HCL.HR

Dirty Bomb

  • 22 Odgovora
  • 7062 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Dirty Bomb
« : 29. Studeni, 2012., 18:49 »

Nova igra Splash Damagea zove se Dirty Bomb

Valjda će ova igra biti bolja nego Brink čim se nisu s njime htjeli pohvaliti i nadam se da će biti bolje optimizirana nego Brink budući da se vrti na UE. Uz to biti će F2P, barem tako Eurogamer kaže.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0p_bQ5jIyNo#at=29
« Zadnja izmjena: 24. Svibanj, 2014., 22:03 snowblind »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #1 : 31. Siječanj, 2013., 12:02 »

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #2 : 31. Siječanj, 2013., 13:42 »
Ima sve dobre uvjete da to uspije. PC only, nema SinglePlayer zajebancije već je isključivo MP u pitanju, nema više Bethesde i konačno su dumpali id Tech4 engine za nešto drugo. Šteta možda da Tech5 nije u igri, ali vjerujem da će i Unreal poslužit više nego dobro. Neznam jel službeno potvrđeno, ali skoro pa je 100% sigurno da će biti F2P.

Sve dalje su nagađanja jer ništa nije službeno objavljeno, ali očekujem igru u njihovom stilu, objective based FPS sa naglaskom na klase. Kolko se može iz videa skužit, idu oldschool i mehanika jako vuče na Emeny Territory. Pošto je sad friško krenula closed alpha moguće da i neki konkretni komantari na samu mehaniku negdje iscurit :)

Pošto ništa nije uspjelo pokorit ET po gameplayu sve ove godine, ak ovo dođe blizu samo ja bum jako zadovoljan. Jedva čekam.

Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #3 : 01. Veljača, 2013., 20:40 »
can't wait

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #4 : 21. Rujan, 2013., 19:36 »
Vidim nitko nije postao, može se prijaviti za zatvorenu betu.

My thoughts on - Extraction (formerly Dirty Bomb)

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Extraction
« Odgovori #5 : 22. Prosinac, 2013., 13:34 »
Oh boy, prošlo je dosta vrmena bome i svašta se promijenilo pa da malo apdejtam topic. Pošto igram neko vrijeme sad već, da mali osvrt napravim trenutnog stanja.

Malo netipično za SD igre, klase su labavo definirane, jedva da postoje, tako da svi mogu skoro sve izvodit, ali naravno neki efikasnije od drugih. Više je fokus na charactere sad i ovog trena ih je 16 s time da ih oni misle s vremenom naštancat još dosta. Čak i likovi koji spadaju u istu klasu imaju nekad skroz drugačije weapone, abilitije pa i sam stil gameplaya. Skoro pa su napravili FPS na LoL shemu i sve navodi da će sve samo ić sve više u tom smjeru. Objektivi na mapama su mix svačega iz njihovih prijašnjih igara. Ima tu konstraktanja, plentanja, difjuzanja, eskortanja, riperanja, kerijanja, kepanja i to po mekoliko različitih po mapi tak da varijacije ne fali.

Nakon skoro 2 mjeseca pegalanja po tome svaku večer, moram reć da to ima potencijala bit nešto, za public ekipu, ali i comp 5v5 format isto. Nebi baš smio footage bacat pošto je igra u closed fazi i dalje i NDA je na snazi, you'll just have to trust me da cijela ideja valja :D Još se sa balansom experimentira dosta i mrda po likovima i mapama.

Sve skupa je dosta dinamično i fun, igra je izuzetno brza, movement kao i sam gameplay. Ko nije nek se prijavi pošto će neki već wave invajtova valjda skoro krenut. Nadam se da će neki komjuniti izrast i kod nas iz svega ovoga. Ak još neki igra koji slučajem ili dobije access uskoro, nek se javi pošto već ima relativno dosta domaće ekipe koja zajedno prži svaku večer.
« Zadnja izmjena: 22. Prosinac, 2013., 13:42 Čux »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Extraction
« Odgovori #6 : 22. Prosinac, 2013., 15:16 »
Kakva je optimizacija?

