HCL.HR

Steam mašine

  • 68 Odgovora
  • 25630 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Steam mašine
« : 11. Ožujak, 2013., 13:45 »
Jel mi to nemamo topic za steambox? :fpalm:  Ae, da ne idemo u offtopic u PS4 temi...

Izvedba ne visi u zraku

Ne mislim samo izvedba od strane Valvea. Koliko god ja volio PC i njegove prednosti, PC gamingu nije mjesto u dnevnom boravku ispred TV-a sa dijagonalom od stotinu i nešto. Mislim, to je zgodan feature za steam i neke igre... ali nije nešto što bi itko trebao uzeti za ozbiljno, u smislu da će protresti tržite i oteti publiku konzolama. Jer koncept steamboxa je praktički samo big picture mod. Ne vjerujem da će se taj hardver zapravo razlikovat po nečemu od onoga što bi danas mogao složit kao mini pc i stavit ga kraj TV-a.

Tako da ti u suštini ostaje samo  Big Picture... za koji postoji limitiran broj naslova s podrškom za kontroler - jer bi se podrazumjevalo da nećeš u dnevnom boravku ispred TV-a igrat s tipkovnicom i mišem. Je da, ima finih mini tipkovnica/miševa bežičnih i sve to... ali nije praktično. Jedino da Valve smisli nešto svoje, novo i originalno, ali opet - s razlogom je miš/tipkovnica PC igračima nezamjenjiva kombinacija u dobrom dijelu igara (strategije i FPS).

Nego, krenuli preorderi za slično "Steambox" rješenje koje smo vidjeli na CES-u, Xi3 Piston. Što se nalazi u kutiji?
quad-core amd s 3.2 ghz, 8 giga rama, 128 gb hard disk, grafičku ne spominju. U intervjuu za gamespot predstavnik kompanije je ostao zbunjen kad su ga pitali koliko će memorije biti rezervirano za grafiku - rekao je: ništa.
cijena: 999 dolara.

Usporedi to s PS4 hardverom. I predviđenom cijenom koja je u najgorem slučaju pola od ove.
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj, 2014., 17:33 wyzard »

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Steambox
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2013., 13:52 »
Nezz,jednostavno ne vidim kako te dvije nove "konzole" mogu uspjeti .
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: Steambox
« Odgovori #2 : 11. Ožujak, 2013., 13:53 »
Dvije?

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Steambox
« Odgovori #3 : 11. Ožujak, 2013., 13:54 »
Pa što nije da valve radi neki kurac ? I ovaj piston od 1000$
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2013., 13:58 seymour »
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: Steambox
« Odgovori #4 : 11. Ožujak, 2013., 13:55 »
Aha, da. Ja nekako računam Piston kao Steambox. :hiha:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Steambox
« Odgovori #5 : 12. Ožujak, 2013., 19:16 »
"Piston nema veze sa Steamom" - kaze Valve.

Toliko o tome. Mislim, bili bi ludi podrzavat nesto sto kosta 1000$ i sto nema teorije da pokrece moderne igre.

*

Blade1752

  • *
  • 145
  • Penzijoner bez penzije
Odg: Steambox
« Odgovori #6 : 12. Ožujak, 2013., 20:47 »
128 gb ssd-a ,a ne ovog običnog :P Ja ne vidim kako bi to uopće bilo od neke koristi..za takav novac možeš si mrcinu od kompa složit i kupit si monitor k'o kuća :solidus:
-The Hobo King

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #7 : 23. Rujan, 2013., 18:40 »
BUMP

Najavljen SteamOS



Malo sad glupo zvuči ovo što sam rekao u prvom postu, nisam očekivao da će Valve pripremit svoj OS.
Ali očekuje se najava hardvera zapravo, to bi bilo nešto novo. Ovo je samo proširenje Steama.

Odg: Steambox
« Odgovori #8 : 23. Rujan, 2013., 19:25 »
A bilo bi dobro da naprave neki jeftin komad hardware kad več koristi streamanje sa PC.  Nešto da bude u fazonu dodatka za več postojeći PC!

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Steambox
« Odgovori #9 : 24. Rujan, 2013., 16:37 »
Ovo je samo proširenje Steama.

