HCL.HR

Pokretanje starijih igara na Windows-u 10

  • 13 Odgovora
  • 19167 Hitova
Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« : 06. Travanj, 2017., 19:20 »
Nisam prije često ulazio na forum, samo sam pratio komentare ispod vijesti pa ako je ovo već bilo spominjano ispričavam se. Zadnjih pola godine imam windows 10 i pošto nemam najbolju konfiguraciju na svijetu većinom igram igre 2-3 godine stare. Kod nekoliko starijih igara  mi se pojavljuje problem niskog fps-a, što se ne bi smjelo dogoditi jer znam da ih definitivno mogu pokrenuti jer sam ih pokretao i prije na starijem kompu. Je li to do windowsa 10 ili moram prčkat po driverima (nema uzorka kod igara, jedan AC Brotherhood se muči dok SW Battlefront nije) ? Hvala.

*

TGM

  • n00b
  • 3
Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #1 : 25. Travanj, 2017., 15:30 »
Probaj Compability mode. Tako ja igram svoje igre koje su 10 godina i vise.

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #2 : 03. Svibanj, 2017., 21:50 »
Nije baš da pravi razliku, hvala svejedno.

*

Neemanjaa

  • n00b
  • 4
Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #3 : 18. Svibanj, 2017., 19:14 »
Ja ne mogu uopste da pokrenem instalaciju mafie 1 na win 10.Voleo bih je ponovo odigrati,tako da ako je imao neko ovakvih problema sa instalacijom starih igara na win 10 da li ih je resio i ako jeste kako?

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #4 : 18. Svibanj, 2017., 19:45 »
Ja ne mogu uopste da pokrenem instalaciju mafie 1 na win 10.Voleo bih je ponovo odigrati,tako da ako je imao neko ovakvih problema sa instalacijom starih igara na win 10 da li ih je resio i ako jeste kako?
Ja sama imao kod neke igre, na primjer prvi DeusEx, Uplink, Hitman(stariji naslovi) itd... I Compatibility ne pomaze tu, jedan nacin na koji sam resio problem je bila instalacija Windows XP u VmWare, naravno mozes instalirati taj povijesni OS i na zasebnu partuciju na hard, ovisi od tvoje racunalo.

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #5 : 24. Srpanj, 2017., 13:19 »
Pozdrav svima, imam win 10 enterprise, i nedavno sam uzeo Half Life 2 na Steamu, i uđem u igru i nakon desetak minuta samo se iskljuci i ugasi, nekad sam igrao i vise minuta ali opet isto. Zna li neko rješenje?

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #6 : 25. Srpanj, 2017., 14:45 »
Iskljuci i ugasi komp ili igra?

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #7 : 28. Srpanj, 2017., 16:41 »
Imam jedno pitanje.Imam jednu stariju igricu na DVD-u i tamo piše Windows XP exclusive i ne mogu je instalirati na Win 7.Jel to zato sto je to XP ekskluziva ili je to do mog PC-ja.Znam da nije na temu win 10 al mislim da je dovoljno slično.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #8 : 29. Srpanj, 2017., 09:04 »
Pozdrav svima, imam win 10 enterprise, i nedavno sam uzeo Half Life 2 na Steamu, i uđem u igru i nakon desetak minuta samo se iskljuci i ugasi, nekad sam igrao i vise minuta ali opet isto. Zna li neko rješenje?

Pa probaj malo izguglat, ja isto imam problema sa Starcraftom 2 i Win 10, naime neki put se igra ful uspori, padne na nekih 15ak FPS-a.
Onda ju samo ugasim i ponovo pokrenem i bude sve OK vise sati igranja. Nakon sto sam proguglao, skuzio sam da ljudi imaju puno vecih problema sa SC2 i Blizzard nije ucinio nista da to popravi vec godinama...
Mozda je slicno i sa HL2.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #9 : 31. Srpanj, 2017., 11:21 »
Imam jedno pitanje.Imam jednu stariju igricu na DVD-u i tamo piše Windows XP exclusive i ne mogu je instalirati na Win 7.Jel to zato sto je to XP ekskluziva ili je to do mog PC-ja.Znam da nije na temu win 10 al mislim da je dovoljno slično.
A čuj, ovisi ti sve od igre koju nisi naveo, vjerujem da već jesi ali "proguglaj" malo situaciju oko te igre, možda ima neke poznate probleme...

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #10 : 03. Listopad, 2017., 11:32 »
Ovisi od igre do igre. Ponekad trebaš updejt igre, ponekad patch, ponekad kompatibilnost djeluje, ponekad trebaš nešto dodatno skinuti pa staviti u igru, ponekad trebaš raditi promjene u datoteci igre.

Malo su sj...taj dio sa starijim igrama. Nije baš sve tako bajno sa ovim OSom

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #11 : 10. Listopad, 2017., 12:33 »
Evo, ja sam neki dan napravio rollback na sedmicu, od hrpe problema s igrama (i novijim) na desetki, do nemogućnosti instaliranja novijih drivera za grafulju odustao sam od desetke.
Probao sam clean install, i dalje mi je radila probleme poslije zadnjeg updatea.
Nažalost čekam sljedeći OS, dotad na kraljici sedmici.

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #12 : 11. Listopad, 2017., 15:36 »
Evo, ja sam neki dan napravio rollback na sedmicu, od hrpe problema s igrama (i novijim) na desetki, do nemogućnosti instaliranja novijih drivera za grafulju odustao sam od desetke.
Probao sam clean install, i dalje mi je radila probleme poslije zadnjeg updatea.
Nažalost čekam sljedeći OS, dotad na kraljici sedmici.

Mislim da ćeš se na-čekati. BTW, odlična recenzija FEARa. :D Dao sam ti jedan poen :D

Odg: Pokretanje starijih igara na Windows-u 10
« Odgovori #13 : 28. Listopad, 2017., 14:19 »
Ekipa ono što ja znam kao stari gamer, je da dosta starijih igara zahtjeva uključen "direct play" na windowsima 10.
Ja sam tako riješio nekoliko problema kod pokretanja starijih igri koje se nisu htjele ni pokrenuti.
Kako osposobiti direct play, pa google zna :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9