu nikad problema. Ako ti ostale online funkcije rade normalno (eShop itd.), a očito rade kad si skidao update, onda može biti samo do routera, firewalla - tako nekih stvari. Si riješio to u međuvremenu?

Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #2 : 03. Listopad, 2012., 22:11 »
Tek sad vidio ovu temu pa ju premjestio u odgovarajući podforum (bila je u Nintendo podforumu, a treba biti u 3DS-u).

Uglavnom, jako tijekom sam dobivao Communication Error i to uglavnom kad pokušam ući u eShop. U igrama, pogotovo Mario Kartu nikad problema. Ako ti ostale online funkcije rade normalno (eShop itd.), a očito rade kad si skidao update, onda može biti samo do routera, firewalla - tako nekih stvari. Si riješio to u međuvremenu?

Kasno odgovaram al haj sad.
Idalje je isto, i nije samo kod igara, non stop mi na friend list kaze da je prijatelj online pa sljedecu minute offline i tako.
Ehop i browser su ok

Nenzam koji je razlog, probo sam DMZ na routeru, iskljucio firewall, port forwarding radio i opet nista.

Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #3 : 03. Travanj, 2013., 11:32 »
Revive, al mozde nekom pomogne.

Imam isti problem, eshop radi bez problema ali iz nekog razloga cesto dobivam communication errore dok igram MK7 online, ako sam od 5 utrka uspio odigrat jednu do kraja bio sam sretan. Nasao sam razna rijesenja na netu, kako fixat ruter, ali nista nije pomoglo.
Prije par dana sam dosao na ideju da spojim 3DS preko smartphonea, i to funkcionira, u sat vremena igre sam dobio 1 communication error. Jedino je problem sto ce mi smanjit brzinu nakon sto potrosim 512mb, sumnjam da cu tad moc koristit tu shemu, a bome brzo trosi promet.

Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #4 : 03. Travanj, 2013., 23:10 »
Revive, al mozde nekom pomogne.

Imam isti problem, eshop radi bez problema ali iz nekog razloga cesto dobivam communication errore dok igram MK7 online, ako sam od 5 utrka uspio odigrat jednu do kraja bio sam sretan. Nasao sam razna rijesenja na netu, kako fixat ruter, ali nista nije pomoglo.
Prije par dana sam dosao na ideju da spojim 3DS preko smartphonea, i to funkcionira, u sat vremena igre sam dobio 1 communication error. Jedino je problem sto ce mi smanjit brzinu nakon sto potrosim 512mb, sumnjam da cu tad moc koristit tu shemu, a bome brzo trosi promet.

Smijesno hahaha.
Radi preko smartphona, iznenadio sam se.
Probo bi i ja al problem je sto nemam smartphone.
Nego samo da javim da idalje imam problema sve mi je isto.
Ping mi je jako visok kad igram a brzina na 3DS je duplo manja od moje.
Mozes testirati briznu na www.mobilespeedtest.com uzmes prijenos datoteke od 1 MB i dobit ces kolika ti je brzina.
Meni je +1000 kb/s.
De probaj preko smartphona i vidi kolika je brzina.
I jesili probo DMZ?
Koji ti je modem?
Probaj koristit Connectify ako imas laptop.(problem je sto ja ni laptopa nemam haha)
I de mi reci kako to preko sparthona radis.

Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #5 : 04. Travanj, 2013., 08:47 »
Kad se spajam prek smartphonea kaze da je 1013 kbps, a prek routera je 1332 kbps (4mbit vezu imam).
Ruter je TP-LINK TD-W8901G od Optime, probavo sam razne sheme prije 4 mjeseca kad sam tek dobio 3ds i nist od toga nije funkcioniralo.
Imam Samsung Galaxy S2 koji ima mogucnost da postane WiFi hotspot, moze dijelit mobilnu vezu.

Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #6 : 05. Travanj, 2013., 13:15 »
Ev sta ja mislim, 3DS neradi kako treba na router+modem uredjajima.
Mislim da moras imat posebo router a posbno modem da bi bilo ok.
Pokusat cu to testirati.
Jer kod prijatelja kod kojeg sam pokuso radi kako treba, on ima modem a mislim da mu je net dial-up.
Svi ostali prijatelji na internetu imaju poseno router posebno modem i njima radi.
« Zadnja izmjena: 06. Travanj, 2013., 03:30 GamerzHell9137 »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Problemi oko Online Mode
« Odgovori #7 : 05. Travanj, 2013., 17:49 »

Ak neznas, Router se koristi da spojis komp sa internetom a modem se koristi za wireless konekciju.

:fpalm:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9