Vrlo korisno proširenje Steama.
Nabaviti neki jeftin komad hadwarea s HDMI izlazom, instalirati na njega Steam OS, spojiti ga s telkom i streamati konzolaške portove s Windows PC-a preko wi-fi veze mi je gg rješenje. Jedino nisam siguran hoće li taj OS podržavati X360 kontroler.
Brijem da neće budući da nema Linux drivera. Al ajde, preživio bi kupnju još jednog kontrolera, posebice ako bude od samog Valvea.
The greatest teacher, failure is.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #10 : 24. Rujan, 2013., 16:42 »
Sumnjam da će driveri za tako učestalo korištene kontrolere ili druge vrste periferije biti ikakav problem za SteamOS - koji je očito zamišljen da radi s kontrolerima pred TV-om u dnevnom. To je valjda prvo na što su mislili. Valjda. Ili su skužili da ne mogu "prisiliti" na stvaranje tih drivera dok ne dokažu da je platforma održiva, popularna i ima veliku bazu korisnika... pa su zamislili cijelu stvar ekskluzivno s njihovim vlastitim kontrolerom :/

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #11 : 24. Rujan, 2013., 16:43 »
Da je kontroler bilo čiji osim Microsoftov ne bi bilo nikakvih problema s driverima

@Deadwalker

A vidjet ćemo kako će ići taj stream...

Mene u biti najviše zanima Steam-brandirani hardver.
« Zadnja izmjena: 24. Rujan, 2013., 16:45 wyzard »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Steambox
« Odgovori #12 : 24. Rujan, 2013., 16:52 »
Ovo što kaže Wyz.
Al navodno preko H.256 kodeka stream kroz wi-fi vezu ide bez beda uz zanemarivo malen lag.
Istina, treba još pričekati što će Valve otkriti po pitanju vlastitog HW-a, no mogućnost da streamam PC igre iz sobe u boravak preko uređaja koji će me koštati neku siću me jako veseli.
Čak bi odgodio kupnju PS-a 4 i dao 2 soma za dobru grafičku.
« Zadnja izmjena: 24. Rujan, 2013., 16:56 Deadwalker »
The greatest teacher, failure is.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #13 : 24. Rujan, 2013., 17:10 »
Nez, ja sam malo skeptičan po pitanju SteamOS-a. Mislim da, sve to u praksi zvuči fino i zanimljivo, ali oni su upravo objavili otvoreni rat Microsoftu i Windowsima, platformi na kojoj igramo igre preko 20-tak godina. Mene osobno je strah, budući da predosjećam rat formatima,  na jednoj strani se nalaziti Microsoft s PC-om i Xbox Oneom koji se primarno oslanjaju na DX bazirane igre, a na drugoj Valve i Sony (PS4 koristi modificiranu verziju Linuxa). Osim problema prebacivanja svih službenih alata s windows na linux okruženje, zanima me kako će djelovati optimiziranost igara. Glavna prednost konzole nad PC-om je upravo zatvorenost sustava, a u ovom tekstu čitamo o nekoliko različitih hardwarea. Da, taj hardware će sigurno biti jači od konzola nove generacije, ali također on neće biti standardan čime se ponovno onemogućuje proizvođačima da "uglanjcaju" proizvod kao na konzolama.

Ma meh, bezveze sam se puno raspisao, trebao vidjeti Valveov sljedeći potez

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Steambox
« Odgovori #14 : 24. Rujan, 2013., 17:29 »
Jedini pravi razlog zasto vecina developera nije razmatrala razvijanje igara za Linux je u rascjepkanosti raznih distribucija Linuxa.

SteamOS predstavlja Linux distribuciju koja vec ima integriranu podrsku za gaming platformu(Steam kao servis) i Valve ce se brinuti da driveri i back-end budu pravilno podrzani i nadogradivani za igre.

Cinjenica da nakon dugo vremena izlazi novi, relevantan OS koji je fokusiran primarno na gaming je dovoljan pritisak sam po sebi prema Microsoftu i Appleu.
Microsoft kao korporacija je mastodont cija interna organizacija jednostavno ne funkcionira i nisu u kontaktu sa krajnjim korisnicima. Cak i njihovi interni razvojni timovi se medusobno natjecu i suradnja je slaba.
Apple je vise fokusiran na multimedijalne mogucnosti svog OS-a nego na gaming.

SteamOS zapravo ni nije direktna konkurencija jer je specijaliziran OS koji cilja na gaming.
Microsoftu ce trebati predugo da reagira uopce na njega s obzirom na probleme u internoj organizaciji, a Apple je fokusiran primarno na mobilni gaming.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9