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Extraction
« Odgovori #7 : 22. Prosinac, 2013., 17:33 »
Paaaaa iskreno, trebala bi bit puno bolja s obzirom na engine. Doduše, da se petljat malo sa .ini fajlovima i to potjerat na malo bolji framerate ako je baš kriza. Ja sad nisam neko mjerilo pošto imam noviju kantu pa neznam kolko se dobro vrti na starijim mašinama. Ali na optimizaciji konkretno nije ni rađeno previše, vele da budu u kasnijoj fazi.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Extraction
« Odgovori #8 : 22. Prosinac, 2013., 17:52 »
Nadam se samo da neće biti situacija kao s RO2 kada je izašla.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #9 : 24. Svibanj, 2014., 22:18 »
Besplatni FPS Extraction promijenio naziv nazad u Dirty Bomb

Uglavnom, upao u betu i mislim da će svi koji se prijave. Ako se nekome ne da prijavljivati dobio sam dva dodatna ključa:

YTGD-7SLX-CCAN-ZXL5
YMRR-26SV-WFM8-QV5L

U slučaju da netko iskoristi, NDA je na snazi pa nema snimanja, screenshotova i toga. Odigrao sam dva matcha i mogu reći ok je. Malo mi je teško igrati nakon RO2 i Insurgencya jer je ovo puno brže, bunny hop je moguć kao i pucanje iz hipa. Isprobao sam tri klase: neki frajer što baca municiju i označava za zračni napad, medic i inženjer koji mine. Upravo zbog te brzine sam poprilično loš pa sam se uglavnom držao objektiva - branjenje vozila, određene pozicije i još nečega.

Rekao bih da ovo ima puno potencijala jer je sam gameplay veoma dobar, odnosno puno puno bolji od Warfacea, ali ne mogu usporediti s drugim f2p fpsovima budući da ih nisam igrao. Isto tako, malo sam bio preoptimističan pa sam dosta detalja imao uključeno što je rezultiralo lošim fpsom u borbama.

Ukratko, brže pucanje, timsko igranje koje je ovdje dosta naglašeno koliko sam vidio i za sada dosta dobra varijacija rush moda. Ja zadovoljan u tih 20 minuta što sam igrao.

*

xGAME

  • **
  • 250
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #10 : 01. Lipanj, 2014., 20:46 »
Hvala na keyu :)
Gigabyte Z97X-Gaming 5 | Intel i5-4690k @ 3.50GHZ + LC-CC-120 | Gigabyte GeForce GTX 970 Windforce 3x | Kingston HyperX FURY 16GB DDR3 @ 1866MHz (2x8GB) | WD Blue 1TB + Intel SSD 530 120GB | XFX TS 550W 80+ Gold | Acer G247HLbid 24"

*

Blade1752

  • *
  • 145
  • Penzijoner bez penzije
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #11 : 04. Lipanj, 2014., 12:53 »
Istina Snow. Veoma brza igra, treba se naviknuti a i treba pogoditi nekoga sa secondary oružjem jer ono posvuda skaču ljudi.  Sve u svemu ima potencijala i odlična je
-The Hobo King

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #12 : 02. Lipanj, 2015., 20:44 »
Hijoj, dosta se toga promijenilo yet again.

No, razlog zašto se vračam nazad tu je činjenica da je ovo upravo prešlo u open betu i dostupna je svima prek steama. Iako ima svojih fora oko mehanike, jako je vjerna duhu starih Splash Damage igrama kao Enemy Territory i Quake Wars i drži se nekih core principa sa naglaskom na Stopwatch game mod. Definitivno igra koja zahtjeva nešto više timske suradnje i nikako nije just another random FPS, ima tu i malo dubine u mehanici i teamplaya. Naravno da nije savršeno jšo sve, ipak je u beti, ali i u closed fazi je bilo dosta domaće ekipe po serverima tako da bi bilo zgodno probat i neki HR ili regionalni community okupit. Nas desetak uredno pegla već neko vrijeme pa se javite koji put za neki game.

http://www.splashdamage.com/blog/1165/dirty-bomb-goes-open-beta#.VW4Chc-qpBc

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #13 : 02. Lipanj, 2015., 21:08 »
Vidiš mogao bi opet probati iako znam da ću sakat maksimalno.

Odg: Dirty Bomb
« Odgovori #14 : 04. Lipanj, 2015., 14:05 »
Jel skinuo 'ko? Da ne zujim sam :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9