HCL.HR

Savjet oko kupnje UPS-a

  • 3 Odgovora
  • 1913 Hitova
*

Ubica

  • *
  • 17
Savjet oko kupnje UPS-a
« : 20. Lipanj, 2018., 23:28 »
Pozdrav,
Dakle, doma mi dosta varira napon i par matičnih mi je otišlo zbog toga. Imam neki UPS koji je do sada dobro funkcionirao al' je star jedno 7-8 godina i posto je dosta glasan.
Sad htio bi kupit novi, ali uopče nemam ideju šta moram gledati. Uzo bi u Links ili HGspotu jer ih imam tu u gradu.
Gledam npr. UPS EATON 5E 850VA USB 230V, 5E850iUSB, 480W, 850VA, USB i nisu mi jasne ništa te oznake. Ok snaga je 480 W i valjda treba 230 V al drugo ne kuzim.

Ako neko ima savjet za kupovinu, iskustva ili može objasniti sve te oznake bio bi zahvalan.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Savjet oko kupnje UPS-a
« Odgovori #1 : 21. Lipanj, 2018., 02:24 »
Znači već si imao UPS i otišlo ti nekoliko matičnih? Kroz koliko godina, jer moguće da nije zbog napona, nego čisto zbog starosti...

Uglavnom preusmjerit će te na par odličnih postova o UPS-ima pa vidi - klik

*

Ubica

  • *
  • 17
Odg: Savjet oko kupnje UPS-a
« Odgovori #2 : 21. Lipanj, 2018., 08:14 »
Hvala za link, a što se tiče matičnih, ne izgorile su mi kad sam prvi put slagao komp (jedno 2-3) i nisam znao šta ih przi. Frend reko evo ti moj UPS koji ne koristim pa probaj i od tada nikad problema. Pa sam pretpostavio da je zbog te varijacije napona, kuća nije baš najbolje riješena što se tiče struje.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Savjet oko kupnje UPS-a
« Odgovori #3 : 21. Lipanj, 2018., 10:21 »
Ako su ti bile odmah spržene možda nisi stavio na dobra mjesta standoff utore za šarafe, pa su dirali ploču odozdol i pravili kontakt, jer čudno je da baš krepaju samo matične i pogotovo ako je odmah ili kraći period

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9