HCL.HR

Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije

  • 17 Odgovora
  • 9560 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr


Pozdrav ekipa, kao što vjerojatno znate, uskoro, točnije za blagdane ove godine, stiže nova generacija Pokemona, ovaj put se krije iza naziva Pokemon Sun i Pokemon Moon.

Kao svojevrsni pilgrimage ususret novih Pokemona zadao sam sebi cilj koji moram ostvariti do sljedećeg izlaska:

- skupiti svih 721 Pokemona
- učiniti ih gotovo sve (isključujući Legendary pokemone) s minimalno 5 perfect IV-ova
- stvoriti 36 pokemona s perfektim IV-ovima, napadima, natureom te EV-ovima koji mogu sudjelovati u  Smogon tierova (Ubers, OverUsed (OU), UnderUsed (UU), RarelyUsed (RU), NeverUsed (NU), PU). Ovo normalno poništava neke opcije, npr. legendary pokemoni ne moraju imati perfektne IV-ove i nature, ali svejedno moraju imati savršene napade i EV-ove

Malo ambiciozan plan, no nikako nemoguć. Nakon malo više od 99 sati igre na Pokemon X trenutno posjedujem 370 različitih pokemona, dakle pola puta sam već prešao.

Ovaj tjedan imam namjeru skupiti Zygardea te Mewtwoa koje još nisam pokupio iz špilja. Osim toga trenutno uzgajam Charmandera, ima dobar nature, egg napade, no 5 perfektnih IV-ova pa se nadam uzgojiti jednog sa 6 perfektnih.

Od ostalih koje želim u Uber timu Xerneasu moram naučiti samo još dva napada, EV je istreniran, dok Gengara moram evoluirati, EV-ove naučiti kao i napade :)

Ima tko još da sprema svoj tima za sljedeću generaciju? Ako da, slobodno napišite svoju pripremu <3 Ima netko da ga zanima što su IV-ovi, EV-ovi, kako uzgajati Pokemone i slično? Samo pitajte :)

Nadam se redovito izvještavati o svom napretku, iako ću vjerojatno pisati sam sebi :hiha: :hiha2:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #1 : 17. Travanj, 2016., 21:21 »
Zakon tema!
Pažljivo ću ju pratiti. Nažalost nemam novije Nintendove konzole pa ne mogu niti igrati sve te nove Pokemone  :wildboy:
Hajde malo objasni te IV-ove i EV-ove.
Zadnje sam igrao Pokemon Black pa sam van svakog toka :wildboy:


I GG za temu!  :thumbs:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #2 : 17. Travanj, 2016., 21:23 »
Volio bi da mogu pisat o ovome i iznosit svoje dozivljaje al prije toga trebam kupit 3DS konzolu.

Vjerojatno cu sacekat jos pola godine i onda pred izlazak ove dvije igre pibavit si konzolu i krenut na Indigo Platou.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #3 : 17. Travanj, 2016., 21:43 »
@Hrv4tin4 IV (individual values) je 6 statova (HP, attack, defense, special attack, special defense, speed) kojeg svaki Pokemon dobije odmah na početku. Broj može biti od 0 do 31, logično ako Pokemon ima 31 onda ima savršen taj stat odnosno savršen IV. Sa 6 savršenih IV-ova imaš savršenog Pokemona :) Fora je da uzgajanjem pokemona možeš s roditelja prenijeti IV-ove, pa postepenim parenjem se lako dođe do 5 perfektnih IV-ova, dok je za 6 potrebno ipak malo više muke :)

EV (Effort values) je 6 statova koje zarađujemo borbom, ako se sjećaš kada se levelaš pokraj piše koliko si čega osvojio. Različite EV-ove osvajaš borbom s različitim Pokemonima. Ukupno možeš osvojiti 510 EV-ova, s tim da na jedan stat možeš maksimalno dodati 252 EV-a. 4 EV daju jedan puni stat koje možeš dodati na početne statove (pokemonov jedinstveni stat s IV-ovima). Fora je da sada možeš iste poništiti te ih iznova vježbati u teretani, pa tako namjestiti EV-ove koje želiš

Uglavnom zabava zagarantirana :D

@Bartul_9 može se sada užasno jeftino pronaći 3DS, ja sam kupio za 100 KM (oko 400 kuna) prije 2 mjeseca

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #4 : 17. Travanj, 2016., 23:01 »
Odlicna tema no iskreno se ne isplati ici po tome jer previse ima cheat-era online otkad je naisla poplava CFW-a.
Iskreno takoder jedva cekam izlazak novih Pokemona no u meduvremenu se zabavljam Rom Hack-ovima kao sto su Pokemon Glazed koji za sada ima daleko bolju pricu nego iti jedba Pokemon igra do sada.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #5 : 17. Travanj, 2016., 23:15 »
Osobno se ne zamaram previše cheaterima, želim jednostavno uživati u igri i pokušati legalno skupiti ih sve :) I da, netko s posla mi je već preporučio ovaj rom, morat ću malo istražiti

Inače, ako me tko želi dodati na 3DS, evo i koda: 4012-7695-8188

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #6 : 17. Travanj, 2016., 23:33 »
Neki dan kupio emulator za SNES i GBA pa gledam sta bih mogao igrati te sam se sjetio da ima zanimljivih hack-ova. Inace taj Glazed je baziran na Emerald ali art ti je stvarno fenomenalan! Isto mi se tako svidjelo da je igra teska sto me ugodno iznenadilo.

