HCL.HR

Steam

  • 1044 Odgovora
  • 371065 Hitova
*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #855 : 11. Siječanj, 2017., 16:38 »
Najviše mi se za sada sviđa ovaj steam customizer...


Ove druge sam i prije našao i pregledao, ali me nisu uopće oduševile...
Trenutno koristim Plexed 4.2 taj me najviše privukao neki dan. Dovoljno je drukčiji, a opet sličan Steamu i nisu samo dosadne iste nijanse boja u svemu.

*

Orin0071

  • n00b
  • 4
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #856 : 12. Siječanj, 2017., 01:43 »
Uzeo bi na steamu resident evil 6. Ali da li mi neko može reč pošto je moj laptop i3-4030 ghz 1.90 navidia gf 8300 i ram 4. Kako mi je laptop slab.
Kako moram namjestit postavke da mogu igrat bez zapinjanja rezoluciju fps i ostale stvari svjetlinu itd
« Zadnja izmjena: 12. Siječanj, 2017., 16:03 Orin0071 »

*

djole1234

  • n00b
  • 1
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #857 : 21. Siječanj, 2017., 09:51 »
Skoro sam poceo sa koriscenjem steam-a, pa me zanima da li moze sa jednog accounta, da se igra ista igrica, koja ima 2 profila (jedan na mene, jedan na brata), na 2 racunara u isto vrijeme? Pokusao sam, ali ako on prvi udje da igra, otvori mi ono sto on igra..pa me zanima da li moze da se iskljuvci neka opcija? unapred hvala :)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #858 : 21. Siječanj, 2017., 09:58 »
Skoro sam poceo sa koriscenjem steam-a, pa me zanima da li moze sa jednog accounta, da se igra ista igrica, koja ima 2 profila (jedan na mene, jedan na brata), na 2 racunara u isto vrijeme? Pokusao sam, ali ako on prvi udje da igra, otvori mi ono sto on igra..pa me zanima da li moze da se iskljuvci neka opcija? unapred hvala :)



Naravno da nemože. Onda nitko ne bi kupovao igre sam za sebe nego bi kupili jednu igru i igrali ju u isto vrijeme... To bi bio totalni promašaj i fijasko i developeri bi gubili masnu lovu. Recimo da BF1 ima 100.000 igrača sad. Znači to je 100.000 prodanih igara, a kada bi postojala ova mogućnost o kojoj ti pričaš to bi značilo da na 100.000 igrača je prodano samo 50.000 kopija igara... Nitko normalan tada ne bi kupovao MP igre sam nego s nekime u paru.


Steam family sharing je super svat, ali ima i treba imati ograničenja. Kada jedna osoba igra bilo koju igru ti ne možeš igrati niti jednu njegovu igru. Znači ti igraš BF1, a tvoj brat želi igrati PES - neće moći igrati jer ti igraš. Znači kada jedan od povezanih acc. igra - drugi ne može igrati ništa.


Uzeo bi na steamu resident evil 6. Ali da li mi neko može reč pošto je moj laptop i3-4030 ghz 1.90 navidia gf 8300 i ram 4. Kako mi je laptop slab.
Kako moram namjestit postavke da mogu igrat bez zapinjanja rezoluciju fps i ostale stvari svjetlinu itd


Upitno je hoćeš li uopće moći igrati s tom grafičkom na bilo kakvim postavkama...


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #859 : 03. Veljača, 2017., 07:16 »
Naletio na istragu Europske komisije protiv nekih proizvođača računalnih komponenti, laptopa, itd, ali najzanimljivije je da je i Steam (Valve) pod istragom zbog prakse koja zaključava keyeve na regionalne postavke ili restrikcije tipa kupio si RUS key i sada ne možeš igrati jer nisi u toj regiji...
Istražuje se i praktički diskriminirajuća praksa gdje se nekim regijama/zemljama potpuno zabranjuje kupnja određene igre ili se kupuje igra po povlaštenoj cijeni... Zašto bi netko iz Poljske mogao kupiti key za 20€, a mi ovamo za 50€.
E sad ili će odzvoniti jeftinim keyevima (što bi bila vjerojatnija opcija) ili idu spuštanja cijena za sve (barem malo)...


Ali to je tek istraga, a kada će se i ako će se nešto konkretno dogoditi...


Evo i članak koji se odnosi na video igre:



The Commission is investigating bilateral agreements concluded between Valve Corporation, owner of the Steam game distribution platform, and five PC video game publishers, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media and ZeniMax. The investigation concerns geo-blocking practices, where companies prevent consumers from purchasing digital content, in this case PC video games, because of the consumer's location or country of residence.


After the purchase of certain PC video games users need to confirm that their copy of the game is not pirated to be able to play it. This is done with an "activation key" on Valve's game distribution platform, Steam. This system is applied for a wide range of games, including sports, simulation and action games.


The investigation focuses on whether the agreements in question require or have required the use of activation keys for the purpose of geo-blocking. In particular, an "activation key" can grant access to a purchased game only to consumers in a particular EU Member State (for example the Czech Republic or Poland). This may amount to a breach of EU competition rules by reducing cross-border competition as a result of restricting so-called "parallel trade" within the Single Market and preventing consumers from buying cheaper games that may be available in other Member States.


The Commission is carrying out this in-depth investigation on its own initiative.


Background


Article 101 TFEU prohibits agreements between undertakings and decisions of associations of undertakings that prevent, restrict or distort competition within the EU's Single Market.


The opening of formal proceedings does not prejudge the outcome of the investigation. It relieves the competition authorities of EU Member States of their competence to apply EU competition rules to the practices concerned.


