HCL.HR

Wii U u HCL-u, imate pitanja?

  • 75 Odgovora
  • 37361 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« : 30. Studeni, 2012., 20:52 »


Wii U je od danas na europskom tržištu, mi smo si novu konzolu nabavili, priprema se recenzija, razmišlja se o novim videima, igra se, testira se...

Ovih dana trebali bi na HCL-u vidjeti par članaka s videima koji se tiču Wii U konzole, a u ovu temu ću bacati linkove kada takve članke objavimo da sve imamo na jednom zgodnom mjestu. Dapače, unboxing video se upravo uploadava na naš YouTube kanal, a gledate ga vjerojatno sutra.

Ali osim povremenog linkanja naših Wii U članaka, ova tema ima i drugu svrhu - kad je već konzola tu kod mene - pitajte što vas zanima i dobijete odgovor iz prve ruke.

A kad sam već tu, mogao bih neke prve utiske nabaciti. U principu, ne očekuješ da je sve to toliko inovativno kada samo čuješ o kakvom se konceptu radi. Kad primiš kontroler u ruku shvatiš inovaciju, ali kad otvoriš Miiverse, eShop, YouTube, Internet Browser i onda zaigraš NintendoLand nekako sve sjedne na mjesto. Istina je doduše da sam stigao možda kojih tri sata provesti u komadu uz konzolu do sada, a i nisam igrao ništa "naprednije" od Nintendolanda i New Super Mario Bros. U, ali neki rani utisci su vrlo pozitivni.

Internet Browser je primjerice odličan, brži i fluidniji od bilo koje konzole do sad, handheld ili kućne. Miiiverse je isto odličan koncept i čini se da dobro radi - u videima i prezentacijama koje sam vidio prije izlaska djelovao mi je kompleksnije nego zapravo je. Daleko od toga da je jednostavan, definitivno je moćno integriran u OS i igre, ali djeluje jednostavno - ne opterećuje vas s previše informacija. Kad uđete u Miiverse jednostavno dobijete listu communitya (ajmo reći ekvivalet jedne forumske teme), uđete u njega i imate listu postova korisnika. Svaki community se naravno odnosi na određenu igru. Tu listu postova je moguće filtrirati na razne načine, a postovi mogu biti tekstualni ili slike nacrtane stylusom i moguće ih je "lajkati" (ovdje se to zove yeah i unyeah... da odlučili su ići s UNYEAH). Ako netko napiše spoiler u postu, moguće ga je valjda prijaviti (ili možeš sam sebi staviti spoiler? Nisam probao), jer određeni postovi su mi se prikazali kao da sadrže spoiler. I naravno, svaki post se može i komentirati.

Eh da, onaj prvi sistemski update konzole koji joj dodaje eShop i ostale online funkcionalnosti - ne traje 5 sati kako se možda negdje čuli. Nije baš kratak, ali traje oko 1h i 20min.

Ništa, idem dalje New Super Mario Bros. U igrat, nabacite pitanja ako imate... Eh da, kad sam kod New Super Mario Bros. U. - kupio sam ga u eShopu za 50GBP, što je puno. A Ubisoft svoj ZombiU i AC3 za Wii U u eShopu cijeni 55GPB, što je puno previše. Cijene su uglavnom malo previsoke. Srećom, ima i publishera koji ne iskorištavaju znatiželju kupaca zbog novog hardvera pa imaju donekle realnije cijene, iako se doduše radi o igrama koje su već dostupne na drugim platformama, gdje su zapravo i malo jeftinije. Mislim primjerice na Tekken Tag Tournament koji je oko 34GBP, a tu je negdje po cijeni i Sonic & All-Stars Team Racing Transformed.

Ok, sad ozbiljno - nekog nešto zanima? Ask away...




*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #1 : 30. Studeni, 2012., 22:27 »
Imas net od 5megabita ili neki brzi, zanima me zbog brzine update-a?
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #2 : 30. Studeni, 2012., 22:38 »
Da, to sam zaboravio napomenuti imam samo tih 5 megabita, T-com, standarno jel. Eventualno do 2 sata može trajati na sporijoj vezi (~3MBit) pretpostavljam. Doduše, updateao sam malo prije službenog izlaska konzole pa je možda load Nintendovih servera bio minimalan.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #3 : 01. Prosinac, 2012., 10:16 »
Zašto je cijena digitalnih igara u funtama a ne eurima?
Kad smo kod digitalne trgovine, ima li što manjih indie naslova?
S obzirom da je nastala hajka zbog rezistivnog ekrana, kako isti funkcionira?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #4 : 01. Prosinac, 2012., 10:36 »
Zašto je cijena digitalnih igara u funtama a ne eurima?
Kad smo kod digitalne trgovine, ima li što manjih indie naslova?
S obzirom da je nastala hajka zbog rezistivnog ekrana, kako isti funkcionira?

