HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 543733 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« : 24. Kolovoz, 2015., 14:55 »
Kako bi Vam mogli pomoći oko odabira grafičke kartice, za Vaše računalo, potrebni su nam neki osnovni podatci:

1. CPU (Koji točno procesor imate)
2. PSU (Koje točno napajanje imate, nemojte navoditi samo Watte nego i proizvođača! Što više informacija tim bolje)
3. S koliko novaca raspolažete
4. Koji monitor imate (većina ljudi kupuje danas grafičke za dobar gaming u 1080p, no još uvijek ima onih koji imaju solidan stari monitor s manjom rezolucijom i ne žele ga mijanjati)
5. Imate li kakve želje tipa Nvidia ili AMD
6. Kada planirate kupovati grafičku, jer se cijene ponekada mijanjaju i na tjednoj bazi

# ova tema ne služi za prepucavanja oko AMD ili Nvidia grafičkih kartica
# svako poticanje ili započimanje prepucavanja na gore navedenu temu je zabranjeno
# ova tema služi isključivo za preporuku grafičkih kartica i nikakve druge komponente ne dolaze u obzir.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2015., 14:57 Hrv4tin4 »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1 : 24. Kolovoz, 2015., 21:10 »
Moze li mi neko pomoc oko kupnje graficke kartice spreman san za nju dati do 2000 kuna.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2015., 22:19 »
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2015., 22:21 »
Najjača:

http://www.magazinrs.hr/graficka-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-3gb-gddr5-11221-00-40g-bulk/sap-r9-280x-dxf-oc-b/product/
http://www.magazinrs.hr/graficka-kartica-sapphire-vapor-x-r9-280x-3g-d5-bulk/11221-02/product/

Novija i efikasnija (potrošnja) i 1. god duža garancija

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=16915

Međutim reci ti prvo procesor i točan naziv napajanja, da nebi bilo da u 2 soma tražimo i napajanje kao što gotovo uvijek bude
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2015., 22:23 Andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2015., 23:23 »
Moj procesor je AMD FX(tm) 4300 quad core 3.8 ghz
Napajanje je od 750W novo je I siguram sam da moze bilo koju graficku izdrzat.
Ekran neznam koji je model samo znam da je samsung I da podrzava fullhd. Imam 4 gb rama.
Nije mi bitno jeli proizvodac AMD ili nvidia bitno mi je samo da uzmem najbolju graficku do 2000kn koja bi mogla pokretat sve novije igre  a sto se tice termina kupnje spreman sam cekati I do bozica ako ce tada u ponudi za isti novac puno jace graficke.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #5 : 25. Kolovoz, 2015., 06:32 »
Namjerno tražimo od svih da nam navedu TOČNO napajanje i model. Moraš biti svjestan da to što piše 750W nije konstante snage, nego njegov maksimalni skok koji može držati možda koju milisekundu!
Znam za napajanja na kojima piše 600W, a zapravo ne daju više od 250W stalne snage i zato nam je to strašno bitno, a trebalo bi biti i tebi ako ne želiš skuriti svoju novu grafičku karticu, matičnu ploču i sve ostalo.
Navedi proizvođača pa ćemo ti moći konkretno pomoći.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #6 : 25. Kolovoz, 2015., 06:51 »
Falia san skroz sad sam provjerio I napajanje mi je od coolermastera od 500W

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #7 : 25. Kolovoz, 2015., 14:12 »
Ako je thunder ili elite serija ne valja za takve grafičke. To su njihova office/šroteks napajanja, koja najčešće dolaze u paketu sa njihovim jeftinijim elite kućištima.

B serija još može proći (ajmo reć nekakva kvalitetnija office serija ili za budget gaming konfiguracije), samo bi radije onda išao na gtx 960 radi manjeg opterećenja, a i bolji je par za tvoj cpu i nekakav realni maximum. Zato je bitno da navedeš točan model (skini stranicu kućišta i pogledaj etiketu, možeš i uslikati). Iskreno osim te 3 serije, čisto sumnjam da imaš neka njihova kvalitetnija napajanja. Ako imaš super
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 14:17 Andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #8 : 25. Kolovoz, 2015., 18:48 »
Uskoro planiram mijenjat grafičku, eventualno napajanje s obzirom da već gura 7 god. pa bi molio neku preporuku...

