HCL.HR

Elite: Dangerous

  • 151 Odgovora
  • 60487 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Elite: Dangerous
« : 12. Studeni, 2014., 21:18 »

Elite: Dangerous igramo od idućeg mjeseca

Prošle godine sam se hajpao na X Rebirth koji nažalost po izlasku nije bio ono što je trebao biti, a sada stiže Elite: Dangerous i hajp je na maksimumu iako ga neću igrati.

Igra se predstavlja kao ultimativni sandbox s 400 milijardi proceduralno generiranih zvjezdanih sistema. Vjerujem da će biti interesantne usporedbe između Elitea i No Man's Sky.

Uz to, bit će potpuna sloboda kako će se zarađivati novci i istraživati svemir. Nisam jedino pohvatao hoće li biti ikakva kampanja s radnjom. U beti već ima misija, ali nisam siguran jesu li koje povezane.

Budući da se radi o poprilično velikom naslovu s dosta detalja, postoji i vodić za početnike.

Elite Dangerous Beta 3 - Gameplay.

Prije nekoliko dana, developeri su izbacili i video o budućnosti igre i što bi oni voljeli vidjeti unutra. Već se zna da će s budućim ekspanzijama biti dodano slijetanje na planete.

The Future of Elite: Dangerous

Po meni potencijalno igra godine iako sam to bio rekao i za X. Ima dosta komentara kako neće biti spremna za prosinac, ali nekako vjerujem da oni imaju dosta toga spremnog što neće uopće stavljati u betu.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #1 : 12. Studeni, 2014., 21:27 »
Danas je ionako postalo "normalno" da se izda igra u beta fazi pa se pobere lova i onda patcha kroz narednu godinu dana. Egosoft je imao dodatnih problema što su imali tonu dugova pa je Rebirth v1.0 bio doslovno neigriv. Ako imaš X:R toplo preporučam da skineš zadnji patch (ili čak posljednju betu v3.0) i vidiš što je ekipa napravila od igre.

Što se EDa tiče - samo potvrđuje koliko je na tržištu nedostajao pravi space sim naslov. Osim X-a,  nema ničeg sličnog što je akciono orjentirano. Na Eliteu imam oko već jedno duže vrijeme, al kako sam odigro tonu X-a lately, sva ova ED gameplay videa mi izgledaju prazno i monotono. Fali mi eyecandya :mrgreen:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #2 : 12. Studeni, 2014., 21:35 »
Dobro, ne treba očekivati da će svemir biti ispunjen svime i svačime kada se radi o proceduralnom generiranju sistema, ali grafički uopće ne izgleda loše. Barem ovo što sam po videima vidio.

Ono što mene ovdje privlači je ta sloboda da ideš bilo gdje i navodno da s OR izgleda nenormalno dobro.

X nisam kupio kada nemam konfiguraciju za igrati.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #3 : 12. Studeni, 2014., 21:37 »
nisam mislio na prikaz postaja/interijera broda - to izgleda jako fino. Mislio sam više na zone kuda se igrači sa gameplay videa kreću. u 90% vremena je samo crnilo i eventualno planet sa strane. Možda u 2 videa sam vidio lijepu nebulu u daljini. Po tom pitanju vizuala čak i X3 daleko prednjači pred ED.

Al možda se radi samo o prostorima dostupnim u beti. Sigurno će nadrobit unutra razne asteroid fieldove, maglice itd...

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #4 : 12. Studeni, 2014., 21:44 »
Na to sam i ja mislio, ne treba očekivati da će baš svaki sistem biti vizualno privlačan i pun takvih stvari. U najavi se spominju pulsari i druge pojave, samo ne nalaze se na svakom koraku.

Recimo, prstenovi oko planeta izgledaju baš dobro.

Elite: Dangerous. Visit the rings

I da, dosta igrača hvali zvučnu stranu kao jednom od najboljih ikada.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #5 : 20. Studeni, 2014., 18:42 »

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #6 : 30. Studeni, 2014., 14:54 »
Prema potencijalu meni ovo ne da može biti igra godine niti igra desetljeća nego u mojem skromnom gaming vijeku igra života. Zbog ove igre i Star Citizena kupujem novi PC, to se zbog samo jedne ili dvije igre nikada nije desilo da učinim. Sad samo čekam da te igre izađu, da dođe Oculus Rift i da ih igram ko navinuta igračka!

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #7 : 30. Studeni, 2014., 15:53 »
Ja samo ne znam što je to samnom da me sve svemirsko odbija automatski. A inače je koncept prejeben.
Al ja bi samo mačeve i alkemiju.

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2014., 00:07 »
Ja samo ne znam što je to samnom da me sve svemirsko odbija automatski. A inače je koncept prejeben.
Al ja bi samo mačeve i alkemiju.
hahaha
Imam jednog frenda koji obožava shootere a u zadnje vrijeme je u problemima jer se sve više rade neke futurističke pucačine. Sad kad sam ovo pročitao kao da on piše. Jadni vi bili...

*

Necto

  • **
  • 151
  • -//-
    • Airguns-HR
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #9 : 01. Prosinac, 2014., 15:49 »
Ingame nick: Necto ... tko hoce nek me doda :piva:
asdf

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #10 : 07. Prosinac, 2014., 15:22 »
savršeno :wildboy:

dobio sam solidan flešbek na descent freespace barem što se letenja i tih klikabilnih čuda po kokpitu tiče


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #11 : 08. Prosinac, 2014., 09:04 »
Imam SC I X:R, al ovo mi još uvik ne djeluje kao nešto na što ću iskeširat (za sad). Jel ima neko tko ekšuli ima igru, a da je voljan nakuckat neke dojmove ili mini recenziju? Može dobit objavu kod nas na NG portalu.

*

Necto

  • **
  • 151
  • -//-
    • Airguns-HR
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #12 : 08. Prosinac, 2014., 10:42 »
Mozda je bolje da se strpis s recenzijom jos tjedan dana, dok ne izbace 1.0 release.
Jer trenutna situacija je IMHO poprilicno razocaravajuca, i ako stanje bude ovakvo nakon izlaska igre ima da ih svi zivi rivjui popljuju.
asdf

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #13 : 08. Prosinac, 2014., 11:16 »
Hmm... to što si ti napisao čitam već zadnjih par mjeseci po forumima kako na steamu tako i na ostalim gamerskim forumima. Ljudi generalno nisu zadovoljni ponajviše jer je svemir prazan. Rečeno je bilo kako prvenstveno rade na sustavu generiranja zona (ipak ED ima praktički beskonačno zona), al šta im to vrijedi kad je sve prazno uz pokoji asteroid field i udaljenu nebulu....

Al isto tako... izgleda da je u današnje vrijeme stvarno postalo bezobrazno za očekivati da developeri izdaju gotov proizvod. Sramota....

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Elite: Dangerous
« Odgovori #14 : 08. Prosinac, 2014., 11:42 »
Mozda je bolje da se strpis s recenzijom jos tjedan dana, dok ne izbace 1.0 release.
Jer trenutna situacija je IMHO poprilicno razocaravajuca, i ako stanje bude ovakvo nakon izlaska igre ima da ih svi zivi rivjui popljuju.

Što je problem trenutačno?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9