Zato sto je ementaler stavio da je iz UK, da je stavio da je iz hr, eshop bi bio prazan, najvjerojatnije mu je i eshop akaunt povezan sa nintendo club akauntom ;)
Na 3ds-u se moze mjenjat regija samog ducana, pretpostavljam da moze i na wii u...... Ementaler?
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #5 : 01. Prosinac, 2012., 10:49 »
Kao i kod 3DS-a cijena ovisi o tome koju regiju izabereš u postavkama. U slučaju Wii U-a nisam ni probao izabrati Hrvatsku poučen iskustvom s 3DS-a. Jer kod 3DS-a eShop nije uopće radio kad bi se izabrala Hrvatska. Tako je bilo u startu, znači kod launcha eShopa za 3DS-a, ne znam ako se to u mežuvremenu promijenilo, ali je običaj u svakom slučaju da staviš da se nalaziš u nekoj od podržanih regija, tj. zemalja.

Isti princip sam primijenio na Wii U pa sam po običaju stavio za regiju United Kingdom. Zato je cijena u funtama, jel. Na 3DS-u sam nedavno promijenio regiju na Irsku da vidim kako se konvertiraju igre u Eure i cijene su više-manje iste, samo u Eurima. Iako se nekad može proći jeftinije za par kunica mjenjanjem regije zbog konverzije valuta. Na Wii U doduše mislim da više ne mogu promijeniti regiju, znam da sma jednom probao i nije bilo jednostavno kao na 3DS-u, ali moram to još proučit.

Indie naslova ima podosta, pogotovo ako računaš da je stvar tek izašla. eShop ima posebnu "Under 20 GPB" kategoriju gdje sada imaš stvari kao Little Inferno (12,99GPB), Trine 2: Director's Cut (10.99GPB), Chasing Aurora (10,79), Puddle (7,19) i Nano Assault Neo (8,99) ... i uskoro Toki Tori 2 (ima placeholder u eshopu s datumom izlaska).

Što se rezistivnog ekrana tiče, baš sam jučer malo razmišljao o logici iza toga da se i dalje koristi takav ekran. U principu, stvar radi super sa stylusom i to se koristi u nekim igrama, u Nintendoladnu postoji mini-igra koja se oslanja na brze poteze po stylusu za kontrolu lika koji leti balonom... i to radi jako dobro. Mislim, i kapacitivni ekrani imaju styluse, ali skuplji su i ekrani i stylusi za njih koliko znam, tako da su uštedili malo. A stvar je u tome da u korištenju ovog touchscreena ni ne osjećaš neku preveliku potrebu za multitouchom - samo sučelje je uvijek dizajnirano za single-touch operacije. Tako da sve jednostavno radi dobro, iako ne i izvrsno (double-tapanje na neke dugmiće je nekad potrebno ako radiš s prstima, što zna biti iritantno). Eventualno mi fali pinch-to-zoom kad se koristi browser, ovdje zumiraš desnim analogom ili virtualnim +/- buttonima što je malo neprirodno sad kad smo se svi navikli to raditi drugačije.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #6 : 01. Prosinac, 2012., 11:04 »
Citat:
Indie naslova ima podosta, pogotovo ako računaš da je stvar tek izašla. eShop ima posebnu "Under 20 GPB" kategoriju gdje sada imaš stvari kao Little Inferno (12,99GPB), Trine 2: Director's Cut (10.99GPB), Chasing Aurora (10,79), Puddle (7,19) i Nano Assault Neo (8,99) ... i uskoro Toki Tori 2 (ima placeholder u eshopu s datumom izlaska).

S obzirom da je Wii U kompatibilan s običnim Wii igrama, što je s igrama koje su izašle na WiiWareu? Jesu li i one podržane? Isto pitanje i za VC.
Ako si prije posjedovao nešto od toga i sad je podržano, jel moguće prenijeti iste na ovaj novi račun (odnosno konzolu, s obzirom da je vezan za istu)?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #7 : 01. Prosinac, 2012., 11:13 »
Citat:
Indie naslova ima podosta, pogotovo ako računaš da je stvar tek izašla. eShop ima posebnu "Under 20 GPB" kategoriju gdje sada imaš stvari kao Little Inferno (12,99GPB), Trine 2: Director's Cut (10.99GPB), Chasing Aurora (10,79), Puddle (7,19) i Nano Assault Neo (8,99) ... i uskoro Toki Tori 2 (ima placeholder u eshopu s datumom izlaska).

