HCL.HR

Monitor ne prikazuje sliku.

  • 16 Odgovora
  • 7922 Hitova
Monitor ne prikazuje sliku.
« : 23. Travanj, 2018., 14:20 »
Poz.
Stigao mi je novi pc i ima jedan problem.
Upalim računalo, ali slika na monitoru se ne pokazuje, tipka na koju se pali je narađasta umjesto plava kao ona kad radi. Probao sam i drugi monitor, piše power saving mode i slično, isto se ne prikzuje ništa poslje toga.Ubiti na oba čim prikljucim u racunalo, upali se power saving mode
Monitor mogu staviti samo u jedan utor od par njih koji izgledaju kao za monitor, jedan je bijeli (predugacak), a drugi crni isto pre pre dugacak(taj je u ravnini sa grafickom ako to ima veze) pored oba piše DVI tako da to valjda nije za ovaj monitor, no kada ubacim u ovaj manji crni koji mogu, neradi

Jesam li neš zaboravio spomenuti? Takoder, racunalo je slozeno u centru(centro.hr), a monitori su ispravni jer sam ih oba koristio.

Do sada sam pokusao resetirati CMOS i izmjenjivati izmedu 2 monitora.

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #1 : 23. Travanj, 2018., 15:03 »
Jesi li nazvalo Centro i provjerio je li kod njih komp radio?

Ako ga nisu isprobali, postoji šansa da te zeza memorija, što nije neuobičajeno s Ryzen konfiguracijama. Pokušaj s prebacivanjem memorijskog modula u druge utore.

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #2 : 23. Travanj, 2018., 15:52 »
Na mailu su mi prije slanja rekli da kod njih komp radi nakon što su mjenjali RAM jer im prvo nije radio sa drugim RAM keksom (tada su stavili novi i proradio je)

Stavio sam RAM u slot pored(prije je bio u prvom) i sada ne samo da se ne pokazuje ništa na monitoru već se i komp nakon 20-ak sekundi rada resetira odnosno prestane radit na pola-jednu sekundu i ponovno nastavi(ovo se nije dogadalo prije)... sad mislim jeli bilo pametno da išta diram i jesam li nekaj zeznuo  :fpalm: ...Pritisnio sam dovoljno jako da klikne gornji dio a doljni dio ni nemora kliknuti na b350 pro4 mobo
Sad se bojim opet prebacivat u prvi slot i testirat

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #3 : 23. Travanj, 2018., 17:27 »
Samo da updateam, vratio sam RAM u prvi slot i ne resetira se više iako mislim da nije do slota vec da se meni  nije cuo kvrc 2 puta vec jednom i ram nije bio do kraja uguran... slika se jos NE PRIKAZUJE tako da problem nije rjesen ali barem nisam nista zeznuo dodatno...

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #4 : 23. Travanj, 2018., 20:14 »
Vidio sam prvi post i baš sam ti htio odgovoriti da na svakoj matičnoj mora škljocnuti dva puta. Ja još uvijek vjerujem da se radi o problemu s RAM-om. Svakako ga pokušaj staviti u 2. utor gledajući od procesora, označen s A2.
« Zadnja izmjena: 23. Travanj, 2018., 20:17 Metaxa »

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #5 : 23. Travanj, 2018., 20:35 »
Vidio sam prvi post i baš sam ti htio odgovoriti da svakako mora škljocnuti dva puta. Ja još uvijek vjerujem da se radi o problemu s RAM-om. U koji utor ti je stavljen modul? Svakako ga pokušaj staviti u 2. utor gledajući od procesora, označen s A2.

U redu, opet cu mjenjati mjesto ako je to baš potrebno, no ima jedna stvar koja bi mogla biti kljucna, a nisam je spomenuo.

GPU u racunalu je 1050Ti koji nema podršku za VGA monitor koji imam (znam da je outdated, no imam ga jako dugo a dobro sluzi pa nevolim mjenjati), a kada uštekam monitor u MOBO  koja ima podršku za VGA, dogodi se prethodno navedeni problem, tako da sam googlao od ujutro i zgooglao na nekom stranom forumu, da ako je GPU instaliran u racunalo, monitor se nece prikazati preko maticne. I sad AKO JE TO ISTINA i ako je u tom problem (molim potvrdu), trebao bih kupiti neki VGA to HDMI adapter i staviti ga u port od grafe.
Jeli točno razmišljam ili sam se pogubio u svom tom guglanju?
Ako je točno, neznam tehnikalije u detalje pa me zanima jeli bi ovaj odradio posao uzeci u obzir da imam
FLATRON W1942S monitor: http://www.lg.com/za/monitors/lg-W1942S-PF-widescreen-computer-monitor (vjerujem 15 pinova na VGAu)
Kfa2 1050ti (znam da podrzava HDMI ali nikako da nadem koju vrstu, koliko pinova ili sto vec)
Ryzen3 1200 cpu i ab350 pro4 mobo

