HCL.HR

GTX 1080ti problem sa temp?

  • 3 Odgovora
  • 1785 Hitova
GTX 1080ti problem sa temp?
« : 18. Ožujak, 2018., 23:38 »
Pozdrav forumaši, trebao bih vaš savjet ili provjerenu informaciju naime radi se o tome da sam primjetio da mi je iddle na gpu 61c radi se o gore navedenoj grafi koja nije OC nego kakva je stigla takva je i trenutno. Primjetio sam i da za 2nd monitor hdmi kabel metalni dio se zagrije lagano te sam pokušao vidjeti temps bez 2nd monitora i iddle temp je pala na 45c. Sad me strah vraćat monitor ili je to sasvim uredu zapravo jer ipak treba pokretat i drugi monitor. Radi se 1080p panelima, main je na 144hz drugi 60h neznam jel to ima veze, ali za svaki slučaj da procjena bude bolja. Postoji li i način da nekako naredim da mi gpu fans ranije pale ili da non stop budu na laganom okretanju?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1080ti problem sa temp?
« Odgovori #1 : 19. Ožujak, 2018., 01:16 »
Vjerojatno se radi o 0db fan modu

Možeš napraviti svoju krivulju venta sa msi afterburenr i sl. programima

Odg: GTX 1080ti problem sa temp?
« Odgovori #2 : 19. Ožujak, 2018., 08:46 »
Nije to problem no strah ne da slucajno nije hdmi kabel u kvaru jer od kad ga ukopcam zagrija se i gpu, ruku sam stavio jraj kartice i dosta toplo bude

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1080ti problem sa temp?
« Odgovori #3 : 19. Ožujak, 2018., 17:09 »
Nisam siguran da ti baš kabel zagrijava. Na kraju krajeva najlakše ti je stavit neki drugi kabel za probu.

Moguće da ti je gpu pod nešto većim opterećenjem kad spojiš i drugi monitor, a vjerojatno imaš "0db mod" koji danas ima skoro svaka grafička (osim nekih budžet coolera na jeftinijim gpu) koji se ne pali do 60-ak C. Proskeniraj s nečim da eliminiraš neki miner malware.

Također to što je tamo toplo ne zvuči nenormalno, ipak je to high end gpu sa 250w tdp, a pogotovo ako imaš blower cooler koji sve izbacuje iza

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9