S obzirom da je Wii U kompatibilan s običnim Wii igrama, što je s igrama koje su izašle na WiiWareu? Jesu li i one podržane? Isto pitanje i za VC.
Ako si prije posjedovao nešto od toga i sad je podržano, jel moguće prenijeti iste na ovaj novi račun (odnosno konzolu, s obzirom da je vezan za istu)?

Znam da je moguće napraviti transfer s Wiija, i nekako sam podrazumijevao da se osim na save fileove odnosi i na WiiWare stvari, ali zapravo nisam siguran i još nisam probao transfer s Wiija. Nekakav transfer je moguć (prema opisu, malo je kompliciran čak), prilično sam siguran da se mogu prebaciti sejvovi, ali za VC i sličan sadržaj nisam baš siguran. U svakom slučaju eShop nema WiiWare ili nekakvu Virtual Console, ALI! - Kada uđeš u Wii mode (konzola se resetira i djeluje kao Wii, 480p i sve), onda imaš tamo i WiiShop Channel s kojega možeš kupovati Wii igre. U principu, Wii U i Wii su odvojeni, a Wii dio ima skoro sve što i sam Wii ima.




*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2012., 17:30 »
Evo i našeg super-ekskluzivnog, next-gen unboxing videa, friško objavljen.

Nintendo Wii U unboxing i prvi pogled | HCL.hr

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #9 : 01. Prosinac, 2012., 17:35 »
 :clap:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #10 : 01. Prosinac, 2012., 17:48 »
Odličan unboxing video.

 :ementaler:

Jako lijepo mi zapravo izgleda sve i tek sada vidim koliko je zapravo kvalitetno napravljen taj kontroler.
Ne sumnjam uopće kako je to prava stvar.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #11 : 01. Prosinac, 2012., 18:06 »
ocemo li dobit recenziju scribblenauts-a na wii u ?
« Zadnja izmjena: 01. Prosinac, 2012., 18:47 postal »

*

mr-newization

  • **
  • 359
  • What`s up!
    • hcl.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #12 : 01. Prosinac, 2012., 19:39 »
Hoće li biti video recenzija ili samo tekstualnih recenzija. BTW, znam da nije mjesto, ali zašto ne radite video recenzije igara sa konzola? Znam da oni u Rooster Teethu, kada rade Red vs Blue, imaju dva monitora. Jedan priključen na PC, gdje se snima, a drugi na Xbox, pa me zanim zašto nešto takvo i vi ne radite? Financije ili...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #13 : 01. Prosinac, 2012., 20:13 »
Pa jesi pogledao unboxing video, odgovor ti je u njemu...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #14 : 02. Prosinac, 2012., 12:09 »
Jako lijepo mi zapravo izgleda sve i tek sada vidim koliko je zapravo kvalitetno napravljen taj kontroler.

Kvaliteta izrade zapravo i nije za neku posebnu pohvalu. Glossy plastika od koje je kontroler napravljen ne djeluje previše skupo, a i mamac je za otiske prstiju i ne odaje onaj dojam kvalitete kao kad primjerice imaš iPad u ruci. Pohvalno je doduše kako stvar lijepo leži u ruci, kako nije previše težak... a posebno je pohvalna tehnologija streaminga sadržaja s Wii U konzole na ekran kontrolera pri čemu nema doslovno nikakvog laga. To je bila ključna stvar koju su morali usavršiti inače cijeli koncept ne bi imao smisla... i uspjeli su. I da, još jedna zanimljiva stvar su zvučnici na kontroleru koji su dosta glasni, imaju jako lijep zvuk i imaju onu surround opciju kao i 3DS, samo puno bolje odrađenu pa doslovno u nekim igrama slušajući zvuk s kontrolera dobiješ dojam kao da zvuk dolazi negdje iza tvoje glave.

ocemo li dobit recenziju scribblenauts-a na wii u ?

Nisam siguran za tu igru, trenutno ju nemamo, ali probat ćemo nabaviti.

Hoće li biti video recenzija ili samo tekstualnih recenzija. BTW, znam da nije mjesto, ali zašto ne radite video recenzije igara sa konzola? Znam da oni u Rooster Teethu, kada rade Red vs Blue, imaju dva monitora. Jedan priključen na PC, gdje se snima, a drugi na Xbox, pa me zanim zašto nešto takvo i vi ne radite? Financije ili...

Bit će slično kao što smo odradili za PlayStation Vitu i Xperiu Play, u planu je par specijaliziranih videa koji će kasnije biti dio pune tekstualne recenzije s više detalja. Video recenzije igara s konzola ne radimo trenutno jer je gameplay s konzola znatno teže snimati - potreban je poseban uređaj za to. Doduše, nedavno smo i nabavili par takvih uređaja, ali više o tome ćete čuti kada bude vrijeme za to ;)

Ako imate još kakva pitanja, samo pucajte.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9