HCL.HR

Heavy Rain

  • 80 Odgovora
  • 21123 Hitova
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #60 : 22. Listopad, 2010., 12:12 »
Trailer je odličan, ali i igra..to je ona od onih ps3 exkluziva koja se obavezno mora kupiti..

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #61 : 03. Veljača, 2011., 17:25 »
Zbog ove igre se definitivno isplatilo uzet PS3 uz GT5 mislim najbolje od ove konzole, Heavy Rain mi je sigurno u top 3 igre koje sam odigrao u životu...

Vidi se veliki utjecaj Fahrenheita koji je trebao po prvotnim najavama ić u epizodama, da bi tvorci iz  Quantic Dream'sa ipak to preokrenuli u novom pravcu, PS3 ekskluzive...

Prvo prelaženje mi je trajalo nešto manje od dva dana, iako igra nije kratka u odnosu na današnje, ima strahovit replay value, s obzirom da postoji puno alternativnih krajeva...

Ovo će se prelazit još mnogo puta...

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #62 : 15. Prosinac, 2011., 14:35 »
Ma igra je svemir za sebe,barem u žanru avantura,možda i jedina ekskluziva na PS3 uz MGS koja zbilja vrijedi kupnje konzole :ave:

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #63 : 22. Prosinac, 2011., 20:15 »
odlična igra, pravi interaktivni film

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #64 : 07. Kolovoz, 2014., 10:01 »
Quantic Dreamovo čudo odigrano po drugi put uz još jače i bolje dojmove.
Ovdje se stvarno radi o remek dijelu kojeg treba odigrat više od pet puta da bi se shvatila glomaznost koncepta priče koju vi kreirate svojim odlukama.
Drugi prelazak mi se bitno razlikuje od prvog upravo, jer tada nisam znao što me čeka i u par navrata nisam reagirao ili uspio reagirat kako je to dirigirao QTE.

Iako većina remek dijela ostavljaju najjači dojam, pri prvom prelasku, meni je puno impresivniji bio ovaj drugi.
Jednostavno igra je secirana do najsitnijeg detalja i mozaik od priče je čudo jedno. Likovi su fantastični, jedino Normana Jadena nikako nisam mogao progutat, baš je dušbeg glupi.  =)

Ako se igra prvi puta, čak u početnom stadiju igre, ako se dobro pazi može se otkriti tko je Origami Killer.
No vrlo je teško da se to može dogoditi. Sve u svemu igra dostojna da je se prijeđe pet puta kako bi se u potpunosti osjetila njezina veličina i genijalnost.

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #65 : 07. Kolovoz, 2014., 10:23 »
Quantic Dreamovo čudo odigrano po drugi put uz još jače i bolje dojmove.
Ovdje se stvarno radi o remek dijelu kojeg treba odigrat više od pet puta da bi se shvatila glomaznost koncepta priče koju vi kreirate svojim odlukama.
Drugi prelazak mi se bitno razlikuje od prvog upravo, jer tada nisam znao što me čeka i u par navrata nisam reagirao ili uspio reagirat kako je to dirigirao QTE.

Iako većina remek dijela ostavljaju najjači dojam, pri prvom prelasku, meni je puno impresivniji bio ovaj drugi.
Jednostavno igra je secirana do najsitnijeg detalja i mozaik od priče je čudo jedno. Likovi su fantastični, jedino Normana Jadena nikako nisam mogao progutat, baš je dušbeg glupi.  =)

Ako se igra prvi puta, čak u početnom stadiju igre, ako se dobro pazi može se otkriti tko je Origami Killer.
No vrlo je teško da se to može dogoditi. Sve u svemu igra dostojna da je se prijeđe pet puta kako bi se u potpunosti osjetila njezina veličina i genijalnost.

Potpisujem . Jedna od naj igara na ps3.
Intel Core i9-10850K
Asus Rog Strix Z490A-Gaming
64GB Corsair Vengeance RGB Pro 3200mhz
Sapphire RX 7800XT Nitro+ 16GB
M.2 SSD Adata SX8200 Pro - 2TB
4TB WD Red
Lian Li 011 Dynamic XL
Corsair HX850 80 Plus Platinum Modular
Corsair iCUE H150i Elite

www.reverbnation.com/gregzeyeKT

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #66 : 07. Kolovoz, 2014., 10:45 »
Mozaik od priče je govno jedno lol.

Nez, soz, al igra je baš dosta glupava. :(
Priča je smeće, što znači da je i igra smeće jer igra nema baš ništa drugo,,,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #67 : 07. Kolovoz, 2014., 11:04 »
Pričaš smeća prijatelju. :hiha:

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #68 : 07. Kolovoz, 2014., 11:09 »
Zaboravio si kvotati svoj post xDD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #69 : 07. Kolovoz, 2014., 11:12 »
Priča je stvar ukusa kod tebe i mene.
Tebi nije, meni je i šta sad. Čemu opće pitat šta ti je glupo?
Tvoj ukus i bok.

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #70 : 07. Kolovoz, 2014., 11:23 »
Tako je,,, zašto bismo ikad o ičemu uopće pričali na forumu?!?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #71 : 07. Kolovoz, 2014., 11:27 »
Sto ti se ne sviđa u prici?