Evo sto nudi ta verzija:


   - The new region with new name – Tunod
   - Travel through all regions including 2 regions Rankor and Johto
   - There are five starters to select instead of three starters like other games
   - You can catch all starters you see
   - Pokedex will have Pokemon from Gen I, II, III, IV and V
   - Legendary Pokemon from Gen III, IV and V
   - After defeating GYM Leaders, you can have battles with them again
   - New sprites, graphics, new battle effects
   - New storyline with new Characters

Ovo ti je official stranica te igre, no da ti ne hijack-am thread dodao sam te, pa evo i moj FC 1779-4017-2383.
Od Pokemona igram OR i Yellow u posljednje vrijeme, a za OR ti imam dosta rijetkih Pokemona sa raznih natjecanja i eventa :)

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #7 : 18. Travanj, 2016., 00:09 »
Gledao prije par trenutaka šta nudi hack verzija, vjerojatno nekad ju i nabacim na mob :)

Inače, i sam uz Pokemon X imam Yellow verziju na 3DS-u (kao i originalnu za GB :ementaler: ), a uskoro možda nabavim i jednu ORAS verziju, koju nađem polovnu, pa da mi dodatno pomogne u skupljanju pokemona :)

Sada kako je 20 godina pokemona svaki mjesec budu legendarni pokemoni, čak i Hoopa je ovaj mjesec tu, samo ukucaj kod Hoopa2016 :)

I dodao sam te na friend listu :)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #8 : 18. Travanj, 2016., 11:20 »
Daj nabaci možda i neki stream ako možeš ili barem video. Baš me zanima kakva j eigra i kako igraš.
Isto tako sad ste mi otvorili oči, jer sam mislio da su ti ROM Kackovi smeće, a ovaj Pokemon Glade mi je bolesno dobar. Baš sam ga krenuo igrat.  :thumbs:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #9 : 18. Travanj, 2016., 11:52 »
A teško da mogu streamat, jer igru vrtim na 3DS-u koji nema opciju streama :/ Eventualno uhvatim par slika iz Boxeva da se vide Pokemoni koje imam :)

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #10 : 18. Travanj, 2016., 13:16 »
Ma ovaj Pokemon Glazed je fantastican, mislimda je cak nekoliko nagrada dobio za hack godine ili sto vec. Vrijedni spomena su isto tako Pokemon Ash Grey i Pokemon Light Platinum :)

A kad smo vec kod tima, evo mojih.  Zadnje sto sam ozbiljnije igrao je prije jedno godinu dana ako ne i vise no ja sam zadovoljan pogotovo mojom najdrazom Greninja-om :D


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #11 : 18. Travanj, 2016., 13:27 »
Fina lista, uhvatim par slika mojih Pokemona kada se vratim s posla danas :ementaler:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #12 : 18. Travanj, 2016., 19:22 »
Evo i albuma sa svim Pokemonima koje trenutno posjedujem, kao što sam obećao :) Boxove sam fino raporedio prema National Pokedexu

http://imgur.com/a/hnV1j


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #13 : 21. Travanj, 2016., 20:56 »


Evo i drugog izvještaja :) Nakon par dana i oko 5 sati igre u posjedu sam 13 novih pokemona, među kojima 2 evolucije (Charmander u Charmeleona te još jedan pokemon, ali se ne sjećam koji) te 11 pokemona koje sam dobio kroz Wonder trade ili GTS (možete ih vidjeti gore na slici): Forretress, Scizor, Tyrogue, Anorith, Cherubi, Porygon-Z, Lilipup, Purrloin, Cottonee, Eelektoss te Chandelure.

Još nisam dobio savršenog Charmandera :( no kroz wonder trade sam dobio 11 pokemona s većim brojem perfect IV-ova, pa je prosjećan iznos IV-a po pokemonu se popeo s 1,26 na 1,32 :ementaler:

Nisam se ovaj tjedan odvažio na hvatanje Mewtwoa ili Zygardea, to se nadam ovaj vikend. Osim toga, želja je kroz Wonder trade Dittoa koje posjedujem dobiti i preostale Pokemone koje posjedujem zapis u Pokedexu, ali ih nemam u boxu.

Inače update nabacim svaki put kad uhvatim minimalno 10-ak novih pokemona ili tjedan dana od prethodnog izvještaja :)

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Želim ih skupiti sve: Pokemon putovanje ususret nove generacije
« Odgovori #14 : 23. Travanj, 2016., 20:16 »
infografiku je napravio  :ave:

nezz...

... da ima stream gledao bih.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9