Trenutna konfiguracija:

 - Matična: ASRock Z97 extreme3
- Procesor: Intel i5 4690K 4.0 ghz
- Hladnjak Coolermaster Hyper 412s
- Napajane: Corsair vx550w
- Memorija pc -14900 G.SKILL Ares 1866MHZ 2x4 gb
- Grafička kartica - Sapphire Radeon HD7950 3gb
- SSD Intel 530 240gb
- HDD 1500gb

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #9 : 25. Kolovoz, 2015., 19:01 »
Imas kvalitetno napajanje, i ako je sve u redu s anjime netreba ga mijenjat, u tom slucaju ides na gtx 970 koja malo troši http://www.centro.hr/graficka-kartica-gigabyte-geforce-gtx970-wf3-oc-4gb-gddr5-dvi-dp.aspx ali prije svega napisi koje kuciste imas da vidimo hoce li stat unuta posto je dosta dugacka kartica.
Ako imas problema sa napajanjem onda uzmi ovo http://www.centro.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620w.aspx u tom slucaju idi na ovu graficku http://www.centro.hr/msi-r9-390-gaming-8gb-gddr5-dx12.aspx
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 19:04 HighEnd »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #10 : 25. Kolovoz, 2015., 19:16 »
Kućište mi je NZXT Zero 2. Napajanje je dosad radilo bez ikakvih problema.  Ako u međuvremenu i ode  opet ću si probat uzet neko od corsaira jer sam stvarno zadovoljan s njim...
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 19:28 D@nijel »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #11 : 25. Kolovoz, 2015., 19:56 »
D@nijel:

Napajanje ti je dobro, kao sto HighEnd kaze, nema potrebe mijenjati ono što valja. Također imam Corsair ali serija GS i zadovoljan sam.

Guru3D power supply recommendation Prema Guru3D tvrde da je dovoljno kvalitetno 500W napajanje za normalnu konfiguraciju s Gigabyte GTX 970 G1 GAMING karticom koja je dosta nabrijana.

Pogledaj si OVDJE tu su ti testovi overclockanja navedene G1 kartice na Guru3D stranici.

Uzmeš si tu karticu, koja je moja preporuka: Gigabyte GTX 970 G1 GAMING i isprobaš ju na svome napajanju, samo vidi dali imaš dovoljan Molex za nju.
Primjerice u trgovini ADM trenutno je cijena po meni prihvatljiva za takvu grafičku!
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 20:00 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #12 : 25. Kolovoz, 2015., 20:06 »
HackerMAG ne leti pred rudo, to kuciste ima jako malo prostora za graficku, do 27cm, nece mu stat te grafe sa tri venta. U tom slucaju gledaj ovu graficku, ta stane bez problema http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/nvidia/gig-gv-n970ixo-4gd/ ili ovu ta je tocno dugacka koliko ti imas prostora namjenjenog za grafu http://www.centro.hr/graficka-kartica-msi-geforce-gtx-970-gaming-gddr5-4gb-256bit-1140mhz-7010mhz-pci-e-3-0-x16-dp-hdmi-2xdvi-vga-gtx-970-gaming-4g.aspx

A i nisu ti vise Corsair napajanja sta su nekad bila, dok im je Seasonic bio OEM, sada ima puno kvalitetnijih napajanja u njihovom cjenovnom rangu.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #13 : 25. Kolovoz, 2015., 20:26 »
Ovaj problem s kučištem se ionako riješi za 2 min.

Naime, kučište ima nasuprot utora stalak za HDD, komotno diskove može staviti pri dnu stalka ili pri vrhu, ovisno kako želi, a dio stalka koji smeta riješi se kutnom brusilicom, 1 mm debelom reznom šajbom, a rubove ugladiš polirkom ili malim roto glodalom.
Neće smetati ničemu, a diskovi će i dalje biti sabilni, tj stabilno će se držati.

Već sam radio takve stvari, i može se bez problema...

Možda Corsair nije što je nekad bio jer je ubacio jeftine serije napajanja zbog veće zarade, ali ja i dalje mislim da su Corsairove više serije jako dobre. Ja za svoje Corsair GS napajanje nemam ni riječi prigovora. Inače GS je posebna Gaming Series varijanta...
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 20:34 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #14 : 25. Kolovoz, 2015., 20:28 »
Zašto jednostavno nebi uzeo grafu normalne dužine, da ne kasapi nepotrebno...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9