Odg: Heavy Rain
« Odgovori #72 : 07. Kolovoz, 2014., 13:12 »
:hihi:

:hiha:

Spoileri slijede. Nez. Nabrajam stvari rendom bez nekog redoslijeda. Krenimo s ovom jadnom reddit tiradom.  :hiha:
Cijeli manhunt na Ethana je potpuno besmislen. Na temelju čega Jayden zaključuje da je on SIGURNO DEFINITIVNO NEUPITNO BAŠ ON Origami killer? Na temelju toga da,,,, on ima blackoutove. I nez, što njegova žena kaže. Okej lol.
S druge strane, izgleda da nikog baš ne boli kurac za ostala ubojstva u igri. Ethan ubije dilera i to se više nikad ne spominje ikad, Shelby ubije tipa petnaest ljudi u vili onog biznismena ili što je već i baš nikog nikad ne boli kurac ni najmanje. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Što je pogotovo glupavo nekako jer taj lik je neki MOĆNIK, nije rendom osoba, nez.
Shelby također ubije onog vlasnika antikvarijata,,, ali čak i ako te uhvate, puste te za doslovno tri sekunde. Nakon što Shelby kaže da je bio tamo i da to jesu njegovi otisci i nema drugih otisaka i nema dokaza da je itko drugi bio tamo, ali ON GA NIJE UBIO ISSSSSSS.
Mad Jack može ubiti Jaydena, ali isto se nekako čini da nikog ne boli kurac,,, iako as drži mrtva tijela praktički u svom uredu. xDD

Racio zaključivanja po kojem Jayden ide: ubojica ima ovaj komercijalno dostupan sat,, ali taj sat se obično u policijskoj postaji poklanja kad se nekog promakne pa je ubojica OČITO DEFINITIVNO policajac, a ubojica je očito Shelby jer je on policajac i slučajno sad u policiji imam njegovu adresu i popis nekretnina i on ima warehouse pa je očito on ubojica i u warehousu će biti sljedeće ubojstvo.

Odakle Shelbyju uopće novac za kupovanje warehousea i postavljanje takvih elaboratnih sranja?

Ako ti umre Ethan, ali Madison ostane živa, ona će na kraju nazvati Jaydena i reći mu adresu warehousea,,,,,,,,,,,,,,,,,, iako se njih dvoje nisu nikad sreli u igri. xd

Cijela igra je dosta krcata takvim glupostima, nez.

Ali čak sve to je,,, ajde, relativno nebitno i ono okej prd.
Najgori aspekt priče i igre je taj veliki plot twist. Dakle, cijela igra pokušava profurati tu whodunit šemu, ali izvedba je baš nevjerojatno glupa.
Ideja je da ako dovoljno pozorno pratiš priču i likove, možeš sam zaključiti tko je krivac.
Ovdje ne možeš iz dva razloga - cijeli taj backstory i objašnjenje su izvučeni potpuno iz šupka. Igrač nikako nije mogao ni naslutiti ništa od toga,, pa tako ni motive koje bi Shelby ikako imao. A drugo, i zapravo poanta svega što želim reći, je da te igra aktivno pokušava uvjeriti da to baš nije Shelby.

To što i on lovi Origami ubojicu je čak objašnjivo time da ide okolo i pokušava uništiti dokaze,,, okej. Ali kako je objašnjivo to da kad igraš s njim, on nema pojma da je on ubojica? xDDD
Znači on je ubojica, ali na sve reagira (interno, jel) kao da nije. Ovdje ubije frajera, vrati se,,, i onda POMISLI "hej, pa on je već dugo tamo iza, bolje da provjerim" i onda ode tamo. I sam je. Ali je iznenađen. I sam je nazvao policiju prije toga,, prije nego što je sakrio dokaze. HNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Smisleni scenarij lol.


xD

Da ne govorim koliko je jeftin taj način da je on učinio to ubojstvo taman u tih tri sekunde kad je u animaciji rez na nju i OH slučajno baš tad otkucava sat baš baš jako glasno i tako prikriva zvukove ubojstva pet metara dalje. xDDDDD


Slobodno ignoriraj cijeli post, nez, ali ajde mi objasni kako je igra maestralno čudo remek djelo najbolje ikad kad tako osnovni aspekt priče ne funkcionira,,
Kako ta šema "cijelu igru vam govorimo da Shelby nije ubojica ali hej GLE OVAJ BACKSTORY IZVUČEN IZ ŠUPKA I LOL SOZZ SVI ONI INTERNI MONOLOZI SU BILI LAŽ IAKO NEMA BAŠ NIKAKVOG SMISLA DA BUDU LAŽ xDDDDDD" nije  o b j e k t i v n o  (da, ta legendarna riječ) glupa?

A i osim svega toga je baš nekako traljavo i loše napisana igra.
TATA JA ŽELIM CRVENI BALON i onda pobjegne i tri sekunde kasnije baš bez ikakvog razloga istrči na cestu i umre. Nekako.,
Dobio sam točno nula feelsa u igri u kojoj umiru djeca i obitelj se raspada i nez. Bravo.


A što je najgore, igra se tako ozbiljno shvaća. Baš ful srs.

Realno, da je ovo film, bio bi neka C produkcija i išao bi na HRT-u 2 u utorak u 13.20,,, i Shelbyja bi glumio fejk Brian Dennehy jer čak ni on ne bi snimio tako nešto.
Al eto,,, igrica je pa je maestralno neviđeno remek djelo koje je potrebno odigrati više puta da bi se shvatili svi slojevi i dijelovi tako maestralnog mozaika.

xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #73 : 07. Kolovoz, 2014., 13:27 »
Kako ti maeatralno diskreditiras igru to je strasno. XD Napisem nesto kad dodjem kuci.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Heavy Rain
« Odgovori #74 : 07. Kolovoz, 2014., 13:31 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9