Bi li jedan od ovih adaptera bio uredu?:
http://www.electronic-center.hr/adapteri/hdmi-dvi-vga/adapter-hdmi-na-vga-audio.html
https://www.chipoteka.hr/artikl/100224/adapter-hdmi-m-na-vga-z-delock-65346-blister-2633453923

Bitno mi je da ga mogu nabavit u Osijeku(u trgovini) i daje ispod 200kn(znaci ne links  :hihi:)

Ako nije u tome problem, onda je valjda RAM, ali ovo mi se cini prilicno vjerojatno, a i kolega mi je rekao da je imao isti problem i upravo tako ga je rijesio.

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #6 : 23. Travanj, 2018., 21:19 »
Ok, sad mi je sve jasno. Ispričavam se što prije nisam pitao za detalje, nego odmah krenuo pilati po svome. Iskustvo s Ryzenima...  :D

Kad uključuješ monitor u matičnu, tražiš zapravo signal iz iGPU-a, ilitiga grafičke integrirane u procesor. Ryzen 3 1200 nema integriranu grafičku pa zbog toga imaš navedenu situaciju. Prema portovima na tvojoj grafičkoj (srećom, zadržali su DVI), najjednostavnije i najjeftinije rješenje ti je VGA -> DVI adapter:

http://www.electronic-center.hr/adapteri/hdmi-dvi-vga/adapter-dvim-vgaz.html

:)
« Zadnja izmjena: 23. Travanj, 2018., 21:28 Metaxa »

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #7 : 23. Travanj, 2018., 21:32 »
Hvala na prijedlogu.
Da budem siguran, gpu koji sam dobio ima 3 utora. HDMI, DP i *DVI-D* , pa me zanima jeli DVI isto kao i DVI-D jer na gpu kao sto sam rekao pise DVI-D

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #8 : 23. Travanj, 2018., 21:39 »
Nema na čemu!  :D

Jest, to je jedna od varijanti DVI-ja i ovaj adapter joj odgovara.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #9 : 23. Travanj, 2018., 22:32 »
Ako mu monitor ima samo vga, onaj adapter mu neće pomoći jer ne konvertira digitalni u analogni signal. Ugl. treba ti konverter poput ovoga

Problem je u tome što novije gpu ne podržavaju analogni signal već neko vrijeme

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #10 : 24. Travanj, 2018., 05:31 »
Hvala andrash, znaci u trgovini (ako nemaju ovaj model) moram dobro napomenuti kako  digitalni signal mora pretvarati u analogni i da moraju pinski odgovarati sa utorima gpua i izlaza monitora? Ili sam nesto jos izostavio?

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #11 : 24. Travanj, 2018., 05:56 »
Ako mu monitor ima samo vga, onaj adapter mu neće pomoći jer ne konvertira digitalni u analogni signal. Ugl. treba ti konverter poput ovoga

Problem je u tome što novije gpu ne podržavaju analogni signal već neko vrijeme

Hvala na ispravci, andrash, priznajem da nisam to znao.

@Fran - Na stranici piše da je ovaj adapter dostupan u poslovnici u Osijeku.

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #12 : 24. Travanj, 2018., 10:28 »
A bili trebao uzeti HDMI ili DVI
Neznam koje su razlike pa neznam ni ima li veze

Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #13 : 24. Travanj, 2018., 13:16 »
Mislim da trebalo biti svejedno jer svakako se digitalni signal iz grafičke u konačnici pretvori u analogni za tvoj monitor.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Monitor ne prikazuje sliku.
« Odgovori #14 : 24. Travanj, 2018., 14:40 »
A bili trebao uzeti HDMI ili DVI
Neznam koje su razlike pa neznam ni ima li veze

Da svejedno je. Ako ti se da čekati mogao bi probati naručiti tako nešto sa aliexpressa ili ebaya, jer kod nas previše gule za tako što, npr. klik. Prema opisu i slikama bi to trebao biti konverter. Samo bi se načekao dosta

Ili u hdmi u našim shopovima klik, 40kn dostava, dođe ti za dan, max 2. Ili prošetaj do čipoteke klik

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9