There is no legal deadline for bringing an antitrust investigation to an end. The duration of an investigation depends on a number of factors, including the complexity of the case, the cooperation of the companies with the Commission and the exercise of the rights of defence.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2017., 07:31 Hrv4tin4 »

*

9mlg9

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #860 : 03. Veljača, 2017., 10:02 »
Regionalne blokade određenih igara su tu zbog zakona tih zemalja, znam da je Australija ekstremno rigorozna po pitanju nasilja u igrama.
No, drago bi mi bilo da pomaknu ove različite cijene. Naravno, imamo toga i u pravom životu, pekare u Dubrovniku imaju različite cjenike za Hrvate i za turiste. Osobno mi se to gadi.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #861 : 03. Veljača, 2017., 10:43 »
Da, ali ovo nije na drugom kontinentu. Radi se o državama koje su unutar EU. Znači ne može jedna cijena biti za FRA, druga za HRV, a treća za PL...
I to je u jednu ruku dobro, u drugu ruku koma. Problem nije samo što je cijena različita nego ta što ti kao dio te EU zajednice ne možeš kupiti istu stvar u PL za jeftinije novce jer je to regionalno zaključan proizvod. To ne smije tako biti. I sad hoće li ukinuti zaključavanje keyeva na regije, hoće li svima izjednačit cijene?!?
Ili će na kraju sve propast i ništa neće biti ni od istrage?!' Vidjet ćemo...

Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #862 : 04. Veljača, 2017., 13:04 »
Jedno pitanje u vezi steama
Ovaj problem mi se desavao u par navrata, na primer evo jucer sam skidao sniper ghost warrior 3 betu i skinulo se 15gb, upalim danas racunalo da skinem ostala 3gb i krene mi skidanje ispocetka, to mi se desavalo i sa dishonored 2 i jos nekim igrama
Zna li neko zbog cega se to desava ili kako da popravim taj probleem? Ili je jednostavno bug do steama

Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #863 : 06. Veljača, 2017., 21:43 »
Imam pitanje.
Vidim na dosta foruma se prodaju: cd keyevi, steam keyevi, steam kljucevi, steam giftovi itd.
Koliko je to sigurno?
Cuo sam da keyevi nisu sigurni ali da je gift siguran i da se igra nikako nemoze izgubiti.
Koliko je to tacno?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #864 : 06. Veljača, 2017., 21:50 »
Sigurniji je key. Moraš samo znati što kupuješ. Ti tražiš EU i/ili GLOBAL key, a ponekada radi i ROW. Samo moraš čitati šta piše.
Gift je nesiguran jer do sada da prihvatiš gift si morao automatski dodati i osobu koja ti poklanja gift u listu prijatelja. Isto tako netko možda daje gift a kupio ga je na ruskom ili brazilskom tržištu i ti ga nećeš moći upotrijebiti.


Prolistaj malo ovu temu - KLIK. Piše ti sve na zadnje 2-3 stranice.

Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #865 : 07. Veljača, 2017., 07:44 »
Ali ako odmah maknem tu osobu sa prijatelja, ostaje li mi igra?
Jer znam da su neki ljudi imali problema sa tim sto im odjednom nestane igra, pa nzm kako..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #866 : 07. Veljača, 2017., 08:05 »
Kao što već rekoh prolistaj temu na koju sam ti bacio link. Nestane jer je kupljena ukradenom kreditnom karticom i onda kad se to prijavi igra se povuče natrag. Pazi gdje kupuješ i meni je key 100x sigurniji od bilo kakvog gifta. Da, ostane ti igra i ako makneš lika iz prijatelja, ali ako je to frajer koji s ukradenom karticom kupuje i prodaje igre možda može doći i do nekih tvojih podataka... Želiš li toliko riskirati?


Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #867 : 07. Veljača, 2017., 11:00 »
Znaci kupovina samo sa zvanicnih sajtova, hvala puno :) ..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #868 : 07. Veljača, 2017., 11:01 »
Ne, opet nisi pročitao zadnjih par stranica iz one teme?


Lijepo sam i tamo napisao gdje se kupuje i na koji način. Imam cca 400 igara i nikada nisam imao problema s kupovinom tamo gdje sam uzimao igre, a to skoro nikada nije bilo na Steamu, Uplayu, Originu nego na drugim stranicama gdje je cijena puno jeftinija.

Odg: STEAM - komentari, pitanja i odgovori
« Odgovori #869 : 07. Veljača, 2017., 11:45 »
Znaci kupovina samo sa zvanicnih sajtova, hvala puno :) ..

Nemaš potrebe s official site-ova kupovat ako imalo razmišljaš i čitaš što kupuješ, a ispadne te i duplo jeftinije u nekim slučajevima.
Ja inače uzimam key-eve, al uzeo sam jednom gift za probu (znajući da je riskantno) prije jedno 2 mj, za sad sve ok, lika od kojeg sam ''dobio'' gift sam odmah blokirao na steamu prije nego se uopće dodao automatski u frendove...ali svakako ako se može uzet key radije uzmi key.

Jedno pitanje u vezi steama
Ovaj problem mi se desavao u par navrata, na primer evo jucer sam skidao sniper ghost warrior 3 betu i skinulo se 15gb, upalim danas racunalo da skinem ostala 3gb i krene mi skidanje ispocetka, to mi se desavalo i sa dishonored 2 i jos nekim igrama
Zna li neko zbog cega se to desava ili kako da popravim taj probleem? Ili je jednostavno bug do steama

Možda su u međuvremenu nešto update-ali, pa ti je steam počeo ispočetka jer stavlja nove fajlove umjesto starih...probaj isključit auto-update za tu igru pa onda restartat steam i vidjet...
Balkanslav Gaming:
YouTube
Facebook

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9