HCL.HR

Problem HP Omen laptopom

  • 5 Odgovora
  • 2408 Hitova
*

Lagalagala

  • n00b
  • 3
Problem HP Omen laptopom
« : 25. Svibanj, 2019., 10:19 »
Pozdrav svima! Imam problem  HP Omen laptopom koji sam kupio pred godinu dana u linksu. Mrcina je, i7, gtx1070 i 16 gb rama.

Imam nekoliko problema s njim i garancija mi ističe za 9 dana, ali nisam siguran da li je ovo za slati na popravak.

1. Spacebar reagira samo ako ga stisnem u sredini, palac mi se prirodno nalazi na rubu i smor je za pisati na taj način.
    Razmišljao sam skinuti tipku i zaljepiti mali komadić plastike na sredini tipke tako da kada stisnem tipku na rubu se ona dovoljno spusti stisne onaj gumeni vrag (skinuo sam i vratio spacebar i došao do tog zaključka)

2. na ekranu(17 inča) mi se pojavila svijetla mrlja ajmo reči 2x2 mm. nije fizičko oštećenje, barem tako ne izgleda. Postoji mogućnost da se prilikom prenošenja ekran možda stisnuo na tom mjestu, ali fizičko oštećenje nije vidljivo. Zapravo smeta mi vizualno. Kopka me. Da li je ovo dovoljno za reklamaciju/popravak preko garancije? Evo i fotografija mrlje https://ibb.co/LSVVnrt

3. Najveći problem. Boota se 5 minuta i duže do windows log on screena!
Ovo sam čitao na netu i bio je problem pred 2 godine s HP laptopima i navodno je izašao fix za to... Što sam do sada napravi po tom pitanju?

- installirao fix
- ugasio app readiness
- ugasio fast boot u windows power postavkama
- prčkao po windows startup opcijama, isključivao nepotrebne aplikacije
- installirao nove drivere
- update-o BIOS
- installirao windows update

Ono što nisam radio (a na netu su predložili kao rješenje):
- disk defragment
- reinstallirao windowse

Reinstalacija Windowsa mi je last resort jer mi je smor zbog količine aplikacija installiranih i ne da mi se backup raditi niti reinstallirati sve...

Molim pomoć! :) također još jednom, pošto mi garancija ističe za 9 dana, zanima me da li su prva 2 problema možda povod za slati na popravak/reklamaciju?
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj, 2019., 10:23 Lagalagala »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem HP Omen laptopom
« Odgovori #1 : 25. Svibanj, 2019., 10:43 »
Za početak garancija na Omen je minimum 2, ako ne i 3 godine.


I da nemoj ništa prčkat na svoju rku jer zbog toga gubiš garanciju!


Pravac servis i to je to.

*

Lagalagala

  • n00b
  • 3
Odg: Problem HP Omen laptopom
« Odgovori #2 : 25. Svibanj, 2019., 11:09 »
Hvala na odgovoru! Provjerio sam sada na linksu i stvarno je 3 godine garancija. Kada sam provjeravao garanciju preko HP mi je pisalo 9 dana, no to je valjda na bateriju.

Zanima me samo još tvoje mišljenje oko sporog bootanja, to je vjerojatno software-ski problem? Pitam zato jer bih želio da mi izvade HDD kada ga predam na servis.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem HP Omen laptopom
« Odgovori #3 : 25. Svibanj, 2019., 11:53 »
Hvala na odgovoru! Provjerio sam sada na linksu i stvarno je 3 godine garancija. Kada sam provjeravao garanciju preko HP mi je pisalo 9 dana, no to je valjda na bateriju.

Zanima me samo još tvoje mišljenje oko sporog bootanja, to je vjerojatno software-ski problem? Pitam zato jer bih želio da mi izvade HDD kada ga predam na servis.


A spori boot može biti zbog svega i svačega. Stvar je u tome da po svemu viđenom ni ne znaš točno reći gdje je problem. Boot može biti sporiji samo na Windowsima, a ne na dijelu BIOS-a, itd.
Lako je moguće da je HDD u pitanju i ako želiš pravo testiranje onda im moraš ostaviti HDD. Zaključaj svoj profil i otvori im guest profil da vide kakva je situacija.
Moguće je da i HDD ima bad sektore pa ćeš ga morati zamijeniti...


Ne mora uvijek sve biti SW problem, zna se dogoditi frka s diskovima koji onda sve uspore...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem HP Omen laptopom
« Odgovori #4 : 25. Svibanj, 2019., 13:22 »
Probaj bootat neki live OS sa usb-a

*

Lagalagala

  • n00b
  • 3
Odg: Problem HP Omen laptopom
« Odgovori #5 : 25. Svibanj, 2019., 13:41 »
Hvala svima na odgovorima. U svakom slučaju laptop ide na servis. Može lock :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9